PDA

View Full Version : Задължително със зимни гуми от 1 номври до 1 април



alfa racer GTA
11-11-2015, 12:00
Вече е гласуван на първо четене в Народното събрание изменение на Закона за движение по пътищата с което се предвижда и задължават водачите на МПС от 1 ноември до 1 април МПС-тата задължително да са със зимни гуми.
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=5102841


Какво мислите по въпроса?

PagkoTo
11-11-2015, 12:15
И какво стана сега - 146лв винетка, задължителни зимни гуми (скоро ще искат сигурно и да не са по-стари от 3 години). Скоро какво да очакваме - вдигане двойно на данъка и гражданската отговорност ли?
Само се чудя на кой депутат точно, негов роднина е гумен бос, че да се е стигнало до този закон....

mordohy
11-11-2015, 12:29
Зимни гуми означава, че са за през зимата. До колкото съм учил, зимата е от 22 декември до 22 март.

ecotronic
11-11-2015, 13:02
Миналата година първият голям сняг падна в края на октомври а тази година в средата на ноември условията са преобладаващо летни.
Всеки шофьор с опит знае, че не е добре да се ползват гуми за дадени условия при неспецифични такива.

Накратко - обвързването на закона с календарен период, вместо с реални пътни условия е мега-глупост.

PS - Закон за летните гуми ще има ли?

ФЕРАРИСТ
13-11-2015, 18:35
Да го духат, аз зимна гума посмъртно тогава няма да си сложа......

кученцетоОгиитаткоДоги
13-11-2015, 18:56
Миналата година първият голям сняг падна в края на октомври а тази година в средата на ноември условията са преобладаващо летни.
Всеки шофьор с опит знае, че не е добре да се ползват гуми за дадени условия при неспецифични такива.

Накратко - обвързването на закона с календарен период, вместо с реални пътни условия е мега-глупост.

PS - Закон за летните гуми ще има ли?




В Австрия закона е обвързан точно с календарен период,и глобата за неспазване на този закон може да достигне 5000 евро.Само когато и при нас стане така ще се управим!!!!!Радвам се че е поставено началато!

Murderer
13-11-2015, 19:52
Добре де,ясно че сме в такъв пояс,в който е удачно да се ползват зимни гуми,но чак пък и да ми определят от кога,докога да ги ползвам :( Купил съм си чисто нови гумета,но ще ги сложа най-рано декември(и без тогава трябва да минавам ГТП),а и не виждам адекватна причина да се случи по-рано при положение,че този месец с летните съм си ок..,коват като през м.август :)

ecotronic
13-11-2015, 20:03
В Австрия закона е обвързан точно с календарен период,и глобата за неспазване на този закон може да достигне 5000 евро.Само когато и при нас стане така ще се управим!!!!!Радвам се че е поставено началато!

В Швейцария пък, която еталон за много неща, такова задължение няма.

Пази Боже от шофьори на които им трябват закони за да останат живи.

Този закон няма да помонге да се управим.

Orm
13-11-2015, 20:11
Че той закона отдавна е измислен, като караш с неподходящи гуми , глоба ... само някой трябва да следи за това.
Това ми прилича на закона за жилетките преди време. Някой някъде да е видял шофъор с жилетка някъде ???

Иначе е добре хората да се сетят че застрашават освен собствени живот и живота на другите. Дори да нямаш финансовата възможност за нови гуми, зимата у нас е 2 месеца обикновенно , та 2 месеца всеки може да изкара без кола...

кученцетоОгиитаткоДоги
13-11-2015, 20:46
В Швейцария пък, която еталон за много неща, такова задължение няма.

Пази Боже от шофьори на които им трябват закони за да останат живи.

Този закон няма да помонге да се управим.




Само че забравяш че между българския и швейцарския манталитет разликата е колкото между черното и бялото. ,,Пази Боже от шофьори на които им трябват закони за да останат живи.,, Незнам да ли гледаш новини.Но поне един или два пъти в седмицата те започват със загинал на пътя.А причината за това е именно защото не се спазват законите или въобще липса на такива,защото когато се разчита на съвеста това е резултата.

ecotronic
13-11-2015, 21:12
Само че забравяш че между българския и швейцарския манталитет разликата е колкото между черното и бялото. ,,Пази Боже от шофьори на които им трябват закони за да останат живи.,, Незнам да ли гледаш новини.Но поне един или два пъти в седмицата те започват със загинал на пътя.А причината за това е именно защото не се спазват законите или въобще липса на такива,защото когато се разчита на съвеста това е резултата.

