PDA

View Full Version : ALFA 166-АМИ СЕГА?



F.U.B.A.R.
08-04-2007, 13:13
:roll: Привет-нов участник съм във форума но виждам ,че повечето от Вас притежават cuore sportivo което е много хубаво-поздравления:) :D Иска ми се ако може да ми дадето малко обобщено инфо ,като ще ви дам и някои специфики-ако можете да ме упътите някак си -ще съм много благодарен-след време ще Ви се отплатя с подробно инфо за колата която ще си взема
Та както се подразбра вече ,ще си взимам АЛФА 166:):):)-и това няма да е първата алфа в живота ми -имах имола 33...но се налагаше да я карам бос,което съгласете се не е много удобно,;)не знам кои беше измислил педалите на газта и спирачката да имат разстояние 3 санта помежду им ,но това е една друга бира-да питам вече де-мисля да се разходя до германия и италия -почивка а ако може и кола да си взема-супер-начи обявите които съм гледал в германия за алфа 166-са между 3500 и 5000 евро за алфа 166-различни вариаций на мотора-в италия са малко по евтини-НО!-не е ли по добра техническата поддръжка в германия?-всмисъл да не попадна на някоя пръчка-ако някои има опит или мнение-ще се радвам да го чуя-това първо-и после=какви акзици?-в момента не съм в Бг но доколкото знам вече се плащат само някаки екотакси около 300 лева за нов внос?или има още нещо-независимо от двигателя?И най важното -всъщност по мои планове колата не трябва да ми излезе повече от 4500 евро ако я взема за 3700 например-дали не съм некои луд?:)Благодаря за вниманието и се надявам и да се усмихнете докато четете:)
8) :)

Kuku
08-04-2007, 15:15
Всички 6 цилиндрови двигатели (2.0 Турбо, 2.5 и 3.0) са акцизни :!:
За мощности до 163к.с.(120kW) включително - НЯМА АКЦИЗ :wink:
Или казано по-простичко, за да не плащаш доплнително при вноса, трябва да си вземеш 2.0 ТуйнСпарк или 2.4 дизел :wink:

F.U.B.A.R.
09-04-2007, 00:24
не знаех ,че има акциз за по големите киловати-и изобщо тая работа с акциза е толкова тъпа=-това да не е алкохол и цигари ,че да му плащам акциз?, :evil: и като си купя кола от германия например-там нали е заплатено всичко когато е купена колата за първи път-а като част от европа би следвало да е все едно живея в пловдив и си купувам кола в софия-трябва ли да платя вссички такси отново,...абе.....ама ако на някои му се обяснява за тоя акциз ще съм много щастлив да ме "светнете"-ако ли не...кво да се прави...лошото е,че си обичам големи мотори-винаги съм обичал.....някак си на тая красавица не и отиват 140 катърчета под капака.....тряба си поне 200... :( май ще е по добре да си купя от Бг за около 10 бона ама на изплащане...баси:( :cry:

Kuku
09-04-2007, 01:07
Ами то няма много за обясняване колега :roll:
За по-мощните коли има акциз, колкото и да не ни се иска :(
Ето го "Закона за акцизите (http://www.paragraf22.com/pravo/zakoni/zakoni-d/108859.html)", ако те интересува нещо друго питай :!:

pinko
09-04-2007, 01:15
Братко, за 10 000 бона няма начин да намериш читава 166, нито тук, нито в Германия.

Пък ако вземеш някоя от тия, дето са по 3500 и 4000 евро в Германия, бъди готов за поне още 2-3000 евро да дадеш, че да я стегнеш.х Тия 166, дето са по 3500 евро, са беля, таралеж в гащите, вервай ми. Повечето имат някакъв сериозен скрит проблем и после като се окоти тук ще плачеш.

Поддръжката на тая кола е скъпа, да знаеш. Окачването, особено задното, е бая кинти.

По най-груби сметки само частите за ремонт на задното окачване са около 1600 лева, труда отделно (без амортисьорите, те са още 300 лева). На Запад никой не се занимава с тия ремонти, а направо продават колата и...

Предното е малко по-евтино, частите са около 1000 лева.

Отделно си приготви още поне 600-700 лева за смяна на всички консумативи (ремъци, ролки, филтри, масла, а при дизеловия двигател почти сигурно и демпферна шайба и дебитомер), което е още толкоз кинти.

