PDA

View Full Version : проблем imobilizer



fredi77
26-04-2007, 13:59
от няколко дни като се опитам да запаля имоба не може да раз4ита кода /поне така свети на борд. компа/
дали проблема е в клю4а или в имобилайзера?
някой знае ли колко струва нов

lazy
26-04-2007, 16:34
аз за подобно нещо сменях компютър, 1000лв втора употреба

Galeano
26-04-2007, 23:47
от няколко дни като се опитам да запаля имоба не може да раз4ита кода /поне така свети на борд. компа/
дали проблема е в клю4а или в имобилайзера?
някой знае ли колко струва нов

Имах същия проблем,нищо му няма на имобилайзера и на компа.Проблема е в буксата на графиния пръстен.

Novachev
29-04-2007, 19:22
Galeano можеш ли да ми кажеш къде се намира тази букса че и при мен е така от няколко дни прави парчета благодаря ти предварително :D

lyuli
30-04-2007, 18:01
Имах същия проблем,нищо му няма на имобилайзера и на компа.Проблема е в буксата на графиния пръстен, опъния и я пристегни с миша опашка ако нети е ясно за какво говоря звънни ми ще ти обясня по подробно,а ако имам време ще ти помогна да я оправиш, виждам че си от Бс. И моята е 2000г и имах същите ядове известно време. :)

точно от това е и при мен го имаше

Galeano
30-04-2007, 20:06
Явно имобилайзерите са ги правили в понеделник след тежка вечер тия италианци :D
Пък и все един косур трябва да има алфата не може всичко да е перфектно.. :D

Bobo
02-05-2007, 00:31
Явно имобилайзерите са ги правили в понеделник след тежка вечер тия италианци :D
Пък и все един косур трябва да има алфата не може всичко да е перфектно.. :D

Тц не позна много рядко проблема е от това по-често си блокират харабията :wink: А при колежката Люли проблема беше от некомпетентна селска намеса в кабелите и конзолата на волана :lol:

KGB
02-05-2007, 03:23
има едно ЕКУ с ключове....за 2.0ТС...ако има интерес може да проверя за колко се продава

Galeano
02-05-2007, 09:34
Явно имобилайзерите са ги правили в понеделник след тежка вечер тия италианци :D
Пък и все един косур трябва да има алфата не може всичко да е перфектно.. :D

Тц не позна много рядко проблема е от това по-често си блокират харабията :wink: А при колежката Люли проблема беше от некомпетентна селска намеса в кабелите и конзолата на волана :lol:

Ами двамата колеги от горе да споделят до къде са я докарали......При мен си беше от тва

jammi
02-05-2007, 12:25
Мога да споделя как реших подобен проблем. При мене имобилайзера не сработваше. Оказа се че, от многократното вкарване на чипа контактните пластините на буксата не могат да притиснат достатъчно контактите на чипа. Свалих буксата и ги поиздърпах. Изкара около година без проблем. Сега пак почна да прави номера от време на време.

Novachev
02-05-2007, 22:40
Явно имобилайзерите са ги правили в понеделник след тежка вечер тия италианци :D
Пък и все един косур трябва да има алфата не може всичко да е перфектно.. :D

Тц не позна много рядко проблема е от това по-често си блокират харабията :wink: А при колежката Люли проблема беше от некомпетентна селска намеса в кабелите и конзолата на волана :lol:

Ами двамата колеги от горе да споделят до къде са я докарали......При мен си беше от тва
Първо искам да благодаря на Galeano за съвета. след като го разбазиках няколко пъти и пристегнасегах буксата се появава по рядко но не е изчезнало ще трябва да се ходи на ключар може би и аз незнам къде да ида на ключар ли на диагностика ли ще видим :shock:

Bobo
03-05-2007, 00:46
Мога да споделя как реших подобен проблем. При мене имобилайзера не сработваше. Оказа се че, от многократното вкарване на чипа контактните пластините на буксата не могат да притиснат достатъчно контактите на чипа. Свалих буксата и ги поиздърпах. Изкара около година без проблем. Сега пак почна да прави номера от време на време.
Колега кви чипове кви контакти :shock: Каква кола караш :?:

Bobo
03-05-2007, 00:47
Явно имобилайзерите са ги правили в понеделник след тежка вечер тия италианци :D
Пък и все един косур трябва да има алфата не може всичко да е перфектно.. :D

Тц не позна много рядко проблема е от това по-често си блокират харабията :wink: А при колежката Люли проблема беше от некомпетентна селска намеса в кабелите и конзолата на волана :lol:

Ами двамата колеги от горе да споделят до къде са я докарали......При мен си беше от тва
Първо искам да благодаря на Galeano за съвета. след като го разбазиках няколко пъти и пристегнасегах буксата се появава по рядко но не е изчезнало ще трябва да се ходи на ключар може би и аз незнам къде да ида на ключар ли на диагностика ли ще видим :shock:

Колега да не би да караш с някъв ключ който е копие пусни една снимка да видиме :wink:

Galeano
03-05-2007, 10:09
Novachev,пробвай да издърпаш графитния кабел с около 2см навън при мен така изчезна но и аз също си играх поне час докато му хвана цаката.От тогава втора година нямам никакви проблеми.....

Novachev
03-05-2007, 15:38
Novachev,пробвай да издърпаш графитния кабел с около 2см навън при мен така изчезна но и аз също си играх поне час докато му хвана цаката.От тогава втора година нямам никакви проблеми.....
Айде дай сега пак че днес пак ми прави проблеми значи махнах пръстена от патрона и леко му разбутах кабелчетата даже и ги превързах с изолирбанд дърпам и от другия край от към таблото но 2 см чак не съм го дръпнал леко го поопъвам само и има ефект но временен 1-2 дни и пак боза.

Galeano
03-05-2007, 16:34
Звънни ми да се помъчим двамата като си свободен ако минаваш през центъра. :wink:

fredi77
04-05-2007, 10:44
развих две винтчета, сложих една скобичка да притиска кабела на боша и стана за вековете))

Galeano
04-05-2007, 13:34
развих две винтчета, сложих една скобичка да притиска кабела на боша и стана за вековете))

Айде спестихме един компютар :)

DiabL0
09-05-2007, 12:35
Имам една огромна молба! :?
Има ли някаква възможност да дадете нещо снимки... или да ми обясните как да го направя и моя...
Проблема е същия... когато е на кеф ми приема кода на ключа... или след премерен удар по таблото с дясната ръка! :roll:
Случвало се е по 15-20 мин да не захапе...
Страшно ще съм благодарен ако помогнете :D

Galeano
10-05-2007, 09:17
Ок ще се постарая да кача снимки,някъде из мазето имам цялата система разглобена :)

DiabL0
10-05-2007, 09:39
:big_bow_down: МНОГО БИРА ОТ МЕН ПРИ ПЪРВА ВЪЗМОЖНОСТ !!! :drunk:

Galeano
10-05-2007, 17:40
Внимание: Не използвайте груба сила. Ако имате затруднения относно ремонта си потърсете компетентно лице,в противен случай рискувате да го повредите повече от колкото е било. :!:

Сваля се капака под волана като се развият 3 винта.Ако разместването и укрпването на кабела с миша упашка не помогне е необхотимо да се пристегнат много леко изводите на буксата за да прави по добър контакт,което препоръчвам на по опитните от вас. :!:

УСПЕХ

DiabL0
10-05-2007, 17:47
Амм... тая букса така си виси ли... да я доближа до ключа ли... ?
сега отивам да разглобя да огледам ... пък ще видим....
Благодаря много !!! Големи главоболия си спестявам... (като от сорта на ... 150лв отстраняване на имобилаизера-завинаги)

Galeano
10-05-2007, 19:42
Амм... тая букса така си виси ли... да я доближа до ключа ли... ?
сега отивам да разглобя да огледам ... пък ще видим....
Благодаря много !!! Големи главоболия си спестявам... (като от сорта на ... 150лв отстраняване на имобилаизера-завинаги)


Не тази букса си отива под таблото и е свързана с устройство което разпознава ключа.Точно тя прави лош контакт.Размърдай си кабела и ще дойде тока.

