PDA

View Full Version : Въпроси за компютри и електроника.



Pages : [1] 2

dimitar_vd62
06-11-2014, 20:21
Та питането ми е към компетентните, на дъното на единия ми компютър в близист до процесора има 5 електролитни кондензатора по 3000 мф.Три от тях са подути.

- Не се чете пробивното напрежение, като ги сваля може би ще успея да го прочета, но ако не и са на 6,3v а аз сложа примерно на 10v има ли опасност нещо друго да гръмне.
- Като извадя дъното,има ли опасност да се затрие операционната система.Смятам за удобство да махна и процесора.Не че ми е проблем да я кача, но има офис, солид ейдж, аутокад и др и настройките според нуждите на жена ми са си играчка.
- Има ли някакви предохранителни мерки при разпояването и запоявянето, пред вид да не гръмнат други елементи от статично електричество.

ecotronic
06-11-2014, 20:25
От това, че един електролитен кондензатор е на по-високо пробивно напрежение има само ползи и никакви вреди. Тези по дъната обикновено се надуват, защото производителят гони икономия на пари и пространство и поради това ги подбира с пробивно напрежение много близко до работното и без никакъв запас.

Нищо няма да се затрие от ОС при тази манипулация.
Ползвай не прекалено мощен поялник и в никакъв случай индукционен.

pa4ito
06-11-2014, 23:22
Митак, нищо няма да загубиш от ОС-а докато не смениш диска или не го разбъзикаш от друг комп. Не знам как се свалят кондензаторите, но все ми се върти в главата нещо свързано с духалка...

dimitar_vd62
07-11-2014, 00:04
Има вакуумни помпички за отстраняване на калая от мястото на спойката.Не ползвам индукционни поялници имам с нагревател от 30 до 100 вата.Ще използвам 30 ватовия че да не отлепя пистите.Питам да се презастраховам че ако затрия нещо от нейния компютър, спасението е само в друга галактика.

ecotronic
07-11-2014, 00:23
Тя и моята така твърди, че няма по-важно от нещата на нейното пц......докато не гръмне някой диск и отива да пусне водата да се поизточи :)

Сигурно е излишно, но понеже е важно, да го кажа все пак.......... Гледай като сменяш електролитните кондензатори да не объркаш поляритета им.

dimitar_vd62
07-11-2014, 00:34
Няма страшно, чак толкова познания имам, виж за какво служат тез кондензатори не знам, сменям ги понеже забелязах че са подути, иначе всичко си работи...или поне аз не ползвам това дето не работи.На монитора ми беше се подул един кондензатор и умря.Като го смених си тръгна.

ecotronic
07-11-2014, 00:41
Като по правило, щом един кондензатор е с капацитет от порядъка на 1000 мF и нагоре, най-често служи за изглаждащ пулсациите филтър в захранващите вериги.
Т.е - колкото по-голям капацитет има и по-високо пробивно напрежение - толкова по-добре.

dimitar_vd62
07-11-2014, 00:57
Ми ясно че изглажда пулсациите ма не знам какви са веригите.Пък за пробивното напрежение на монитора и на едно захранване слижих с повисоко такова и вямам ядове.Ама дъното ми се види деликтна работа и не съм задълбавал толкова в материята, та рекох да питам да не стане така вместо да гръмне кондензатор да гръмне нещо друго.Имам познания колкото да си оживя нещо по готова схема или за елементарни ремонти по съществуваща вече такава но повечето неща не са ми ясни.Особено в съвременните технологии по електроника..

DiStefano
07-11-2014, 07:39
Митак,
Кондерите, както и други компоненти по дъната страдат от кофти захранване. На повече компютри, които се продават готови в търговската мрежа, пък и такива, които се асемблират на място за клиента - се слагат супер грозни захранващи блокове с измамно висока мощност. Някакви консерви от по 500W и нагоре за няма и 30 лв. Захранването е гръбнакът на компютъра. Смени си проблемните кондери, но смени и захранващия блок.

ivan dimitrov
07-11-2014, 09:26
---

dimitar_vd62
07-11-2014, 17:30
Ми не знам как ще постъпя относно разпояването, като го почна ще преценя.Точно на този комп. му се беше прецакало захранването впоследствие го смених с по-добро.Ма то беше отдавна, може и кондензаторита тогаз да са се надули, ама сега наскоро ги видях щото след ремонта в къщи направих едно почистване на машините.

dimitar_vd62
07-11-2014, 21:59
Тоа въпрос го изяснихме.Ся един въпрос към Любо, дали ще можеш ако ти постна снимки на едни платки, да ми кажеш и посъветваш дали може и как да ъпдейтвем едно трикално радиоправление в 4 канално.Т.е. управлява три моторчета едното е с реверс, другите две обаче могат да увеличават или намаляват обороти, едновременно или потделно, но не могат да се реверсират.Та по едри снимки без схема дали ще можеш да разгадееш платките и необхадимите преобразувания.

ecotronic
08-11-2014, 17:38
Тоа въпрос го изяснихме.Ся един въпрос към Любо, дали ще можеш ако ти постна снимки на едни платки, да ми кажеш и посъветваш дали може и как да ъпдейтвем едно трикално радиоправление в 4 канално.Т.е. управлява три моторчета едното е с реверс, другите две обаче могат да увеличават или намаляват обороти, едновременно или потделно, но не могат да се реверсират.Та по едри снимки без схема дали ще можеш да разгадееш платките и необхадимите преобразувания.

Така визуално ще е много трудно да се прецени, но дай все пак да видим. Това управление, ако е фабрично няма ли някаква документация?
Като снимаш, снимай по-ясно обозначенията на чиповете.

dimitar_vd62
08-11-2014, 18:48
Утре, че дъщерята е прибарала фотото.Няма документация.Беше на едно хилекоптерче от Джъмбо което се оказа много китайско, заминаха му зъбните колелца.Освен това вятъра го запокитва някъде, а в къщи става идеално за подстригване на цветята на жена ми, което подразбираш не е здравословно за мене.Та си мисля да го използвам за корабче ама ми трябва реверс.Принципно не ми трябва защото обхвата му е малък до около 25 метра, а аз има 6 канално до 200 метра при това може да го програмирам за 6 различни модела, но ми е жал да го хвърля, та му търся приложение.

ecotronic
08-11-2014, 18:55
Едно време в "млад техник" имаше едно единствено руско дистанционно, работещо на 27 Мhz - едноканално и работеше на около 20 - 30 м. Струваше 18 лв.
Вдигнах обхвата му на около 300 м. и след няколко дена проби у нас възникна кварталният с още един с костюм. Накараха ме да го потроша пред тях.

dimitar_vd62
08-11-2014, 19:15
Мда...и аз лежах 15 дена в ареста щото реших че "ония" в 4 сутринта спят и го подкарах на прав текст с един руснак от Севастопол.Бях радист.Е, не спяха...

ecotronic
08-11-2014, 19:55
Едно момче, радиолюбител от нашия полк го вкараха в дисципа за подобно нещо.

dimitar_vd62
11-11-2014, 20:09
Любо, няма смисъл от упражнението.Приемника е малко по голям от монета от 1 лев и е осеян с миниатюрки.Освен това, спиид контролера е вграден в него, а за реверс на двигателите трябват още една двойка транзистори.Освен това трябва да се преработи единият джойстик да бъде със средна точка за да има реверс.Няма смисъл да се чоплим с това китайче.

ecotronic
11-11-2014, 20:53
Любо, няма смисъл от упражнението.Приемника е малко по голям от монета от 1 лев и е осеян с миниатюрки.Освен това, спиид контролера е вграден в него, а за реверс на двигателите трябват още една двойка транзистори.Освен това трябва да се преработи единият джойстик да бъде със средна точка за да има реверс.Няма смисъл да се чоплим с това китайче.

ОК. Ако случайно решиш да правиш нещо ново по въпроса с радиоуправленията, или с каквото и да било друго електронно, което ти хрумне, че ударя някое и друго рамо :) С готови чип трансивъри и микроконтролери могат да се направят чудеса.

dimitar_vd62
11-11-2014, 21:12
:cheers:

dimitar_vd62
04-06-2015, 20:28
Въпрос към Любо.Можеш ли ми помогна да подкарам туй нещоп - http://clubalfaromeo.com/forum/showpost.php?p=1343244&postcount=1 туй със синьото дисплейче, че показва фазите на Луната а те са много важни в живота.Значи работи си известно време без проблемно и после умря.Работи само символа на акумолатора и волтажа.Другото изчезна.Наскоро се появи като дадох на контакт, после пак изчезна.Днес реших да му направя един оглед, не че нещо видях, препоих тук таме, замерих де що изаше диоди и нищо не открих.Като го монтирах обратно проработи и пак угасна.Има един 7805 в ляво и в дясно има една батерийка за памет която не мисля че има отношение дори и да е свършила.Туй 7805 има ли начин да забива нещо или не знам кво си.Щото имам един такъв, само че 7805с, едва ли има съществена разлика в случая, почти еднакви параметри с него.Мисълта ми беше може уж да е здрав като го меря а като се подаде напрежение да увяхва.М? Иначе друго не знам какво може да се барне.Чопля се щото не мога да намеря същото и да го сменя цялото.

ecotronic
05-06-2015, 10:32
Мери напрежението между изводи 2 и 3.

http://potentiallabs.com/cart/image/cache/data/7805_1-500x416.jpg

Трябва да е 5V.

Ако няма, сменяй го. Буквата накрая в случая не е от значение.

ivan dimitrov
05-06-2015, 10:59
---

dimitar_vd62
05-06-2015, 20:40
Има си бутон за ресет ама нищо не става.Кварца не знам какъв е но когато проработи за малко часовника вървеше.Предполагам чипчето под смолата е за часовника.Значи като дадох на контакт, се появиха индикациите, когато дадох на стартер угасна и повече не светна.Работи само волтметъра и индикацията за акумолатора, предполагам защото са отделно от чиповете.Утре ще купя една нова 7805 че тази дето я имам е снета отнякъде, за да съм сигурен и ще я сменя после ще видим.Нямам осцилограф, пък и ако намеря за цената накоято го купих хич няма да се занимавам.Всъщностима такива ама някъде из ибей, амазон има даже със компас.Някои са на цена 0,11$за 10 броя, други по 5-7-10$ ама пусто нямам опит със такова пазаруване.

ecotronic
05-06-2015, 20:45
Тоя стабилизатор 7805 или работи или не. Ако работи, има 5V между изводи 2 и 3.
Мери това и ако го има напрежението, няма смисъл да го сменяш.

dimitar_vd62
05-06-2015, 20:54
Така или иначе ще го отварям пак заради батерийката, щото оня ден забравих да я проверя, та за всеки случай ще го сменя де да знам като го напече какво става.
п.п. С онова нещо какво става.

ecotronic
06-06-2015, 21:31
Ето нещо интересно:

http://www.macworld.com/article/2928997/batteriser-is-a-250-gadget-that-extends-disposable-battery-life-by-800-percent.html

mordohy
07-06-2015, 01:18
Ей такива теми много обичам и не мога да се сдържа.
По първия въпрос:
Ако кондензаторът е с малко по-голямо пробивно напрежение- няма проблем. Проблем се получава, когато разликата е от няколко порядъка. Примерно имаме 5 волта, а кондензаторът е за 400 волта. Характеристиката на кондензаторът не е линейна и в тоя случай може изобщо да не работи.
Освен това на някои кондензатори като пробивно напрежение е дадено работното, а не действителното, което е с 1.41 по-високо.
Тоест, ако имаме работно напрежение 9-12 волта. то спокойно можем да сложим кондензатор до 63 волта, но не и за по-голямо напрежение.

По втора точка.
7805 е стабилизатор за 5 волта и има най-разнообразни приложения, понеже вътре има доста транзистори и защити.
Все пак има два вида. такива, на които пробивното им напрежение е около о под 24 волта и такива на 36 волта.
Всичките работят до около 1 А.
Имат вградена защита против късо и ако на изхода не изкарват нищо, то много вероятно е да се е задействала защитата. Тоест има късо. От практиката ми съм срещал доста често като екзотика, окъсял кондензатор след изхода. Това обикновено е кондензатор, неполярен с капацитет примерено от 22 нано, до 220 нанофарада. При ВЧ уредби даже е в пикофаради. Тоест тоя кондензатор е един бушон по висока честота. Срязваш го и .... Схемата тръгва. Важно е да се възстанови със здрав, защото не позволява самовъзбуждане на схемата.

ecotronic
08-06-2015, 12:29
Иво, ти изби рибата с тия теории за пробивното напрежение на кондензатор :)

dimitar_vd62
08-06-2015, 21:44
Аре оправено е....почти.Оказа се батерията.Не е само за памет.12 волта захранване са за осветлението и волтмера.Сложих две батерии 1,5 в, че да не свършват толкова бързо.Не ми работи влагомера ама айде, той и без това като го напече Слънцето показваше глупости.

mordohy
10-06-2015, 23:34
Иво, ти изби рибата с тия теории за пробивното напрежение на кондензатор :)
вСмисъл?!:idea:

ecotronic
11-06-2015, 10:42
вСмисъл?!:idea:

В смисъл, че теорията на електротехниката гласи друго.

Всеки кондензатор се характеризира с един много важен параметър, наречен "качествен фактор". Колкото по-голям е качественият му фактор, толкова повече кондензаторът се доближава до идеалния такъв. А именно елемент, който притежава само капацитивно съпротивление и безкрайно голямо активно съпротивление между плочите.
Това активно съпротивление е всъщност съпротивлението на диелектрика. Колкото по-високо е то, толкова е и по-високо пробивното напрежение.

Накратко - колкото по-високо е пробивното напрежение на един кондензатор, толкова той е по-качествен.

Поради това, такова нещо като да не е добре пробивното напрежение да е по-високо от едиколко си, както си писал по-горе, не е вярно.

Единственото нещо, което налага да се съобразяваме с това да не избираме кондензатор с прекалено високо пробивно напрежение е неговият обем. T.e - ще можем ли да го поместим в нашето устройство.

mordohy
11-06-2015, 13:35
В смисъл, че теорията на електротехниката гласи друго.

Всеки кондензатор се характеризира с един много важен параметър, наречен "качествен фактор". Колкото по-голям е качественият му фактор, толкова повече кондензаторът се доближава до идеалния такъв. А именно елемент, който притежава само капацитивно съпротивление и безкрайно голямо активно съпротивление между плочите.
Това активно съпротивление е всъщност съпротивлението на диелектрика. Колкото по-високо е то, толкова е и по-високо пробивното напрежение.

Накратко - колкото по-високо е пробивното напрежение на един кондензатор, толкова той е по-качествен.

Поради това, такова нещо като да не е добре пробивното напрежение да е по-високо от едиколко си, както си писал по-горе, не е вярно.

Единственото нещо, което налага да се съобразяваме с това да не избираме кондензатор с прекалено високо пробивно напрежение е неговият обем. T.e - ще можем ли да го поместим в нашето устройство.

Това на теория и аз съм го изучавал, поне на три места.
Проблемът е, че тоя диелектрик е все едно и също нещо, като по-голямото пробивно напрежение е за сметка на дебелината на същият тоя диелектрик.
Кондензаторът е система от две плочи с изолатор по между им. Капацитетът му е правопропорционален на площта на плочите и обратно пропорционален на разстоянието- разбирай диелектричните характеристики на диелектрика.
Обаче нас ни интересува, как влияе разстоянието между плочите.
Ето как:
Когато имаш взаимодействие между два заряда, две маси и тн, то като се махнат константите се свежда до единица върху ер на квадрат. Ето защо голямата разлика в пробивното напрежение е нежелателна. Не само, защото са по-големи.
Разбира се, това не оказва голямо влияние при схеми с големи допуски, но в радиотехниката един такъв кондензатор може да измени значително един сигнал с определена графика.

ecotronic
11-06-2015, 13:49
Ето как:
.....Когато имаш взаимодействие между два заряда, две маси и тн, то като се махнат константите се свежда до единица върху ер на квадрат. Ето защо голямата разлика в пробивното напрежение е нежелателна. Не само, защото са по-големи. ......


Това не го разбрах откъде следва.

Схващам, че се опитваш да правиш някакви разсъждения за разстоянието между плочите и това, че неговото увеличаване не е добро в някои случаи.

Но никой не говори за това. Говорим единствено за качеството на диелектрика при едно и също разстояние между плочите.

По-високо пробивно напрежение, означава по-качествен диелектрик (с по-високо съпротивление), означава по-качествен кондензатор.

Ниското съпротивление на диелектрика, което означава и ниско пробивно напрежение означава загуби на енергия (топлинна) в кондензатора, шумове и правене на ъгъла на дефазиране между ток и напрежение на по-малък от 90 гр. , което също не е добре.

mordohy
11-06-2015, 20:14
Това не го разбрах откъде следва.

Схващам, че се опитваш да правиш някакви разсъждения за разстоянието между плочите и това, че неговото увеличаване не е добро в някои случаи.

Но никой не говори за това. Говорим единствено за качеството на диелектрика при едно и също разстояние между плочите.

По-високо пробивно напрежение, означава по-качествен диелектрик (с по-високо съпротивление), означава по-качествен кондензатор.


Ниското съпротивление на диелектрика, което означава и ниско пробивно напрежение означава загуби на енергия (топлинна) в кондензатора, шумове и правене на ъгъла на дефазиране между ток и напрежение на по-малък от 90 гр. , което също не е добре.

Пак ти казвам, че товас , което казваш е вярно, но само на теория. На практика се използуват един и същи материал, като само дебелината му се променя, а не качеството. Точно за това твърдя, че на практика не е добре да се слага кондензатор с пробивно напрежение, по-голямо в няколко порядъка. Слагайки електролитен кондензатор за 600 волта на схема работеща с 5В, то този кондензатор няма да върши никаква работа. Точно поради голямото разстояние между плочите. Взаимодействието между два заряда, независимо какви са, намалава във функция единица върху разстоянието между тях на квадрат.
Не че и аз не съм сложил 100волтов кондензатор на усилвателя в колата, но когато се касае за радиотехника това е нежелателно.


cosφ e друга бира.

ecotronic
11-06-2015, 20:25
Няма такива постановки, като "вярно само на теория, не и на практика".

Именно в това е и красотата на тази наука, че всичко е кристално ясно систематизирано.

Ако един кондензатор e с пробивно напрежение 10000000 V и разстояние между плочите 1 метър, ако му приложиш 5 V на изводите, той ще се зареди точно до 5 V.

