PDA

View Full Version : регулатора на налягането



Boxer
22-01-2005, 15:11
колеги ще ви тормозя с още един от тъпите ми въпроси....
та така

значи с 33 1.7 16в съм и съм се побъркал защото след като смених помпата / бензиновата / си вървя 2 дни ок и после нещо се скапа и даже неще да пали сега съм свалир регулатора и за да го занеса на някои маистор да го види но мисля че вие може да ми помогнете по компетентно

на конзолата дето е регулатора има де неща в едното влиза бензина от филтъра и после отива в едно троиниче и тръгва по трабичките за инжекциона а другото доколкото аз схващам си е баш регулатора има две траби от десните инжектори и от левите едно вакумче отгоре и една траба отдолу дето се връща бензина в резервоара, нали така



та въпоса ми е тая джаджа дето влиза бензина от филтъра и излиза после от нея към троиничето за инжекторите каква и е функцията, защото при мен от където и да духна все едно нямя нищо никакво съпротивление направо все едно че не е за там


мерси предварително

JINXY
24-01-2005, 14:58
Ами тази "джаджа" се нарича гасител на пулсаций. Наистина откъдето и да духнеш все ще минава и така тябва да е. Вътре има една мембрана над тръбите и когато налягането се увеличи в момента преди отварянето на регулатора обратно към резервоара тя се издува нагоре и прави горивен запас. В момента когато рег. отвори налягането рязко пада и тогава тази запасна порция помага за балнса му.

Boxer
24-01-2005, 15:18
мерси много

PS/ къде изчезна бе колега

JINXY
24-01-2005, 15:32
Абе малко очни, изпити ....................

Bobo
24-01-2005, 15:43
Ами тази "джаджа" се нарича гасител на пулсаций. Наистина откъдето и да духнеш все ще минава и така тябва да е. Вътре има една мембрана над тръбите и когато налягането се увеличи в момента преди отварянето на регулатора обратно към резервоара тя се издува нагоре и прави горивен запас. В момента когато рег. отвори налягането рязко пада и тогава тази запасна порция помага за балнса му.

:clap: :thumb: :yes:

JINXY
24-01-2005, 15:46
Благодаря, благодаря :lol: :lol: :lol:

Boxer
24-01-2005, 16:16
а може ли някои да ми каже къде мога да проверя дали това си върши работата

JINXY
24-01-2005, 16:23
Честно казано аз съм карал с тръбичка на негово място и колата си вървеше както и преди. Проблема не е от него "ш знаиш"