PDA

View Full Version : Моля Ви, съвет, СПЕШНО... търся си GTV!!!



p3shku
17-04-2007, 16:43
Здравеите притежатели на GTV,
днес ходих до Горубляне да гледам едно ГТВ (естествено преди това бях изчел всички теми за въпросната кола). Отвори я човека, много любезен беше (естествено), запали я дори без да го питам. Направи ми впечатление че запали веднага, потрака 3 - 5 секунди и се усокои, стана много безшумна (точно както го бяхте описали). Бързах и нямах време да я покарам въпреки че "борсаджията" едва ли не не ме насили да се кача и да я карам :shock: . Все пак го питах как е окачването и тои ми каза че "само" един шарнир потропвал иначе било "чук" окачването :roll: и каза "Е там ще ти го възтановят за 15лв.". Отвътре беше доста запазена кожата, единственото изтъркано бесше малко отстрани на волана и много на скоростния лост. Продавача каза че колата е на 120к и мен ми се стори страно защото е '96 ама той ми обясни че за тея коли било нормално и да съм гледал дали е изтъркана кожата на салона :shock: , сервизна книжка няма :( . Капака го отвори и не го беше мил двигатела само че аз съм ламер и не отбирам много. Казах му че искам да я водя на сервиз да я гледат тои веднага се съгласи. Друго което забелязах беше разлика в луфтовете от двете страни на калниците с капака и самата броня стоеше съвсем малко като овиснала. Той ми обясни че колата е от Италия и там нямали за ништо строшените брони щото карали като луди. Еми това са ми първите впечатления без да съм се повозил ( даже се радвам че не се качих защото имам чувството че сега щях да Ви пиша като горд собственик на GTV). Моля Ви дайте ми някакъв савет като притежатели на такава кола. Цената беше 8450 лв но тои каза че ще смъква. Също така подочух че в сервиза на Алфа срещу скромната сума от 80 лв ти правят пълна диагностика и ти казват кое колко е амортизирано.

Много благодаря за бъдещото Ви съдеиствие и се надявам съвсем скоро да съм един от Вас!!!!

Speeder
17-04-2007, 22:54
Да не става въпрос за едно синьо ГТВ със софийска регистрация?!

p3shku
17-04-2007, 23:16
Да не става въпрос за едно синьо ГТВ със софийска регистрация?!

Не не е синьо ... преди 1-2 месеца е дошло от Италия ... препоръки? А това светлосиньото, ако е то, и него го бях гледал преди ама то беше по скъпичко.. :frown:

Speeder
17-04-2007, 23:26
Аааа това ще е някакво друго... Преди време гледах едно синьо за 8000 и нещо...Беше пълна гробница....

p3shku
17-04-2007, 23:36
. Преди време гледах едно синьо за 8000 и нещо...Беше пълна гробница....

Speeder, тъй като не разбирам точно за какво да гледам незнам как да определя дали е гробница или не, затова силно се надявам че някои по осведомен ще изтълкува нещата забелязани от мен. 120к километри не са ли и малко за тази година? :shock:

leshoiad
17-04-2007, 23:57
Така както те чета ;) ясно че километрите са ти проблема, не малко!!!! даже са и много. И моята е '96 ма я взех на 82к и въобще не го мисля пипали ли са километража или не са. Занеш ли кое е важното - като се качиш, като и опънеш чаропогашника, като ти се вдигне адреналина, дали ше ти хареса. Е тва е важното. Кола не се взема по марка. Взема се по душа. Което най-много ти приляга на тебе, като човек, като характер. Аз лично съм карал много коли. И лимозини и други спортяги. Преди 10 месеца си седнах на гъза. Видях моята любовница (Алфата де да не си помислиш нещо ;) ), просто я зърнах и тва беше. Можех и да не я карам даже, пак щяйх да я купя. Имах БМВ 520 на другия ден го продадох. Така че пич желая ти успех с пазарлъка, ма виж.....седни първо усети колата настъпи я виж дали ше ти приляга, тогава купувай и я води на диагностика а парите.......хи хи парите :) тях ги мисли най-накрая. Няма да се притесняваш тук всички колеги сме солидарни и никога няма да те оставим да се тормозиш. Се ше измислим нещо и ше помогнем. Айде със здраве и успех.