DiabL0
10-05-2007, 21:08
Ашкоусум !! След около 2 часа мъки.. маи го оправих...
След много цветни по адрес на създателите на колата, открих въпросната букса! Нямах скобички или опашки под ръка... та използвах надеждни подръчни материали. За сега, слем проби на сухо пред нас, работеше безотказно...
А буксата я тъсих само окол 30 мин каде отива... а там кадето отива е като в Г*З тъмно... та... да не изпадам в подробности... направих снимки ... да видим тея дни какво съм направил !
Galeano - Първо ОГРОМНА БЛАГОДАРНОСТ ! (както обещах вече, при първа възможност имаш Много Бира от мен ! )
И кажи ако нещо не е как тряя да се връщам подволана !

Novachev
10-05-2007, 21:42
Galeano аз не се обаждам да не дърпам дявола за опашката но за сега не се появявало от последната интервенция

Galeano
10-05-2007, 22:45
Браво,това доказва,че алфистите сме сръчни хора. :) Дано да не се налагат отново подобни операции,въпреки че от една седмица не ми свети задния номер и пак ще трябва да се цапам :(

DiabL0
10-05-2007, 22:56
Браво,това доказва,че алфистите сме сръчни хора. :) Дано да не се налагат отново подобни операции,въпреки че от една седмица не ми свети задния номер и пак ще трябва да се цапам :(
Стараем се :lol: !
Няма начин... понякога трябва и да се нацапаме малко 8)

Tinoto
10-05-2007, 23:15
Някой властен админ да премести темата като важна в раздел Технически - явно е че е полезна и нагледна. Тука ако остане може и да мухляса.

KOBACHETO
11-06-2007, 13:03
Момчета, какви ли не неща пробвах то не бяха дарпане на кабели то не бяха местене на бъкси то не бяха водене по всички сервизи запознати с алфа ромео то не бяха викане на клучари и сега сам го оставил имоба и компа при един програмист пак да видиме какво ще става.Иначе един пат ми я оправя ама нещо пак се прееба и сега пак е в негови раце.А и доста хора ми казаха че алфите ги даваат често тия дефекти апак и нали вав булгариа маисторите много чаткат от алфа и си е ебало маиката.
И ви благодаря момчета за оцивите ви. А и да питам дали някои знае как се вкарва механичния код на колата??

Bobo
11-06-2007, 18:32
Mom4eta, kakvi li ne ne6ta probvah to ne bqha darpane na kabeli to ne bqha mestene na byksi to ne bqha vodene po vsi4ki servizi zapoznati s alfa romeo to ne bqha vikane na klu4ari i sega sam go ostavil imoba i kompa pri edin programist pak da vidime kakvo 6te stava.Ina4e edin pat mi q opravq ama ne6to pak se preeba i sega pak e v negovi race.A i dosta hora mi kazaha 4e alfite gi davaat 4esto tiq defekti apak i nali vav bulgaria maistorite mnogo 4atkat ot alfa i si e ebalo maikata.
I vi blagodarq mom4eta za otzivite vi. A i da pitam dali nqkoi znae kak se vkarva mehani4niq kod na kolata??

Първо пиши на кирилица !

Второ ако програмиста не се оправи ми се обади ще го оправя :wink:
И трето механичния код се вкарва през егзаминер :idea:

mvtodorov
10-07-2007, 14:38
Амм... тая букса така си виси ли... да я доближа до ключа ли... ?
сега отивам да разглобя да огледам ... пък ще видим....
Благодаря много !!! Големи главоболия си спестявам... (като от сорта на ... 150лв отстраняване на имобилаизера-завинаги)


Не тази букса си отива под таблото и е свързана с устройство което разпознава ключа.Точно тя прави лош контакт.Размърдай си кабела и ще дойде тока.

Благодарря на всички за съветите и снимковия материал.
Имах същият проблем - сутрин ми отнемаше 10-15мин. докато компа на колата благоволи да прочете кода от ключа.
След "размърдване" на кабела и "побутване" на графитния пръстен проблема изчезна.

shto_be
04-08-2008, 17:03
Супер съвети!

Ама нещо не ги виждам снимките :bored:

Galeano
05-08-2008, 14:02
Не ти трябват снимки,свалай внимателно корите и размътрай онзи кабел черния дото е различен от останалите и е закачен на пръстена. Същевременно докато го мърдаш внимателно насам натам върти ключа докато не изгасне кода. Проблема не е в кабела а в буксата долу. Ако след няколко опита не успееш отиваш при Бобо той знае как. Успех