PDA

View Full Version : Автомобилът на старо-Алфа 166 - статия



Gecata
28-03-2007, 17:58
В днешния брой (28.03.2007г.)на в. Авто Труд в статията за Автомобила на старо е Алфа 166.
Приятно четене!
:D

Gecata
28-03-2007, 19:40
Сега я прочетох.
Доста положително са се изказали хората!
Страхотен автомобил!
:D

pinko
28-03-2007, 19:46
Сега я прочетох.
Доста положително са се изказали хората!
Страхотен автомобил!
:D

Абе и некои откровени глупости са написали колегите от АвтоТруд, щото не ме слушаха внимателно кво им обяснявам.

Моята 166 е на снимките :D

DiabL0
28-03-2007, 22:24
ЕЕХхххЕЕЕ... твоита Белисима станала известна :D

angel1974
29-03-2007, 12:30
Сега я прочетох.
Доста положително са се изказали хората!
Страхотен автомобил!
:D

Абе и некои откровени глупости са написали колегите от АвтоТруд, щото не ме слушаха внимателно кво им обяснявам.

Моята 166 е на снимките :D

добре, че съм фен на тия коли и си издирвам такава, че тия юнаци както 60% от писанията са ги написали в негативна нотка 8) 8) 8) направо човек може да се откаже :D :D :D :D

Колега я им звънни да направят една бърза редакция :D :D :D

П.С. Ти ползваш ли си навигацията, и ако я ползваш откъде се намират дискове с карти, а не знам има ли Телефон твоята :?: :?:
Че като купя скоро някоя да действам веднага :D :D

Gecata
29-03-2007, 14:18
Сега я прочетох.
Доста положително са се изказали хората!
Страхотен автомобил!
:D

Абе и некои откровени глупости са написали колегите от АвтоТруд, щото не ме слушаха внимателно кво им обяснявам.

Моята 166 е на снимките :D

Ааа как стана така. Те ли се свързаха с теб или просто имаш познати.
Много ми е любопитно как става номера с тея статии. И преди съм се чудил.
Ако не е твърде поверително може ли да споделиш с нас?

Иначе колата ти е страхотна. Точно за такава мечтая. Със светъл салон, ел.седалки, махагонов волан и централна конзола...много яки джанти.
Със здраве да си я караш!

moniiii
29-03-2007, 17:15
Иначе колата ти е страхотна. Точно за такава мечтая. Със светъл салон, ел.седалки, махагонов волан и централна конзола...много яки джанти.
Колега вкусовете ни съвпадат и аз си търся точно такава 166ца 2,4 със светъл салон и махагон

netsurfer
29-03-2007, 20:24
Сега я прочетох.
Доста положително са се изказали хората!
Страхотен автомобил!
:D

Абе и некои откровени глупости са написали колегите от АвтоТруд, щото не ме слушаха внимателно кво им обяснявам.

Моята 166 е на снимките :D

Ааа как стана така. Те ли се свързаха с теб или просто имаш познати.
Много ми е любопитно как става номера с тея статии. И преди съм се чудил.
Ако не е твърде поверително може ли да споделиш с нас?

Иначе колата ти е страхотна. Точно за такава мечтая. Със светъл салон, ел.седалки, махагонов волан и централна конзола...много яки джанти.
Със здраве да си я караш!
колегата е редактор в Авто Билд ;)

Tinoto
29-03-2007, 21:38
Споменатите проблеми в статията може би се покриват с реалността, но така поднесена статията "... да Ви ЗАПОЗНАЕМ с екзотичната апенинка" или нещо такова започва доста интересно, но към края на статията по-скоро оставам с впечатлението, че всички екземпляри ги гони голямото нещастие и това е само увод към проблемите, тоест това са задължителни проблеми и оттам нататък следват други единични ..... изобщо голям кошник :(

Толкова ли е зле 166цата? Флагмана?

Lucky
30-03-2007, 00:19
абе зле всичко опира до всеки един автомобил все пак са коли втора ръка :roll: :lol: а инак дори по Топ Гиар се исказаха сравнително ласкаво,като изключим това че се обезценява адски бързо :shock: :D :D

MONI
30-03-2007, 09:42
абе зле всичко опира до всеки един автомобил все пак са коли втора ръка :roll: :lol: а инак дори по Топ Гиар се исказаха сравнително ласкаво,като изключим това че се обезценява адски бързо :shock: :D :D

Е това е най-хубавото за мен..............твърдо това ще ми е следващата кола само дето всеки ден поне по веднъж си пожелавам да отпадне акциза ииииии 2.0 turbo

http://www.autoscout24.it/ita/detail.as ... d=77207951 (http://www.autoscout24.it/ita/detail.asp?ts=3113734&id=77207951)

или 3.0 в6

http://www.autoscout24.it/ita/detail.as ... d=77207951 (http://www.autoscout24.it/ita/detail.asp?ts=3113734&id=77207951)

BatVas
30-03-2007, 10:28
абе зле всичко опира до всеки един автомобил все пак са коли втора ръка :roll: :lol: а инак дори по Топ Гиар се исказаха сравнително ласкаво,като изключим това че се обезценява адски бързо :shock: :D :D