p3shku
18-04-2007, 00:41
leshoiad трябва да ти кажа че и без да я карам съм влюбен и знам че това ще да е жената (опссс ... КОЛАТА :lol: ) просто не искам да прибързвам а да избера някои наистина качествен екземпляр, та затова казвам какво съм забелязал, чул, усетил .... прочетох всички възможни постове и забелязах че добре си познавате "жените" та и за това питам добре ли ви се струва от това което описвам и дали не ме мята нещо продавача... притесняват ме тези луфтчета макар и мн малки все пак ги има. Доколкото разбрах това е знак за удар което може да доведе до засилена корозия и тн... та питам толкова ли е зле?
Благодаря предварително

П.С. И ако може координатите на този сервиз/диагностика или там както му се казва и примерни цени и за какво евентуално ще ме информират те?

leshoiad
18-04-2007, 07:17
Изтегли една снимка от интернет на едно читаво GTV и сравни просвета. Трябва да знаеш че то по принцип си има луфтчета между капака и бронята. Неса много големи но ги има. Ти просто ги сравни. Изпращам ти предницата на моята като я взех да сравниш.

Speeder
18-04-2007, 08:57
Е това си е дизайнерси луфт, който го имат всички алфи по това време

bouncer
18-04-2007, 12:28
колега,
основните неща, кото трябва да гледаш са следните - дали като я запалиш пуши отзад повече от нормалното ( като дадеш газ и съседа те пита що си ги запалил тея гуми). ОКАЧВАНЕТО!!!! тея истории за едно шарнирче при мен струваха около 1300 - 1600 лв!!!! обърни внимание на задните носачи и амортисьори! двигателя ще си каже всичко като го влючиш на стенд-а, но пак има вероятност да излезе нещо. най-добре като ходиш да я гледаш пак вземи някой който има такава и я пробвайте заедно. задължително я прегледай цялостно в клубния или в италсервиз. и най-важното - не се отказвай от модела :) това е колата! ако искаш обади ми се на 0887 38 70 17 и ще се уговорим да се видим да ти покажа на моята какво да гледаш

p3shku
18-04-2007, 13:15
bouncer, благодаря ти много ще се възползвам от помоща ти. В момента не съм в София, но при първа възможност и по удобно за теб време ще ти звънна. По принцип изобщо не трябва да пуши отзад нали? Кога да гледам като е загряла или не? А аз не за тоя луфт говоря, самата броня просто си личи че е калпаво напасната, даже продавача си ми каза че е пребоядисввана. Това което ме притеснява е че самия капак от двете страни се разминава с калниците от едната страна е съвсем малко (ама наистина малко но се пак като се загледаш личи) навътре а отдругата съответно навън. А тва с окачването и да го гледам нищо няма да видя. Само на слушане за скурцане и тропне ли да разчитам, щото тои си ми каза че поскърцвало шарнирчето :lol: .

Благодаря Ви отново

p3shku
19-04-2007, 05:23
Леле тоя е вдигнал цената???? Каза че имало много желаещи :shock: :shock: :shock: :shock: то малко не е оферта тая количка ако всички в София имат такава?
Ама аз все пак се чувствам силно привлечен.... някои да знае за добра и згодна колица???? :lol:

dido 2
19-04-2007, 16:45
Имаш ЛС

smile4you
21-04-2007, 02:02
Здравейте всички!Карам ГТВ и имам питане...

Ще може ли някой да ми обясни какво значи това:

contitech

Synchronous drive belt replacement
94000 km/ милес 02/12/06


След това пише:"Следваща смяна при мили:" и е оставено под този надпис празно бяло поле.
Всъщност трябваше да започна с това , че съм човек от женски пол и авто светът ми е малко неясен, но ми казаха , че това е някакъв ремък , но не ми е ясно дали е сменен при тези км и на тази дата или е трябвало да се смени като стогне тези км.
Предварително благодаря ако някой ми каже как да го разбирам това!

pr_00f
21-04-2007, 10:38
Ами иде реч за ангренажен ремък, а това нещо задължително се сменя когато купиш колата, със прилежащите му там ролки и алабализми. Освен ако не я вземаш от човек за който си 1000000% сигурен че го е сменил преди хххх километра ( колкото ти е казал).
Щом не знаеш кога е сменян - сменяй задължително. Че ако се скъса лошо

Иначе от това което си написала ми изглежда че уж е сменен ремъка на 96к км

smile4you
22-04-2007, 12:59
Много Ви благодаря! :D

JOVANI_1974
06-05-2007, 23:08
намери ли си GTV?


колега моля те пиши на Кирилица!