F.U.B.A.R.
09-04-2007, 12:41
:( Ами като се замисля си прав пинко-явно няма да е сега-или ще е 156=мисля че са по евтини ,но не знаех че е толкова скъпо окачването-няма логика нещо ама на...живот ли е...ееех...благодаря и на двама ви за отговорите-помогнаха ми доста-особенно тази част с акциза не я знаех ....но никога нищо не е загубено:)ще видим:)имайте хубав ден:)

smx
10-04-2007, 22:31
Здравейте!Аз също съм нов фен алфа и 166 специално.Спрял съм се на алфата , ланчиа либра или ситроен ц5.Искам колата по възможност да е дизел защото като прочета 1.90 бензин имам чуството че ми се откача долната челюст.Алфата е една от най-красивите коли който съм виждал и ми е легнала на сърце , но искам да питам колко е данъка и застраховката на една такава красавица.Споменаха ми , че колата имала възможност за 'икономичен' режим който незнам отъде се включва нито съм видял такъв бутон в колите който оглеждах (има някъв с бензинова колонка на него до скоростния лост , но незнам какво значи ) .Не ми се вярва , но вие ще кажете .

trustworthy
10-04-2007, 22:37
...Искам колата по възможност да е дизел защото като прочета 1.90 бензин имам чуството че ми се откача долната челюст....

Че нафтата е 1.80 лв/литър, ако сложиш добавка (грубо 5-6 лв на 60 литра резервоар) и седнеш да си поиграеш да направиш калкулацията, ще се окаже, че и тя излиза 1.90. От разлика в цените бензин/дизел не очаквай сериозни икономии ;)

smx
10-04-2007, 22:48
Съгласен ! Но градско 14 бензи и 10 нафта (не съм сигурен ) са две много различни цифри .

trustworthy
10-04-2007, 22:51
Съгласен ! Но градско 14 бензи и 10 нафта (не съм сигурен ) са две много различни цифри .

Така и аз съм съгласен ;)

dobro2007
11-04-2007, 09:43
Карам 166 - если берешь нафту на Лукойл не надо добавки - Проверено мной много раз .

pr_00f
11-04-2007, 11:36
Dobro защо със нов потребител колега?
Да нямаш проблеми със старият ?
Свиркай на ЛС ако има нещо.

angel1974
12-04-2007, 14:26
Здравейте!Аз също съм нов фен алфа и 166 специално.Спрял съм се на алфата , ланчиа либра или ситроен ц5.Искам колата по възможност да е дизел защото като прочета 1.90 бензин имам чуството че ми се откача долната челюст.Алфата е една от най-красивите коли който съм виждал и ми е легнала на сърце , но искам да питам колко е данъка и застраховката на една такава красавица.Споменаха ми , че колата имала възможност за 'икономичен' режим който незнам отъде се включва нито съм видял такъв бутон в колите който оглеждах (има някъв с бензинова колонка на него до скоростния лост , но незнам какво значи ) .Не ми се вярва , но вие ще кажете .

Колега, дано това което ти кажа ти помогне в избора. Аз карах до вчера Ситроен Ксантия, от месец и половина реших да я сменям и първо се бях насочил към Либра, но когато видях 166-цата ми стана ясно че това е колата. От трите аз смятам че Алфа-та е най-добрия избор. Това е висша класа автомобил.
Аз си взех 166-ца 2.0 бензин, 2001-ва. Данъка е 210лв, пълно каско около 1000лв ама можеш да го правиш на вноски, гражданската 120лв.
А иначе за този бутон с бензинова колонка не е нищо друго освен бутон с който се отваря резервоара :D :D

smx
12-04-2007, 20:24
Благодаря за отговора .Значи едни 300лв данък не мърдат :cry: .Алфата е номер 1 като цяло , но отвътре ланчията е можеби по-ергономично направена централната конзола: дисплея й е горе , има двузонов климатроник и озвучителната система BOSE много ми хареса (не съм чувал на алфата) .Добре , че има възможност да намеря колата директно в Италия . Тва за икономичния режим можеби не съществува за жалост тогава . Аз харесвам и ц5 защото ксантията се оказа много добър автомобил по мойте критерий .

angel1974
12-04-2007, 20:35
Колега, то вече няма кола която да е едновременно голяма или поне среден клас и да е малък данък. На Ситроена данъка ми е 100лв, ама той е 1.8 и е точно 100 к.с. и минава с 50% отстъпка при данъка. Вече не знам да има кола с 1.8 двигател и да е по 100к.с. :roll: :roll: така че за да плащаш малък данък ти трябва малка кола с 1.4 или 1.6 двигател, минеш ли над 100к.с. то вече дали ще плащаш 180 или 210 лв е все тая нали е веднъж на година.
Либрата също е много хубава, но Алфа-та е номер 1

smx
12-04-2007, 20:53
На ксантията давам 27лв , но е 1.6 .Ще се наложи да свикна с тази мисъл явно .Сега се сетих , че либрата е по-малка обаче . Ще я взимам красавицата , ще плащам луди пари за данъци и ремонти но явно си заслужава .

