PDA

View Full Version : Говорители на кората - елипси 156



shadows
27-03-2014, 20:21
Здравейте колеги купих си елипси за кората отзад на 156цата ( седан ) , но имам проблем със захващането , та въпроса ми е с какво закачихте вие вашите елипси при мен има само дупки и пробвах с винтчетата от комплекта и пробих кората , има си дупки но какво да използвам , доста тъп въпрос , но от неволя питам :)
2. Съвет за добри пищялки и говорител за тубата 12'' или 10'' на нормални цени все пак , усилвателят е 1200 вата максимална 300 номинална ! Благодаря

Zlobich
27-03-2014, 20:56
В комплекта с говорителите трябва да имаш винтове и едни метални щипки (правоъгълни разпробити П-образни ламаринки).Защипват се за кората и винта минава през тях и стяга говорителя.

shadows
28-03-2014, 00:41
Благодаря колега, но в комплекта нямам такива , предполагам от всяка железария мога да ги взема ? ИИИИ съвети за пищялки и говорител от някого ?

dimitar_vd62
28-03-2014, 20:45
Съмняваме да ги намериш, ламаринките...освен на гарвана може би.

shadows
28-03-2014, 21:23
Колега не разбрах , няма да намеря или ?

dansguardian
28-03-2014, 21:52
Колега, такива ламаринки в една Алфа има с лопата да ги ринеш. Ламаринката представлява едно парче закалена ламарина, сгънато на две като скоба, от едната страна има отвор, през който минава винта, а от другата - някакво бледо подобие на резба. Ламарината се нахлузва на кората, като резбата трябва да ти се падне от срещуположната на посоката на завиване на винта. Така на теория може да не ти е ясно кое как и защо, но като видиш ламаринката ще се сетиш. А ако те интересува как точно изглежда махни гривната на оборотомера или километража, развий двата винта, извади прибора и ще видиш в какво се навиват винтовете - една прекрасна оксидирана ламаринка от закалена стомана. Просто отиди при някой, който продава Алфа на части и се спазарете.

shadows
28-03-2014, 22:05
сещам се за какво говорите , и елипсите ли се слагат с чалъм аз съм възмУтен , хаха благодаря !

п.п. Никой ли не е търсил пищялки и т.н. ?

rossenvn
29-03-2014, 07:02
Защо не си пуснеш темата в раздел Мултимедия? Там може да намериш отговор на тези въпроси - има хора, които са подменили щатните говорители. Аз съм с DLS T20 и имам тема за тях.

shadows
29-03-2014, 09:49
Имаш право колега , ако някой може да я премести ще е супер да не заривам форума ? И по въпроса аз нямах говорители .