Кви са тия твои теории от практиката? Започваме да навлизаме в зоната на здрача и току-виж сме открили топлата вода :)

ivan dimitrov
13-06-2015, 08:27
---

mordohy
14-06-2015, 02:31
Няма такива постановки, като "вярно само на теория, не и на практика".

Именно в това е и красотата на тази наука, че всичко е кристално ясно систематизирано.

Ако един кондензатор e с пробивно напрежение 10000000 V и разстояние между плочите 1 метър, ако му приложиш 5 V на изводите, той ще се зареди точно до 5 V.
Сам го каза!
Сложи колкото си искаш големи плочи и ги отделечи на един метър и им приложи пет волта напрежение и чакай да заработи цялата галимация като кондензатор!:pokey:

Кви са тия твои теории от практиката? Започваме да навлизаме в зоната на здрача и току-виж сме открили топлата вода :)


Иво май е позабравил това онова и малко е "умешал" понятията. Вероятно иде реч за биполярни електролитни кондензатори, които когато трябва да пропускат променливотоков сигнал, се нуждаят от поляризиращо напрежение. Инак - колкто по високоволтов - толкова по добре на практика. Щото съществува онова противно нещо, наречено ESR, а практиката показва че при равни други условия, по високоволтовите са с по малък.
Иване- признай си!
Хайде погледнети и ми кажете: Имаме две плочи от злато на разстояние един метър и им прилагаме напрежение от 5 волта.
Какво ще се получи!?
Ами нищо!
даже и по-малко!
просто ще ни нашибат с пръчки по задните части и то така, че никога повече да :pokey::comphits:не правиме такива работи.

ivan dimitrov
14-06-2015, 07:34
---

ecotronic
14-06-2015, 17:19
Ако плочите са достатъчно големи - ще се получи зареден кондензатор. Пробивното напрежение към капацитета няма отношение. Кондензатор 100nF/1000в си е 100nF и при 5 и при 500в. Кондензатор 100nF/50в си е 100nF при 5в, но при 500в - вече не е кондензатор.
Понеже се спомена практика, ако вземеш два кондензатора на които не е изрично указано че са с малък еквивалент на серийно съпротивление, със еднакъв капацитет но различно пробивно напрежение. Ако те са производство на една и съща фирма и им измериш ESR, то обикновено тоя с по висок волтаж е по добър. Естествено това е относително.

Иво искаше да каже, че ако притежаваше 2 масивни златни плочи, без значение на какво разстояние една от друга, щеше да му е все тая до какво напрежение ще се зареждат. :)

dimitar_vd62
14-06-2015, 18:27
Иво, Господ е казал, ако имаш две златни плочи дай едната на ближния си.

mordohy
14-06-2015, 20:31
На ви ги бе!
Гавраджии!
До къде стигнахте.
На мене ми гръмна ко мпресора на "новия" климатик, точно преди да го монтирам.

ecotronic
14-06-2015, 20:37
На ви ги бе!
Гавраджии!
До къде стигнахте.
На мене ми гръмна ко мпресора на "новия" климатик, точно преди да го монтирам.

Тия дни ще свалям един стар прозоръчен климатик. Мога да ти го подаря. Допреди десетина години си бачкаше без проблем. Сега не знам, как е. :)

mordohy
15-06-2015, 17:26
Тия дни ще свалям един стар прозоръчен климатик. Мога да ти го подаря. Допреди десетина години си бачкаше без проблем. Сега не знам, как е. :)
Благодаря ти, но имам такъв и то много силен, но ми трябва компресор 24-ка.

dimitar_vd62
05-07-2015, 22:33
Някой може ли да ме светне що не ми се ъпдейтва AVG-то изкарва съобщение updte failed, на трите компютъра и на единия лаптоп едно и също.Общото между тях е че съм на оптичен интернет на виваком.Питаха ме искам ли да се възползвам от есетнод-а им , ама аз отказах.Ако са го активирали може ли да пречи на ъпдейта или да има някакъв проблем със сайта на АVG-то, обаче не намирам никави отзиви из нета за някакъв проблем.

dimitar_vd62
23-07-2015, 18:50
Някой разбиращ/не многознайко/ да ми предложи дъно до 150 кинта че се налага ъпдейт на машината.Ползва се за интернет, офис програми, филми чат пат, гугъл земя и стелариум, с вградена видеокарта. Тази става ли - http://bestpc.bg/bg/danni-platki-motherboards/gigabyte/gb-f2a58m-s1-fm2+-99180 Процесора ще е АМД.Имам наличен АМД4000+/двуядрен/Става ли за него, ако не ще се купи друг.И има ли дъно съвременно за този процесор.

DiStefano
23-07-2015, 19:32
Някой разбиращ/не многознайко/ да ми предложи дъно до 150 кинта че се налага ъпдейт на машината.Ползва се за интернет, офис програми, филми чат пат, гугъл земя и стелариум, с вградена видеокарта. Тази става ли - http://bestpc.bg/bg/danni-platki-motherboards/gigabyte/gb-f2a58m-s1-fm2+-99180 Процесора ще е АМД.Имам наличен АМД4000+/двуядрен/Става ли за него, ако не ще се купи друг.И има ли дъно съвременно за този процесор.

Ако имаш предвид Athlon 64 4000+ .. няма как да стане. Той е сокет 939, а това дъно е FM2 плюс. Всъщност ако ти е такъв процесора - той е на 11 години. Много е дъртанян. Моя личен съвет е - насочи се към Intel. Примерно един Pentium G3250 и дъно GIGABYTE GA-H81M-S1 .. съвсем подходящо за бюджетна конфигурация. Вероятно и памет ще ти трябва, а също и ново PSU. Общо взето няма да е ъпгрейд, а ново PC.

Friday
23-07-2015, 20:57
Щом е двуядрен може и да е на сокет AM2(AM2+). Напиши точния модел на процесора и какъв тип е рам паметта (DDR2 или DDR3) . Така поне няма да тв объркаме в избора.

Sent from my XT1032 using Tapatalk

dimitar_vd62
23-07-2015, 22:09
Aми няма да стане със стария процесор.Значи трябва ми ново дъно, процесора ще е пак АМД, с ДДР3 ще е паметта, захранването ще е 600 вата.Другото го имам.Интересува ме какво дъно да си купя че тези дето ми ги предлагат по фирмите им нямам вяра дали не искат да ми пробутат нещо застояло нетърсено, пък аз не разбирам в подробности.

ivan dimitrov
23-07-2015, 22:54
---

dimitar_vd62
23-07-2015, 23:39
Прикойто и да отида все тая няма седне да ми обеснява с подробности.Интересуваме примерно каква е разликата между тая и тая платка и коя е по-добра.
http://www.speedcomputers.biz/danna-platka-gigabyte-f2a58m-s1-fm2-micro-atx/
http://plasico.bg/gigabyte-ga-f2a58m-ds2-19286.html
Понеже съм лаик на тая тема за това питам тука какви параметри и характеристики да търся за да извлека максимално от възможности и цена.Пък и въпросния компютър е на доктор от два дена и 10-20 лв разлика в цената за един и същ продукт не ме интересуват че да обикалям магазините.

кученцетоОгиитаткоДоги
23-07-2015, 23:51
Митьо,аз преди няколко години като си търсех дъно и са консултирах с мои хора които държат най-голямата верига за компютърни компоненти в северна Холандия и ме посъветваха да си взема най-ефтиното дъно,ако няма да клоквам или да правя Sli-демек да закача две видеокарти на едно дъно.Без значение от класа на процесора да ли е висок или нисък.Обясниха ми че в случея дъното ще е само подложка и няма смисъл да се хвърлям на скъпи дъна.Послушах съвета им и до ден днешен не съжелявам.Взех най-ефтиното дъно за 50 евро на Асус,а не него закачих висок клас компоненти и ми служи супер.Така че и най-ефтиното дъно да вземеш ще ти свърши чудесна работа.Аз лично харесвам Msi продуктите,но това е само личен мироглед.

dimitar_vd62
24-07-2015, 00:39
Нито ще клоквам нито ще слагам една камо две видеокарти.Просто искам да не ми забива и сече когато отварям гугъл земя или стелариума.По какво се различават видеокартите на двете дъна които съм постнал.Дъната са примерни както и производителя просто ме интересуват параметрите.

Sunny
24-07-2015, 00:48
Отиди при Пламен(Пласико) и му кажи болката си. Напиши си какво ти е предложил и го изтипосай тук. Така ще има база за обсъждане.
Защо точно - Пласико? Ами ... пробвай и други места и сравни....всичко.

E то Пламен е в сервиза .. Деско и компания му трябват в магазина ;)

Иначе Митак .. Ванката е прав .
Пали дзверо и газ по бул.Владислав , преди Двете Кули завиваш в пресечката ул.Радост и караш само направо докато няма накъде повече да мръднеш по напред и си пред магазина . И вземи и два валидола ,че мацката на касата може да ти разхлопа слабото сърце ;)

dimitar_vd62
24-07-2015, 00:55
E то Пламен е в сервиза .. Деско и компания му трябват в магазина ;)

Иначе Митак .. Ванката е прав .
Пали дзверо и газ по бул.Владислав , преди Двете Кули завиваш в пресечката ул.Радост и караш само направо докато няма накъде повече да мръднеш по напред и си пред магазина . И вземи и два валидола ,че мацката на касата може да ти разхлопа слабото сърце ;)

Е са нема начин, начи Ванката с тва трееше да почне.

кученцетоОгиитаткоДоги
24-07-2015, 01:13
Митьо,защо не кажеш към кой процесор на амд си се ориентирал.Те бюджетните на amd повечето имат вградена видеокарта,която се представя много добре.Демек видеокартата е в самия процесор.Иначе за тия дъна единствено пише че имат вградено видео,като на първото дъно което си постнал видеото подържа резолюция до 1920х200,а второто до 2560x1600.И двете стават за Full HD.Ама и двете нямат изход HDMI,който ще ти трябва ако искаш HD картина.Но проблема можеш да решиш като си вземеш адаптер DVI to HDMI,и го закачиш на D-sub изхода на дъното.Под ,,да ми сече,, ако имаш предвит че докато сърфираш компа ти забива,силно се съмнявам проблема да е в дъното.На дъното функцията му е да направи връзката между всички компоненти на системата,процесор,видеокарта,памет,твърд диск, dvd записвачка,охлаждане.Само връзката и нищо повече.По скъпите дъна предлагат повече екстри,като повече изходи за usb/3,HDMI изход,две-три гнезда за видеокарти,повече гнезда за DDR памет.

dimitar_vd62
24-07-2015, 02:17
Под сече имам пред вид че примерно като приближавам обект от гугъл земя или целестията/астрономическа карта/приближаването на става плавно а не на етапи.Демек на какво да наблегна на процесор, дъно или памет-4ГБ стигат ли.Искам да се ориентирам в някакъв ценови клас на компонетите, не само да ходя да питам и да викам - ше си помисля, другия месец и т.н.Не е необходимо да хвърлям пари за нещо дето не мога да му използвам възможностите.Затуй питам за някаква примерна конфигурация.Като допълнителна опция евентуално да свържа компа с телевизора че ме мързи да записвам сериали на флашки по 1-2-3 серии. Толкоз инфо има в нета трябва ми просто ето примерно това дъно да има това и това, с тоз процесор и толкоз памет, да знам какво да искам от човека не да гледам като теле в железница на което му пеят на китайски с хавайски вокал.

кученцетоОгиитаткоДоги
24-07-2015, 03:25
Наблегни на процесор,аз сега свалих Гогъл земя и в момента ползвам вградената ми видеокарта в процесора.По време до като използвам Гогъл земя гълта 3гб рам.И става плавно.А процесора ми е добър,но и нисък клас трябва да се справи добре.Иначе бате вградената видеокарта в процесора съм очарован как се справя и какво качество има.Уникална картина.Тука гледам страхотен процесор води се бюджетен за 126 евро и е за цокъла на дъната които си постнал.4 ядрен е със страхотно вградено видео.Ако ти е скъп има и по ефтин 2 ядрен пак със вградено видео за 53 евро,но е за цокъл FM2,незнам да ли ще стане на тия дъна FM2+,в магазина знаят със сигурност.Има и 4 ядрен за 79 евро за FM2+ но без вградено видео.На мен тия вградени видея в дъната,не ми вдъхват особенно доверие........не съм ползвал но не съм чул и сперлативи за тях.........За вградените в процесора съм чувал суперлативи,а и сега от собствен опит се убеждавам.

Friday
24-07-2015, 11:43
Фм2+ конфигурация ще стъпи по-скъпо от аналогична интел такава. Това което е препоръчал @DiStefano е перфектното бюджетно решение. За оперативна памет повече от 4gb в двуканален режим и то 1333мхз, няма да ти трябват. Дъното гледай да има необходимите видео изходи. Съобрази стандарта (ATX, M-ATX) с кутията си. Процесора си идва с вграден видео контролер, който е напълно достатъчен за твоите цели.

Sent from my XT1032 using Tapatalk

dimitar_vd62
25-07-2015, 01:37
Ма начи рс-то го спасиха, ново захранване 600 вата че на старото вентилатора не работел и имаше подути кондензатори...всъщност май нямаше читав.Охладитела на процесора по незнайни причини пластмасовата основа която го заключва върху процесора се беше счупила от горния край и под собствената си тежест беше увиснал надолу съответно се е отлепил от процесора и охлаждане йок.Беше поправено и сега си върви добре.Остана си на ХП -то,понеже това за което говорим не отпада просто малко по-късно ще се случи, демек ще имам време спокойно да избера конфигурация, така че всякакви насоки и съвети са полезни, то ясно че шса ходи при оня с мадамата на касата, ма поне малко подготвен да ида.

кученцетоОгиитаткоДоги
25-07-2015, 01:54
Бате в близко бъдеще ново дънце с нов процесор,и си сложи виндоус 7 на новата конфигурация,ще ти върши по добра работа.Да ли интел или амд парите са едни и същи и ще се справят еднакво добре за това което ще вършиш.Амд бюджетните подържат по бърза DDR памет 1866 mhz,а Intel 1333 mhz.

dimitar_vd62
25-07-2015, 02:08
Ми затова не му сложих 7-ца щото ще се прави нов.Неговата памет ще отиде на другия комп дето е на жена ми, той е по нов с гигабит дъно и пак амд двуядрен и ще му сложа 7 -ца и на него.На дъщерята е идентичен стоя на жена ми ма пък тя не го ползва щото си купи некъф накичен лаптоп за близо два бона и го ползва като склад за снимки и филми.Лаптопа му турих памет и 7-ца и съм доволен въпреки че и той е старичък къде 5-6 годишен ма си върви доволно.Ма той не ми е кахър щото стои при майка ми ако нещо спешно ми дотрябва там да бръкна в нета или ако се сгъбяса моя както и стана да го ползвам доде си оправя машината.Иначе незнайно защо съм фен на АМД.

кученцетоОгиитаткоДоги
25-07-2015, 02:37
Да и аз бях някога фен на АМД,те имаха много фенове преди години........защото успяваха да се конкурират успешно с интел във високия сигмент,предлагаха същото че понякога и по добро качество за по малко пари.За съжеление вече сериозно издишат във високия сигмент,и хора с потребности като моите ни се налага да плащаме безумните цени на Интел.Иначе за бюджетна конфигурация и аз бих предпочел амд,защото предлагат с една идея по добра производителност.

Friday
25-07-2015, 10:32
Да така е, AMD във високият сегмент въобще не могат да се кокурират с Intel.
Процесорите от семейството на Trinity и Kavery (A8-A10) имат много добра графична производимост. Но затова и искат по добра и скъпа памет, дънните им платки също са скъпи(FM2 , FM2+), задължително е с тях и ново охлаждане, защото бокса е като самолет.
Процесорите от сокет АМ3(+) вече са на години. В момента единственото предложение актуално предложение от страна на AMD са APU-тата, които въобще не са лоши, но....... Един А8 7650К с клок на графиката е много задоволителен за бюджетна конфигурация. Подкарва всички нови игри на ниски-средни детайли. Но за да има осезаем прираст от клока задължително трябва да се вземат скъпи памети и то в двуканален режим, както и по-добър охладител, защото TDP-то специално на този А8 е 95Вт. За сравнение core i3 4330 e с TDP 54W, който е с по-добра процесорна производителност.

Та ако ще ползваш компютъра за изброените неща по-горе core i3 ще е по-добра инвестиция.

eproHD
25-07-2015, 11:46
Бате в близко бъдеще ново дънце с нов процесор,и си сложи виндоус 7 на новата конфигурация,ще ти върши по добра работа.Да ли интел или амд парите са едни и същи и ще се справят еднакво добре за това което ще вършиш.Амд бюджетните подържат по бърза DDR памет 1866 mhz,а Intel 1333 mhz.

Пише се Уиндоус 7.....не виндоус както си написал, без да се засягаш просто да знаеш за да не се излагаш за напред !
И пак ти казвам нищо лично ! За да няма сега пак аз съм виновен.....Просто другия път ще знаеш как се изписва на български операционната система Windows

ivan dimitrov
25-07-2015, 12:47
---

кученцетоОгиитаткоДоги
25-07-2015, 13:58
Ако ще се гледат Blu ray в оригиналния им вид от 32 или 50гб препоръчително е 4 ядрен бюджетен.Аз лично обичам да гледам такива Blu ray,защото не е орязано качеството,примерно да е компресиран файла на 1гб.



П.П. eproHD Крайно време е да спреш да кензаш след всеки мой пост..........има нужници за тая работа.Ако не ти харесват мненията ми подминаваш и толкова.Иначе безинтересен си,дразниш,спамиш а и видя че с провокации не става.......

eproHD
25-07-2015, 16:20
Ако ще се гледат Blu ray в оригиналния им вид от 32 или 50гб препоръчително е 4 ядрен бюджетен.Аз лично обичам да гледам такива Blu ray,защото не е орязано качеството,примерно да е компресиран файла на 1гб.



П.П. eproHD Крайно време е да спреш да кензаш след всеки мой пост..........има нужници за тая работа.Ако не ти харесват мненията ми подминаваш и толкова.Иначе безинтересен си,дразниш,спамиш а и видя че с провокации не става.......

