PDA

View Full Version : 155 или 146 да си купя?



poznai
04-02-2005, 17:25
Здравейте! :)
Сефте попадам на този форум и е по принуда, защото съм се ориентирал към покупка на един от двата модела 155 или 146...
Имам точно 6000 лв. и искам да ги похарча по възможно най-добрия начин за един от двата автомобила.
Като цяло, държа двигателя да е ~1.8 TS, година на производство 96-97, цветове черен металик или ярко червен металик, всички екстри, ако може лети джанти, абе като цяло колата да си е накипренка :)
Също така да попитам, 155-ците поддават ли се на тунинговане, с което леко да видоизменя дървената им предница, с извинение към хората притежатели на такива коли.

Та, относно парите и изискванията ми, много ли искам?
Ако не и някой има нещо на предвид, да свирка.

Определено се радвам че открих този форум :))

Quadrifoglio
04-02-2005, 18:30
С толкова много изисквания по-добре да се насочиш към 155. За толкова пари 146 ТС няма да намериш в хубаво състояние. А за тунинга всичко се прави.

Nikiboy
04-02-2005, 18:59
Поръчай си я да ти я внесът, тука трудно ще намериш добра 155.

И аз не им се кефих преди, ама вече взе да ми харесва особено предницата :whistle:

Dodo 155
05-02-2005, 12:45
Здравейте! :)
Сефте попадам на този форум и е по принуда, защото съм се ориентирал към покупка на един от двата модела 155 или 146...
Имам точно 6000 лв. и искам да ги похарча по възможно най-добрия начин за един от двата автомобила.
Като цяло, държа двигателя да е ~1.8 TS, година на производство 96-97, цветове черен металик или ярко червен металик, всички екстри, ако може лети джанти, абе като цяло колата да си е накипренка :)
Също така да попитам, 155-ците поддават ли се на тунинговане, с което леко да видоизменя дървената им предница, с извинение към хората притежатели на такива коли.

Та, относно парите и изискванията ми, много ли искам?
Ако не и някой има нещо на предвид, да свирка.

Определено се радвам че открих този форум :))
Колега, вземи си 155 - за тези пари може да си намериш много добра. И 146 са много хубави, но ще трябва да приготвиш още 1000 поне :yes:
Колкото до предницата, то там е красотата на Алфа :wink: :D

Kostadin
07-02-2005, 14:35
за 6 бона ще си намериш много хубава 155-ца вервай ми :yes:
а относно предницата или нямаш вкус или не си виждал 155-ца на живо...
а и още нещо коефициента Cx на 155-цата е 0,29 ако въобще ти говори нещо това.

Dodo 155
08-02-2005, 12:13
за 6 бона ще си намериш много хубава 155-ца вервай ми :yes:
а относно предницата или нямаш вкус или не си виждал 155-ца на живо...
а и още нещо коефициента Cx на 155-цата е 0,29 ако въобще ти говори нещо това.
:wow: :D
Коефициентът Сх=0.29 е уникално постижение за годините си :yes:
Колегата Костадин е много прав :yes:

poznai
08-02-2005, 14:39
мдааа...
значи да търся наистина много хубава 155-ца или хич да не я взимам :)
Еми като се има в предвид скапаното време сега, ще я търся в София следващата седмица, ако до тогава на някой му попадне нещо хубаво, да се обажда, относно Сх, специално се информирах какво е :D

poznai
08-02-2005, 16:35
да ви помоля да видите тази обява:
http://mobile.bg/perl/main.cgi?topmenu=2&leftmenu=1&act=11107506290862611&f1=details

6300 лв.
Alfa romeo 155 2.0TS,16V, 150hp
http://mobile.bg/photos/11107506290862611_1.pic
http://mobile.bg/photos/11107506290862611_2.pic

Данни:
пробег - 107000
година на производство - август 1996 г.,
цвят - Бордо

Особености:
4(5) Врати
ABS
Airbag
Аларма
Бордови компютър
Ел. Огледала
Ел. Стъкла
Климатроник
Лети джанти
Металик
Серво управление
Стерео уредба
Халогенни фарове
Центр. заключване

