PDA

View Full Version : Въпрос за ангренажна верига



StreetGlow
21-04-2007, 09:00
Здравейте! Имам оферта за 164 супер 2.5 ТД 97-ма от Италия и вчера реших да попитам в Евро 07 каква е цената на веригата, но за мое учудване ми казаха, че изобщо не продават. И понеже не знам в момента на колко км е колата се чудя да не би да не се сменя част. Попитах моя майстор, който каза че с оригиналната може да се изкара без проблем минимум едно 250 000км, други казват, че се сменяла само някаква обтяжна ролка и продължаваш. Все пак вие какво можете да ме посъветвате и евентуално каква е цената на тази верига? Благодаря предварително! Поздрави!

Boby
21-04-2007, 10:44
Препоръчвам ти щом вземеш колата веднага да си смениш майстора :!: :!: :!:

ВМ МОТОР С ВЕРИГА НЯМА(или поне аз не съм чувал да има)На 164 к.вал,р.вал,маслената помпа и ГНП-то за постоянно зацепени със зъбни колела и няма да сменяш нито вериги,нито ангренажни ремъци(просто няма).

StreetGlow
21-04-2007, 16:11
Много ти благодаря за информацията, колега! Това означава ли, че обслужването се свежда само до смяна на масло и евентуално някоя друга течност? На какво ще ми препоръчате да обърна внимание и вярно ли е че бил много скапан мотор - избутвал ризи, както казват някои "запознати"? Както съм се заслушвал в повечето такива мотори на Алфа турбото се чува много силно и ясно, което предполагам е признак, че работи добре или греша? Поздрави!

Boby
21-04-2007, 18:21
Да потдръжката се свежда до смяна на масла,филтри и 1 общ ремък на цена около 50лв въднъж на 50000 и може би ролка.Тия запознатите,не знам с какъв мотор са се запознали,но ако успеят да ми изкарат ризите през 10-15сантиметровите главите им подарявам мойта :!: Ако са и свалени главите и някой умник завърти на стартер сигурно ще и изкочат ризите при положение,че няма какво да ги задържи.

Прегледай я за течове от главите,често се случва да е прегрявана и главите да са криви,а може и спукани,теч от към маховика,който е от семеринг или О-пръстен и не е болка за умиране,теч от скоростите,от рейката,лесно ли се върти волана,за омаслявания около турбината,свали и маркуча, който излиза от нея и виж колко масло хвърля,като я запалиш мени ли оборотите,след като загрее,дадеш гас и пуснеш дали ще задържи около 1200 оборота и ще почне да тресе мотора(оказва се често срещан проблем),пуши ли докато я настъпваш,за тропането на окачването и външния вид гледай като на всяка друга кола.

Успех! :th_up:

StreetGlow
21-04-2007, 20:02
Благодаря много, но май ще се разколебая, защото колата е в Италия и ми предлагат да ми я изпратят и малко ме е страх след това, което прочетох да закупя турбо дизел задочно, макар и да ми казаха, че била перфектна. :(

Boby
21-04-2007, 21:36
Перфектни неща няма особенно 10 годишна кола втора ръка. :D По принцип гледам,че внасят все добри и запазени коли.Брат ми си взе нов внос от Италия бензинова и найстина е много запазена от всякъде.Всеки който я види се чуди от къде сме намерили толкова изпъната и добра 164-ка(за сега). Сменихме едно маркуче за 1.50,маншон на рейката за 8лв и предни накладки-45лв.Всичко е въпрос на късмет и на връзки и познати разбира се. :lol: Дори и тука да я гледаш винаги може да има скрити дефекти.Според мен си струва да се прегледа колата. :wink:

StreetGlow
22-04-2007, 20:15
Видях снимки на колата отвътре, отвън и откъм мотора, макар и само отгоре. Наистина нямаше забележки, накарах го по телефона да прегледа за течове, да провери дали не е смесило маслото с водата, дори чух как свири турбото, загряла е до нормална температура и се е включила перката да оглади, направил е кръгче и се е представила много прилично и реших да я поръчам. Все пак мисля, че за такъв клас автомобил 97-ма година 3500 до България си много добра цена, като се има на предвид, че преди малко на Горубляне видях само една такава сребриста, която беше продадена за 5000. Като дойде идната седмица ще я закарам да и направят един воден тест(или нещо такова беше) и се надявам всичко да е на ред.

Boby
22-04-2007, 20:44
Браво,няма да съжаляваш.Като я докарат да направиш няколко снимки да се похвалиш и да кежеш върви ли. :go:

panesoft
28-12-2007, 20:29
Колега Boby имам Опел Фронтера със същия мотор
2.5 тд та въпроса ми е следния:''дали ще задържи около 1200 оборота и ще почне да тресе мотора(оказва се често срещан проблем)''
както ти казваш от къде мога да оправя това тресене?
Благодаря предяарително!!!

Boby
28-12-2007, 21:40
Имаш отговор на лично.