Това,че точно ти не знаеш как се пише е случайност...и друг да го беше написал и на него щеше да кажа.Не се правя на интересен просто те поправих за нещо дето не знаеш как се пише !Понеже виждам,че си много вещ по компютърни теми .А щом смяташ,че съм ти на....рал поста продължавай да си го пишеш виндоус ! Така ,че занапред си го пиши както си знаеш.Човек да не направи на някой забележка !

dimitar_vd62
25-07-2015, 20:41
Абе не се впрягай знае той как се пише ми има една тенденция малко да простеем, един вид малко колорит се внася.Така сега като ме е широко около врата ми хрумна някак си да направя една нестандартна сглобка, демек да няма стандартна кутия ми всичко да се вижда и отгоре плексиглас даже си мисля да извадя монитора от декоративната му рамка и да го бодна в средата на кутията а около него да са наредени карантиите в някакъв стил Доктор Кой.Абе не мога го обесня ще потърся примерна картинка.Итва ще стои вертикално само не знам хардовете ще работят ли в това положение или трябва да са хоризонтирани.

Friday
25-07-2015, 21:42
За хард дисковете не е проблем стига да са неподвижни.

Sent from my XT1032 using Tapatalk

кученцетоОгиитаткоДоги
25-07-2015, 22:16
В ICT сверата също важи правилото ,,Ако нещо работи,не го пипай,, :):) Кутията главната и цел е да предпазва компонентите от събиране на прах,и в същото време да осигурява добър въздушен поток.Задължително трябва да има въздушен поток,за това има изцяло отворени конфигурации,но няма изцяло затворени.Виждал съм прозрачни кутии,но мен лично не ме кефят........все едно на човек да му прозират дрехите и кожата и да му се виждат карантиите и нещата в тях:):) Ако имаш прекалено свободно време,ела на село да ми помагаш да варим буркани:):) И да та поядат комарите:):)

Friday
25-07-2015, 22:40
Абе то дойде времето за варене на ракията ти на буркани го викаш :p
На прозрачните кутии лошото е че всички кабели трябва да са подредени, иначе с подходящо осветление е лудница...
Sent from my XT1032 using Tapatalk

dimitar_vd62
26-07-2015, 00:01
Абе нещо такова ама смесица от двете.

кученцетоОгиитаткоДоги
26-07-2015, 01:30
Аз пък идните дни,ще трябва да натиря една 32см карта в мойта щайга.....да видим да ли ще влезе:)........кат не, ша играе флекса:):):jumping::jumping:

dimitar_vd62
13-09-2015, 20:02
Ся някой да ми го приведе на смъртен език.

Stop:c000021a (fatal system error)
The windows subsystem prosess terminated unexpectedly with a status of 0xc0000005 (0x75e91ce0 0x00c7f04c)
Beginning dump of physical memory.
Phisical memfry dump complete.

Значи включвам го компа зарежда бозата , зарежда декстопа и дава това съобщение на син екран.Понякога не го дава, понякога точно като си напиша поста във форума, ама така по-дълъг пост и тогава го изкарва.Естетствено трябва да пиша на ново след 1-2 рестарата.Кат захапе даяни.Захранването е ново - 600 вата.АМД 64 4000+Dual core: Asus М2N-VMDVI :NVIDIA GeForce 7050 PV / NVIDIA nForce 630a :2GB RAM :XP SP2 :

ecotronic
13-09-2015, 20:33
Възможно е да се дължи на инсталиран неподходящ/несъвместим или повреден драйвер.
Най-лесното нещо, което можеш да опиташ е да рестарсираш пц-то и докато стартира да натискаш F8 докато се появи меню от което да избереш "Last Known Good Configuration".

myato
14-09-2015, 08:41
Ся някой да ми го приведе на смъртен език.

Stop:c000021a (fatal system error)
The windows subsystem prosess terminated unexpectedly with a status of 0xc0000005 (0x75e91ce0 0x00c7f04c)
Beginning dump of physical memory.
Phisical memfry dump complete.

Значи включвам го компа зарежда бозата , зарежда декстопа и дава това съобщение на син екран.Понякога не го дава, понякога точно като си напиша поста във форума, ама така по-дълъг пост и тогава го изкарва.Естетствено трябва да пиша на ново след 1-2 рестарата.Кат захапе даяни.Захранването е ново - 600 вата.АМД 64 4000+Dual core: Asus М2N-VMDVI :NVIDIA GeForce 7050 PV / NVIDIA nForce 630a :2GB RAM :XP SP2 :

Когато захапе го пусни да дефрагментира и да си подреди акъла. Тези грешки ги пердаши, когато прави виртуални буфери на графичната памет по диска и на него има проблемни сектори. Ако от това не се оправи, формат, изолиране на дефектните сектори и интсалация "с начала".

dimitar_vd62
14-09-2015, 18:34
Това дето ми го писа Любо по някаква причина посмъртно не се появява, излиза ми биоса, това с дефрагментацията ще го пробвам.Из нета намерих доста информация за лекуване,обаче коментарите отдолу са че ефект никакъв, друг е въпроса че някои от лековитите рецепти са толкова сложни че преинсталацията е по изгодна откъм време и нерви.Преди време и на лаптопа даде същото ходи на доктор и му лепнаха една 7-ца есентайл или нещо такова.Бе....работи, уж всичко си има ма некак си постна ми се вижда, то верно че е пиратска някаква версия, някой знаели за какво иде реч.Горе долу мяза на платената дето е на служебния лаптоп на жената ма не съвсем.

ecotronic
14-09-2015, 20:28
Не си ли стартирал досега в Safe mode? От същото меню от което се избира Safe mode, се избира и "last known good configuration".

Ако не успяваш, направи следното:

Старт меню> в празния ред напиши msconfig > run > като се отвори новия прозорец, избери boot таб-а и сложи отметка на safe boot. След това рестартирай пц-то и ще ти излезе въпросното меню, без да правиш нищо.
Накрая след като свършиш всичко трябва да махнеш онази отметка за да не ти спира всеки път на въпросното меню.

myato
14-09-2015, 22:16
Това дето ми го писа Любо по някаква причина посмъртно не се появява, излиза ми биоса, това с дефрагментацията ще го пробвам.Из нета намерих доста информация за лекуване,обаче коментарите отдолу са че ефект никакъв, друг е въпроса че някои от лековитите рецепти са толкова сложни че преинсталацията е по изгодна откъм време и нерви.Преди време и на лаптопа даде същото ходи на доктор и му лепнаха една 7-ца есентайл или нещо такова.Бе....работи, уж всичко си има ма некак си постна ми се вижда, то верно че е пиратска някаква версия, някой знаели за какво иде реч.Горе долу мяза на платената дето е на служебния лаптоп на жената ма не съвсем.


При стартиране набиваш F8 и ще ти отвори бут менюто.
Иначе и аз мога да ти дръпна една лекция за ръчкане в регистрите, ма накрая ще ми теглиш една майна :hehe:
Иначе такова чудо, като лицензин софтуер се ползва само по фирмите, всичко друго е "оригинал". Само казваш какво искаш и получаваш "суперлиценз":tooth:
Тоя, дето ти го е инсталирал нещо те е качил.

dimitar_vd62
15-09-2015, 00:10
Защо не мога да отворя тази страница www.liveinternet.ru Са дан ма емне Любо и някои други не ми се отварят неруски, ма в момента тази ми се набоде.Ни ИЕ ни хрома ги отваря.

ivan dimitrov
15-09-2015, 00:26
Защо не мога да отворя тази страница www.liveinternet.ru Са дан ма емне Любо и някои други не ми се отварят неруски, ма в момента тази ми се набоде.Ни ИЕ ни хрома ги отваря.

Повредата не е в твоя телевизор. Както са тръгнали нещата....скоро нищо с .ru няма да можеш да отвориш. И няма подлите американци да са виновни, а политиката на Господ Бог....
Нали ще стават остров....сякаш вече не са........

ecotronic
15-09-2015, 10:23
Защо не мога да отворя тази страница www.liveinternet.ru Са дан ма емне Любо и някои други не ми се отварят неруски, ма в момента тази ми се набоде.Ни ИЕ ни хрома ги отваря.

Напиши като URL в браузера http://88.212.196.114 и виж дали така се отваря.

myato
15-09-2015, 10:50
Напиши като URL в браузера http://88.212.196.114 и виж дали така се отваря.

Няма да го отвори, щото достъпа е ограничен по регионален принцип и то не от руснаците.

pa4ito
15-09-2015, 11:36
Ся някой да ми го приведе на смъртен език.

Stop:c000021a (fatal system error)
The windows subsystem prosess terminated unexpectedly with a status of 0xc0000005 (0x75e91ce0 0x00c7f04c)
Beginning dump of physical memory.
Phisical memfry dump complete.

Значи включвам го компа зарежда бозата , зарежда декстопа и дава това съобщение на син екран.Понякога не го дава, понякога точно като си напиша поста във форума, ама така по-дълъг пост и тогава го изкарва.Естетствено трябва да пиша на ново след 1-2 рестарата.Кат захапе даяни.Захранването е ново - 600 вата.АМД 64 4000+Dual core: Asus М2N-VMDVI :NVIDIA GeForce 7050 PV / NVIDIA nForce 630a :2GB RAM :XP SP2 :

Митак, какво последно си инсталирал преди да ти даде тази грешка? Защото 1-та грешка е заради спирането на 2 критични за Бозата процеса, а втората може да е от доста неща - от зацапани писти, та до софтуер. Най-простото, което можеш да направиш, е да извадиш РАМ-а и да почистиш пистите му със спирт. Но няма гаранция, че е от това. Ама докато си отворил компа, пробвай да "натиснеш" всички куплунзи... :)

ecotronic
15-09-2015, 11:52
Няма да го отвори, щото достъпа е ограничен по регионален принцип и то не от руснаците.

Бах тоя регионален принцип :) Излиза че цяла Европа си е отрязала достъпа. Интересното е, че през Виваком успешно достъпвам сайта. Ти достъпваш ли го?

Митак, тури си на браузера едно руско прокси (примерно 188.226.174.81 на порт 8888 ) и си в джаза.

dimitar_vd62
15-09-2015, 17:00
Митак, какво последно си инсталирал преди да ти даде тази грешка? Защото 1-та грешка е заради спирането на 2 критични за Бозата процеса, а втората може да е от доста неща - от зацапани писти, та до софтуер. Най-простото, което можеш да направиш, е да извадиш РАМ-а и да почистиш пистите му със спирт. Но няма гаранция, че е от това. Ама докато си отворил компа, пробвай да "натиснеш" всички куплунзи... :)
Ами нищо не съм инсталирал от преинстала на бозата зимата.Имам една кожа на виста инспират и съм подменил ligonui.exe-то с модифицирано но стар трек.Ма той така си работи от много години.Всеки преинстал си ги слагам тия работи.Офис ,аvg, рар, зип, стелариум, вин дежавю четец и фрее опенер, кмплейър,фремаке видео конвертер, килайт кодеците, допедееф, с-клеънъра и аида 64 екстрем.Сичко туй си го качвам винаги.Два дена бачка след като дефрагментирах.


Бах тоя регионален принцип :) Излиза че цяла Европа си е отрязала достъпа. Интересното е, че през Виваком успешно достъпвам сайта. Ти достъпваш ли го?

Митак, тури си на браузера едно руско прокси (примерно 188.226.174.81 на порт 8888 ) и си в джаза.

И аз съм с виваком ма не ще.Утре ще тургам проксита че тряа се готвя за ресторант че днеска прая 30 години от доживотната присъда с русата/изрусената/.

ecotronic
15-09-2015, 17:11
И аз съм с виваком ма не ще.Утре ще тургам проксита че тряа се готвя за ресторант че днеска прая 30 години от доживотната присъда с русата/изрусената/.

Ай тогава да сте живи и здрави и да се разбирате поне още 30!
:)

boris037
15-09-2015, 17:26
И аз съм с виваком ма не ще.Утре ще тургам проксита че тряа се готвя за ресторант че днеска прая 30 години от доживотната присъда с русата/изрусената/.

Малко на патерици, но честито и от мен Митак!
Да сте живи и здрави и всичко най-хубаво от мен!

myato
15-09-2015, 18:26
Утре ще тургам проксита че тряа се готвя за ресторант че днеска прая 30 години от доживотната присъда с русата/изрусената/.

Да сте живи и здрави в "пандиза" баре още толкоз!
Довечера ще ударя едно за ваше здраве :cheers:

dimitar_vd62
15-09-2015, 23:22
Мерси, мерси, и вас да ви спохожда щастието.За съжаление се убедих че в морската ни столица заведенията са пълен ташак.Пържените картофи със сирене вече не са това което бяха, сега са чипс със млечен продукт на цена почти 8 лв порцийката. Дотам бяхме с ресторанта.После се преместихме в Ред рок, поне атмосферата и останалата част от вечерята ми оправиха настроението.По такъв повод си струва човек да бие път до балканските градчета или Родопите, тука е пълна скръб.

pa4ito
16-09-2015, 00:23
Ами нищо не съм инсталирал от преинстала на бозата зимата.Имам една кожа на виста инспират и съм подменил ligonui.exe-то с модифицирано но стар трек.Ма той така си работи от много години.Всеки преинстал си ги слагам тия работи.Офис ,аvg, рар, зип, стелариум, вин дежавю четец и фрее опенер, кмплейър,фремаке видео конвертер, килайт кодеците, допедееф, с-клеънъра и аида 64 екстрем.Сичко туй си го качвам винаги.Два дена бачка след като дефрагментирах.



И аз съм с виваком ма не ще.Утре ще тургам проксита че тряа се готвя за ресторант че днеска прая 30 години от доживотната присъда с русата/изрусената/.

Честитутка и от мене за повода...
Ааа... да попитам само - какво те е възпрепятствало досега, че не използваш някоя от многобройните Линукс дистрибуции? :lupe:

dimitar_vd62
16-09-2015, 00:26
Мии.....не знам да го ева....

pa4ito
16-09-2015, 00:34
Те ти да се запознаеш отблизо:
http://learnfree.eu/desktop/features/?lang=bg

Дърпаш .iso файла(32 или 64-битов в зависимост от твоята машина) и го записваш на двд или флашка. Написали са упътвания и не можеш да се объркаш, колкото и да искаш.
След това буут-ваш от съответния дивайс, който си сътворил и тестваш на воля. Бозата ще си седи на диска ти и можеш да рестартираш компа с нея, когато пожелаеш ;)

dimitar_vd62
16-09-2015, 01:17
Тва текстови, изображения и прочие файлове сътворени на Линукс могат ли да се четат на бозата директно и обратното.

pa4ito
16-09-2015, 16:45
Тва текстови, изображения и прочие файлове сътворени на Линукс могат ли да се четат на бозата директно и обратното.

Текстовите файлове и изображенията се четат без проблем навсякъде. "Прочие файлове" зависи от какво са направени. Например ODF (Open Document Format) формат, който се използва в опън сорс офисите, освен майкорсофтските формати, не знам дали М$ офиса го чете. Но това не е проблем, защото масово се използват doc(x), xls(x) и т.н.

dimitar_vd62
16-09-2015, 17:44
Ако проблема ми е хардуерен какво ме спасява линукс.
Каква е разликата между KDE, Ubuntu, xUbuntu
Това кракната версия ли е щото разбрах че официално се продава.
Как на 7-а да подкарам Стелариум иска 3д графична карта или Open GL.Това последното има ли го за 7-а.Щото на лаптопа на ХР вървеше ма след като му надянаха няква седмица/есенциал, кракната естествено / не ще да тръгне и си иска OpenGL пък оня/гуруто в сервиза/ ми разправя че нямало за 7-а/било архаична работа/, не съм бил свалил правилната версия на стелариума - http://www.stellarium.org/bg/ - да го духа.Та ако ще сменям хардуера - процесор, дъно и памет, друго трябва ли заради тази програма, имам пред вид допълнителна карта с 3д или в дъното има вградена, или в процесора, не знам къде точно е тва чудо.И що гугъл земя върви на 7-та а тоя стелариум не ще след като и двете използват 3д.

myato
16-09-2015, 18:17
Ако проблема ми е хардуерен какво ме спасява линукс.
Каква е разликата между KDE, Ubuntu, xUbuntu
Това кракната версия ли е щото разбрах че официално се продава.
Как на 7-а да подкарам Стелариум иска 3д графична карта или Open GL.Това последното има ли го за 7-а.Щото на лаптопа на ХР вървеше ма след като му надянаха няква седмица/есенциал, кракната естествено / не ще да тръгне и си иска OpenGL пък оня/гуруто в сервиза/ ми разправя че нямало за 7-а/било архаична работа/, не съм бил свалил правилната версия на стелариума - http://www.stellarium.org/bg/ - да го духа.Та ако ще сменям хардуера - процесор, дъно и памет, друго трябва ли заради тази програма, имам пред вид допълнителна карта с 3д или в дъното има вградена, или в процесора, не знам къде точно е тва чудо.И що гугъл земя върви на 7-та а тоя стелариум не ще след като и двете използват 3д.

