PDA

View Full Version : CD Changer Алфа Ромео 147



t0shet000
22-07-2014, 21:11
Здравейте, от скоро съм с 147ца и открих че в багажника има букса за чейнджър (предполагам че е за такъв). Някой знае ли с какви модели е съвмвестима. Буксата е правоъгълна. Аудиото не е босе, сд-то е блаупункт заводско, има възможност за управление на чейнджър.

Zafo_84
23-07-2014, 17:32
Ченджъра също е блаупункт в олх са по 30 лв с 10 сд дискове
нямат мпз!

zombiran
23-07-2014, 20:00
Не се занимавай с тези чейнджъри. Ще ти прескачат дисковете, ще записваш като ненормален,. Грешно дадени 30-40лв. и аз обмислях този вариант, но после се спрях на Yatour от ebay. Ако имаш, разбира се, възможност да отделиш едни 100-120лв. Ако нямаш и това е добро решение. по-добре 10 диска от 1 :D.

Zafo_84
23-07-2014, 22:56
А аз си изкарах AUX и си слушам от телефона.или от трансмитер но там е кофти звука а от таблета даже и ТV мога да гледам и което искам радио това за мен излезе най-добрия вариант,сега работя и по едно изобретение за флашка но ще ми отнеме малко време и ще излезе около 40 лв. Мисля да го монтирам в пепелника защото не го ползвам и ще е компактно и красиво ще има и дистанционно иправление.
Ще пусна тема като съм готов че искам и усилвател да сложа без да махам оригиналното сд че не искам да развалям интериора.

t0shet000
24-07-2014, 00:54
Ченджъра също е блаупункт в олх са по 30 лв с 10 сд дискове
нямат мпз!

Дам, ама както вече казах- буксата е правоъгълна, а там почти всичко е с кръгла 12пинова. Ако някой има опит с някой модел да каже кой...


Не се занимавай с тези чейнджъри. Ще ти прескачат дисковете, ще записваш като ненормален,. Грешно дадени 30-40лв. и аз обмислях този вариант, но после се спрях на Yatour от ebay. Ако имаш, разбира се, възможност да отделиш едни 100-120лв. Ако нямаш и това е добро решение. по-добре 10 диска от 1 :D.

Ами честно казано ми се струват малко множко, има трансмитер, но там звука е с ужасно качество. Ятора съм го оставил за краен вариант.

А аз си изкарах AUX и си слушам от телефона.или от трансмитер но там е кофти звука а от таблета даже и ТV мога да гледам и което искам радио това за мен излезе най-добрия вариант,сега работя и по едно изобретение за флашка но ще ми отнеме малко време и ще излезе около 40 лв. Мисля да го монтирам в пепелника защото не го ползвам и ще е компактно и красиво ще има и дистанционно иправление.
Ще пусна тема като съм готов че искам и усилвател да сложа без да махам оригиналното сд че не искам да развалям интериора.

И на мен не ми се ще да развалям интериора, инъче да съм го сменил на 2рия ден. Я кажи как си го изкарал тоя АUX? И как точно се вади това сд без да натроша половината конзола?

zombiran
25-07-2014, 14:59
Само да вметна, че между AUX-a (с телефони, таблети и т.н) и Yatoura има огромна разлика в звука за Yatoura. Няма нищо общо и с трасмитерите. Yatoura е точно заместител на чейджера и звукът му си е като на Обикновеното цд. Позволява ти и управлението от волана, ако имаш такова. Да малко по скъпично е... но си заслужава от всички други варианти. Успех в намирането на това което си решил да вземеш ;)

t0shet000
25-07-2014, 19:08
Да, имам управлвние на волана, а имаш ли наблюдения върху Blaupunkt usb/bluetooth interface? Там как стоят нещата, освен че имаш и блутуут, позволява ли пак смяна от волана? Предполагам с качеството не трябва да има проблеми, а и освен това са на почти еднаква цена

zombiran
25-07-2014, 20:45
Да, имам управлвние на волана, а имаш ли наблюдения върху Blaupunkt usb/bluetooth interface? Там как стоят нещата, освен че имаш и блутуут, позволява ли пак смяна от волана? Предполагам с качеството не трябва да има проблеми, а и освен това са на почти еднаква цена

Някой колега се беше оплаквал от него, дори го продавше по спомен. Аз лично нямам наблюдения за този интерфейс, но мисля че ятора е по-добрия вариант. Ако са на една цена горе долу..

Виж тука http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=37895&page=5 , ако говориш за това устройство. Има доста писано.

t0shet000
26-07-2014, 00:03
Някой колега се беше оплаквал от него, дори го продавше по спомен. Аз лично нямам наблюдения за този интерфейс, но мисля че ятора е по-добрия вариант. Ако са на една цена горе долу..

Виж тука http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=37895&page=5 , ако говориш за това устройство. Има доста писано.
Ок, благодаря ти :)