Той Джеръми не само се изказва ласкаво за 166. Той дори я включва в топ 100 от колите не века на Топ гиър и то в първите 50 ама забравих какво място точно. Сценката е как той се възхищава не красивата природа и като се обръща към 166 (червена) казва , че е по-красива от природата наоколо и като я види забравя за всякаква природа , после дига капака и казва, че при Алфа има красота дори и под капака - определя 6 цилиндровия двигател на Алфа като най-красивия. После я запалва и казва за звука , че е невероятен.

pinko
30-03-2007, 12:07
абе зле всичко опира до всеки един автомобил все пак са коли втора ръка :roll: :lol: а инак дори по Топ Гиар се исказаха сравнително ласкаво,като изключим това че се обезценява адски бързо :shock: :D :D

Той Джеръми не само се изказва ласкаво за 166. Той дори я включва в топ 100 от колите не века на Топ гиър и то в първите 50 ама забравих какво място точно. Сценката е как той се възхищава не красивата природа и като се обръща към 166 (червена) казва , че е по-красива от природата наоколо и като я види забравя за всякаква природа , после дига капака и казва, че при Алфа има красота дори и под капака - определя 6 цилиндровия двигател на Алфа като най-красивия. После я запалва и казва за звука , че е невероятен.

В култовата си книга I Know You Got Soul Джереми определя Алфа 166 като една от 3-те коли в света, които са "нещо специално"

In his book I Know You Got Soul the Alfa 166 was one of only three cars classified as having that "special something".

http://en.wikipedia.org/wiki/I_Know_You_Got_Soul

Другите две коли в тази класация са Ролс Ройс Фантом (новия) и Форд ГТ 40

angel1974
30-03-2007, 12:17
абе зле всичко опира до всеки един автомобил все пак са коли втора ръка :roll: :lol: а инак дори по Топ Гиар се исказаха сравнително ласкаво,като изключим това че се обезценява адски бързо :shock: :D :D

Е това е най-хубавото за мен..............твърдо това ще ми е следващата кола само дето всеки ден поне по веднъж си пожелавам да отпадне акциза ииииии 2.0 turbo

http://www.autoscout24.it/ita/detail.as ... d=77207951 (http://www.autoscout24.it/ita/detail.asp?ts=3113734&id=77207951)

или 3.0 в6

http://www.autoscout24.it/ita/detail.as ... d=77207951 (http://www.autoscout24.it/ita/detail.asp?ts=3113734&id=77207951)

колега, личи си че имаш вкус :D :D :D :D
а по въпроса за акциза, не знам дали е вярно и до колко става, но вчера ми споменаха, че май вече като сме част от ЕС, ако в Италия или Германия например е бил платен този акциз и имаш документ, може да се пробваш да не го плащаш тук.
Ама засега е само слух не знам дали наистина е така :?:

angel1974
31-03-2007, 23:06
Интерестно ми е дали, ако една 166-ца има навигация то задължително има и телефон, защото разбрах, че бутоните по таблото не значат, че задължително ги има и двете. При Ланча Либра, другата опция която търся за нова кола е ясно, там се вижда дали има или няма, просто таблото е различно, ама при 166 това не е ясно.

П.С Извинявам се, че питам в тази тема, но никъде в темите за навигацията на 166 не видях това да е споменавано, а и в статията в АвтоТруд също няма и дума по въпроса за навигацията. А не мисля че е нужно да отварям нова тема по този въпрос

zlia
31-03-2007, 23:20
8)

angel1974
31-03-2007, 23:24
Не е задължително всички да имат тази екстра. Иначе ако се срещнем ще видиш напълно функционираща такава система на Алфа 166.

благодарско, пуснах ти ЛС :D :D :D

pinko
31-03-2007, 23:28
Не е задължително всички да имат тази екстра. Иначе ако се срещнем ще видиш напълно функционираща такава система на Алфа 166.

Функционира, ама не в България, а само там, за където има карти. В България само мизерии от навигацията, например не можеш да си настроиш часовника да показва българско време :shock: :shock: :shock: - като няма карта системата не знае къде си и автоматично минава на Гринвич-тайм.

Аз си имам навигация на PDA-то за България и цяла Европа, и без това на 166 е много ниско дисплея и не е удобен за гледане докато караш. Това е една от недомислиците на този модел.

По отношение на телефона, вграден в ICS - поръчах от ибея синьо зъбче-адаптер за ICS, така че ако имаш телефон със син зъб може да си говориш по аудиосистемата.

angel1974
31-03-2007, 23:41
Пинко, благодаря и на теб за отговора.
По принцип питам за навигацията не защото е най-важното нещо на света, но си е добра есктра, пък и според мен променя цената на стоката в случая 166-цата. Аз лично съм чувал за работещи навигации в БГ, а и доколкото знам вече почнаха и карти да правят. По прицип почти няма място в БГ където да не се оправям и без навигация :D :D

pinko
31-03-2007, 23:45
Пинко, благодаря и на теб за отговора.
По принцип питам за навигацията не защото е най-важното нещо на света, но си е добра есктра, пък и според мен променя цената на стоката в случая 166-цата. Аз лично съм чувал за работещи навигации в БГ, а и доколкото знам вече почнаха и карти да правят. По прицип почти няма място в БГ където да не се оправям и без навигация :D :D