Митак, тресни го с нещо тежко и евтино у кратуната оня "специалист" у сервиза.
Open GL - а е софтуер за графичната карта и е в пакета с драйверите. Провери си точно каква е графичната карта и си дръпни последните драйвери за нея и 7-ца.

dimitar_vd62
16-09-2015, 19:37
Мии.... една брадвичка имам в колата за 5 лева я зех от битака.Нема по-евтино у алфата.

pa4ito
16-09-2015, 22:21
Ако проблема ми е хардуерен какво ме спасява линукс.
Каква е разликата между KDE, Ubuntu, xUbuntu
Това кракната версия ли е щото разбрах че официално се продава.
Как на 7-а да подкарам Стелариум иска 3д графична карта или Open GL.Това последното има ли го за 7-а.Щото на лаптопа на ХР вървеше ма след като му надянаха няква седмица/есенциал, кракната естествено / не ще да тръгне и си иска OpenGL пък оня/гуруто в сервиза/ ми разправя че нямало за 7-а/било архаична работа/, не съм бил свалил правилната версия на стелариума - http://www.stellarium.org/bg/ - да го духа.Та ако ще сменям хардуера - процесор, дъно и памет, друго трябва ли заради тази програма, имам пред вид допълнителна карта с 3д или в дъното има вградена, или в процесора, не знам къде точно е тва чудо.И що гугъл земя върви на 7-та а тоя стелариум не ще след като и двете използват 3д.
Ако проблемът е хардуерен, няма да те спаси Линукс. Но ще разбереш, че е такъв, ако почне се сбъгясва и Линукса. Но ако работи нормално, значи кахъра е в бозата. Линукс е безплатен(с редки изключения, но в случая не става дума за тях), та спокойно дърпай от линка, записвай и стартирай. Като цяло под "линукс" се разбира ядрото. Останалото се нарича "работна среда"(Desktop Environment). Това е графичната среда, с която работи човек и играе посредник м/у човека и ядрото. То пък от своя страна си "приказва" с компа и му казва какво искаш да се направи. Има няколко по-разпространени работни среди - KDE, Gnome, Unity, LXDE, XFCE. Така някой "хваща" ядрото, добавя малко софт, "обвива" всичко това с някоя работна среда и се получава готова Линукс дистрибуция. Например Каноникъл правят така Убунту, като му слагат Unity. Освен това правят същото с KDE и се получава Кубунту, а като се постави XFCE имаш xUbuntu и т.н.
Това, което си видял, че се "плаща" е всъщност дарение(donation), т.е. ако искаш.
Не съм запознат със Стелариум-а, но както казва градския, фани го шамаросай тоя твой гуру. Най-вероятно трябва ъпдейт на драйвери. Щом върви нещо на ХР, 1000000% върви и на 7-а. Просто се опитват да те набутат да си купиш нещо.

dimitar_vd62
18-09-2015, 00:33
Ши ва таковам в спицялистите, вземете са разберете има ли няма ли OpenGL за atiradeon 1100 за 7-a аз съм прост потребител.Имам за хр, да ги качвам ли или ще оакам работата съвсем.На лаптопа иде реч с интел нам кой си процесор и горната графична карта.

ivan dimitrov
18-09-2015, 01:17
И аз не зная що е то стелариум със сигурност, ама май се сещам. Проблемът мисля е софтуерен, за съжаление далеч не всичко що върви на XP, върви и на 7, особено като не е ясно що за чеп е тоя 7. Послушай човека, качи си някакъв линукс, имай предвид че може и да не се инсталира или да се инсталира на флашка или външен диск. Пусни си го на "живо", ако те заинтригува но имаш съмнения инсталирай на външен носител. Има интерпретатор на уйндоус, който подкарва доста от програмите, като проблемни са главно игрите. Линукс вижда, чете и слуша почти всичко, вин НЕ вижда чува и слуша всичко създадено от Линукс. Като започнеш от файловата система, та свършиш със свободните формати за компресия. Е има там приложения които може да си купиш, кракнеш, хакнеш....
По сериозните производители на софтуер предлагат и линукс версия на продуктите си. Абе.....пробвай, най близко като визия и функционалност(до това на което си свикнал) е средата КДЕ, Юнити е нещо като вин 8, Гном3 е нещо средно в момента, има и среда МАТЕ, това е гном 3 с функционалност на по старият 2, ама не е за прохождащи май. Ако поназнайваш английски - няма проблем на който да не се намери решение, рано или по късно(хи,хи). Като дистрибуция, аз като фен на дебиан базираните системи препоръчвам убунту или минт, даже по скоро минт, че идва със всички кодеци и куп джунджурии, които при убунту трябва да си доинсталираш. А, има и български дистрибуции, ама може да налетиш на нещо недовършено, което да те откаже, преди да си скочил с двата крака. Имай предвид че има и вируси за линукс, малко е играчка да си ги инсталираш и подкараш, но има, ако ти стане скучно(като на Иво).

myato
18-09-2015, 08:16
Ши ва таковам в спицялистите, вземете са разберете има ли няма ли OpenGL за atiradeon 1100 за 7-a аз съм прост потребител.Имам за хр, да ги качвам ли или ще оакам работата съвсем.На лаптопа иде реч с интел нам кой си процесор и горната графична карта.

Я не сум специалист и ни даам на никой а мъ такоа, освен на некоа булка:BIGsmile: ма нъл съм добър чиляк:
http://www.amd.com/en-gb/innovations/software-technologies/catalyst
Те това ти требе.

А, забуравих. Знайш ли ка съ изправят на коча рогите?
Те тъй напрай с оня специалист.

dimitar_vd62
18-09-2015, 12:56
Стелариум Ванка е 3д астрономическа карта, в реално време.Понеже съм и звездоброец я ползвам на лаптопа до телескопа, че ми е трудно да дотътря настолния до терасата еле пък ако ида някъде извън града трее и гнератор да нося с мене.Инсталира се без проблем, но кагато се стартира изписва че няма драйвери за ОPEN GL. -http://www.stellarium.org/bg/ има си и за линукс има си и системни изисквания.Доколкото разбрах подръжката на тези карти е спряна отдавна та може и да няма за нея драйвери.

Да де Майто, ама лапнитопа е с Интел не с АМД.Засега се спасявам с едно приложение на телефона....бива, не е като без хич.

myato
18-09-2015, 13:50
Ши ва таковам в спицялистите, вземете са разберете има ли няма ли OpenGL за atiradeon 1100 за 7-a аз съм прост потребител.Имам за хр, да ги качвам ли или ще оакам работата съвсем.На лаптопа иде реч с интел нам кой си процесор и горната графична карта.


Стелариум Ванка е 3д астрономическа карта, в реално време.Понеже съм и звездоброец я ползвам на лаптопа до телескопа, че ми е трудно да дотътря настолния до терасата еле пък ако ида някъде извън града трее и гнератор да нося с мене.Инсталира се без проблем, но кагато се стартира изписва че няма драйвери за ОPEN GL. -http://www.stellarium.org/bg/ има си и за линукс има си и системни изисквания.Доколкото разбрах подръжката на тези карти е спряна отдавна та може и да няма за нея драйвери.

Да де Майто, ама лапнитопа е с Интел не с АМД.Засега се спасявам с едно приложение на телефона....бива, не е като без хич.

Горе си писал ATI Radeon 1100, което е AMD. Ко ми кайш ква е картата на лаптопя, ша удара едно рамо.:grin:

pa4ito
18-09-2015, 15:59
Стелариум Ванка е 3д астрономическа карта, в реално време.Понеже съм и звездоброец я ползвам на лаптопа до телескопа, че ми е трудно да дотътря настолния до терасата еле пък ако ида някъде извън града трее и гнератор да нося с мене.Инсталира се без проблем, но кагато се стартира изписва че няма драйвери за ОPEN GL. -http://www.stellarium.org/bg/ има си и за линукс има си и системни изисквания.Доколкото разбрах подръжката на тези карти е спряна отдавна та може и да няма за нея драйвери.

Да де Майто, ама лапнитопа е с Интел не с АМД.Засега се спасявам с едно приложение на телефона....бива, не е като без хич.
Стелариум-а го има качен в дистибуцията, за която ти пратих линк, уе Митак :D
"Опечи" си едно двд и кажи на компа да ръгне от двд-то, а не от твърдия диск и зяпай ;)

dimitar_vd62
18-09-2015, 18:34
Горе си писал ATI Radeon 1100, което е AMD. Ко ми кайш ква е картата на лаптопя, ша удара едно рамо.:grin:

Абе не съм чак толкоз вътре в лаптопа знам че процесора е интел хххх не помня и отдолу атирадеон 1100 де да го знам туй ати какво има вътре..бахти събери чарка, мислех че само обтяжнта ролка на ангрежа е събрана от трима производители...

Пачо, на лаптопа няма слагам туй линукс така и така е захапал не ми се разбутва.

Sunny
18-09-2015, 20:47
Стелариум-а го има качен в дистибуцията, за която ти пратих линк, уе Митак :D
"Опечи" си едно двд и кажи на компа да ръгне от двд-то, а не от твърдия диск и зяпай ;)

Пачи дали няма да го вкараш във филм с това ATI на Linux-a :notify:

myato
18-09-2015, 21:17
Абе не съм чак толкоз вътре в лаптопа знам че процесора е интел хххх не помня и отдолу атирадеон 1100 де да го знам туй ати какво има вътре..бахти събери чарка, мислех че само обтяжнта ролка на ангрежа е събрана от трима производители...

Пачо, на лаптопа няма слагам туй линукс така и така е захапал не ми се разбутва.

Начи баш това ти трябва. Ето ти го и тук https://driverscollection.com/?H=Radeon%20Xpress%201100&By=ATI
Мигар сефте виждаш бъркоч Intel&AMD. Има го във всякакви варианти. Дърпай Catalyst - а и го кордисвай и си ти.

vesk0
18-09-2015, 21:46
Intel процесор + Ati видео е най-добрата комбинация за лаптоп от гледна точка издръжливост и проблеми с прегряване.Така че имаш късмет откъм хардуер :)

myato
18-09-2015, 21:51
Intel процесор + Ati видео е най-добрата комбинация за лаптоп от гледна точка издръжливост и проблеми с прегряване.Така че имаш късмет откъм хардуер :)

Бе много относително е всичко....

dimitar_vd62
18-09-2015, 22:15
Етва ми трябваше.Начи оня спицялист в сервиза ще му изпраям рогата.

myato
18-09-2015, 22:26
Етва ми трябваше.Начи оня спицялист в сервиза ще му изпраям рогата.

Кво да ти кажа. Сичката ни работа е такава, за тва до тук сме я докарали, а то с изправянето на рогата е пак от един виц за акъл и възможности, ма тва е друга бира...

ivan dimitrov
19-09-2015, 05:27
Пачи дали няма да го вкараш във филм с това ATI на Linux-a :notify:

Свободният драйвер уж го дават с пълна поддръжка. Не би следвало да има проблем. Така или инак - вариянта отпада, както става ясно.

dimitar_vd62
19-09-2015, 13:47
Пак няма.Начи ще си върна хр -то и ще мирясам.

ivan dimitrov
19-09-2015, 15:53
Преди да се предадеш, пробвай да го подкараш в режим на съвместимост с ХР. Имаше такава функция в 7 май. След като други 3д приложения вървят, ще се окаже че "гурото" в сервиза може и да е прав. Виж дали няма версия на програмата за 7. Вижда ми се възможно да търси библиотеки, там, където ги няма.
Упорити хора ей! Отдели час/два, пусни си една линукс дистрибуция "на живо", виж дали пък няма да ти хареса.....

dimitar_vd62
19-09-2015, 17:16
Опитах да пусна под ХР пак същото, сложих и директХ пак същото.Съобщението което изкарва гласи - няма OPENgl супорт, ъпдейтвате хардуера или МЕSA.Къв хардуер да ъпдейтвам като преди на ХР-то си вървяха същите програми със същия хардуер.Тва е някаква шибана дистрибуция на 7-а.Довечера ще пробвам на лаптопа на жена ми дали ще тръгне щото той е със лицензен вин.Освен това филм качен на лаптопа върви, обаче снет от лаптопа на флашка не тръгва на тв-то,формата си е аvi.Същия филм качен от настолния на флашка си тръгва без проблем.Копието е едно и също.С никакви дистрибуции няма си играя особено такива с вградени пакети.ХР с К-LITE MEGA Kodec и DirectX10 ми върви всичко и клипове и програми и субтитри, нямам идея отде се взема там опън джиела ма вървят сичките.Баси 10 години си вкарвам аз софтуера и не съм имал кахъри ся едно тръгне друго спре трето нам кво си аман от шарении.Кой знае къв цирк ще е ако трябва да качвам аутокад или солид.Начи казах още като го оставих лаптопа в сервиза че искам да ми върви офис, интернет всички формати клипове и филми, гугъл земя, стелариум и аутокад.Убеди ме че няма смисъл за този лаптоп да вземам лицензен вин щяло да стане с пиратски - да бе няма проблеми, малко бавно ще зареди ама после всичко върви/щото е с 2гб ддр2 пък тя да са сменя щяла да е скъпа пък ддр3 направо4гб било по изгодно ма не ставало/...е да ама не, ся хардура бил стар нам ко си.Кур ли имаше в устата да каже още тогава, писна ми отида на доктор после дочитам в интернет или звъня на приятел, отида на сервиз някъв пак после занимавай приятели и си дозавий нещо забравено.За настолния от няколко дена след дефрагментацията ли какво ли върви не дава оная грешка и хич няма го барам.Ако пак посинее им оставям сандъка да го пълнят,земам един лицензен вин, казвам му какво искам и като ми подкара всичко пред очите тогава ще видят пари.

myato
19-09-2015, 17:43
Опитах да пусна под ХР пак същото, сложих и директХ пак същото.Съобщението което изкарва гласи - няма OPENgl супорт, ъпдейтвате хардуера или МЕSA.Къв хардуер да ъпдейтвам като преди на ХР-то си вървяха същите програми със същия хардуер.Тва е някаква шибана дистрибуция на 7-а.Довечера ще пробвам на лаптопа на жена ми дали ще тръгне щото той е със лицензен вин.Освен това филм качен на лаптопа върви, обаче снет от лаптопа на флашка не тръгва на тв-то,формата си е аvi.Същия филм качен от настолния на флашка си тръгва без проблем.Копието е едно и също.С никакви дистрибуции няма си играя особено такива с вградени пакети.ХР с К-LITE MEGA Kodec и DirectX10 ми върви всичко и клипове и програми и субтитри, нямам идея отде се взема там опън джиела ма вървят сичките.Баси 10 години си вкарвам аз софтуера и не съм имал кахъри ся едно тръгне друго спре трето нам кво си аман от шарении.Кой знае къв цирк ще е ако трябва да качвам аутокад или солид.Начи казах още като го оставих лаптопа в сервиза че искам да ми върви офис, интернет всички формати клипове и филми, гугъл земя, стелариум и аутокад.Убеди ме че няма смисъл за този лаптоп да вземам лицензен вин щяло да стане с пиратски - да бе няма проблеми, малко бавно ще зареди ама после всичко върви/щото е с 2гб ддр2 пък тя да са сменя щяла да е скъпа пък ддр3 направо4гб било по изгодно ма не ставало/...е да ама не, ся хардура бил стар нам ко си.Кур ли имаше в устата да каже още тогава, писна ми отида на доктор после дочитам в интернет или звъня на приятел, отида на сервиз някъв пак после занимавай приятели и си дозавий нещо забравено.За настолния от няколко дена след дефрагментацията ли какво ли върви не дава оная грешка и хич няма го барам.Ако пак посинее им оставям сандъка да го пълнят,земам един лицензен вин, казвам му какво искам и като ми подкара всичко пред очите тогава ще видят пари.

Проблемът не е нито в стар хардуер, нито в пиратския софтуер, просто някои от картите на лаптопите си искат "специален" драйвер, иначе не вървят един куп неща. Така е и в твоя случай и докато не инсталираш правилния, няма да тръгне. Ако ми беше под ръка щях да го сглася за норматив.
Иди на сайта на производителя и намери последната версия на драйвера на дисплея и на видеокартата. Другия вариант е да дръпнеш от сайта на производителя на лаптопа едно ексе, което ти скенира хардуера и ти казва какво да дръпнеш.
Бе нищо сложно ма да ми е под ръка. Пък някой трябва и да четат...

Бе що не ми напишеш какъв е лаптопа та да ти събера нещата.

ecotronic
19-09-2015, 18:02
Опитах да пусна под ХР пак същото, сложих и директХ пак същото.Съобщението което изкарва гласи - няма OPENgl супорт, ъпдейтвате хардуера или МЕSA.Къв хардуер да ъпдейтвам като преди на ХР-то си вървяха същите програми със същия хардуер.Тва е някаква шибана дистрибуция на 7-а.Довечера ще пробвам на лаптопа на жена ми дали ще тръгне щото той е със лицензен вин.Освен това филм качен на лаптопа върви, обаче снет от лаптопа на флашка не тръгва на тв-то,формата си е аvi.Същия филм качен от настолния на флашка си тръгва без проблем.Копието е едно и също.С никакви дистрибуции няма си играя особено такива с вградени пакети.ХР с К-LITE MEGA Kodec и DirectX10 ми върви всичко и клипове и програми и субтитри, нямам идея отде се взема там опън джиела ма вървят сичките.Баси 10 години си вкарвам аз софтуера и не съм имал кахъри ся едно тръгне друго спре трето нам кво си аман от шарении.Кой знае къв цирк ще е ако трябва да качвам аутокад или солид.Начи казах още като го оставих лаптопа в сервиза че искам да ми върви офис, интернет всички формати клипове и филми, гугъл земя, стелариум и аутокад.Убеди ме че няма смисъл за този лаптоп да вземам лицензен вин щяло да стане с пиратски - да бе няма проблеми, малко бавно ще зареди ама после всичко върви/щото е с 2гб ддр2 пък тя да са сменя щяла да е скъпа пък ддр3 направо4гб било по изгодно ма не ставало/...е да ама не, ся хардура бил стар нам ко си.Кур ли имаше в устата да каже още тогава, писна ми отида на доктор после дочитам в интернет или звъня на приятел, отида на сервиз някъв пак после занимавай приятели и си дозавий нещо забравено.За настолния от няколко дена след дефрагментацията ли какво ли върви не дава оная грешка и хич няма го барам.Ако пак посинее им оставям сандъка да го пълнят,земам един лицензен вин, казвам му какво искам и като ми подкара всичко пред очите тогава ще видят пари.


Ако си мислиш, че е от пиратския софтуер, не е.

Не можеш да си представиш от какви тъпи проблеми, бъгове и велики простотии ми побелява косата.

При това говоря за скъпо платен лицензиран софтуер.

Последната простотия на която се натъкнах:

Правя ъпгрейд на версията на едно приложение. Само ъпгрейдът струва към 60 000 лв.
Естествено започвам с подготовка на ОС и ресурсите на машините.
Чета внимателно изискванията към ресурсите, едно от които е дисково пространство - 180 GB.
Аз осигурявам 200.
Пускам ъпгрейда и всичко върви близо 2 часа. Накрая се появява съобщение, че ъпгрейдът е минал успешно, но един голям червен надпис гласи, че няма да имам подръжка от фирмата производител, защото съм осигурил 200 вместо 180 GB дисково пространство.

Всичко мога да разбера, но защо не бях предупреден за това непосредствено преди онези 2 часа?

Сега ако трябва всичко да е точно, трябва да правя всичко наново.

dimitar_vd62
19-09-2015, 18:05
Прав си, ама съм казал какво искам и съм си платил и очаквам да ми тръгне.От тая фирма съм си накупил почти всичкия хардуер в къщи,бяха изключително коректни, обаче са сменили персонала, старите бяха много точни и коректни.Не мога да разбирам от всичко
задълбочено.Ще ти напиша ама утре, щото е при майка ми.

