PDA

View Full Version : Осветление на дисплея на 166 - много се дразня...



pinko
13-03-2007, 17:42
Някой знае ли как при включени фарове да накарам дисплея да свети по-ярко?

В момента, в който се запалят фаровете, той естествено силно намалява яркостта си, което си е нормално за каране през нощта. Но аз си карам винаги на фарове и през деня почти нищичко не се вижда:evil: :evil:

Увеличил съм констраста максимално, но пак е ужасно бледо. При ярко слънце се налага да загася за малко фаровете, че да видя кво става...

На Капата имаше един пиниз - задържаш бутона Clima/Date при запалени фарове за няколко секунди и дисплея минава от нощен в дневен режим.

Как се прави тоя номер на 166? В упътването нищо не пише, възможно ли е да я няма тая функция?

Bobo
14-03-2007, 11:33
Ако я няма има една двойна маса която се прекъсва и си в джаза :wink:

S@gittarius
26-03-2007, 16:46
Има го в мастройките на дисплея. В момента е на автоматично превключване, което се задейства заедно с фаровете. Трябва да се сложи на дневен режим.

aMoHuaK
21-05-2007, 19:14
От Trip-Settings-Day Design и ще свети ярко постоянно!

pinko
21-05-2007, 19:23
От Trip-Settings-Day Design и ще свети ярко постоянно!

Не ми е достатъчно ярко, особено ако има слънце. Искам да не се влияе от запалени или незапалени фарове, демек при запалени фарове/габарити да си свети както при незапалени.

П.П. Оправи си вчерашните постинги, че довечера в полунощ почвам да трия.

aMoHuaK
22-05-2007, 01:15
ами незнам как.. :oops:

Ами точно това, че като е на Day Design си свети все едно не си включвал фаровете.. а при теб явно е на автоматично и като ги включиш се променя..!

7171
06-08-2007, 12:30
Доколкото съм запознат с електрониката в автомобилите /а то е малко :wink: / би трябвало отзад на панела, където влизат захранващите кабели, един от тях да е /+/ само когато включиш светлините.... Ако го намериш и го резнеш ще спре да се превключва от дневно на нощно.

Tasho
12-08-2007, 22:08
Ами може и да прозвучи глупаво,ама погледнал ли си на колко ти е увеличена яркостта от копчето което е до това за регулиране на фаровете и до това за вклучване на фаровете?

7171
13-08-2007, 08:27
Аз никога не го държа на МАКС - по приятно ми е когато е приглушена светлината. Но това копче не влияе на дисплея.

Tasho
14-08-2007, 17:20
Аз никога не го държа на МАКС - по приятно ми е когато е приглушена светлината. Но това копче не влияе на дисплея.[quote:25lqzgpc]

Не знам при тебе защо не влияе ,при мене дисплея намаля...[/quote:25lqzgpc]

marianski
23-03-2008, 17:01
напротив пичове тва копче за светлината на таблото регулира и светлината на дисплея;)) :lol: :wink:

7171
23-03-2008, 20:50
Добре че ми го разкодираха накрая, та видях че наистина влияе и на дисплея..... Но в менюто си има опция за настроика на контраста и за режимите на работа на дисплея - има авто дневен и нощен - аз си избрах дневен и сега не ми се сменя когато включа светлините

EMo0o
23-03-2008, 22:10
Това е само на нощен режим , аз като съм си го нагласил сега само на дневен и нямам никакви проблеми :)

митко
23-03-2008, 22:56
според мен нещо се е прецакало,защото моят при вкл. на фаровете само си сменя цвета и не му влияе слънцето,а нощем дори натискамDARK.

marianski
14-05-2009, 01:52
това е защото си си усилил много яркостта на светлината на таблото. влияе се и дисплея :)

EMo0o
14-05-2009, 10:02
Оказа се , че не е само от това ;) Един колега имаше проблема и го отстрани за 120лв , като му смениха някаква джаджа отзад на дисплея , която била за осветлението му (казвам го така , защото не мога да се сетя какво точно ми каза) и сега като пусне , независимо дали е слънце или не и дали е в дневен или нощен режим свети много силно и всичко се вижда :)