В ибея навигационния блок за 166 струва 75-120 евро максимум, напълно работещ. Ако толко ти е зор, купувай и слагай в багажника. Ама файда има само за Западна Европа.

angel1974
01-04-2007, 20:55
Дай линк, ако имаш време де :D :D , че аз се рових ама нищо не открих :roll: :roll: :roll:

zlia
01-04-2007, 22:24
8)

angel1974
01-04-2007, 22:40
по принцип и за двете неща /навигация и тел./ питах, ама няма значение :D :D :D :D
днес като ходих да я гледам твоята Алфа, на няколко сфетовара в центъра бях редом до един джип КИА и видях, че има навигация и изглеждаше, че си работи системата. :roll: :roll:

митко
30-05-2007, 10:32
По отношение на телефона, вграден в ICS - поръчах от ибея синьо зъбче-адаптер за ICS, така че ако имаш телефон със син зъб може да си говориш по аудиосистемата.[/quote]

това "синьо зъбче-адаптер"може ли да подкара телефон при тези модели които нямат място за карта а само копче TEL

митко
30-05-2007, 10:37
По отношение на телефона, вграден в ICS - поръчах от ибея синьо зъбче-адаптер за ICS, така че ако имаш телефон със син зъб може да си говориш по аудиосистемата.

това "синьо зъбче-адаптер"може ли да подкара телефон при тези модели които нямат място за карта а само копче "TEL"[/quote]


е искам да цитирам но нещо съм се уиндианчил(ето една нова дума-корена е индианец)

Pepi
14-07-2007, 23:39
Дали някой ще може да сканира(или поне да снима с фотоапарат)статията и да я качи тук,защото не мога да намеря този брой на вестника,а тази статия ще еполезна на много хора.
Благодаря ви предварително!

rodeff
15-07-2007, 01:17
По отношение на телефона, вграден в ICS - поръчах от ибея синьо зъбче-адаптер за ICS, така че ако имаш телефон със син зъб може да си говориш по аудиосистемата.

това "синьо зъбче-адаптер"може ли да подкара телефон при тези модели които нямат място за карта а само копче TEL[/quote]

Да бе, дайте малко инфо за това, 4е и аз зациклих. Рових рових и нищо.
За сега си прехвърлям разговорите към друга карта, но не е много удачно и е скъпо.
Глобул не издават дубликати на картата ти, и не става да имам един номер който да плащам и плзвам.

Bottata
20-07-2007, 07:44
http://mobile.de/SIDHatB9jzSMgJwHhpIMKH ... 249675869& (http://mobile.de/SIDHatB9jzSMgJwHhpIMKHOuw-t-vaNexlCsAsCsK%F3P%F3R~BmSB11LsearchPublicJ11849095 08A2LsearchPublicD1100CCarY-t-vctpLtt~BmPA1B21B20B58%81%5D-t-vCaMiMkPOQuSeUnVb_X_Y_x_ypordsO~BSRA6D1100B12C900C 110BGNCPKWA0HinPublicA2A0A0A0C110D2002A0/cgi-bin/da.pl?bereich=pkw&sprache=2&sr_qual=GN&top=22&id=11111111249675869&)

vodolaz1
25-01-2009, 22:56
в момента имам алфа 33, но ми се иска като си доида в БГ да си взема нешто др. Случаино видях една 166 и мн ми хареса а и цената им е добра като за кола от такьв клас, та посаветваите ме споделете,какви са им слабите места, има ли такива. Когато я копувам какво да гледам и т.н.

Коки
26-01-2009, 11:12
в момента имам алфа 33, но ми се иска като си доида в БГ да си взема нешто др. Случаино видях една 166 и мн ми хареса а и цената им е добра като за кола от такьв клас, та посаветваите ме споделете,какви са им слабите места, има ли такива. Когато я копувам какво да гледам и т.н.

Има теми бол по въпроса, поиграй си с търсачката. Имай предвид следното:

1. Независимо, че "цената им е добра като за кола от такьв клас", поддръжката е скъпа точно заради класа.

2. Само 2 моторизации са без акциз - 2.0 ТС и 2.4 ЖТД с 8 клапана. От двете ЖТДто определено е по-добрият избор, защото е много динамично, с 6 скорости, по-икономично и много по-надеждно. Има сума ти теми за изгърмели ТС-и.

3. ЖТД-то няма някакви специфични слаби места, но деликатен е въпросът с турбината (винаги има риск да й дойде времето).