Мен ме учудва това че няма да имаш подръжка понеже си осигурил повече от препоръчаното пространтство.

ecotronic
19-09-2015, 18:15
Мен ме учудва това че няма да имаш подръжка понеже си осигурил повече от препоръчаното пространтство.

Всеки се учудва на това, но да допуснем, че има някаква макар и странна техническа логика в това дисковото пространство да не е прекалено голямо.....

Това което в случая е абсурдно - защо в началото, когато дистрибуцията прави проверка на ресурсите не известява за "проблема" а чак след инсталацията, която никак не е лека.

dimitar_vd62
19-09-2015, 18:27
Е 10% чак толкова прекалено много ли са....тия пъ.

ivan dimitrov
19-09-2015, 20:21
Какво наложи замяната на ХР със 7-ца?

dimitar_vd62
19-09-2015, 21:04
Не искаше да стартира уина, оказа се че майка ми като е чистила го е преместила/той приниципно стои при нея/ обаче е претърпял сътресение, заради което се е разместил харда.Има съвсем малко място към 1-2 ммда да излезе, та е паднал точно на тоя ръб, даже и пластмасата на рамката на екрана е пукната там.Сега е сложено парченце тънка пластмаса че да няма място да излиза ...при още един такъв инцидент.Та момчето предложи да се преинсталира, понеже исках да имам и скайп, щото на ХР вече не върви скайпа,второ жената някой път има да свърши туй онуй и този лаптоп като най-стар и ненужен го разнасяме по почивки да не се притесняваме че може да изчезне.Той не че не може да изчезне ми няма да ме яд, щото другите са нови, а два от тях служебни.

ivan dimitrov
19-09-2015, 22:09
Как си с английският? Тук (https://answers.launchpad.net/stellarium/+question/90170) гледам имат проблем, който е различен от твоя, но причината може да е същата. Ако ползваш вече изтеглена версия на програмата(по стара, която си ползвал), изтегли си последната версия, като преди да инсталираш, триеш всичко от предната инсталация.
Изискванията ти са малко противоречиви, нещата не са толкова прости - искам, плащам, получавам. В тая сфера е абсолютна каша, и няма как инак да е. Един пропуснат/объркан знак измежду стотици хиляди може да е причина за нещо подобно.
Всъщност, преди всичко си пусни програмката в режим на съвместимост със ХП с администраторски права.

dimitar_vd62
19-09-2015, 22:24
Пробвах не ще да тръгва по посоченият от тебе начин.Пак ситърси опън-а.Въпросната програма е последна версия качена на чисто на хп на настолния и си върви без проблем.Не мога да намеря документите на лаптопа точно да пиша каква е конфигурацията, утре ще му кача еверест или аида да му изкарам карантиите.

п.п.Сега го качих на служебния лаптоп на жена ми с лицинзирана 64 битова 7-а houm edition.Тръгна и върви без проблем.Инсталацията мина по същия начин.Хардуерно не знам по какво се различават.Но пък след като същта програма същата версия е вървяла на стария лаптоп значи иде реч или за остарял хардуер който е несъвместим със 7-та или липса на някави драйвери.

mordohy
19-09-2015, 23:00
http://learnfree.eu
Те това си тури и се спасяваш от простотиите!

ivan dimitrov
19-09-2015, 23:01
Въпросният опън, е графична библиотека, демек файлове. Щом другите програми ползващи 3д работят, то вероятно тая ги търси не където са, или ОС не и позволява да ги ползва. Във 7, за да повишат сигурноста изглежда промениха някой процеси, и това води до несъвместимост на някой приложения.
Дано не е хардуерен проблема. След падане/сътресение е възможно да се скъса писта под чипсета. Това че почти всичко върви, не е гаранция че не се е случило нещо такова.


http://learnfree.eu
Те това си тури и се спасяваш от простотиите!

Не ще да влиза в правата вяра бе! От два дни "му пилим" сол на главата.

п.п. Хм, а проблемната машинка с каква 7-ца е?
В смисъл - колко битова.

mordohy
19-09-2015, 23:34
Ми направете му един сюнет де!

myato
20-09-2015, 17:23
Ми направете му един сюнет де!

Щом и тук стигнахме до резания, ибало си ....:gayfight:
То "вяра", ма и акъл требе....понякога:grin:

dimitar_vd62
20-09-2015, 18:46
Ми направете му един сюнет де!

Чшш, там няма барате....кат остане само кожата ше го търсим.Са бачка.

---------- Post added at 18:46 ---------- Previous post was at 18:45 ----------


Въпросният опън, е графична библиотека, демек файлове. Щом другите програми ползващи 3д работят, то вероятно тая ги търси не където са, или ОС не и позволява да ги ползва. Във 7, за да повишат сигурноста изглежда промениха някой процеси, и това води до несъвместимост на някой приложения.
Дано не е хардуерен проблема. След падане/сътресение е възможно да се скъса писта под чипсета. Това че почти всичко върви, не е гаранция че не се е случило нещо такова.



Не ще да влиза в правата вяра бе! От два дни "му пилим" сол на главата.

п.п. Хм, а проблемната машинка с каква 7-ца е?
В смисъл - колко битова.

32.

myato
21-09-2015, 12:22
Чшш, там няма барате....кат остане само кожата ше го търсим.Са бачка.

---------- Post added at 18:46 ---------- Previous post was at 18:45 ----------



32.

Ша чакаш стадий "умрел смок":rotfl:

Намери на сайта на производителя последния драйвер за дисплея и вероятно ще тръгне всичко.

ivan dimitrov
21-09-2015, 14:29
32.

А ти, колко битова програма му "надипляш"?

dimitar_vd62
21-09-2015, 19:25
32.

кученцетоОгиитаткоДоги
22-09-2015, 02:05
фнас днеска стана авария,наводнение в хола,компютъра и плазмата бяха целите във вода:(:( ебаси ако са бяха сбагясали щеше да ми е супер вътрешно:(:( За сега бачкат,но до кога...........само началника знае,както вика Бойко:(:(

Skipper
22-09-2015, 09:39
Не знам защо продължавате да му предлагате УСУ при положение, че съществува Linux Mint с графична среда Cinnamon http://www.linuxmint.com/download.php Приблизително еднакъв интерфейс като на Windows, поддръжката му е много добра - драйвери и софтуер в хранилищата. Без проблем си вървят приложенията писани да работят под Windows. Преведен е и на български. Ето и едно ревю https://www.youtube.com/watch?v=maEcB85mQpM

pa4ito
23-09-2015, 16:46
Пачи дали няма да го вкараш във филм с това ATI на Linux-a :notify:
Ми идеята ми беше да ръг-не от флаш/двд и да види дали му бачка всичко. УСУ-то има Стелариум, не знам дали е същото... :)


Свободният драйвер уж го дават с пълна поддръжка. Не би следвало да има проблем. Така или инак - вариянта отпада, както става ясно.
Е това е другия момент, уж го поддържат вече :)


Не знам защо продължавате да му предлагате УСУ при положение, че съществува Linux Mint с графична среда Cinnamon http://www.linuxmint.com/download.php Приблизително еднакъв интерфейс като на Windows, поддръжката му е много добра - драйвери и софтуер в хранилищата. Без проблем си вървят приложенията писани да работят под Windows. Преведен е и на български. Ето и едно ревю https://www.youtube.com/watch?v=maEcB85mQpM
Защото в УСУ има сложен много допълнителен софтуер, тъй като идеята му е да могат потребители на Бозата да минат лесно на него. Докато Минт-а е "гол" и трябва да имаш някакво поняти, за да си качиш останалия софт. :)

ivan dimitrov
23-09-2015, 18:47
Докато Минт-а е "гол"

Не е, отдавна не си тествал други дистрибуции явно.
Така или инак, всички изброени са отрочета на Дебиан, та разликата е предимно "козметична". От как се пръкна софтуерният център на Убунту, хора дето не могат да си инсталират бозава програма се справят с лекота. Отдавна е въпрос само на преодоляване на инерцията, преминаването на "светлата страна". Обаче....друго си е да хакваш, кракваш, пачваш........да се бориш с вируси......по романтично е някак.....

pa4ito
23-09-2015, 19:03
Не е, отдавна не си тествал други дистрибуции явно.
Така или инак, всички изброени са отрочета на Дебиан, та разликата е предимно "козметична". От как се пръкна софтуерният център на Убунту, хора дето не могат да си инсталират бозава програма се справят с лекота. Отдавна е въпрос само на преодоляване на инерцията, преминаването на "светлата страна". Обаче....друго си е да хакваш, кракваш, пачваш........да се бориш с вируси......по романтично е някак.....
Ми последно май някаква 17-ка свалях и пробвах на виртуалка, та сега не знам. Ма при всички положения няма толкоз много софт директно в дистрото. Инак да, СофтЦентъра улеснява много нещата, макар че на мен ми е много "тежък" и предпочитам Синаптик-а :)

Skipper
23-09-2015, 19:12
Ми идеята ми беше да ръг-не от флаш/двд и да види дали му бачка всичко. УСУ-то има Стелариум, не знам дали е същото... :)


Е това е другия момент, уж го поддържат вече :)


Защото в УСУ има сложен много допълнителен софтуер, тъй като идеята му е да могат потребители на Бозата да минат лесно на него. Докато Минт-а е "гол" и трябва да имаш някакво поняти, за да си качиш останалия софт. :)
Минт-а си е много добре от гледна точка на това, че ти намира драйверите. За предварително инсталирания софтуер, лично аз съм против, защото всеки един човек си има определени софтуерни продукти, които ползва. За това по-добре да влезе в софтуерния център и да си избере какво иска, а ако е малко по-напред с материала и не му се занимава с глупости - > конзолата :)

pa4ito
23-09-2015, 19:27
Минт-а си е много добре от гледна точка на това, че ти намира драйверите. За предварително инсталирания софтуер, лично аз съм против, защото всеки един човек си има определени софтуерни продукти, които ползва. За това по-добре да влезе в софтуерния център и да си избере какво иска, а ако е малко по-напред с материала и не му се занимава с глупости - > конзолата :)

Абсолютно съм съгласен с тебе, но в случая става дума за човек, който хал-хабер си няма от Линукс и е по-добре да види какво има в "кутията" ;)

ivan dimitrov
23-09-2015, 19:54
Абсолютно съм съгласен с тебе, но в случая става дума за човек, който хал-хабер си няма от Линукс и е по-добре да види какво има в "кутията" ;)

При това си е нашенско, пък всички знаем, че нащо гардже е най хубаво. Ама много "тлъсто" бре!
А то....какво да има в кутията.....всичко без игри. Не че няма игри, ма не са интересни май.
Центъра е муден,тромав, пипкав обаче точно за прохождащи е незаменим. Имаш си иконка, именце и подробно описание на родният език. Инсталираме само с "цък". Едва ли някой го ползва, след като навърти малко стаж, но в началото.....
Имах някакви претенции към Усу, не помня какви, може и само удълженото време за инсталация да е бил дерта ми.

pa4ito
23-09-2015, 20:01
При това си е нашенско, пък всички знаем, че нащо гардже е най хубаво. Ама много "тлъсто" бре!
А то....какво да има в кутията.....всичко без игри. Не че няма игри, ма не са интересни май.
Центъра е муден,тромав, пипкав обаче точно за прохождащи е незаменим. Имаш си иконка, именце и подробно описание на родният език. Инсталираме само с "цък". Едва ли някой го ползва, след като навърти малко стаж, но в началото.....
Имах някакви претенции към Усу, не помня какви, може и само удълженото време за инсталация да е бил дерта ми.

Е да де, ма кат не знаеш какво да търсиш, как да разбереш че го има ;)
Мен не ме кефи, че е с KDE и визия на Гном 2. Да бяха турнали MATE-то - хем е по-леко, хем същата визия...

dimitar_vd62
23-09-2015, 20:06
"Линукс не е точно алтернатива на Windows. Правилата и начина на работа са други. Въобще са съвсем различни. Линукс обаче може да прави всичко, което Windows може плюс още неща. Нещата, които са писани за Windows тръгват под Линукс посредством емулатори - безплатния wine например или платения CrossOver. ArchiCAD го чувам за пръв път, така че не съм го тествал, за да кажа от личен опит. С AutoCAD съм си играл за подкарване под Линукс. Успях да пусна преди време изцяло версия 2004 на този продукт. От него директно скочих за тест на 2007, за съжаление за момента без успех, макар че вероятно съм на крачка от успеха. Трябваше в wine да кача DirectX, Framework .Net 2, IE6. До тук съм стигнал, първите 2 съм ги качил. Успях да кача IE5.5, но 2007 иска твърдо поне IE6. Вероятно след като успея да кача IE6, инсталацията на AutoCAD ще тръгне най-сетне. Въпрос на малко време е, което хич го нямам. Когато успея да го пусна, ще драсна едно ръководство за инсталирането на AutoCAD 2007 под Линукс."

Въобще нямам намерение да се занимавам, освен това изчетох доста по форумите, ми не е като да няма проблеми и Линукса.Кой не му тръгнало въйфито, кой не знам какво си...От безплатни кебапчета саниране и алтернативни програми мерси.Връщам му хп-то и толкова.

Friday
24-09-2015, 20:04
Linux с една виртуална машина на Windows и вътре програми бол....

Sent from my XT1032 using Tapatalk

myato
24-09-2015, 20:19
Linux с една виртуална машина на Windows и вътре програми бол....

Sent from my XT1032 using Tapatalk

Много задълбавате. Тук става въпрос за нещо просто и ясно.

pa4ito
24-09-2015, 21:42
"Линукс не е точно алтернатива на Windows. Правилата и начина на работа са други. Въобще са съвсем различни. Линукс обаче може да прави всичко, което Windows може плюс още неща. Нещата, които са писани за Windows тръгват под Линукс посредством емулатори - безплатния wine например или платения CrossOver. ArchiCAD го чувам за пръв път, така че не съм го тествал, за да кажа от личен опит. С AutoCAD съм си играл за подкарване под Линукс. Успях да пусна преди време изцяло версия 2004 на този продукт. От него директно скочих за тест на 2007, за съжаление за момента без успех, макар че вероятно съм на крачка от успеха. Трябваше в wine да кача DirectX, Framework .Net 2, IE6. До тук съм стигнал, първите 2 съм ги качил. Успях да кача IE5.5, но 2007 иска твърдо поне IE6. Вероятно след като успея да кача IE6, инсталацията на AutoCAD ще тръгне най-сетне. Въпрос на малко време е, което хич го нямам. Когато успея да го пусна, ще драсна едно ръководство за инсталирането на AutoCAD 2007 под Линукс."

Въобще нямам намерение да се занимавам, освен това изчетох доста по форумите, ми не е като да няма проблеми и Линукса.Кой не му тръгнало въйфито, кой не знам какво си...От безплатни кебапчета саниране и алтернативни програми мерси.Връщам му хп-то и толкова.
Това IE-то трябва да се забрани със закон, особено въпросните версии, щото швейцарското сирене е с по-малко дупки ;)
А за дриверите - всеки път, когато съм инсталирал Бозата на лаптоп досега(около 100-ина), никога не открива видео, вифи или нещо по-сложно. Та се почва един филм - аре пускай линукса да ти "види" хардуера къв е, аре ходи из сайтовете да дириш драйвери и инсталирай и ми отива 2 пъти повече време отколкото самата инсталация на бозицата + офиса и всички останали простотии накуп. Ма да ти кажа, кат си свикнал с нещо, карай си с него докато все още можеш и да ти е мир на душата... :)

dimitar_vd62
24-09-2015, 21:50
Мойто си види сичко то първия път...смени си торента.

myato
24-09-2015, 21:57
Това IE-то трябва да се забрани със закон, особено въпросните версии, щото швейцарското сирене е с по-малко дупки ;)
А за дриверите - всеки път, когато съм инсталирал Бозата на лаптоп досега(около 100-ина), никога не открива видео, вифи или нещо по-сложно. Та се почва един филм - аре пускай линукса да ти "види" хардуера къв е, аре ходи из сайтовете да дириш драйвери и инсталирай и ми отива 2 пъти повече време отколкото самата инсталация на бозицата + офиса и всички останали простотии накуп. Ма да ти кажа, кат си свикнал с нещо, карай си с него докато все още можеш и да ти е мир на душата... :)

За еКСплорера има един готин лаф, ма е на руски:lol:
Като почнеш да инсталираш "Хариер софтуера" на лаптоп, първо бегом на сайта на производителя за драйвери.

pa4ito
24-09-2015, 22:10
Мойто си види сичко то първия път...смени си торента.
Оригиналнни цд-та, брато, холограмни. И ХР и 7-ца... :rotfl:


За еКСплорера има един готин лаф, ма е на руски:lol:
Като почнеш да инсталираш "Хариер софтуера" на лаптоп, първо бегом на сайта на производителя за драйвери.

Е кажи лафа де, аз руския го вдявам :)

dimitar_vd62
24-09-2015, 22:15
Ми не ма кефи уе....пък и вий сте профисионал едишън и многу усложнявате нащата.То едно влеме и аз ги усложвявах нещата с мацките - то цветя, то рози то ресторанти, лунни вечери иии не ми вървеше после почнах направо полата на главата и ми тръгна.

myato
24-09-2015, 22:25
Оригиналнни цд-та, брато, холограмни. И ХР и 7-ца... :rotfl:



Е кажи лафа де, аз руския го вдявам :)

Понеже драпам от таблета и нямам руска клавиатура, перефразирам: експлорара служи да си дръпнеш мозилата.

pa4ito
24-09-2015, 22:35
Понеже драпам от таблета и нямам руска клавиатура, перефразирам: експлорара служи да си дръпнеш мозилата.
ааа това не само на руски, на всеки език го има.... :rotfl:

dimitar_vd62
30-09-2015, 11:59
Що ИЕ спря да отваря почти всичко и по точно търсачката Гугъл.На Опера си работи търсачката, обаче не мога да инсталирам Гугъл Земя, щото ексе файла който идва се отваря с ИЕ и нямало връзка със сървъра.Туй на всички компютри в къщи.Само на лаптопа със седмицата не знам как е.Някакъв проблем с търсачката ли е , майкрософт ли нещо пускат че да ни принудят да си купим лицензиран софт.Няква идея.Хрома също не мога да инсталирам, нямоло връзка съссървара или нещо такова.ИЕ не може да отвори страницата бля,бля...

pa4ito
30-09-2015, 16:30
Що ИЕ спря да отваря почти всичко и по точно търсачката Гугъл.На Опера си работи търсачката, обаче не мога да инсталирам Гугъл Земя, щото ексе файла който идва се отваря с ИЕ и нямало връзка със сървъра.Туй на всички компютри в къщи.Само на лаптопа със седмицата не знам как е.Някакъв проблем с търсачката ли е , майкрософт ли нещо пускат че да ни принудят да си купим лицензиран софт.Няква идея.Хрома също не мога да инсталирам, нямоло връзка съссървара или нещо такова.ИЕ не може да отвори страницата бля,бля...

