PDA

View Full Version : Монтаж на хоризонтален бойлер на стена от Итонг



Mury
16-06-2015, 11:59
Айде колеги,ако има строители още по-добре,помагайте със съвети за следната драма.Предстои ми до края на седмицата монтаж на хоризонтален бойлер 80 л. на стена от Итонг/за което не съм 100% сигурен/.Четох в интернет,но ми гръмна главата от гениални идеи.Да поясня,от другата страна на стената са съседите,няма как да се сложи планка отзад,имам окачен таван,което изключва монтажа с Г-образни планки за тавана.Четох за някакви химически анкери,специално за газобетон,дали ще стане с тях..........плаша се вече,а в понеделник спират водата.:innocent::innocent::innocent::innocent:

DiStefan0
16-06-2015, 20:39
Купил ли си го вече? Ако ти е зор заради профилактиката на ТЕЦ-а .. проточен си вземи.

ecotronic
16-06-2015, 21:25
Дай някое фото на конзолите му. Ако ползваш някаква плоча, която да хванеш към стената в повече точки макар и с обикновени пластмасови не-химически дюбели за itong а бойлера за плочата, би трябвало да стане доволно здраво.

dimitar_vd62
16-06-2015, 22:17
Окачен таван какво ще рече, от профили и пана 60/60 или гипскартон.Ако е от пана вземаш Г-образни профили дето монтират климатиците и ги обръщаш на обратно и ги хващаш за тавана.За това дето остава настената си хващаш бойлера.Тавана можеш да си го зарежеш така че да не личи, то и без това ще остане зад бойлера.

old alfist
16-06-2015, 22:37
Най-важното е да разбереш от какъв материал е изградена стената.

Итонговите стени не стават за нищо друго, освен да преграждат и да носят себе си, а използването им за баня е пълно недоразумение, като се има предвид хигроскопичната структура на материала - не ми се мисли такава стена да преодолява концентрирани натоварвани като тези от пълен бойлер със съсредоточено натоварване в две точки.

Mury
17-06-2015, 11:15
Купил ли си го вече? Ако ти е зор заради профилактиката на ТЕЦ-а .. проточен си вземи.

Купил съм го вече.Не става с проточен майка,тънки са кабелите в стената,а ако трябва да ги сменям ще стане ад.

---------- Post added at 11:13 ---------- Previous post was at 11:12 ----------


Окачен таван какво ще рече, от профили и пана 60/60 или гипскартон.Ако е от пана вземаш Г-образни профили дето монтират климатиците и ги обръщаш на обратно и ги хващаш за тавана.За това дето остава настената си хващаш бойлера.Тавана можеш да си го зарежеш така че да не личи, то и без това ще остане зад бойлера.

Точно от профили и пана е,а тези планки пак ли с анкери да ги хвана за тавана,че нещо и това висене не ми вдъхва довери ????

---------- Post added at 11:15 ---------- Previous post was at 11:13 ----------


Дай някое фото на конзолите му. Ако ползваш някаква плоча, която да хванеш към стената в повече точки макар и с обикновени пластмасови не-химически дюбели за itong а бойлера за плочата, би трябвало да стане доволно здраво.

Конзолите са обикновени за бойлер,демек се хваща на 4-ри точки.Вчера говорих с един майстор,той каза да слагам смело химически анкери за Итонг,ставало много здраво,но задължително на 4-те точки.

П.С.Реално бойлера ще се ползва 1 месец в годината,през останалото време мога да го държа празен,ако не е проблем разбира се,това също ако може да го каже някой.

ecotronic
17-06-2015, 11:35
Конзолите са обикновени за бойлер,демек се хваща на 4-ри точки.Вчера говорих с един майстор,той каза да слагам смело химически анкери за Итонг,ставало много здраво,но задължително на 4-те точки.

П.С.Реално бойлера ще се ползва 1 месец в годината,през останалото време мога да го държа празен,ако не е проблем разбира се,това също ако може да го каже някой.