4. Предното окачване едва ли може да се нарече "слабо място", защото при всички автомобили животът му е около 100-200К км, които обикновено са изминати, а пътищата в БГ катализират грохването му и се налага смяна. Тоя филм съм го гледал и с немски и с италиански коли - няма разлика. С две думи: предницата в БГ е консуматив ;)

vodolaz1
30-01-2009, 17:51
мерси за савета то така или иначе ми се иска да е дизел , а когато отивам да я копувам какво да гледам(то всъщност ще баде чак лтото като си доида в бг ), а за акциза понеже сам мн бос и ваобще нямам представа ,кога има акциз кога не, до колкото знам е доста сериозен като сума, и примерно колата ако е 130 кс по докоменти , но е с чип и мошноста и е качена на 180 кс смятам че данаци и т.н се плащат върху 130 кс или греша

RoMAN
01-02-2009, 13:21
мерси за савета то така или иначе ми се иска да е дизел , а когато отивам да я копувам какво да гледам(то всъщност ще баде чак лтото като си доида в бг ), а за акциза понеже сам мн бос и ваобще нямам представа ,кога има акциз кога не, до колкото знам е доста сериозен като сума, и примерно колата ако е 130 кс по докоменти , но е с чип и мошноста и е качена на 180 кс смятам че данаци и т.н се плащат върху 130 кс или греша

Това, че колата има чип не се вписва в документите на колата и тя си остава 136 по книжка, така че няма проблем. Естествено не е нужно да споменаваш, какво има по колата пред КАТ.

Коки
05-02-2009, 19:36
...за акциза понеже сам мн бос и ваобще нямам представа ,кога има акциз кога не...

Доколкото знам, акциз има за коли с мощност над 120 КВт, което е 163 к.с.


....примерно колата ако е 130 кс по докоменти , но е с чип и мошноста и е качена на 180 кс смятам че данаци и т.н се плащат върху 130 кс или греша

Не грешиш - прав си. Колата се регистрира по документи - никой не ти мери реалната мощност. Но дори и да няма чип, тук в България може да и сложиш.

vodolaz1
08-02-2009, 10:53
Да попитам за чипа барзо ли се слага и скапа ли е услугата (напално сам наясно че няма да е без пари )


алфа 33 1,3 боксер

Stefo
08-02-2009, 13:03
Потърси из форума има доста теми за чип тунинг, слага се бързо, само трябва колата да ти е в добро техническо състояние. Има и няколко хора из форума дето чипосват, имат и ценоразписи, абе поразрови и ще намериш доста информация.

Коки
09-02-2009, 10:34
Да попитам за чипа барзо ли се слага и скапа ли е услугата (напално сам наясно че няма да е без пари )


алфа 33 1,3 боксер

Бързо се слага, а цената е в зависимост от мотора, но обикновено е около 300 лв. Много е важно обаче кой ще ти го прави, защото стават едни бози ...

bobbybg75
20-02-2009, 09:34
ето малко



Изборът на автомобил от горния сегмент на средния клас никога не е бил толкова широк, колкото днес. Почти всички производители имат модел в този сегмент. На практика обаче предпочитанията на купувачите се свеждат до три или четири марки. В категорията властват германските компании, чиято пълна хегемония само от време на време - колкото за подправка против скука - се нарушава от шведи и в краен случай французи, но никога от италианци. Опитите на FIAT от миналото да наложи свой модел в бизнес-класа се увенчаваха единствено с местен, апенински успех, а европейците с по-високи доходи продължаваха да си карат Mercedes-Benz, BMW или Audi. Съществена роля за слабите продажби на големите "ланчи" и "алфи" играеха проблемите с качеството - трудно приемливи при по-ниските класове автомобили и тотално сриващи имиджа при по-високите. Макар и недостижими като дизайн, оборудване и цена, апенинските лимузини съществено изоставаха от конкуренцията по показателя реноме.

От друга страна, имиджът не е даденост и винаги подлежи на промяна. През втората половина на 90-те години италианците се захванаха упорито да трият тъмните петна от миналото на автомобилите си и на пазара се появиха модели от ново поколение, чието качество изненада дори обръгналите на всичко германци. Първата лястовичка от ятото на Alfa Romeo стана красавицата 156 (АВТО пазар, бр. 317), чиито резултати от инспекциите на техническите служби обърнаха нагоре с краката всички представи за надеждността на апенинските возила. През 1998-а, година след дебюта на подчертано спортния седан, от Ливорно изстреляха нов коз. С наследник се сдоби многострадалната 164-ка, чиято противоречива кариера в крайна сметка завърши безславно въпреки отличното качество на модела през последните три-четири години на производството. Преди шест години Alfa 166 атакува пазара с добре познатата италианска формула "дизайн, динамика, цена", разчитайки до голяма степен на пътя, проправен от 156. Елегантната лимузина не постигна и една трета от продажбите на по-малката си "сестра", но ако се съди по отзивите на собственици и данните от статистиките по всичко личи има големи шансове да затвърди окончателно новото реноме на Alfa Romeo.

Гърнетата на ауспуха ръждясват както при всеки автомобил, но цената им е доста солена
За онези, които не понасят еднообразието и държат да се различават от масата, 166-ицата е като глътка свеж въздух в морето от Mercedes-и, BMW-та и Audi-та. Флагманът на Alfa се среща толкова рядко по пътищата, че само слепец може да го пропусне. Слабата популярност се отразява и на цените на употребяваните екземпляри, доколкото такива изобщо могат да се открият по борсите. 166-ицата прилича на 156 не само на външен вид, а и по много технически параметри. Подобно на всички по-нови модели на компанията, изработката е изключително качествена - с минимални разстояния между панелите на

каросерията

и впечатляващо лаково покритие. Купето е напълно поцинковано, което не може да не радва почитателите на марката, макар че Alfa Romeo преодоля проблемите с ръждата още през първата половина на 90-те. Една от най-нестандартните черти на 166 са миниатюрните размери на фаровете спрямо общите пропорции на купето. Ефективността им буди леки съмнения, но само докато човек не ги изпробва. Проблеми създават по-скоро светлините против мъгла в долната част на бронята. Заради разположението им са подложени на по-висока амортизация и риск от резки температурни промени, които понякога костват целостта им.