Проблемът е от версията на ИЕ-то. М$ ебават другите браузери както си искат.
Ето ти линка за сваляне на хрома:
https://www.google.com/chrome/browser/desktop/

Дърпай смело :)

dimitar_vd62
30-09-2015, 20:48
Ми аз хрома го имах, обаче в един момент се оказа че ИЕ, ХРОМА И Гугъл земя не могат да се свържат със сървъра, да съм проверял дали ми работи връзката с интернет и такива работи.ИЕ го инсталирах наново обаче пак неще да отваря с гугъл търсачката.Хромата и Земята не искат да се инсталират поради по-горните проблеми.Изтеглих пълния пакет на земята инсталира се обаче като пусна програмата само прозореца се отваря и нищо не се показва и пак няма връзка с интернет и т.н.Що пък на операта търсачката работи не знам.

pa4ito
30-09-2015, 21:00
Ми аз хрома го имах, обаче в един момент се оказа че ИЕ, ХРОМА И Гугъл земя не могат да се свържат със сървъра, да съм проверял дали ми работи връзката с интернет и такива работи.ИЕ го инсталирах наново обаче пак неще да отваря с гугъл търсачката.Хромата и Земята не искат да се инсталират поради по-горните проблеми.Изтеглих пълния пакет на земята инсталира се обаче като пусна програмата само прозореца се отваря и нищо не се показва и пак няма връзка с интернет и т.н.Що пък на операта търсачката работи не знам.
Щом дърпаш от инета неща, значи имаш интернет. Да не би да има някаква рестрикция наложена от твоя доставчк? Помоли някой съсед на същия доставчик да пробва, за да се види дали при него има същия кахър, или проблема е локален.

ecotronic
30-09-2015, 21:07
Щом дърпаш от инета неща, значи имаш интернет. Да не би да има някаква рестрикция наложена от твоя доставчк? Помоли някой съсед на същия доставчик да пробва, за да се види дали при него има същия кахър, или проблема е локален.

Но той казва, че с Опера достъпва гугъл, пък с други браузери - не. Ако наистина е така, то аз бих изключил проблеми при доставчика.

Митак, пробавй да изчистиш кеша на някой браузер и пробвай.

Ако това не проработи, пробвай да бутнеш в safe mode и тогава пак пробвай.

dimitar_vd62
30-09-2015, 21:11
На лаптопа на жена ми със 7-ца законна си работят.Защо на трите настолни компютъра със ХП не работят.Кешовете ги чистя редовно.Така беше и сАVG по едно време почнаха да отказва един след друг, после се оправи от само себе си.

ecotronic
30-09-2015, 21:15
На лаптопа на жена ми със 7-ца законна си работят.Защо на трите настолни компютъра със ХП не работят.Кешовете ги чистя редовно.Така беше и сАVG по едно време почнаха да отказва един след друг, после се оправи от само себе си.

Ако работи в safe mode или като бутнеш live ОС, търси буби по пц-тата.

Възможно е и антивирусът да ги прави тия мизерии.

pa4ito
30-09-2015, 21:46
Ако работи в safe mode или като бутнеш live ОС, търси буби по пц-тата.

Възможно е и антивирусът да ги прави тия мизерии.

Прав си... Да няма някой антивирус-файъруол дето да мизерничи.
Митак, викаш само ХР-тата се ебават, а? А въпросното АВГ сега има ли го? И ако да, пробвай да го спреш и тествай пак инета

dimitar_vd62
30-09-2015, 21:51
Има го, ъпдейтва се и сканира...уж.

---------- Post added at 21:51 ---------- Previous post was at 21:48 ----------

Същата работа.

pa4ito
30-09-2015, 22:46
Има го, ъпдейтва се и сканира...уж.

---------- Post added at 21:51 ---------- Previous post was at 21:48 ----------

Същата работа.

хъмм, я пусни един Dos prompt и пиши в него:
ping 8.8.8.8
след това натисни ентер и пусни тука резултата

ivan dimitrov
30-09-2015, 22:50
Хм, днес и аз имах гугълски проблем, след ъпдейт на системата операта отказа да търси изобщо, ни гугъл ни йаху.. Лисана си работеше нормално. Не се задълбавах, опера стана опера-некст и точка. В градо съм вързан през SPnet.

dimitar_vd62
30-09-2015, 22:52
хъмм, я пусни един Dos prompt и пиши в него:
ping 8.8.8.8
след това натисни ентер и пусни тука резултата

Ся ми кажи как се пуска този промт

pa4ito
30-09-2015, 23:00
Ся ми кажи как се пуска този промт
Start бутона и в полето Run пишеш cmd
биеш ентера и се появява едно черно прозорче с мигаш маркер и надпис:
С:\bla-bla\

dimitar_vd62
30-09-2015, 23:01
Reply from 8.8.8.8:bytes=32 time=9ms TTL=57
Reply from 8.8.8.8:bytes=32 time=9ms TTL=57
Reply from 8.8.8.8:bytes=32 time=9ms TTL=57
Reply from 8.8.8.8:bytes=32 time=9ms TTL=57

Ping statistics for 8.8.8.8:
Packets:Sent = 4, Received = 4,Lost = 0<0% loss>
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 9ms, Maximum = 9ms, Average = 9ms

pa4ito
30-09-2015, 23:13
Reply from 8.8.8.8:bytes=32 time=9ms TTL=57
Reply from 8.8.8.8:bytes=32 time=9ms TTL=57
Reply from 8.8.8.8:bytes=32 time=9ms TTL=57
Reply from 8.8.8.8:bytes=32 time=9ms TTL=57

Ping statistics for 8.8.8.8:
Packets:Sent = 4, Received = 4,Lost = 0<0% loss>
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 9ms, Maximum = 9ms, Average = 9ms

Еми значи инет имаш като слънце. Поне така твърди мрежвата ти карта :D
Значи нещо по средата го спира.
Дай пак Старт бутона, в Run-a пиши:
msconfig
иди на таб Startup и се опитай да снимаш и да постнеш тук всички пуснати чудеса. Това са програмите, които се зареждат след като се пусне бозата. Да видим дали можем позна, кое ебава инетката. :)

dimitar_vd62
30-09-2015, 23:41
Не знам как да му направя снимка още повече че прозореца не серазпъва.

dimitar_vd62
30-09-2015, 23:45
Е ти още

pa4ito
30-09-2015, 23:50
Не знам как да му направя снимка още повече че прозореца не серазпъва.

Ми така като гледам не виждам нещо да пречи, освен AVG-то. Не знам какво са АИДА и Домино. Първото май беше нещо като Еверест-а....


Е ти още
Кой ти инстална уиндоуса и от къде го е взел?

dimitar_vd62
30-09-2015, 23:55
АИДА е като Еверест.Домино е някакъв процес на бозата.Четох нещо за него ма не ми стана ясно какво точно е и трябва ли да е там или не.

---------- Post added at 23:55 ---------- Previous post was at 23:52 ----------

http://www.solvusoft.com/ru/files/ошибка-при-удалении-вируса/exe/windows/for-windows-xp-only/domino/domino-exe/

pa4ito
30-09-2015, 23:58
Иди обратно в Сервизите и намери този:
MSIServer
Кликни два пъти връз него и в General таб-a му дай Старт за да се стартира.

П.П. М$ са велики направо.... :D
Ето тяхното решение за достигане лимита на конекциите:
http://www.microsoft.com/technet/support/ee/transform.aspx?ProdName=Windows+Operating+System&ProdVer=5.2&EvtID=4226&EvtSrc=Tcpip&LCID=1033

П.П.П. Това със сервиза трябва да помогне за нормалното инсталиране на програмите. Ако не сработи, пробвай това:
http://support1.geomagic.com/link/portal/5605/5668/Article/865/-Legacy-How-do-I-fix-the-error-Microsoft-Error-1316-a-network-error-occurred-while-attempting-to-read-the-file-during-installation

dimitar_vd62
01-10-2015, 00:19
Не мога да го намеря.Би ли казал пътя до там

pa4ito
01-10-2015, 00:22
Не мога да го намеря.Би ли казал пътя до там

Start бутона, в полето Run пишеш:
Services
Биеш ентера и трябва да ти се отворят сервизите. Сервиза е:
MSIServer <--> Windows Installer <--> msiexec.exe

dimitar_vd62
01-10-2015, 00:37
Няма такова нещо....ръна не отваря нищо...намерих файла в систем32 цъкам 2 пъти и нищо не става.Сервизите ги откривам обаче в тях няма такъв мси сервер.

ecotronic
01-10-2015, 10:58
Ся ми кажи как се пуска този промт

Цъкаш старт менюто и в празния ред пишеш CMD. Ще ти се отвори черен прозорец и в него изпълняваш въпросната команда.


Не видях, че имало още една страница писано.....


Митак, аз съм 90% сигурен в това, че антивирусът те реже. Пробва ли да го спреш? Още по-добре направо да го деинсталираш.

dimitar_vd62
01-10-2015, 11:55
Значи положението е следното - Гугъл търсачката не работи в ИЕ.Бинг обаче работи, търси всичко, но когато поискам да отворя нещо на гугъл ИЕ не иска да отваря.Не мога дори да си вляза в профила, не става дума за въвеждане на парола и име, още като натисна бутона "влез"/и трябва да ми излезе прозорец където да вкарам име и парола/ казва - краш на страницата.Пробвах да преинсталирам ИЕ, да му ресетна настройките - не ще.Общо взето ИЕ не го ползвам, но когато сваля някое .ехе с Опера и след това го стартирам то се отваря и чрез ИЕ търси връзка с инсталационните файлове които пък не знам защо ги сваля ИЕ при положение че Опера е браузър по подразбиране.Ако сваля направо инсталационните файлове и стартирам инсталацията им, програмата се инсталира но после не работи, това само за гугъл земя и гугъл хром,т.е. ако трабва да се свърже с гугъл, не иска.Пробвах и със спряно АВЖ,ма пак не става, да го деинсталирам не ми се играе щото кой знае де ще остане някое файлче и само ще си играя на свали/качи.Пък и на Операта що не блокира гугъл.

ecotronic
01-10-2015, 12:10
Това, че с операта няма проблем, не означава, че антивирусът не е виновен за останалите браузери.

Антивирусният софтуер е доста упорит на спиране и често пъти определени негови процеси продължават да работят във фонов режим, дори когато потребителят си мисли, че го е спрял.
Най-сигурното нещо е деинсталацията, но ако не искаш да правиш това, поне провери (в services) дали всичко свързано с антивируса е спряно и ако трябва го спри ръчно.

myato
01-10-2015, 13:32
Значи положението е следното - Гугъл търсачката не работи в ИЕ.Бинг обаче работи, търси всичко, но когато поискам да отворя нещо на гугъл ИЕ не иска да отваря.Не мога дори да си вляза в профила, не става дума за въвеждане на парола и име, още като натисна бутона "влез"/и трябва да ми излезе прозорец където да вкарам име и парола/ казва - краш на страницата.Пробвах да преинсталирам ИЕ, да му ресетна настройките - не ще.Общо взето ИЕ не го ползвам, но когато сваля някое .ехе с Опера и след това го стартирам то се отваря и чрез ИЕ търси връзка с инсталационните файлове които пък не знам защо ги сваля ИЕ при положение че Опера е браузър по подразбиране.Ако сваля направо инсталационните файлове и стартирам инсталацията им, програмата се инсталира но после не работи, това само за гугъл земя и гугъл хром,т.е. ако трабва да се свърже с гугъл, не иска.Пробвах и със спряно АВЖ,ма пак не става, да го деинсталирам не ми се играе щото кой знае де ще остане някое файлче и само ще си играя на свали/качи.Пък и на Операта що не блокира гугъл.

Програмите ползващи уеб клиенти имат опция при инсталирането да им укажеш с кой браузер от инсталираните да се асоциират. Като инсталираш google earth му кажи да се асоциира с мозилата или с хрома например.

pa4ito
01-10-2015, 17:05
Няма такова нещо....ръна не отваря нищо...намерих файла в систем32 цъкам 2 пъти и нищо не става.Сервизите ги откривам обаче в тях няма такъв мси сервер.

Ето ти официално ръководство как се стига до сервизите:
http://www.microsoft.com/resources/documentation/windows/xp/all/proddocs/en-us/sys_srv_start_service.mspx?mfr=true

От файловете които пусна видях, че ти е спрян MSIInstaller-a който отговаря за инсталациите. Като пуснеш тоя сервиз, трябва да ти тръгнат инсталациите. И аз съм на мнение, че AVG-то ебава браузерите. Другият вариант е да имаш закачена някоя "буба", която да ги ебава. Ние използваме това, за да проверяваме бозджийските компове за такъв зловреден софт:
https://www.malwarebytes.org/
Има безплатна версия, която ни върши работа.

Освен това си мисля, че инсталацията на ХР-то ти е някаква пипната и орязана, с цел бързодействие....

П.П. Намерих магеренето на сервизите и с картинки ... :)
http://vlaurie.com/computers2/Articles/services.htm

ecotronic
01-10-2015, 17:37
Митак, я пробвай следното просто нещо:

1 - start menu > run > cmd.

2 - като се отвори черния прозорец, изпълни командата:

netsh int ip reset c:\resetlog.txt

Направо я копни от тук и пейстни в командния ред, чукни enter и след като се изпълни, рестартирай пц-то.

dimitar_vd62
01-10-2015, 19:43
Тази команда не може да се изпълни, изпълни се втората част и нищо не последва след рестарт.

dimitar_vd62
01-10-2015, 20:04
Ето Пачо снимки на екрана на сервисите кажи де е тоя MSIInstaler

ecotronic
01-10-2015, 20:44
Ето Пачо снимки на екрана на сервисите кажи де е тоя MSIInstaler

10 - тия отдолу нагоре на третия SS.

pa4ito
01-10-2015, 22:04
10 - тия отдолу нагоре на третия SS.
Мерси :)

Баш тоя е, Митак. Ръгай го на старт ;)

dimitar_vd62
01-10-2015, 23:07
На автоматик или на ръчно да му задам, че сега е на ръчно.

pa4ito
01-10-2015, 23:12
На автоматик или на ръчно да му задам, че сега е на ръчно.

автоматик и го стартирай

dimitar_vd62
07-01-2016, 23:35
http://www.moreto.net/novini.php?n=310576&c=05 То и без това ИЕ е безплатен таг на Майкрософт да си свалиш браузър по избор.

tihomir77
20-02-2016, 17:16
Здравейте, колеги! Имате ли идея откъде мога да си купя нова камера за телефона, защото нещо се прецака,а не искам да си купувам нов телефон,защото този ми върши перфектна работа.

VFTI
21-02-2016, 21:13
Здравейте, колеги! Имате ли идея откъде мога да си купя нова камера за телефона, защото нещо се прецака,а не искам да си купувам нов телефон,защото този ми върши перфектна работа.

Какъв е телефона? И-бей, aliexpres, dealextreme провери ли ги ?

Лаптоп за и-нет, ексел и ПДФ.
Трябва да х-ките му да са актуални поне 3-4години.
И искам да е с ССД бърз.

Чудя се между:
Номер 1:
лаптопи Fujitsu Lifebook S751
Екран: 14.0" (1366x768, Матов)
вградена WebCam
Процесор: Intel Core i5-2450M (2.6GHz, max 3.3GHz, 3M Cache, 5GT/s, 2 Cores, 4 Threads) Intel Turbo boost 2.0
Памет: 4GB DDR3 (max 16GB)
Видео карта: Intel HD3000
Чипсет: HM65
Хардиск: 750GB
Поддържа хардиск интерфейс S-ATA III (6GBit/s)
Шоксензор за защита на хардиска
Оптично устройсто: DVDRW
Друго: WWAN (3G), WLAN, LAN, Bluetooth 3.0, Cardreader, Display port, VGA, 3*USB 2.0, 1*USB 3.0, Audio HD
Тегло: 2,3кг
Лаптопи втора употреба
Гаранция: 12 месеца гаранция
цена: 430 лв

Номер 2:
Екран: 14,0" (1600x900, Матов)
вградена HD WebCam
Процесор: Intel i5- 2540M (2.6GHz, max 3.6GHz, 3M, 5GT/s, 2 Cores, 4 Threads)
Памет: 4GB DDR3 (max 8GB)
Хардиск: 160GB SSD
Видео карта: Intel HD3000
Чипсет: Intel QM67
Оптично устройсто: DVDRW
Друго: WWAN(3G), WLAN, LAN, Bluetooth, Cardreader, Display port, VGA, 4*USB, Audio HD
Тегло: започва от 2,24кг
Лаптопи втора употреба
Гаранция: 12 месеца
цена: 440 лв

Номер 3:
лаптопи HP ProBook 6470b
Екран: 14.0" (1366x768, Матов)
вградена HD WebCam
Процесор: Intel Core i5-3230M (2.6GHz, max 3.2GHz, 3M Cache, 5GT\s, 2 Cores, Threads)
Памет: 4GB DDR3 (max 16GB)
Видео карта: Intel HD4000
Чипсет: Mobile Intel® HM76
Хардиск: 320GB
Оптично устройсто: DVDRW
Друго: WLAN, LAN, WWAN(3G), Bluetooth, Cardreader, Display port, VGA, 2*USB 2.0, 2*USB 3.0, Audio HD
Тегло: започва от 2,03кг
Лаптопи втора употреба
Гаранция: 12 месеца гаранция
цена: 498 лв
+ 80лв. за 120GB SSD = 580лв.
На първия дали може да му се сложи едно малко SSD за уиндоуса? Бих дал още 100лв. горница, ако има такъв вариант.
На втория пък му трябва още 200HDD

Трябва да имам поне 300GB памет :)

Сегашното ми фуджицу сименс еспримо D9510 беше 3г. като го взех пак за такива някакви смешни пари и му направих още 3г. Батерията до миналия месец държеше 3 часа, но вече само 1.5часа. Проблема ми е че е доста голям...Иначе е голямо куче, и пада и го заливах и какво ли не беше...Та само заради това пак ме влече към фуджито, ама иначе не робувам на марки.