angel1974
13-04-2007, 17:22
Колега, ама ние с теб все едно в една детска градина сме били :D :D :D и двамата с Ксантии и разглеждаме Либри и 166-ци :D :D
Взимай една Алфа и не се притеснявай. Данъка е по-голям, ама е веднъж в годината, за ремонтите е божа работа дет сЪ вика :D :D това е за всяка кола индивидуално и няма гаранция от марката колко ремонти ще се наложат и дали въобще ще се наложат и колко пари ще ти излезнат. Аз съм карал и немски и японски и френски /Пежо и Ксантия/ и все едни и същи разходи съм имал. Мой колега си взе Астра защото им била по-евтина подръжката, ама я ела сега да го питаш :D :D :D няма универсално решение по въпроса.
Взимай Алфа 166 и се радвай на колата :D :D :D

smx
13-04-2007, 20:08
Така е :lol: .Даже както вървят нещата и двамата с алфи ще движим (поне вечерта де) javascript:emoticon(':rosso_spider:')
Rosso Spider аз ще продължавам да си джъткам и с ксантията по ред причини .Колко гори твоята красавица градско без ръчка и какви впечатления имаш от озвучителната система ?

emil georgiev
15-04-2007, 09:26
моята е от 2001 г., италианка, за 12 000 я взех и до сега съм дал 3 000 за смяна на части Великолепен автомобил ,не ми се слиза от него, мацките припадат когато я видят и не искат да слязат , а собствениците на БМВ позеленяват от яд В момента няма по елегантно агресивна лимузина от нея.

smx
15-04-2007, 11:38
Да една от най-красивите играчки които човек може да си купи .Преди колко време си я купил за какви ремонти става дума ?

angel1974
15-04-2007, 17:50
Здравей Емил, моята също е 2001-ва, също италианка, върза се около 11000, сива, 2.0ТС, с кожен черен салон и всичко вътре - тел, навигация и то работещи /само карта за БГ чакам да ми донесат тези дни/.
Абе слънце е :D :D :D май само един лагер трябва да сменя, ама още не съм сигурен защото не мога да определя дали е от гумите или преден десен лагер. Иначе всичко друго е слънце :D

ти в какви ремонти си инвестирал тези 3000 :roll: :roll:

Но 166-цата е номер 1 :D :D

16-04-2007, 09:36
смених въздушните филтри,ангренажните ремъци , ролки и водната помпа,акумулатора, маслото на скоростната кутия, двигателното масло, задни и предни тампони, предните шарнири и 4 лятни Мишелина, които спират при 210 км скорост и може и др. ама не помня.Давам бакшиш на майсторите за да се грижат за нея като за своя.Само за гумите съжалявам че са високоскоростни и комфорта им е нулев, усещам всяка неравност,но за сметка на това при 160 км колата е бетон а в завоите , като дам газ, ляга и не се накланя Ех не ми се слиза от нея, обикалям като муха без глава

angel1974
16-04-2007, 10:05
е то повечето от изброените неща са си в рамките на нормалното обслужване на колата. :D :D :D Аз помислих, че си правил някакви извънредни ремонти :D :D :D

при мен засега явно трябва да сменя ляв преден лагер, акумулатора е нов, обслужена е, а гумите имам поне още едно лято.

Но колата си е номер 1. Направо им се чудя на акъла на разни дето за тия пари си взимат някакви немски бангии :shock: :shock:

aMoHuaK
25-05-2007, 23:58
Аз пък им се радвам.. :wink: нека да купуват боклуците.. не бе не са боклуци ама за тия пари по красиво,луксозно и мощно не можеш да си вземеш освен нещо италианско..

Avatar
29-05-2007, 11:11
Тук се споменаха доста коли, ксантия, либра...Споделете как е комфортна на 166 при високи скорости? Дали е тихо и комфортно и трябва ли да си повишаваш децибелите на гласа за да си говориш със събеседника при 160км/ч примерно както е при повечето коли. Как е сравнена с Ланча Капа или Ауди А6 напримерно като комфорт и шум?

gigi
30-05-2007, 01:34
Ами със 180 не чуваш нищо освен мнооого леко усилената музика това във166 2.4 дизела а във най новото А6 3.0 пак дизел куатро е по шумно при 140. Може и аз да съм зле със слуха ама така ми се чува :? :roll:

KGB
30-05-2007, 02:00
Не знам, за какви коли говорите....но ако е кола от висок клас...Алфа,Ауди,Бмв,Мерцедес,Лексус,Хонда......до ри и при 200 вътре си е нормално шумна обстановката...