Големите "алфи" винаги са разполагали с изключително комфортен и прецизно проектиран салон. Внушителните габарити на 166-ицата само спомагат за максималното удобство на пътниците и водача, а серийното

оборудване

слага в малкия си джоб далеч по-скъпи конкуренти. Струва си да се отбележи и невероятната вентилационна система с две зони на действие - отпред и отзад, която затопля или охлажда салона за почти отрицателно време.

Мед за сърцето на всеки асфалт: двигателите приличат по-скоро на скулптури ...
За автомобили от този клас обемът на багажника от 490 л е по-скоро стандартен, но за жалост функционалността му страда заради дизайна. Бордът му е доста висок, отворът - тесен, а липсва и възможност за сваляне на облегалките на задната седалка. За сметка на това изработката няма нищо общо с натрупаните през годините предразсъдъци, които обричаха на недоверие всеки италиански автомобил.За щастие на всички алфисти обаче, компанията се е постарала да запази поне още един стереотип, наред с традиционно споменавания "дизайн, който спира дъха". 166-ицата се екипира с типичните за марката нервни

двигатели

Дори най-малкият от тях с работен обем 2.0 литра разполага с достатъчно гневен нрав и 155 коня, които изстрелват тежката близо два тона лимузина до 100 км/ч за по-малко от 10 секунди. В истинска фурия пък я превръщат шестцилиндровите мотори с 2.5 и 3.0 литра ходов обем и мощност 190 и 226 к.с. С блестяща динамика се отличава даже петцилиндровият турбодизел със система за впръскване common rail, чиито 140 коня също успяват да ускорят лимузината за по-малко от 10 секунди до 100 км/ч.Практически всички бензинови агрегати имат по две свещи на цилиндър - традиционно технологично решение на инженерите от Ливорно, което позволява оптимално изгаряне на сместа. Не ще и дума, че върши работа, стига да не беше безумната цена на комплекта оригинални свещи. Единственото успокоение е ресурсът им от поне 100 000 км. Всички двигатели са много чувствителни към качеството на горивото. Агрегатите на славната марка също така "обичат" най-много фирменото масло Selenia, от което не е зле винаги да има запас за доливане. От една страна разходът му по заводски параметри е доста висок, а от друга - често тече от пропускащи гарнитури. Загуба на херметичност мъчи и хидравликата на волана. Като цяло обаче, сериозни технически дефекти са почти изключени. Грижи - предимно от финансово естество - може да създаде сложната конструкция на агрегатите. За елементарна смяна на ангренажен ремък например могат да отидат часове на ровичкане под предния капак, а за да се подмени водната помпа се налага сваляне на целия двигател.

... но за жалост гарнитурите им все така пропускат масло
Въпреки импозантните си размери, Alfa 166 си остава типична апенинска "бегачка", а това се отразява на състоянието на

ходовата част

Изключителната управляемост и максимален комфорт при всякакви пътни условия вземат своите жертви най-вече в лицето на кормилния механизъм и състоянието на предния мост. Понякога кормилните щанги започват да тропат след едва една година, след което се нарушава сходимостта на предните колела. Добре е да се знае, че на регулировка подлежи и задният мост, а преди покупка трябва да се прегледат всички гумено-метални втулки дори колата да е докарана току-що от страна с цивилизовани пътища.

Теглото на 166-ицата не щади и

спирачната система

Дисковете (вентилирани отпред) са податливи на корозия и се износват по-интезивно от нормалното, въпреки че в нито една ситуация не губят изключителната си ефективност.

Старата гвардия "алфи" създаваха цял куп главоболия със сложната си, но недомислена

електрическата инсталация

Внушителното оборудване на актуалния флагман от Ливорно също натоварва ел.-системата. Не са рядкост дефектиралите генератори и проблемите с блоковете с предпазители. Таблата с бушоните са разположени на четири (!) места по автомобила - един в купето, два в моторния отсек и последният в багажника, където се намира и акумулаторът. Случват се и повреди на дисплея с течни кристали, показващ работата на стереото, бордовия компютър и телефона. Инсталацията не е безупречна, но за сравнение с по-старите модели и дума не може да става.
Справка за модела
Alfa Romeo 166 (936)
История
Октомври 1998 Започват продажбите на Alfa Romeo 166 с бензинови двигатели с ходов обем 2.0 (155 к.с.), 2.5 (190 к.с.) и 3.0 литра (226 к.с.). Предлага се и 2.4-литров турбодизел с мощност 136 коня. Стандартното оборудване включва ABS, предни и странични еърбегове и климатик
Октомври 2000 Моделът е модернизиран, като мощността на двигателите намалява съответно на 150, 188 и 220 к.с. с изключение на турбодизела, при който се увеличава на 140 коня
Април 2002 Ново увеличение на мощността на дизеловия мотор - този път на 150 к.с.