Е нали и аз казвам, че не календарът следва да определя, кога да се ползват зимни гуми а именно манталитетът на задкормилтото устройство. Или викаш, като падне сняг през октомври или през април, проблем с гумите нямаме.

Докато в София за 3 дена на два пъти се сблъскаха трамваи, то аз съм песимистично настроен затова, че някакъв си закон ще оправи нещата.

nhg
13-11-2015, 21:16
Мдааам, то сняг ще вали на територията на цялата БГ точно от 01.11 до 01.04 - от Петрич до Силистра и на всички надморски височини
Айде да не покаваме пак КОГА зимните гуми са по-добри от летните...

кученцетоОгиитаткоДоги
13-11-2015, 21:52
Е нали и аз казвам, че не календарът следва да определя, кога да се ползват зимни гуми а именно манталитетът на задкормилтото устройство. Или викаш, като падне сняг през октомври или през април, проблем с гумите нямаме.

Докато в София за 3 дена на два пъти се сблъскаха трамваи, то аз съм песимистично настроен затова, че някакъв си закон ще оправи нещата.




Ако се разчита на съвеста на българския шофьор,по добре всеки да вземе по един патлак и да си тегли куршума,но да умре достойно,от колкото да го утрепе някой въшкарник който няма пари за каквито и да е гуми,па ка моли за зимни.

ecotronic
13-11-2015, 22:02
Ако се разчита на съвеста на българския шофьор,по добре всеки да вземе по един патлак и да си тегли куршума,но да умре достойно,от колкото да го утрепе някой въшкарник който няма пари за каквито и да е гуми,па ка моли за зимни.

По-правилно е да се каже - ако се разчита на съвестта на българския политик за да оправи проблемите на народа.........

Такива закончета имат основно целта да напълнят едни гуши.

old alfist
13-11-2015, 22:34
Поредната тъпотия - при сегашните атмосферни условия, предпочитам да си платя глобата, вместо да си съсипя гумите.

Orm
13-11-2015, 22:39
За това, едни качественни всесезонни и полицаите ще се чудят какво да те правят , а правителството (понеже всичко е оправено вече освен гумите) ще измислят закон за всесезонните гуми....

кученцетоОгиитаткоДоги
14-11-2015, 00:59
Всичко е наопаки,защото власта се дава постоянно на Бойко,а той горкия.........как може да се даде власта на един необразован човек.......той като самостоятелна единица в кой отрасъл може да бъде полезен? Лекар ли е,инжинер ли е,Учител ли е,юрист ли е? Или си мислим че това е българският Роналд Рейган и той ще направи революция в българската икономика и държава.

Murderer
14-11-2015, 07:27
Всичко е наопаки,защото власта се дава постоянно на Бойко,а той горкия.........как може да се даде власта на един необразован човек.......той като самостоятелна единица в кой отрасъл може да бъде полезен? Лекар ли е,инжинер ли е,Учител ли е,юрист ли е? Или си мислим че това е българският Роналд Рейган и той ще направи революция в българската икономика и държава.

:bravo::bravo::bravo:

ФЕРАРИСТ
14-11-2015, 16:19
Но поне един или два пъти в седмицата те започват със загинал на пътя.
Принципно от 365 дена в годината, през 340 от тях има жертви по пътя и това е от 50те години на миналия век това.......но когато скапаните медии те зомбират по един определен начин започваш да му отдаваш съвсем друг смисъл......

alfa racer GTA
14-11-2015, 16:52
Статистиката на загиналите и увредените в катастрофи е преобладаващо "лятна", тоест при топло време и хубави метеорологични условия стават катастрофите.Никой няма по време на най-голения снеговалеж или натрупал сняг на пътя или лед да се прави на Фитипалди.Проблемите са лятото, пролетта и есента.През зимата всички се пазят.Трябва да си доста малоумен за да шофираш с висока скорост зимата при лошо време или ниски температури.

Отделно последните зими бяха изключително меки и безснежни.То по принцип след 2000 година нещо не пада много сняг, а дори и да падне се задържа 2-3 дни.

Аз лично съм за всесезонни гуми от ноември до април или за зимни, НО само за месеците декември до края на февруари.


Не можем да се сравняваме с Австрия и въобще с държави в предимно планински климат.В Австрия и в други държави с повече планини зимата започва по-рано и свършва по-късно, като е и доста по-дълга.На техния климат освен планините му влияе и това че нямат море/океан и са във вътрешността на континента.

