PDA

View Full Version : Проблем с хидравликата на 164



Above&Beyond
29-03-2007, 15:30
Колеги,сериозен проблем ми изникна на новозакупената ми 164-ка!Тъкмо я прибрах в нас и реших да навия волана до край на ляво и на дясно и като го задържах леко в крайно дясно хидравликата умря.Няма я!Сега като въртя се чува някакво съскане но волана е много тегав.Като погледнах имаше леки пръски масло над ремъците!
Знам че не се държи докрай,но съм чел че ако не е наред ще избие като задържиш и затова реших да пробвам и слава богу че не ми стана някъде по път!

П.С Погледнах в казанчето и видях че си има течност до горе и червенее(би следвало да е наред).Няма течове за сега по помпа и по рейка(от долу не съм гледал),ремъка си е здрав. :( Помагайте че нямам идея от какво може да е!Ако се окаже помпа колко ли ще струва при италиянеца.Колата е 93г. междинната версия с новия мотор като на Супер-ите!

Boby
30-03-2007, 10:39
Първо честито!Със сдраве да си я караш, дълго и с удоволствие(щях да кажа безаварийно,но явно няма да е,а и за тия пари дет си я взел няма как да е...). :wink:

За хидравликата може да е помпата,клапанче на помпата,клапанче на рейката,може да са блокирали,може да са се счупили.Така слепешката няма как да ти кажеме от какво може да е.Провери помпата дали изкарва налягане.Ако има и е достатъчно високо значи е рейката.На Илиан съм пратил линк от къде да си изтегли всичко за 164 и ремонта по нея.Там има рейката разглобена.

Valeri
30-03-2007, 12:41
Ходи при Румен в сервиза да я види.Аз патих от това, имах същите симптоми.Ако в казанчето за хидравлична течност има течност е заминала може би помпата.Ако няма имаш моя проблем - спукан маркуч за високо налягане.Пожелавам ти да е второто защото е въпрос за 25-30 лв. :roll:

Above&Beyond
30-03-2007, 20:50
Първо честито!Със сдраве да си я караш, дълго и с удоволствие(щях да кажа безаварийно,но явно няма да е,а и за тия пари дет си я взел няма как да е...). :wink:

За хидравликата може да е помпата,клапанче на помпата,клапанче на рейката,може да са блокирали,може да са се счупили.Така слепешката няма как да ти кажеме от какво може да е.Провери помпата дали изкарва налягане.Ако има и е достатъчно високо значи е рейката.На Илиан съм пратил линк от къде да си изтегли всичко за 164 и ремонта по нея.Там има рейката разглобена.
Мерси мерси,за безаварииното няма как да е защото на всичкото отгоре баща ми реши да я пробва одеве и се накамариха 4-ма човека включително и Иилиан(без мене) и точно като я изкарваше закачи гърнето отдолу в едно челязо на портата и стана лошо.СПУКА СЕ ГЕНЕРАЦИЯТА ПО 4-ТЕ ТРЪБИ :frown: Утре ше вида до Италианеца дали има и незнам колко ли ше струва!

А за помпата,днеска гледахме и остановихме че има налягане,сменихме течноста ама нищо.На дясно чат пат отпушва и олеква волана ама на ляво е мъртвец.Незнам какво ще правя но на първо време генерацията!

Boby
01-04-2007, 22:06
То Илиан е на всяка манджа мерудия... :dark2:

Да ти кажа нещо много лошо си я подкарал с тая кола.Пътво хидравлика,сега генерация....

955-54-76;855-80-38 са номерата на Италианеца.Питай да не се разкарваш напразно.

Above&Beyond
01-04-2007, 23:25
Взех си генерация(усилена някаква),по-различна от мойта за 100ЛВ :shock: !Оказа се че колата и пълна и празна си минава на милиметри от земята в моя външния гараж,така че няма виновни,просто по-рано трябва да се завие!
С хидравликата няма напредък!Оказа се че помпата е заминала.Едва завърта маслото.Взех в петък една помпа от една морга (80лв.) и кво се оказа,и тя прее...ана.Утре ше хода да я сменявам!
Интересува ме дали като съм навил волана в крайно дясно съм натоварил и помпата и рейката едновременно и могат ли и двете да заминат!Като взема помпа има ли вероятност ако е и рейката да прецака отново помпата?

Above&Beyond
09-04-2007, 20:43
Ура,всичко е наред!Сменихме рейката и нещата са ОК.Реших да заложа на рейка втора ръка вместо рециклиране.80лв. при итаялиянеца ми излезе.Даже направих една врътка та взех 2 за 80лв. :D .Ма като си имаш работа с мошенници е така.Просто в случая имах късмет.

Boby
09-04-2007, 21:24
По принцип в помпата има клапанче което докато не създаде налягане не се отваря.Като ти е преебана рейката мисля,че няма как да скапеш помпата.Трябваше да погледнеш клапанчетата на старата рейка преди да купуваш нова.Можеше и да се разминеш само с раздвижване на клапанчета.

П.П. Пускай само по веднъж мненията си,че така ми създаваш работа да ги трия. :D

Above&Beyond
10-04-2007, 00:55
OK :D
Mи за тия клапанчета незнам как и какво им се гледа.Имаше някакви ремонтни комплекти по 35лв. ма и аз и Илиан бяхме на мнение че най добре да си зема от морга!А и в един сервиз ми казаха че най-вероятно са заминали някакви тефлонени втулки понеже ми отпушваше хидравликата понякога и решихме да вземеме от морга.А и сега съм на далавера понеже си имам още една работеща.Ако я продам на някой закъсал може и да ми излезе по-малко ремонта! :D