PDA

View Full Version : Тест драйв



BO
03-09-2014, 18:51
От няколко дни обикалям сърцето на Европа с една Жулиета. 1.4 турбина с "многовъздух" и ръчни скорости - 170кс.
Има си своите хубави и лоши неща, ама не мога да приема едно нещо:

https://www.youtube.com/watch?v=Q5W4eEG5dX8&list=UUVyZbbKCi3xImYh-xvxzETw

Баси, кола на 18к километра и да ми клати така оборотите.
Ненормална работа.:bangin:

digitalundgrd
04-09-2014, 10:55
Интересно ще е да споделиш плюсовете и минусите ;)

HACCP
04-09-2014, 11:44
И на мен също ще ми бъде интересно!
Относно оборотите на моята белисима също танцуват, НО това се случва при включване или изключване на перката и то за няколко секунди.

code
04-09-2014, 12:19
Че това клатене ли е какво се вдетинявате, другите да не мислиш, че не клатят просто уредите им са по-заспали и нищо не можеш да разбереш. ;)

Tonimir
05-09-2014, 13:29
климатика включен?
Моята тойота, която сега е на 12 000 км, понякога прави подобни заигравки. Но предимно, когато климатроника е на Ауто с включен А/С.

BO
09-09-2014, 16:55
Разход по борд на Жули беше 6.3. Реално дойде на 7.2.
Този разход е абсолютно същия, който постигнах преди седмица с един Ситроен Ц3 Пикасо. За същото каране и той даде 7.2.

Двете неща, които ме дразниха през цялото време бяха, че колана ми минаваше през врата и ми го жулеше супер много. Не дразнещо, а направо влудяващо. Уникално малоумно от тия да не направят колана регулиращ се.
Второто нещо, което ме дразнеше, че твърдостта на волана се променя при скорост около 5км/ч. За справка на 1-ва скорост с отпуснат съединител, демек на празен ход, колата се движи с 8км/ч. Демек като си обикаляш в малки места с бавна скорост, волана става твърд и може да се възползваш от мекотата му все едно само когато е спряла на място. Много малоумно наистина.

Всичко останало си е съвсем наред. Кола като кола. Иначе Алфска му работа - оборотомера влиза в 6500 в червената зона, но прекъсвача бие доста преди това.:super:

HACCP
09-09-2014, 20:20
Относно разхода не съм имал такива фрапантни разлики.
За колана си адски прав ... наистина е изключително неудобно, освен това нагласянето на облегалката не може да се направи при сложен колан защото колана минава точно през ролера за нагласянето й!
Относно волана на мен ми допада тази идея ... волана е много лек когато маневрираш за да паркираш. При МиТо проблема е точно обратен, волана е изключително мек дори и при голяма скорост ... не дай боже кихнеш по време на движение с по висока скорост :tooth:

vazonov11
26-09-2014, 11:50
Неплохой расход, однако.