кученцетоОгиитаткоДоги
14-11-2015, 17:10
Статистиката на загиналите и увредените в катастрофи е преобладаващо "лятна", тоест при топло време и хубави метеорологични условия стават катастрофите.Никой няма по време на най-голения снеговалеж или натрупал сняг на пътя или лед да се прави на Фитипалди.Проблемите са лятото, пролетта и есента.През зимата всички се пазят.Трябва да си доста малоумен за да шофираш с висока скорост зимата при лошо време или ниски температури.

Отделно последните зими бяха изключително меки и безснежни.То по принцип след 2000 година нещо не пада много сняг, а дори и да падне се задържа 2-3 дни.

Аз лично съм за всесезонни гуми от ноември до април или за зимни, НО само за месеците декември до края на февруари.


Не можем да се сравняваме с Австрия и въобще с държави в предимно планински климат.В Австрия и в други държави с повече планини зимата започва по-рано и свършва по-късно, като е и доста по-дълга.На техния климат освен планините му влияе и това че нямат море/океан и са във вътрешността на континента.





Момък защо си мисля че в четвърти клас по география си имал три на три релси.И то само защото си занесъл една тенекия сиране 3кила боб от село и няколко калъпа сланина.Освен дунавската равнина я ми кажи други места в бегето където да няма планински климат?

ecotronic
14-11-2015, 17:30
Момък защо си мисля че в четвърти клас по география си имал три на три релси.И то само защото си занесъл една тенекия сиране 3кила боб от село и няколко калъпа сланина.Освен дунавската равнина я ми кажи други места в бегето където да няма планински климат?

Велик си кучо! :)

Вместо да говориш глупости по отношение на смислените неща, които хората пишат по темата, да се беше научил в кои класове се изучава география в беге - училищата.

alfa racer GTA
14-11-2015, 17:31
По мое време имаше истински учители.

На теб за това ли ти е такава "грамотността", защото си се ограмотявал "посредством"
една тенекия сиране 3кила боб от село и няколко калъпа сланина?
------------------------------------------------------------------------------------------------

Гласят и изискване за минимум 4 мм дълбочина на грайфера, като глобите ще започват от 200 лева, но има и "мераци" за 500 лв минимум.

кученцетоОгиитаткоДоги
14-11-2015, 18:10
Велик си кучо! :)

Вместо да говориш глупости по отношение на смислените неща, които хората пишат по темата, да се беше научил в кои класове се изучава география в беге - училищата.




И в кои класове се изучава бг география бе мистър дървен философ? И какви са смислените неща? Дървени фиослофи като теб да убеждават хората,че могат само по джанти да минат шипченския проход през зимата:punk:

---------- Post added at 19:10 ---------- Previous post was at 19:04 ----------


По мое време имаше истински учители.

На теб за това ли ти е такава "грамотността", защото си се ограмотявал "посредством" ?
------------------------------------------------------------------------------------------------

Гласят и изискване за минимум 4 мм дълбочина на грайфера, като глобите ще започват от 200 лева, но има и "мераци" за 500 лв минимум.




Явно си пропуснал да научиш факта,че България се намира на балканите:waving: Е нищо де имаше една бразилка беше поставила рекорд:) дипломира се на 104 години:metal:

myato
14-11-2015, 18:47
Само да вметна, че проектозакона е написан така, че гумите не трябва да са просто зимни ми и на определен производител. Само дето не са го посочили поименно, така че изчакайте с купуването на зимни гуми, щото после ще трябва да хвърляте нови гуми и пак да се харчите. Ма то в парламента "лобисти" няма, ма хич.

ecotronic
14-11-2015, 19:54
И в кои класове се изучава бг география бе мистър дървен философ? И какви са смислените неща? Дървени фиослофи като теб да убеждават хората,че могат само по джанти да минат шипченския проход през зимата

От 5 - ти до 12 - ти клас.

Но това ти няма, как да го знаеш, защото е видно, че си учил само до 4 - ти.

кученцетоОгиитаткоДоги
14-11-2015, 20:41
От 5 - ти до 12 - ти клас.

Но това ти няма, как да го знаеш, защото е видно, че си учил само до 4 - ти.




Ще те върна в 4-ти клас където не си го завършил..........http://3dklas.weebly.com/104310771086107510881072109210801103---41082108310721089.html

Friday
14-11-2015, 20:43
Това за шипченския проход ми хареса... ако е натрупало сняг и с 2 чифта зимни гуми не можеш го прекоси. Там вериги си трябва...
Часовник за зимните гуми ми е сверен с този на топлофикация. Никога не чакам първия сняг.