Цени на резервни части
Двигател (без оборудване) 5 347 EUR
Скоростна кутия (5-степенна механична) 1 598 EUR
Динамо 476 EUR
Стартер 287 EUR
Водна помпа 117 EUR
Ауспух (пълен комплект, без катализатор) 814 EUR
Спирачни дискове (2 бр. предни) 358 EUR
Накладки (предни дискови) 60 EUR
Фар (комплект) 115 EUR
Преден калник 225 EUR
Цените са за оригинални резервни части
по справочника Eurotax Schwacke /без ДДС/ за модел
Alfa Romeo 166 2.5 V6 24V /190 к. с./, произведен през 1998 г.

ЦЕНИ НА СТАРО НА ALFA ROMEO 166 (936)
Модел Вр. кВ/к.с. Нов 2002 2001 2000 1999 1998
Alfa Romeo 166 2.0 Twin Spark Progression 4 110/150 30 000 19 050 16 150 13 900 - -
Alfa Romeo 166 2.0 Twin Spark Distinctive 4 110/150 35 900 22 700 17 700 15 250 - -
Alfa Romeo 166 2.0 TS Edizione Classica 4 110/150 31 853 - 18 300 - - -
Alfa Romeo 166 2.0 Twin Spark ">
Alfa Romeo 166 2.0 Twin Spark 4 114/155 26 843 - - 13 450 12 000 10 400
Alfa Romeo 166 2.0 Twin Spark Progression 4 114/155 26 945 - - 13 550 - -
Alfa Romeo 166 2.0 Twin Spark Distinctive 4 114/155 29 808 - - 15 100 - -
Alfa Romeo 166 2.5 V6 24V Progression 4 138/188 33 200 21 450 18 600 15 950 - -
Alfa Romeo 166 2.5 V6 24V Distinctive 4 138/188 39 000 24 900 19 700 17 000 - -
Alfa Romeo 166 2.5 V6 24V Ed. Classica 4 138/188 25 228 - 20 450 - - -
Alfa Romeo 166 2.5 V6 24V 4 140/190 30 013 - - 15 350 13 550 11 800
Alfa Romeo 166 2.5 V6 24V Progression 4 140/190 30 268 - - 15 500 - -
Alfa Romeo 166 2.5 V6 24V Distinctive 4 140/190 32 723 - - 16 550 - -
Alfa Romeo 166 3.0 V6 24V Progression 4 162/220 35 900 - 20 550 17 850 - -
Alfa Romeo 166 3.0 V6 24V Distinctive 4 162/220 41 500 - 22 300 19 050 - -
Alfa Romeo 166 3.0 V6 24V Ed. Classica 4 162/220 38 347 - 21 650 - - -
Alfa Romeo 166 3.0 V6 24V 4 166/226 34 921 - - 17 850 15 850 13 800
Alfa Romeo 166 3.0 V6 24V Progression 4 166/226 33 745 - - 16 950 - -
Alfa Romeo 166 3.0 V6 24V Distinctive 4 162/226 37 580 - - 19 350 - -
Alfa Romeo 166 2.4 JTD 4 100/136 29 911 - - 15 850 13 800 11 950
Alfa Romeo 166 2.4 JTD Progression 4 100/136 29 911 - - 15 700 - -
Alfa Romeo 166 2.4 JTD Distinctive 4 100/136 32 723 - - 17 300 - -
Alfa Romeo 166 2.4 JTD Progression 4 103/140 31 200 - 18 500 16 250 - -
Alfa Romeo 166 2.4 JTD Distinctive 4 103/140 34 000 - 19 950 17 650 - -
Alfa Romeo 166 2.4 JTD Edizione Classica 4 103/140 34 717 - 20 800 - - -

Alfa Romeo 166 (936)
АЛТЕРНАТИВИТЕ
Alfa Romeo 166 (936)
Работен обем 1 970-2 959 куб. см
Мощност 136-226 к. с.
Максимална скорост 202-243 км/ч
Ускорение до 100 км/ч 11.0-7.8 сек.
BMW 5er (E39)
Работен обем 1 991-4 941 куб. см
Мощност 143-300 к. с.
Максимална скорост 210-250 км/ч
Ускорение до 100 км/ч 10.7-5.3 сек.
Audi A6 (Typ 4B)
Работен обем 1 781-4 172 куб. см
Мощност 110-450 к. с.
Максимална скорост 189-250 км/ч
Ускорение до 100 км/ч 11.3-5.1 сек.
Mercedes-Benz E-klasse (W210)
Работен обем 1 998-5 439 куб. см
Мощност 95-354 к. с.
Максимална скорост 180-250 км/ч
Ускорение до 100 км/ч 17.0-5.7 сек.

