PDA

View Full Version : Да си идвам ли с алфата до БГ??



Bulgarian_Stallion
22-01-2005, 14:10
Искам сега честно и искрено мнение от вас..всичките роднини и приятели ми викат че ще е най голямата глупост ако си дойда с алфата от финландия до БГ..викат ми че до 6-10 дена ще ми я гепат..Затова какво е вашето мнение??Наистина искам да си дойда с алфата щото ми трябва кола като съм в БГ а да давам пари за друга алфа за да я ползвам 3-4 месеца просто не си струва..както ми каза един прятел просто алфата ще ми е много предизвикателна за крадене особено с Финската ми регистрация..да не говорим за пътя дето е над 3000км и ще минавам шрез хърватско и сърбия сам..та какво мислите има ли некъв по добър вариант??проблема е че никой от роднините в БГ искат да ми дадат колите си щото смятат че няма да се справя с движението в БГ, а и аз много не искам да взимам кола на заем...ама пак казвам че ако бих останал повече в БГ (както ще стане ако ме приемат да уча в университета в СФ) бих веднага си купил кола ама за 3-4месеца :( :( :( как стоят нещата алфите крадат ли ги много???

valjo
22-01-2005, 15:12
Искам сега честно и искрено мнение от вас..всичките роднини и приятели ми викат че ще е най голямата глупост ако си дойда с алфата от финландия до БГ..викат ми че до 6-10 дена ще ми я гепат..Затова какво е вашето мнение??Наистина искам да си дойда с алфата щото ми трябва кола като съм в БГ а да давам пари за друга алфа за да я ползвам 3-4 месеца просто не си струва..както ми каза един прятел просто алфата ще ми е много предизвикателна за крадене особено с Финската ми регистрация..да не говорим за пътя дето е над 3000км и ще минавам шрез хърватско и сърбия сам..та какво мислите има ли некъв по добър вариант??проблема е че никой от роднините в БГ искат да ми дадат колите си щото смятат че няма да се справя с движението в БГ, а и аз много не искам да взимам кола на заем...ама пак казвам че ако бих останал повече в БГ (както ще стане ако ме приемат да уча в университета в СФ) бих веднага си купил кола ама за 3-4месеца :( :( :( как стоят нещата алфите крадат ли ги много???
не се излагай, тук италианки се крадат по-скоро по изключение ...
това да не ти е голф или пасат или Б4.... :)))
така че идвай смело и ще ни я покажеш на някоя среща

Alfamaniak
22-01-2005, 16:24
Тук крадците са балъци и крадат само немски чикии така че идвай спокойно, ако трябва всички ще я пазим :wink:

KGB
22-01-2005, 18:58
До колкото знам можеш да си направиш каско против кражба в БулИнс за 6месеца....нищо, че предполагам имаш такава финландска

hf hpe
24-01-2005, 02:12
в краен случай и ни е хляб ядем :D :D :D
http://www.veda-rent.com

Bulgarian_Stallion
24-01-2005, 02:35
мдаа..може и направо да взема кола под наем, но ще видя, има още време..ако си дойда ще е към април и майче ще съм с баща ме та може да измислим нещо, все пак имам гараж в софия та поне затова няма да се притеснявам..само заради факта че ще съм с финска регистрация...

DiStefano
24-01-2005, 10:54
Специално за преминаването ти през републиките на бившата Югославия мога да кажа със сигурност че ...
не знам откъде ще влезеш но ако влезеш след Грац в Словения и Хърватска няма да имаш абсолютно никакви проблеми независимо по какви пътища ще минаваш било магистрала или първокласен път
когато от Хърватска влезеш в Сърбия до БеоГрад проблеми пак няма да имаш ако спазваш разбира се ограниченията за скорост както и другите правила ... след БеоГрад вариантите са 2
или тръгваш по "АутоПут" както му казват те до Ниш демек по магистралата и плащаш на 2 прелки по 5 Евро демек общо 10 Евро или се забиваш по селата около Дунава или пък около магистралата
но ако се качиш на магистралата нямаш ядове никакви - гаранция
докато по другите "Кози Пътечки" на всяко село ще те дупчат :tongue:

2 Вариант ако минеш през Виена и излезеш на Никелсдорф към Унгария ядове никакви през Унгария ... само карай по Аутобана таксите са символични и от там имаш 2 варианта пак - Сърбия (вече ти казах каква е системата) и другия е през Румъния ... не съм минавал през Румъния вече 7 години и нямам представа как е но ми казват че няма проблеми .... единствено ще береш ядове на Калафат докато чакаш ферибота за през Дунава и той не е малко пари ... беше към 70 лева българския, а Румънския доста по-скъп но това е старо инфо което имам ...

Ако идваш ... след като излезеш от ЕУ ... само магистрали карай щото иначе цакаш за нищо ... а и досадно на всяка керемида да те спират за кфо ли не ...

А и ако минеш през Сърбия на Ниш като слезеш от магистралата за София до Драгоман е възможно най-шибания път - тунели, макадан, дупки, куки, циганета и т.н. ... моя съвет е на 80 км преди Ниш има един град Ягодина слез на него и влез в България примерно през Зайчар - имаш пак 2 варианта - митница Брегово и митница Връшка Чука ... през 2-та митница се минава на шега буквално за нищо време а и пътят от Ягодина до Чуката е около 40 мин ... там има само един тунел пред който засичат за скорост и това е ...
Успех . ..