Sent from my XT1032 using Tapatalk

кученцетоОгиитаткоДоги
14-11-2015, 20:51
Това за шипченския проход ми хареса... ако е натрупало сняг и с 2 чифта зимни гуми не можеш го прекоси. Там вериги си трябва...
Часовник за зимните гуми ми е сверен с този на топлофикация. Никога не чакам първия сняг.

Sent from my XT1032 using Tapatalk




Така е,ама екоклимапарктроника ходи с гумите в багажника,и сутринта като е тръгнал ако не е заваляло,а завали чак на обяд или следобяд,бие на аварийки на цариградско и почва да дига на крикове и да сменя:metal:

ecotronic
14-11-2015, 20:58
Ще те върна в 4-ти клас където не си го завършил..........http://3dklas.weebly.com/104310771086107510881072109210801103---41082108310721089.html

Тая учебна тетрадка с фотошоп ли я направи? :)

Кат не вярваш на мен, на министерството на образованието и науката, вярваш ли?

http://www.mon.bg/?go=page&pageId=1&subpageId=28

Ай ся да ми целуваш ръка, задето си губя времето, да ти наливам знания в тиквата. :tooth:

---------- Post added at 20:58 ---------- Previous post was at 20:54 ----------


Така е,ама екоклимапарктроника ходи с гумите в багажника,и сутринта като е тръгнал ако не е заваляло,а завали чак на обяд или следобяд,бие на аварийки на цариградско и почва да дига на крикове и да сменя:metal:

Ти за батко си грижа не бери. Не ми трябват лефтери, като теб или закони за да си опичам работата.

За има няма 35 годинки зад волана, не съм причинил и една драскотина на някого.

кученцетоОгиитаткоДоги
14-11-2015, 21:13
[QUOTE=ecotronic;1450902]Тая учебна тетрадка с фотошоп ли я направи? :)

Кат не вярваш на мен, на министерството на образованието и науката, вярваш ли?

http://www.mon.bg/?go=page&pageId=1&subpageId=28

Ай ся да ми целуваш ръка, задето си губя времето, да ти наливам знания в тиквата. :tooth:[COLOR="Silver"]





Объркал си заведението пич.......аз не целувам нито ръка нито други части от тялото..........ако обърнеш внимание на това което аз съм ти пуснал има пред география съкращението ,,ЧО,, което идва от предмета човек и общество,тоест в четвътри клас географията е дял от предмета човек и общество,а в пети започва да се изучава като самостоятелен предмет.Което показва и това което ти си ми пуснал.А сега са скрий,че ще вземеш да станеш форумната ,,Златка-черната,,

alfa racer GTA
16-11-2015, 10:24
Най-лесното за българина е да е идиот: http://klassa.bg/news/Read/article/260326_%D0%96%D0%B5%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0+%D0%BD %D0%B0+%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D1%87%D0%B5%D0%B6%D0%BD% D0%B8%D0%BA%D0%B0+%D0%BD%D0%B0+%D0%9A%D0%BE%D1%81% D1%82%D0%BE%D0%B2+%D0%BB%D0%B0%D0%BF%D0%BD%D0%B0+4 ,7+%D0%BC%D0%BB%D0%BD.+%D0%B4%D1%8A%D1%80%D0%B6%D0 %B0%D0%B2%D0%BD%D0%B8+%D0%BF%D0%B0%D1%80%D0%B8
Разкритието за поредната трапеза, от която е пълнил семейния бюджет ковчежника на Костов идва само ден, след като стана ясно, че в продължение на половин година Караджов е вземал по 600 000 евро на месец от мобилен оператор, за да забави въвеждането на по-евтиния роуминг в България. Непосредствено преди това пък гръмна и друг лобистки скандал – че именно той е прокарал през транспортната комисия, чийто шеф е в момента, текста, задължаващ гражданите да си слагат зимни гуми в периода от 1 ноември до 1 април. Според изчисленията това ще извади от джоба на българина над 520 млн. лева.

pa4ito
17-11-2015, 21:50
Само да вметна, че проектозакона е написан така, че гумите не трябва да са просто зимни ми и на определен производител. Само дето не са го посочили поименно, така че изчакайте с купуването на зимни гуми, щото после ще трябва да хвърляте нови гуми и пак да се харчите. Ма то в парламента "лобисти" няма, ма хич.

Хмм, какво имаш пред вид с това "определен производител". Я раздуй повече.