Независимо от всичко, освен скрепването към стената, ако пуснеш и 2 шини които да минат през окачения таван и да се хванат с анкери за плочата, както казва Митака, и да изпуснат тези към стената, няма да падне и да утрепе някой. Това да се държи празен може да доведе до по-бързото съсипване на казана, освен ако не е от неръждавейка.

Mury
17-06-2015, 13:08
Независимо от всичко, освен скрепването към стената, ако пуснеш и 2 шини които да минат през окачения таван и да се хванат с анкери за плочата, както казва Митака, и да изпуснат тези към стената, няма да падне и да утрепе някой. Това да се държи празен може да доведе до по-бързото съсипване на казана, освен ако не е от неръждавейка.

Не е неръждавейка,емайлиран е.:shutup::shutup::shutup:

Тва с планките става много сложно,ама ще го помисля защото нямам време,до неделя трябва да съм го монтирал,а съм свободен само вечер,не върви да пробивам тогава.:wallbash::wallbash::wallbash:

ecotronic
17-06-2015, 14:34
Не е неръждавейка,емайлиран е.:shutup::shutup::shutup:

Тва с планките става много сложно,ама ще го помисля защото нямам време,до неделя трябва да съм го монтирал,а съм свободен само вечер,не върви да пробивам тогава.:wallbash::wallbash::wallbash:

Монтирай го за стената за да го пуснеш в действие, ама го подпри на пода с някакво дърво-времянка, докато направиш по-натам и окачването за тавана, че тоя айтонг, независимо от дюбелите ще държи като умрял-свещ.
Ако беше вертикален иди-дойди.

old alfist
17-06-2015, 21:29
Може да ти звучи невероятно, но за да бъдеш спокоен, когато децата ти са в банята, като се има предвид и леки земни трусове, трябва да се направи метална носеща конструкция за бойлера - най-елементарното е рамка от кухи профили стъпваща на пода, прихваната за стената и пода.
Естетическото оформление е въпрос на дизайнерска изобретателност.
Ако стените са с армиран бетон или зидария от тухли единички нямаш никакви проблеми с начина за монтажа.

dimitar_vd62
17-06-2015, 23:16
[/COLOR]

Точно от профили и пана е,а тези планки пак ли с анкери да ги хвана за тавана,че нещо и това висене не ми вдъхва довери ????

---------- Post added at 11:15 ---------- Previous post was at 11:13 ----------





Ако са кадърно хванати и такива дето колкото повече ги опъваш толкова повече се застопоряват няма страшно.

Mury
22-06-2015, 10:50
Както и да е,оказа се че тавана не е от платна /объркал съм се,не знам защо/ а от гипсокартон.Бойлера е монтиран вече с 4 бр.куки 8-ци и дюбели 10-ки са монтаж в тухла 4-ка и Итонг,като долните куки са под самата планка на бойлера и държат на срязване надолу.Мисля че стана здраво,но ще си покаже,ако стане нещо ще съм една мивка назад,тя е точно отдолу.Самият бойлер е монтиран в тоалетната,просто там бяха оставени изводите,което е по-добре от колкото в банята,но ме ограничи откъм място.

П.С.Появи се друг проблем,оказа се че крана на водомера за топла вода не затваря докрай,довечера ще го сменям,че не ми се иска да топля водата на целия блок.:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

old alfist
23-06-2015, 00:55
Колкото и извратено да звучи за разбиращите хора в това отношение - най-добре направи водопроводната инсталация да е само от поцинковани тръби и фитинги, за да помага в поемането на усилията от натоварванията на пълният бойлер.

Mury
24-06-2015, 11:34
Колкото и извратено да звучи за разбиращите хора в това отношение - най-добре направи водопроводната инсталация да е само от поцинковани тръби и фитинги, за да помага в поемането на усилията от натоварванията на пълният бойлер.

Тва е идейно,но сега вече няма как,за след месец като свършат ремонтите,може да измисля нещо. :unsure::unsure::unsure: