PDA

View Full Version : 164 3.0 В6 автоматик....



Kefo
30-01-2005, 18:48
Ето малко инфо за тази кола любезно предоставена ми от Platts :yes:


Alfa 164 3.0 V6 24V, 1993

Разход:
Разходът при мен е 15. В началото мислех, че е много, но като чета форума, разбирам, че е ОК. Имай предвид, че я карам доста агресивно. Колата е автоматик и в София я карам често на sport – тогава автоматикът я държи м/у 3000 и 7000 оборота. Доставя голямо удоволствие – караш тежко-стъпваща кола с динамика на картинг автомобилче. Извън София я карам с над 140 и пак не пада разходът. Един-два пъти съм я карал по-спокойно на дълг път – 100/120 км/ч и тогава харчи 12.

Двигател:
Двигателят има един добре известен проблем. Ако го изрежеш преди да е загрял, прехвърля зъб. Ако всичко ти е наред – ролки, ангренажен ремък и не я вкарваш в 7000 оборота, пред да загрее – нямаш проблеми. На мен ми отне доста време, докато разбера, защо Алфата на празен ход се тресе като Икарус и докато открия добър сервиз, където да я презацепят.

Смяната на маслото си е доста скъпа, защото събира 7,5 литра и ако слагаш синтетика излиза около 200 лв с филтрите.

Скоростна кутия:
Единствените големи проблеми съм имал с нея. Защото двигателят е силен, скооростната кутия се износва по специфичен начин и ако не се сервизира правилно стават големи бели. Тук натрупах, много негативен опит и вече знам, къде не трябва да се ходи, но успях да я оправя и се надявам да не се повтаря проблемът.

Спирачки:
Спирачките са ОК – 4 канален ABS, но на мен ми се иска да са малко по-силни. Какво имам предвид? Когато натисна педала има един празен ход, при който спира по-слабо. Ако натиснеш силно спира ОК, но съм карал други автомобили, при които само като докоснеш спирачката и те хвърля в предното стъкло. Незнам, дали е проблем на модела или на моя автомобил, но при мен не се получава така.