546
17-11-2015, 22:00
Викаш да ги дупчим,а?

Бобби
24-11-2015, 08:15
Хмм, какво имаш пред вид с това "определен производител". Я раздуй повече.
:))...на нашият човек фирмата ще ги внася 8)

Bobo Markov
11-01-2016, 22:39
Пролетта дойдеее
Кво стаа бе момче?
очакваш да линк-на
некво страшно парче :)

мхм зимни гуми в БеГе :)

alfa racer GTA
25-02-2016, 06:53
Айде ЧЕСТИТИ ви ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ ЗИМНИ ГУМИ от 1 ноември до 1 април:http://clubz.bg/34953-zimnite_gumi_stavat_zadyljitelni (http://clubz.bg/34953-zimnite_gumi_stavat_zadyljitelni)

Ето текста от законопроекта:

Отделно вече не може да се праите на вървежни със затъмнени странични и задни прозорци.Всичкото индианец на БАЛАМАТУМА!

Бобби
25-02-2016, 07:57
Поредната глупост......тия не се съобразяват с глобалното затопляне......
Ако съм с летни гуми и сложени вериги за сняг.....ще ме глобят ли..?:crazy:

Zlobich
25-02-2016, 08:49
Цяла зима съм по улиците на София. Скандално колко народ кара с летни гуми зимата. Дори в поледиците,кишата и замръзналите улици. Е ганьо си е ганьо.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

ecotronic
25-02-2016, 10:23
А летните гуми няма ли и тях да ги направят задължителни в останалата част от годината? Щото съм сигурен, че ще има хора, които целогодишно ще карат със зимни.

Откога влиза в сила тая простотия?

Furious 155
25-02-2016, 10:59
"Бърза справка ни показва, че в повечето държави в ЕС зимните гуми не са задължителни, но има и някои изключения. В някои държави като Естония, Латвия, Швеция, Финландия и Словения използването на зимни гуми е задължително. В други като Австрия, Румъния, Хърватска, Германия, Чехия, Словакия, Люксембург и Норвегия използването на зимни гуми е задължително, ако се изисква от метеорологичните условия – снеговалеж, поледица. В Италия, Испания и Франция употребата на зимни гуми е задължителна само при наличие на специален знак и в планинските райони."

Източник - http://www.uab.org/%D0%B7%D0%B0%D0%B4%D1%8A%D0%BB%D0%B6%D0%B8%D1%82%D 0%B5%D0%BB%D0%BD%D0%B8-%D0%BB%D0%B8-%D1%81%D0%B0-%D0%B7%D0%B8%D0%BC%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%B3%D1%83%D0%BC%D0%B8/

За мен АКО променят текста така - използването на зимни гуми е задължително, ако се изисква от метеорологичните условия, нещата ще са по-добре!

Zlobich
25-02-2016, 11:20
А летните гуми няма ли и тях да ги направят задължителни в останалата част от годината? Щото съм сигурен, че ще има хора, които целогодишно ще карат със зимни.

Откога влиза в сила тая простотия?
Доста хора го правят това,от години.
Също толкова глупаво колкото летни гуми зимно време. Изпитах го на собствен гръб. С едно венто се пързаляхме бая време при аварийно спиране на напеклия се асфалт и зини гуми.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

alfa racer GTA
25-02-2016, 11:54
Законът е приет само на първо четене.Предстои приемане на второ четене, след което е приет и се обнародва в Държавен вестник.Предполагам до 3 седмици ще го приемат. Може би тази зима до 1 април няма да влезе в сила, но от другата зима ...

ecotronic
25-02-2016, 12:07
Законът е приет само на първо четене.Предстои приемане на второ четене, след което е приет и се обнародва в Държавен вестник.Предполагам до 3 седмици ще го приемат. Може би тази зима до 1 април няма да влезе в сила, но от другата зима ...

:respect:

:cheers:

Bobo Markov
25-02-2016, 21:45
Законът е приет само на първо четене.Предстои приемане на второ четене, след което е приет и се обнародва в Държавен вестник.Предполагам до 3 седмици ще го приемат. Може би тази зима до 1 април няма да влезе в сила, но от другата зима ...

1-ви март не април :) но Любо ми даде идея започвам да карам само със зимни гуми целогодишно :) щото лятото се е случвало да вали сняг ама зимата не се е случвало да е 45 градуса на сянка ;)

alfa racer GTA
26-02-2016, 02:27
Ама чети законопроекта бре БОБО, от Народното събрание съм го "смъкнал"...