Мнение?

nblagoev
21-02-2016, 21:58
Лаптоп за и-нет, ексел и ПДФ.
Трябва да х-ките му да са актуални поне 3-4години.
И искам да е с ССД бърз.

Мнение?

На втория ми хареса разделителната, но бих избрал третия. От друга страна, нямам особени наблюдения над други марки, обаче в последно време батериите на HP са пълна скръб...

chakurov
23-02-2016, 21:24
Аз съм си поръчвал батерия за телефона от http://gsm-one.eu/ ,че старата постоянно ми правеше проблеми.Там продават всякакви части за телефон. Може да ги разгледаш, дано намериш това, което ти трябва. Надявам се да съм успял да ти помогна.

petio26
22-12-2016, 20:49
Вчера ми изгоря лаптопа. Много гадно всяка година покрай Коледа става нещо с уредите ми. Сега търся нов лаптоп и спрях се на този https://ardes.bg/product/lenovo-ideapad-b50-80-80ew058rbm-74947 . Някой може ли да даде мнения за този модел?

dimitar_vd62
29-06-2017, 21:27
По едно време спря да отваря някои сайтове.Какво значи това - "Не може да бъде установена защитена връзка, защото този сайт има неподдържан протокол."И как може да се оправи.

Също и видеотата във VBOX не тръгват.Сложих приставка HTML5 плейър във Операта постигнах само плейъра да показва началото на видеото но не го възпроизвежда.Некви идеи.Боза ХР СР1.

pa4ito
29-06-2017, 21:37
По едно време спря да отваря някои сайтове.Какво значи това - "Не може да бъде установена защитена връзка, защото този сайт има неподдържан протокол."И как може да се оправи.

Също и видеотата във VBOX не тръгват.Сложих приставка HTML5 плейър във Операта постигнах само плейъра да показва началото на видеото но не го възпроизвежда.Некви идеи.Боза ХР СР1.

Тури Хром и пробвай. Има и приствка AdBlock за досадните реклами...

myato
04-07-2017, 16:54
По едно време спря да отваря някои сайтове.Какво значи това - "Не може да бъде установена защитена връзка, защото този сайт има неподдържан протокол."И как може да се оправи.

Също и видеотата във VBOX не тръгват.Сложих приставка HTML5 плейър във Операта постигнах само плейъра да показва началото на видеото но не го възпроизвежда.Некви идеи.Боза ХР СР1.

Влез в настройките на браузара и му кажи да си шиба защитите или това, дето не се отваря го задай като изключение. Понякога прави тези простотии и ако не ти е вярна датата или часът. Абе, уйндоус.

ivan dimitrov
04-07-2017, 18:16
Абе, уйндоус.

Не е от ОС. Последните версии на Опера, правят такива магарии и под Линукс. Не мога да дам решение по въпросът, щото моят проблем го реших кардинално. Сложих си стара версия и забраних ъпдейта. Някой разширения обаче не работят, искат ъпдейт на браузъра. За сега си остават с желанието само.

dimitar_vd62
05-07-2017, 11:24
Версията ми е 32.0.1948.25.Ъпдейти съм ги забранил, някои искат последна версия, а последната версия иска 7-ца.На жена ми лаптопа е с последна версия на Опера но е с лицензирана 7-а/служебен/ и всичко работи.Компа ми е с 2гб РАМ, сложих още 2 гб но вижда само 3, вместо 4.32 битовата версия не вижда ли повече щото паметите са си коректни.Щото сакам да слагам 7-ца понеже и други програми не ми се ъпдейтват на ХР -то.Домоуправителя е програмист с всички екстри - разсеян, завеян, вече 2-ри месец ще идва в неделя да го прави....:icon_frown:

myato
05-07-2017, 12:08
Версията ми е 32.0.1948.25.Ъпдейти съм ги забранил, някои искат последна версия, а последната версия иска 7-ца.На жена ми лаптопа е с последна версия на Опера но е с лицензирана 7-а/служебен/ и всичко работи.Компа ми е с 2гб РАМ, сложих още 2 гб но вижда само 3, вместо 4.32 битовата версия не вижда ли повече щото паметите са си коректни.Щото сакам да слагам 7-ца понеже и други програми не ми се ъпдейтват на ХР -то.Домоуправителя е програмист с всички екстри - разсеян, завеян, вече 2-ри месец ще идва в неделя да го прави....:icon_frown:

32 битовата версия не може да управлява толкова RAM.

PEPI-2ALFA
27-05-2019, 17:57
Здравейте. Мисля, че тук е подходящо място да потърся помощ относно свързване на нов телевизор със стара система за домашно кино. До сега беше свързано ДВД-то със стар телевизор посредством СКАРТ кабел и ченчове, но новия ТВ няма.На снимките се вижда какво има. Устройва ме и да подкарам само звук от ТВ към колоните 5.1. Гледам при китайците едни джаджи, но не знам дали ще свършат работа.
Това дали ще стане да свържа телевизора през оптичния кабел в комплекта с колоните на ДВД-то https://www.aliexpress.com/item/32976048138.html?spm=a2g0o.cart.0.0.956f3c001bDhTk
Това гледах, през него да свържа ДВД-то с ТВ-то - https://www.aliexpress.com/item/32908397065.html?spm=a2g0o.cart.0.0.956f3c00UEUoQJ
Ако, пък имате някакъв друг лесен вариант, предлагайте.
Благодаря на отзовалите се.

dhtj
27-05-2019, 18:15
Изход за слушалки няма ли тоя телевизор?
Трябва да има.
И с един такъв кабел за 2 лева ще си свири.

170150

mordohy
27-05-2019, 19:03
Изход за слушалки няма ли тоя телевизор?
Трябва да има.
И с един такъв кабел за 2 лева ще си свири.

170150

Съгласен!
Ако няма - конвертора!

PEPI-2ALFA
27-05-2019, 19:09
Изход за слушалки няма ли тоя телевизор?
Трябва да има.
И с един такъв кабел за 2 лева ще си свири.

170150

От задната страна видимо няма, ще ровя по менюто да видя какво ще излезе.

ecotronic
27-05-2019, 20:10
Ако има hdmi, може да стане и с hdmi audio extractor.

PEPI-2ALFA
27-05-2019, 20:52
Ако има hdmi, може да стане и с hdmi audio extractor.

На телевизора има 2, но са входове, а на ДВД- то няма.

nicks1
28-05-2019, 08:12
Кой е модела на телевизора?

PEPI-2ALFA
28-05-2019, 19:36
Кой е модела на телевизора?

https://www.samsung.com/bg/tvs/uhdtv-nu7092/UE55NU7092UXXH/
Това трябва да е 55 инча, Серия 7.
Днес пак огледах за вход за слушалки, не видях. Прегледах ръководството и там нищо не открих за слушалки. Едното от HDMI e HDMI (ARC), но пак си е вход.

mordohy
28-05-2019, 23:09
Аз обаче виждам, че това чудо има Блу ту. Пробвай чрез него!!!

Ramsezsh
29-05-2019, 01:08
Здравей. Ако има оптичен изход взимай втората джажа, която си си харесал. Тя ще преобразува цифровия сигал в двуканален аналогов, и ще можеш да я закачиш на AUX входа на DVDто. За съжаление, ако това което гледаш е с многоканален звук, ще бъде трансформирано до два канала. Другата джаджа, става за многокатално аудио, но няма как да я закачиш на DVDто, или по-точно можеш да закачиш само два канала на AUX-а. Така, че тя няма да ти свърши работа.
Ако ще гледащ основно телевизия и тя идва с накакъв TV box предполагам, че можеш да извадиш и аудиото от TV box-а. Те обикновено са оборудвани с RCA изходи или AV (на Ментел и Виваком имат, MAG-овете и повечето андроидски също имат). Така ще имаш звук на DVDто, но само когато гледаш телевиция.
Ако искаш да ползваш с аудио от колоните и останалите функции на TV-то - youtube, dlna ще е най-добре да си вземеш втория конвектор https://ru.aliexpress.com/item/32908397065.html?spm=a2g0o.cart.0.0.956f3c00UEUoQJ&dp=2b97391e2ea8248c0b17acf08e680dca&af=857570&cv=47843&afref=&mall_affr=pr3&dp=2b97391e2ea8248c0b17acf08e680dca&af=857570&cv=47843&afref=&mall_affr=pr3&aff_platform=aaf&cpt=1559079989010&sk=VnYZvQVf&aff_trace_key=e6b700ddff054ce1b2067227dd7a149d-1559079989010-06191-VnYZvQVf&terminal_id=af3915945b594ac69572d19bd23efef9.

PEPI-2ALFA
29-05-2019, 01:40
Аз обаче виждам, че това чудо има Блу ту. Пробвай чрез него!!!
Телевизорът и да има, ДВД-то няма.


Здравей. Ако има оптичен изход взимай втората джажа, която си си харесал. Тя ще преобразува цифровия сигал в двуканален аналогов, и ще можеш да я закачиш на AUX входа на DVDто. За съжаление, ако това което гледаш е с многоканален звук, ще бъде трансформирано до два канала. Другата джаджа, става за многокатално аудио, но няма как да я закачиш на DVDто, или по-точно можеш да закачиш само два канала на AUX-а. Така, че тя няма да ти свърши работа.
Ако ще гледащ основно телевизия и тя идва с накакъв TV box предполагам, че можеш да извадиш и аудиото от TV box-а. Те обикновено са оборудвани с RCA изходи или AV (на Ментел и Виваком имат, MAG-овете и повечето андроидски също имат). Така ще имаш звук на DVDто, но само когато гледаш телевиция.
Ако искаш да ползваш с аудио от колоните и останалите функции на TV-то - youtube, dlna ще е най-добре да си вземеш втория конвектор https://ru.aliexpress.com/item/32908397065.html?spm=a2g0o.cart.0.0.956f3c00UEUoQJ&dp=2b97391e2ea8248c0b17acf08e680dca&af=857570&cv=47843&afref=&mall_affr=pr3&dp=2b97391e2ea8248c0b17acf08e680dca&af=857570&cv=47843&afref=&mall_affr=pr3&aff_platform=aaf&cpt=1559079989010&sk=VnYZvQVf&aff_trace_key=e6b700ddff054ce1b2067227dd7a149d-1559079989010-06191-VnYZvQVf&terminal_id=af3915945b594ac69572d19bd23efef9.
Поръчах конвертера. Другата джаджа мислех да я взема за да елиминирам ДВД-то. Направо колоните да свържа. Поръчах и това СКАРТ - ХДМИ за от ДВД-то към телевизора.
https://www.aliexpress.com/item/32980716080.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.24244c4dZ3G SFB
Ще видим какво ще стане като дойдат.
А иначе съм на кабелна ТВ.

Ramsezsh
29-05-2019, 01:48
... Другата джаджа мислех да я взема за да елиминирам ДВД-то. Направо колоните да свържа. .
Така нямаше да ти свърши работа. Това конвекторче, преобразува сигнала от цифров в аналогов (както и другия), но няма усилвател, с който да захрани колоните.
Поръчал си правилния конвектор.

mordohy
29-05-2019, 14:50
Ето за това говорех.https://www.wish.com/feed/tabbed_feed_latest/product/5c88c1df128dbb418ff727c4?&hide_login_modal=true&source=tabbed_feed_latest



С него си свързвам почти всичко.

PEPI-2ALFA
28-06-2019, 09:32
Дойдоха. С оптичния преобразувател станаха нещата - изкарах звук от ТВ през колоните, но е доста по-слаб от звука на самия телевизор. В крайна сметка оставам без допълнително озвучаване, поне за сега. Благодаря за съветите.

dimitar_vd62
28-08-2019, 22:06
Га трябва да оладим нещо с вентилатор - смуче или дуа.Има ли значение.

ecotronic
29-08-2019, 11:59
Зависи от конкретната постановка. Ако имаш вентилатор в тръба, няма значение дали това което охлаждаш е преди или след вентилатора, тъй като потокът ще е еднакъв. Ако нямаш нещо, което да насочва струята, тя ще е насочена след него но не и преди него.
При нещо, което е разположено в кутия, обикновено вентилаторите смучат и изхвърлят навън а пък са обособени отвори от които като влиза въздуха в кутията, той да има конкретен път. При по-големи обеми и когато нещото което се охлажда не трябва да се запрашава обикновено вентилаторите смучат отвън през филтри и вкарват вътре. Така вътре се създава малко по-високо налягане, което пречи на прахта да проникне.

dimitar_vd62
29-08-2019, 20:46
Аха, в случая е все тая.

dimitar_vd62
03-12-2019, 22:10
Някой да знае откъде мога да намеря дисплей за монитор/тв LG Flatron M2080 D, и евентуално цена.Появи се бял екран, успях да го оправя, обаче като затварях рамката пукнах дисплея в ъгъла.Щастието беше кратко демек.

ivan dimitrov
04-12-2019, 17:56
Втора употреба, въпреки че не е невъзможно да се намери, е малко вероятно. Щото когато дефектира подсветката(лед), обикновено хората ги устройва отремонтирането и(по един, или друг начин). А дисплеите се ползват в множество изделия на различни марки, та има търсене. Обикновено основната платка или захранването се намират на поносима цена, понеже подлежат на ремонт а и има маса счупени матрици(твоят случай).
Нов дисплей и да се намери нейде из необятното интернет пространство(бат' Али, Ибей), ще е на цена, която обезсмисля ремонта.
Все пак това е общо взето. Животът не е лишен и от приятни изненади.
За да се повиши шансът, да се намери това което ти трябва, вземи го отвори отново и напиши какво пише на хартиеният стикер, залепен на дисплея, или го заснеми качествено и го изтипосай тук, или http://forum.eshop.bg тук. Но освен регистрация, ше трябва и да спазваш правилата, че там не е като тук.
Аз имам два 23 инчови дисплея, но са с CCFL подсветка, а твоят е с LED.
Като на всичко отгоре единият от моите има вертикална черта, която не подлежи на (смислен)ремонт. Ако резолюцията,интерфейсът и геомертричните подробности на матриците са съвместими, ще ти подаря едина.
Но не храни големи надежди.
Не бива и да се отказваш - "ей така'.
Само преди 2 часа, монтирах двуядрен процесор на древното изчадие от което пиша в момента, а бях почти сигурен че няма да се намери такава антика.
Живот!













Нов дисплей и да се намери

dimitar_vd62
04-12-2019, 21:19
Вече е история, четох, питах, фърлях боб и реших че не си струва, взех каквото можах да отлежава в килера на принципа "някой ден ще потрябва" и пластмасите на боклука.

ecotronic
04-12-2019, 21:31
Преди време ми сгъна подсветката на един фуджицо-сименс. Искаха ми 40 лв за нова. Взех си същия монитор от крашбг за 50 лв.

dimitar_vd62
04-12-2019, 22:11
Говорителчетата ме кефят.Подсветката е диодна лента.Това което успях да взема от екрана е - поляризиращото фолио, от подсветката излезе едно "стъкло", акрилно предполагам, дебело около 5-6мм.А от двете му страни полупрозрачни и бели матови фолиа.Все неща дето ще ми свършат работа.Ся имам друг проблем - изключвам телевизора/новия/ от дистанционното, изключвам тиви приставката от нейното дистанционно, обаче се включва телевизора :grin:

NikMar
05-12-2019, 13:09
Нещо често срещано. Аз с дистанционното на телевизора включвам и изключвам и приставката за кабеларката, но с дистанционното за приставката не се командва телевизора.

ivan dimitrov
05-12-2019, 13:38
уф! Има два вариянта основно. Единият е да съвпадат командите на ифрачервените предаватели(дистанционно управление)(малко вероятно).
Другият - командата да се предава по HDMI връзката.
Ако е първият - гадост - за да се разреши проблемът, няма дасе размине с "мислене" само.
Във вторият вариянт - има шанс.
При такива въпроси е задължително да се отбележи моделът на двете устойства.
Най често е възможно тв-то да севключва и изключва заедно с включеното към него устройство, логиката е очевадна. Обаче има варияции, които според политиката на фирмата производител, могат да се "измъкнат" от "разумните граници".
Това се пита преди покупка(с подробности), не след.

dimitar_vd62
05-12-2019, 20:51
Нещо често срещано. Аз с дистанционното на телевизора включвам и изключвам и приставката за кабеларката, но с дистанционното за приставката не се командва телевизора.

Ми то по принцип е "умно" дистанционно, това на телевизора де, можело да се обучава и да командва другите устройства.Обаче като се обучи според менюъла почва да сменя каналите по два, .т.е ако съм на 1 и искам да гледам 2 като цъкна веднъж отива на 3 през 2, примерно.Отделно звука не може да се командва.Като изтрия премника от паметта му си командва и двете устройства по отделно с изключение на изключването на приставката.Като я изключа с нейното дист. пък се включва тв-то.Иначе за включването нямам грижи тв-то явно по HDMI включва приставката.Ма намерих му цаката, не изключвам приставката тя сама се изключва след време ако няма действие.Само да не вземе да "прихване" и климатика.:-D

546
06-12-2019, 02:25
Ми то по принцип е "умно" дистанционно, това на телевизора де, можело да се обучава и да командва другите устройства.Обаче като се обучи според менюъла почва да сменя каналите по два, .т.е ако съм на 1 и искам да гледам 2 като цъкна веднъж отива на 3 през 2, примерно.Отделно звука не може да се командва.Като изтрия премника от паметта му си командва и двете устройства по отделно с изключение на изключването на приставката.Като я изключа с нейното дист. пък се включва тв-то.Иначе за включването нямам грижи тв-то явно по HDMI включва приставката.Ма намерих му цаката, не изключвам приставката тя сама се изключва след време ако няма действие.Само да не вземе да "прихване" и климатика.:-D

Що не пробваш да "обучиш" дистанционното на телевизира дето е "умно" да включва и изключва климатика?
Отваряш си една бира и гледаш как жена ти се ошашква ;)

ivan dimitrov
07-12-2019, 14:10
Ми то по принцип е "умно" дистанционно,

Ами не! То по принцип е тъпо дистанционно. Ако беше умно, нямаше да се налага да се обучава, а само щеше да знае какво искаш от него.
Моето тъпо дистанционно е Филипс. И имах сходни проблеми. явно твоето е секретно, та не го оповестяваш току/така. За да не се включва телевизорът, когато гасиш приставката(тия също са секретни явно), от менюто на телевизорът изключи опцията за командване през HDMI.
Климатикът е малко вероятно да "прихване". По вечето от аудио/видео устройствата(изключение првят някой 'маркови' марки понякога) ползват филипсов протокол за дист. управление, като се различават адреси и кодове само. Не съм сигурен, но май климатиците ползват собствен,но и да ползват тоя протокол, ше да са на различни кодове.

dimitar_vd62
07-12-2019, 23:15
Телевизора е Самсунг, приемника е Fusion на Булсатком.Няма нищо секретно.Умно или просто дистанционно, така стоят нещата, със или без HDMI пълно щастие няма, кое от двете ще ми е в ръката ми е все тая.Приемам ситуацията като комична а не драматична.Това за климатика го казах на шега, иначе си нямам идея от протоколи.Ако на някой му трябва за нещо платката от стария телевизор/монитор LG Flatron M2080 D да дойде и да я вземе, ако е от Варна, /с подсветката, но без говорителите и захранващия адаптер/ или да ми прати данни на ЛС да му я пратя с Еконт, за негова сметка разбира се, но пък я подарявам.Всичко си и работи.

ivan dimitrov
08-12-2019, 01:32
Приемам ситуацията като комична а не драматична.Това за климатика го казах на шега.