Димитър ДИМИТРОВ
AvtoMitak@avto.bg

Темите в брой 29(361)
от 17.07.2004-23.07.2004


Универсален боец
(НОВА ГЕНЕРАЦИЯ)


Да яхнем велосипедите
(АКТУАЛНА ДИАГНОСТИКА)


Alfa Romeo 166
(АВТОМОБИЛЪТ НА СТАРО: ПЛЮСОВЕ И МИНУСИ)


Новата S-уперкласа
(НЕДИСКРЕТНО)


Само за смелчаци!
(АВТОСАЛОН)


Флагманът
(АВТОСАЛОН)


Класният ръководител
(ПАЗАРЪТ В БЪЛГАРИЯ)


Stoewer
(РЕТРО ПАРАДЪ)


Американска трагедия
(МАНИЯ)


Шумахер спечели и във Великобритания
(СПОРТ НА КОЛЕЛА)


Офроуд маратон „Ком-Емине 2004“
(СПОРТ НА КОЛЕЛА)









Сайт №1 за автомобили в България
100560 обяви



Нов брой


Архив


Преглед


Търсене




Начало


За нас


Помощ


Резон Медиа




Вие имате
пълен достъп


След приключване на работа с mobilen.bg
е желателно да натиснете бутона "Изход"



Резултати от търсенето Корекция на търсенето Ново търсене


Alfa Romeo 166 (АВТОМОБИЛЪТ НА СТАРО)


Имиджът не е даденост и винаги подлежи на промяна. През втората половина на 90-те години италианците се захванаха упорито да трият тъмните петна от миналото на автомобилите си и на пазара се появиха модели от ново поколение, чието качество изненада дори обръгналите на всичко германци. Първата лястовичка от ятото на Alfa Romeo стана красавицата 156, чиито резултати от инспекциите на техническите служби обърнаха нагоре с краката всички представи за надеждността на апенинските возила. През 1998-а, година след дебюта на подчертано спортния седан, от Ливорно изстреляха нов коз. С наследник се сдоби многострадалната 164-ка, чиято противоречива кариера в крайна сметка завърши безславно въпреки отличното качество на модела през последните три-четири години на производството. Преди шест години Alfa 166 атакува пазара с добре познатата италианска формула "дизайн, динамика, цена", разчитайки до голяма степен на пътя, проправен от 156. Елегантната лимузина не постигна и една трета от продажбите на по-малката си "сестра", но ако се съди по отзивите на собственици и данните от статистиките по всичко личи ще затвърди окончателно новото реноме на Alfa Romeo.

За онези, които не понасят еднообразието и държат да се различават от масата, 166-ицата е като глътка свеж въздух в морето от Mercedes-и, BMW-та и Audi-та. Флагманът на Alfa се среща толкова рядко по пътищата, че само слепец може да го попусне. Слабата популярност се отразява и на цените на употребяваните екземпляри, доколкото такива изобщо могат да се открият по борсите. 166-ицата прилича на 156 не само на външен вид, а и по много технически параметри. Подобно на всички по-нови модели на компанията, изработката е изключително качествена - с минимални разстояния между панелите на

каросерията

и впечатляващо лаково покритие. Купето е напълно поцинковано, което не може да не радва почитателите на марката, макар че Alfa Romeo преодоля проблемите с ръждата още пре първата половина на 90-те. Една от най-нестандартните черти на 166 са миниатюрните размери на фаровете спрямо общите пропорции на купето. Ефективността им буди леки съмнения, но само докато човек не ги изпробва. Проблеми създават по-скоро светлините против мъгла в долната част на бронята. Заради разположението им са подложени на по-висока амортизация и риск от резки температурни промени, които понякога костват целоста им.

Големите "алфи" винаги са разполагали с изключително комфортен и прецизно проектиран салон. Внушителните габарити на 166-ицата само спомагат за максималното удобство на пътниците и водача, а серийното

оборудване

слага в малкия си джоб далеч по-скъпи конкуренти. Струва си да се отбележи и невероятната вентилационна система с две зони на действие - отпред и отзад, която затопля или охлажда салона за почти отрицателно време. За автомобили от този клас обемът на багажника от 490 л. е по-скоро стандартен, но за жалост функционалността му страда заради дизайна. Бордът му е доста висок, отворът - тесен, а липсва и възможност за сваляне на облегалките на задната седалка. За сметка на това изработката няма нищо общо с натрупаните през годините предразсъдъци, които обричаха на недоверие всеки италиански автомобил.

За щастие на всички алфисти обаче, компанията се е постарала да запази поне още един стереотип, наред с традиционно споменавания "дизайн, който спира дъха". 166-ицата се екипира с типичните за марката нервни

двигатели

Дори най-малкият от тях с работен обем 2.0 литра разполага с достатъчно гневен нрав и 155 коня, които изстрелват тежката близо два тона лимузина до 100 км/ч. за по-малко от 10 секунди. В истинска фурия пък я превръщат шестцилиндровите мотори с 2.5 и 3.0 литра ходов обем и мощност 190 и 226 к.с. С блестяща динамика се отличава даже петцилиндровият турбодизел със система за впръскване common rail, чиито 140 коня също успяват да ускорят лимузината за по-малко от 10 секунди до 100 км/ч.