Това е текстЪт ="1 април" -дена на лъжата и празник на депутата...

ФЕРАРИСТ
26-02-2016, 18:56
Зимни гуми така или иначе не ползвам, ако тва се приеме хептен няма да ги погледна......

alfa racer GTA
26-02-2016, 19:06
А бре и аз моята зимата съм минал от декември до сега 700 км, не съм шофирал изобщо в сняг, киша или лед, ама за другата зима съм си харесал гуми, ще си купя и лети джанти за зимата.

Само се чудя сегашните 17-ки дали да не ги оставя за зимата, а лятото да купя 18-ки джанти и гуми.Ще си помисля.

Няма как ще се купуват колкото и да не шофирам зимата, защото иначе глоби.

ecotronic
13-10-2016, 10:40
"Няма да има точно определен срок, в който шофьорите да са длъжни да сложат зимни гуми на автомобилите.

Но независимо от това се въвежда глоба от 50 лева за шофьор, който при сняг или лед не е сложил подходящите гуми на колата си."

http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2016/10/12/2843202_shofyorite_bez_zimni_gumi_v_sniag_i_poledi ca_shte/

alfa racer GTA
13-10-2016, 11:06
Законопроектът не е приет в този му вид в който съм дал линк към него по-горе.Не е бил приет на второ четене.А почти бях сигурен че ще го приемат защото вносителите бяха от ГЕРБ+РБ+ПФ и те заедно имаха достатъчно гласове да го прокарат.

Принципно като юридическа техника формулировката "гуми предназначени за зимни условия" е една голяма глупост"

Има регламент на ЕС и директиви които определят критериите за гума използвана през зимата. http://www.goodyear.eu/corporate_emea/our-responsibilities/road-safety/winter-tire-recognition.jsp (http://www.goodyear.eu/corporate_emea/our-responsibilities/road-safety/winter-tire-recognition.jsp) - Tree peak mountain snouflake е символът - тривърха планина със снежинка вътре.


Аз лично си харесах едни всесезонни на БФ Гудрич които са преминали на изпитанията на сняг, имат означението за зимна гума и отговарят на критериите за зимна гума.Остава само и размера да си намеря, че нещо няма моят размер.

M.Gruev
13-10-2016, 19:53
Добра новина, че в първоначалния си вид този закон беше безумен направо.

ecotronic
24-11-2016, 15:47
"Парламентът прие при сняг или лед да се използват гуми, предназначени за зимни условия или гуми с дълбочина на протектора не по-малка или равна на 4 мм."

http://dnes.dir.bg/news/avtomobili-zimni-gumi-griferi-24574254?nt=10

Това означава ли, че мога да карам с гуми с по-малък от 4 mm. протектор, стига те да са зимни?

Или да си карам с летните, които са с над 4 mm. протектор?

lordliness
24-11-2016, 17:32
Зимните гуми по подразбиране се ползват с грайфер минимум 4 мм, после вече са негодни за сняг.

ecotronic
24-11-2016, 17:36
В добрите закони не трябва да има нищо по подразбиране.

А калпави, неясни и недодялани закони с много вратички и подразбиране ги творят нашите избраници.

lordliness
24-11-2016, 17:48
Някъде го пишеше за зимните.

ecotronic
24-11-2016, 17:52
В рамките на няколко месеца хиляда пъти го прегласуваха тоя пиклив закон за зимните гуми.

Като не могат да измислят нещо толкова просто и да го формулират ясно и точно за да не се объркват хората, да ходят да пасат овцете и да оставят тая работа на някой друг.

lordliness
24-11-2016, 17:55
Мен ме устройва в този си вид защото няма да се налага да слагам зимни гуми на всички коли. Когато има сняг карам естествено само тези със зимните.

546
24-11-2016, 20:05
В добрите закони не трябва да има нищо по подразбиране.

А калпави, неясни и недодялани закони с много вратички и подразбиране ги творят нашите избраници.

Като се видя с арменския поп ще му предам.

Susscrofa
25-11-2016, 20:56
Търговците на гуми им е слабо лобито.
Що не забраниха пушенето и яденето зад волана, а с хъс забраниха телефона.
Аз съм против изискване за зимни гуми.
Аз карам с всесезонни и съм доволен.

dimitar_vd62
28-11-2016, 22:31
То да вземат да гласуват един закон от 1 ноември пътищата да бъдат опесъчени и обработени с луга,.... нема значение че вънка е 18 градуса.