Да не би да реши че не се разбра?
За това и аз писах в тоя дух. Това че ситуацията не е трагична, не пречи да се опита да се разреши.
Ако и без връзка м/у тв и приставката, приставката гасне а тв се включва, нещата стават грозни.
Стига да съм разбрал правилно, че командата за гасене на приставката стартира тв. Ако е така, то и с дистанционното на приставката трябва да се случва същото. Ако не, то тъпото дистанционно не е възпитано правилно. Колкото и да е не логично, при мен като го възпитавах да управлява приставките, успях чак когато за монитор ползвах Самсунгът а Филипсът беше изключен. При мен са два тв един над друг, две приставки и домашен театър и ми е важно дистанционното да е умно, ама не е. И след като го възпитах, когато връзката м/у приставката на булсат(при мен не е ай-пи) и филипсът е цифрова, командите за контрол на звукът на приставката, управляват звукът на телевизорът а не нивото на входният сигнал, като я включа към Самсунгът - всичко е както искам. Със сеттопбоксът няма подобни проблеми. Когато от менюто на филипса изключа управлението по HDMI всичко е точно, ама не съвсем - не се гаси заедно с булсата.
Да и аз намерих компромис - размених ролите на двата тв, ама не съм щастлив, въпреки че се различават само по качеството на звукът.
Те и за това взех проблемът ти "присърце"

harpiata
08-12-2019, 09:30
Хм, при нас е обратното, или поне до скоро беше.Същия приемник Фюжън и плазма Панасоник.Пускам приемника и се включваше и тв-то,а се спираха поотделно.Не съм и търсил разрешаване,но изкара така повече от 2 години.От скоро и от само себе си всичко си бачка със съответното дистанционно.

dimitar_vd62
13-12-2019, 14:08
Сабалян имах комп, на обяд - не!Оказа се цъфнал кондензатор на монитора.Този път не успях да пукна екрана.Обаче, се замислих, след като приключих надявам се с черната техника, дали да не взема профилактично да сменя бялата техника и всички крушки.Ммм? Жената няма да я сменям щот може да прай мусака.Днес е петък, 13-и и сметам само да седа и да не пипам нищо.

ivan dimitrov
13-12-2019, 19:51
след като приключих надявам се с черната техника

Оптимист!
Ако си мислиш че кондензаторът с който си сменил забременелият, ще устиска много, то много се лъжеш. Тъкмо днеска отново "преслушах" наличностите с всичкомерът. 4.7 мкф/35в чисто нов(в смисъл - неизползван, на не по вече от 2г) с капацитет.....15 пикофарада. Цяла плеада с ненормално висок ESR. Тоя си го видял че е цъфнал, а останалите - мерил ли си ги, щото не винаги скапаните се надуват?
Демек - нещо що работи - НЕ БАРАЙ. Не се знае на какво ще попаднеш после. Нищо че според рекламите, може и жената да смениш с телефон или ......квото се сетиш(в смисъл - твърди се че освен мусака, владее още милион рецепти, ама за основната му функция не се споменава).
Няколко пъти вече съм писал - четете фантастите, всичко що са писали се случва, рано или късно. В случаят - Бредбъри "Възпявам електрическото тяло" мисля.
Сега се канят да ни забранят да си ремонтираме колите, утре като си отвориш прахосмукачката, на вратата ще позвъни полиция.
А дали това е правилно - всеки сам си решава, аз ще отбележа само че продължителноста на животът се увеличава(средностатистически).
Пенсионната възраст ..... скоро ще чукне 250г.


Хм, при нас е обратното, или поне до скоро беше.Същия приемник Фюжън и плазма Панасоник.Пускам приемника и се включваше и тв-то,а се спираха поотделно.Не съм и търсил разрешаване,но изкара така повече от 2 години.От скоро и от само себе си всичко си бачка със съответното дистанционно.

Проверете си настройките на телевизорът. Ако и той е "хитър" изключете му ъпдейтите, за да не пускате по някое време тема за него.
Ако верно е плазма(за някои е събирателно) - час по скоро. не познавам приставките за ай-пи телевизия на булсат, може и от нея да е, но предупреждението за тв е в сила.

dimitar_vd62
14-12-2019, 12:17
Нищо не барам, замръзнал съм във времето и пространството.Тия трите уреда климатик, телевизор компютър почти постоянно са включени, преди около месец една вечер ни скъсаа гъзъ от токови удари - доди-спре, доди-спре, накрая тръшнаха вратите на трафа и заминаа .Предполагам от там е тръгнало.В интерес на истината първите две бяха нарочени за смяна отдавна, просто съм малко труден с почването, ма почна ли неам спиране - дай му лев да почне, два да спре, е казал народа.А с тоя телевизор малко са изфърлих, в магазина не ми изглеждаше толкова голям.Много свети дееба и инчовете му...пречи ми да заспа.А и не ще да са излючва сам, щото приставката се изключва сама след зададеното време и той сам си я включва по НDMI и го отчита като действие и му се нулира интервала.Инак ако свари сам де се изключи нема проблем.Аз му махна управлението по HDMI то по некое време пак се включва.И тва нещо уж има некви еко екстри, да речем ако няма движение,примерно съм задремал или недай си боже умрел,намалява силата на фоновото осветление,демек да върти по-малко електромера оттам централата по-малко ток ще прай, демек по-малко СО, ама котката като се разходи и ебава мамата на всичката екология.

ivan dimitrov
14-12-2019, 21:42
Разгледай менюто на тв то. Трябва да може да намалиш подсветката, щом ти е ярко. Леле, добре че не си взел Филипс с (Л)амбилайт, тва свети като слънце. Еко сензорът също може да се изключи. А може и да заковеш котката, или да я завинтиш(все тая). Аз скоро май ще завинтя кучето, тоя е по смахнат и от мен. Да де, Сашко.....какво да очакваш....

dimitar_vd62
14-12-2019, 23:47
Навсякъде където пише Auto съм го дал на OFFFFFF, пък да видим.Включил съм управлението по HDMI/с него или без него, с обучение на дистанционното или без, то си изземва функцията да управлява и приставката/настроих приставката да се изключва след 3 часа бездействие от страна на гледащия,няма опция"изключено" че се претоварвал сървъра на Булсаткома, има 1,2 или 3 часа/настроих и тв-то на 3 часа и очаквания ефект е патова ситуация като се офнат едновремено ако не барам дистанционното.Досадно е че някои настройки и опции не са независими и трябва доста игра да разбереш кое с кое работи, т.е. опитват се да облекчат потребителя но всъщност ти налагат нещо вероятно съобразно някакви проучвания сред потребителите.Та общо взето опитвам се да го приведа в "ръчен" режим.Не е лошо яркостта да се намалява когато угасиш ламбите но пък незнайно защо е свързано с детектора, или каквото е там за движение.Или поне още не съм открил съответния режим, не че не е преведено на български но някои неща ма вкарват в размисъл относно значението на опцията.LG-то освен игра, филм, спорт и стандарт имаше user 1 и user 2 настройки на картината, та като го гледам на тъмно си давам на някой user.Пък и беше доста по-малък и не дразнеше толкова.И по-прост.А бе или той ще свикне с мене или аз с него.Объркването идва и от това че опциите имат хлътващо анимирано бутонче, което работи обратно на това което аз разбирам като включено и изключено.Като го "натиснеш" , "хлътва" и за мен това е "вкл",обаче в действителност е "изкл".Все едно като бутон на звънец - като го натиснеш звъни, а не обратното.А бе общо взето ако не ползвам еко настройките нещата са ОК.Докато пиша, установих че въпроса с едновременното изключване е решен.Като си легне жената та да не я дразня, ще си поиграя с яркостта на екрана при тъмно/светло и тая шашма с движението щото поотделно двете имат опции авто, избор/на нещо си/ и изкл., а и намаляването на яркостта при угасено осветление работи когато фоновото осветление не е на макс, но пък яркостта/като настройка на картината/ не му влияе, та ще си поиграя с фон, яркост и контраст.Така или иначе ще стигнем до консенсус, ама нещо друго да питам - тука в менюъла пише че за правилната работа трябвало да се ъпдейтва софтуера.Понеже е вързан към интернет с wi-fi принципно е лесно, ама съм му забранил за сега да се ъпдейтва, та питането ми е да му разреша или не.Щото из форумите четох че се накичвали с някакви досадни приложения/не специално тази марка и модел а принципно тия с опер.с-ма/.Тоя е Самсунг с Тизен.

п.п.Тая пущина имала и още нещо дето съм го пропуснал, режим на работа - демо, в къщи, в магазин, кино/това последното не знам какво значи,няма подсказка и май е неактивно.В менюъла пише че някои опции може да не работят в зависимост от модела или региона/.Дадох го в къщи , беше в магазин.

ivan dimitrov
15-12-2019, 09:16
Управлението на някой функции е достъпно само през сервизен режим(има и такъв). Обаче е свързано и с хардуерната конфигурация, та не е добра идея да се рови там.
Правилно си избрал режим "в къщи", той е за нормални потребители.
Автоматичните ъпдейти ги спираш и не ги пускаш никога. Ъпдейт само ако се налага, само ръчно и само ако си сигурен че е точният и условията за нормалното му протичане са изпълнени.
Преди години съм оправял плазма на LG. Собствникът си го убил докато опитва да му активира медиа плеерът. Версията на софтуерът с която се продава чудото е 3.15 и верно позволява активиране на медия плеер. Във версия 3.19 мисля, вече беше забранен достъпът до технологичният порт, а реално някакви подобрения в работата на тв аз не открих. В по късните версии, вече модването е невъзможно а версия 3.55, последната налична на сайтът за поддръжка не може да се ползва за оправяне на машина със софтуерен проблем сама по себе си. Нещо което 3.15 позволяваше. Преди няколко месеца това чудо го домъкнаха отново. Ако не бях открил в един стар диск, версия 3.15 - нямаше да тръгне. В интернет са затрили всичко до което са се докопали. Не е само тоя случай, който имам предвид, обаче това ме изуми.

alfa racer GTA
15-12-2019, 11:35
Направи си от дистанционното на телевизора има функция да се изключва в точно определен час от денощирто.

Моят съм го направил в 1'00 часа през нощта да си дръпне сам шалтера, ако аз не съм му го дръпнал преди това.

ivan dimitrov
15-12-2019, 18:00
Е, той номерът с таймерът вече го е направил, въпросът е дали го устройва напълно. Мен - не би.
Има нещо което може да се направи още, при наличие на време и желание. Предполагам че тв е свързан с домашна мрежа и се разполага с телефон или таблет с Андроид. Има приложения - дистанционно управление за Самсунг. С него тв се командва през мрежовият интерфейс и ше стане ясно дали тъпото дистанционно е виновно. Освен това и приставката трябва да има опции за настройка на управлението пез връзката с тв.

dimitar_vd62
15-12-2019, 20:02
Засега е добре, справих се с главоблъсканицата.Не ме устройва изключването в определен час защото стоя до късно, по ми е удобно да се самоизключва след определено време-примерно 3 часа, едно действие и почва нов интервал, ако няма такова значи съм съм заспал и се изкл., ако не съм му дръпнал шалтера аз.

mordohy
15-12-2019, 20:41
Относно дистанционните! Вземи си едно LG g4. Гарантирано включва и изключва де що се сетищ.

dimitar_vd62
17-12-2019, 20:23
Относно дистанционните! Вземи си едно LG g4. Гарантирано включва и изключва де що се сетищ.

Баш от туй най ма е страх....освен това от няколко дена дистанционното на телевизора си управлява и приставката....нищо не съм барал, само се научи.Изглежда си има свой живот и му писна от мене, та взе нещата в свои ръце.А и тамън свикнах с Хауея, та ми липсва още една главоблъсканица.Не барам нищо освен сърми и червено.

dimitar_vd62
17-12-2019, 21:38
Имам едно питане относно друго дистанционно - това на климатика.Новият е Фуджицу.Като натисна копчето за градусите дисплеят на дист. показва настроеният градус, климатика присветва и изписква.Няма дисплей на вътрешното тяло.Та приемам че това което пиши на дистанционното са настроените градуси.Обаче, понякога климатика не "отговаря".Примерно на дист. пише 23 гр.Натискам веднъж - 24гр., климатика "отговаря".Натискам още веднъж - 25гр. но климатика НЕ отговаря.Натискам още веднъж - 26гр., климатика "отговаря".Питанката е на колко градуса всъщност е настроен климатика - на 25 или на 26, при положение че на дист. пише 26, а климатика веднъж не е "отговорил".Всъщност, на всеки градус отговаря определен код и той ще си е настроен на това което пише на дист. при последното "отговаряне", или ще е настроен на 25 вместо на 26 гр. тъй като е пропуснал едно "отговаряне".И ако последното натискане е 26 гр. и климатика не е отговорил,означава ли че е останал на 25 въпреки че на дист. пише 26.Всъщност климатика брои натисканията или на всяка стойност отговаря определен код, нещо като морзова азбука да речем.Освен това магията не става с мигновенно а трябва да задържиш бутончето натиснато за поне 1 сек.На стария Самсунг нещата ставаха мигновенно и не знам защо климатик за 1400 лв. няма дисплей на вътрешното тяло. - https://www.termo-klima.com/bg/klimatic/fujitsu/fujitsu-asyg12kmtaoyg12kmta-s-bezplaten-profesionalen-montaj-/

ecotronic
18-12-2019, 10:22
Не би трябвало да е стъпка нагоре/надолу а да възприема реалната стойност. Това можеш да го провериш лесно, като зададеш някаква стойност - примерно 25 гр, след това затулиш дистанционното и го нацъкаш примерно на 18 и накрая го насочиш към тялото и цъкнеш стъпка надолу. После по поведението на климатика лесно ще разбереш дали отработва 24 или 17.

alfa racer GTA
18-12-2019, 11:17
На фуджицу за да сработи и да даде команда дистанционното се натиска 2 пъти бързо последователно копчето за градусите.С едно натискане най-много да видиш какво е в момента .



Командата е приета когато изписка.

Не изписка ли командата не е изпълнена и си изпълнява последната команда която е потвърдил с изпискване.

Имам ги два - дженрал фуджицу и фуджи илектрик.

И на двата е едно и също.

Сменяй си батерийте на дистанционното когато започне да губи екран дистанцоинното.Защото тогава като няма екран и натиснеш да видиш какво е зададено на климатика дистанционното се включва на автоматичен режим и задава и на климатика такъв.

В началото ми беше досадно, но сега съм свикнал.


Да не си пресноеб@@ц с това фуджицу?

dimitar_vd62
18-12-2019, 18:55
На фуджицу за да сработи и да даде команда дистанционното се натиска 2 пъти бързо последователно копчето за градусите.С едно натискане най-много да видиш какво е в момента .



Командата е приета когато изписка.

Не изписка ли командата не е изпълнена и си изпълнява последната команда която е потвърдил с изпискване.

Имам ги два - дженрал фуджицу и фуджи илектрик.

И на двата е едно и също.

Сменяй си батерийте на дистанционното когато започне да губи екран дистанцоинното.Защото тогава като няма екран и натиснеш да видиш какво е зададено на климатика дистанционното се включва на автоматичен режим и задава и на климатика такъв.

В началото ми беше досадно, но сега съм свикнал.


Да не си пресноеб@@ц с това фуджицу?

Ми да, по стечение на обстоятелствата Дед Мороз по-рано раздаде подаръците.

ecotronic
18-12-2019, 19:57
Ми да, по стечение на обстоятелствата Дед Мороз по-рано раздаде подаръците.

Дядо Мраз, Дядо Коледа.......... избери си нещо бе, българино.

ам-б*х та у кривия русофил :tooth:

dimitar_vd62
18-12-2019, 22:17
Всъщност, в българския народен календар 25 декември- Коледа се нарича още Голяма Коледа.Народната традиция е свързана с обичая коледуване. Основната цел на ритуала е да се оповести раждане на ново състояние на Вселената, на новият Бог-Слънце.Народното име на Слънцето в българския фолклор е Райко.В славянската митология Коляда (Коледа) е митологично същество, въплъщаващо новогодишния цикъл и олицетворяващо младото зимно слънце, родено сутринта след зимното слънцестоене.Древноримският празник Сатурналии в чест на Възраждането на Непобедимото слънце, се провеждал между 17 и 24 декември.На 25-ти декември римляните празнували "Раждане на непобедимото Слънце".Денят 25-ти декември за Рождество Христово е избран от Римската църква през 4-и век от папа Юлий I.В същност действителната дата на раждането на Исус Христос не е ясна и не е упомената никъде.В началото на 3-ти век християнския писател и апологет Климент Александрийски изчислява това би трябвало да се е случило около месец май.
Тъй че, Дядо Райко донесе подаръци, ако държим да сме българи.

ecotronic
18-12-2019, 22:27
https://www.youtube.com/watch?v=0nEj5NP2pjI

dimitar_vd62
18-12-2019, 22:52
Това видео каква връзка има с Дядо Мраз и Дядо Коледа, да не говорим пък с темата.

ecotronic
19-12-2019, 09:58
Връзката е в това, че имаме достатъчно основания да бъдем горд народ и като така да не бъдем чуждопоклонници.