Практически всички бензинови агрегати имат по две свещи на цилиндър - традиционно технологично решение на инженерите от Ливорно, което позволява оптимално изгаряне на сместа. Не ще и дума, че върши работа, стига да не беше безумната цена на комплекта оригинални свещи. Единственото успокоение е ресурсът им от поне 100 000 км. Всички двигатели са много чувствителни към качеството на горивото. Агрегатите на славната марка също така "обичат" най-много фирменото масло Selenia, от което не е зле винаги да има запас за доливане. От една страна разходът му по заводски параметри е доста висок, а от друга - често тече от пропускащи гарнитури. Загуба на херметичност мъчи и хидравликата на волана. Като цяло обаче, сериозни технически дефекти са почти изключени. Грижи - предимно от финансово естество - може да създаде сложната конструкция на агрегатите. За елементарна смяна на ангренажен ремък например могат да отидат часове на ровичкане под предния капак, а за да се подмени водната помпа се налага сваляне на целия двигател.

Въпреки импозантните си размери, Alfa 166 си остава типична апенинска "бегачка", а това се отразява на състоянието на

ходовата част

Изключителната управляемост и максимален комфорт при всякакви пътни условия вземат своите жертви най-вече в лицето на кормилния механизъм и състоянието на предния мост. Понякога кормилните щанги започват да тропат след едва една година, след което се нарушава сходимостта на предните колела. Добре е да се знае, че на регулировка подлежи и задният мост, а преди покупка трябва да се прегледат всички гумено-метални втулки дори колата да е докарана току-що от страна с цивилизовани пътища.

Теглото на 166-ицата не щади и

спирачната система

Дисковете (вентилирани отпред) са податливи на корозия и се износват по-интезивно от нормалното, въпреки че в нито една ситуация не губят изключителната си ефективност.

Старата гвардия "алфи" създаваха цял куп главоболия със сложната си, но недомислена

електрическата инсталация

Внушителното оборудване на последния флагман от Ливорно също натоварва ел. системата. Не са рядкост дефектиралите генератори и проблемите с блоковете с предпазители. Таблата с бушоните са разположени на четири (!) места по автомобила - един в купето, два в моторния отсек и последният в багажника, където се намира и акумулаторът. Случват се и повреди на дисплея с течни кристали, показващ работата на стереото, бордовия компютър и телефона. Инсталацията не е безупречна, но за сравнение с по-старите модели и дума не може да става.
Димитър Димитров

Темите в брой 34(574)
от 30.08.2008-05.09.2008


Alfa Romeo 166
(АВТОМОБИЛЪТ НА СТАРО)


SsangYong Rexton 270 CDI XVT
(ПАЗАРЪТ В БЪЛГАРИЯ)


Задоволяваме и най-претенциозните изисквания на клиентите
(ИНТЕРВЮ)


Автомобилен салон Варна 2008
(ФАКС НОВИНИ)


Koenigsegg подготвя за Женева седан с мощност 700 коня
(ФАКС НОВИНИ)


Новият шеф на дизайнерите в Chrysler е създателят на Dodge Ram
(ФАКС НОВИНИ)


Rolls Royce Phantom Peony с арабски привкус
(ФАКС НОВИНИ)


Renault показа „високопроходим“ Sandero
(ФАКС НОВИНИ)


Откраднаха Subaru-то на рали състезател преди старта
(КОЛИ И ПАРИ)


Богаташи от Персийския залив искат да купят Hummer
(КОЛИ И ПАРИ)


Toyota увеличава цените
(КОЛИ И ПАРИ)


Audi удря рамо на испанските колеги
(НЕДИСКРЕТНО)


Peugeot RC
(КОНЦЕПЦИИ)


Chevrolet Cruze
(ПРЕДСТАВЯНЕ)


Jetstream SC250
(ЕКЗОТИКА)


Спешна помощ за акумулатора
(ДЖАДЖИ)


Престрояване със стил
(ДЖАДЖИ)


Бензиноноска
(ДЖАДЖИ)


Зрящ в царството на заслепените
(ДЖАДЖИ)


Saleen Ford Focus RC2
(ТУНИНГ)


Trident Iceni
(МАНИЯ)


Tatra 77
(РЕТРО ПАРАДЪ)


Mitsubishi MRX09 Racing Lancer
(АНАБОЛИ)


FIA брани наказанието на Маса
(ФОРМУЛА 1)


Вратни болки забавили Хамилтън
(ФОРМУЛА 1)


5 200 хоризонтални бутала за МакРей
(ФОРМУЛА 1)


Резултати от търсенето Корекция на търсенето Ново търсене




България Македония Сърбия Румъния Украйна



Търсения




Alfa romeo, 147, от 2000 г., Дизелов двиг.


Alfa romeo, 147, от 2000 г., Дизелов двиг.


Alfa romeo, 147


Alfa romeo, 166, от 300 лв., от 2000 г.


Alfa romeo, Crosswagon q4


Audi, A8, от 300 лв., от 2003 г., Дизелов двиг.


Alfa romeo, 166, от 2003 г.


Audi, A8, от 300 лв., от 2003 г.


Vw, Touareg, от 300 лв., от 2005 г., Дизелов двиг.


Audi, Q7, от 300 лв., Дизелов двиг.
























Изтриване на Търсенията




Бележник



-- Няма бележки --
...................................
...................................
...................................
...................................
...................................
...................................
...................................
...................................
...................................
...................................
...................................
...................................
...................................
...................................
...................................
...................................
...................................
...................................
...................................
...................................