Допълнителна информация:
новия двигател на Алфа, 150 к. с. , отлично техническо състояние

=======================

Струва ли си и като ходя да гледам, освен нещата които ще гледат в сервиза, на нещо конкретно трябва ли да обърна внимание аз, да ме насочите така.. :)

valjo
08-02-2005, 16:54
по темата за аеродинамиката на 155цата:
http://valjo.rightnet.net/phorum/155aerodynamics.jpg
:wow: :wow: :wow:

pooh
08-02-2005, 18:22
...

valjo
08-02-2005, 18:40
znachi variatora zapochva da traka kato dizel jako no sled 2000 oborota izchisva ot raz - 150 leva mu e remona - ne biva da te pritesnjava tova proizvodsven defekt e


е ти ако идеш във Ванто, заедно със смяната на ангренажния ремък си оправяш и вариатора, и ще ти излезе 10 лв повече само
и си решаваш тоя яд....

Red Devil
08-02-2005, 23:51
Моя съвет е във всички случаи да проверят компресията на двигателя,също бих те посаветвал да проверят и коя година е слезнала от конвейра, защото ме съмнява да е 96'(това е пожелание).И последното което мисля за добре да направиш е да му смъкнеш цената поне с 400 левчета.

а колкото до това дали е грозна предницата на 155 , ще ти покажа моята ти да си прецениш дали е грозна(почти еднакъв цвят са двете и не гледай 4е ми е счупен мигача:)))http://bgphoto.net/photos/1982/o632434996707031250.jpg

Kostadin
09-02-2005, 09:44
sveshtite sa malko skupichki no kato ja kupish shte vidish che njama nishto obshto s starija motor kato dinamika i varvene

ти кво искаш да кажеш....?, че стария мотор не варви ли?

valjo
09-02-2005, 10:24
sveshtite sa malko skupichki no kato ja kupish shte vidish che njama nishto obshto s starija motor kato dinamika i varvene

ти кво искаш да кажеш....?, че стария мотор не варви ли?
като гледам тая на Пух как върви, не мисля че не е динамична :wow:

Dodo 155
09-02-2005, 11:25
Не мисля, че 2,0 TS 8V е толкова по-слаб от 16V 8)
И на книжка и в действителност разликата почти не се усеща :yes:
8V e по-шумен заради веригата, но пък е по сигурен :wink: Все пак веригата се обслужва на доста повече километри от ремъка, а пък разликата в цената не е чак толкова голяма. При 8V свещите са еднакви, докато при 16V има и малки и голями :wow:
Карам 8V и съм пробвал 16V и не намирам особена разлика във вървенето.
Каквато и да вземеш гледай да няма здрави удари, да е здраво окачването, да са здрави скоростите и мотора, другото се прави и намира лесно. Моята е бяла и има мако забележки по външен вид - тук там драскотинка, но пък много не си личи на този цвят :tongue: :lol: Салонът е много запазен, окачването е сдраво, мотор и скорости също.
Успех!

poznai
09-02-2005, 13:03
а имаше един сайт, в който се въвеждат номера на купето и на мотора и показва от коя година е колата, знаете ли кой сайт е това, беше някъв руски, ама... :/

благодаря за препоръките.

valjo
09-02-2005, 13:16
а имаше един сайт, в който се въвеждат номера на купето и на мотора и показва от коя година е колата, знаете ли кой сайт е това, беше някъв руски, ама... :/


напиши тук номера на шасито (VIN номер) и аз ще ти проверя това ;)

poznai
09-02-2005, 13:23
ZAR16700001043803

10x :)

valjo
09-02-2005, 13:43
ZAR16700001043803

10x :)
http://valjo.rightnet.net/phorum/ZAR16700001043803.jpg
добре ми изглежда на мен, 4ти 96та произведена, виж кога и е първата регистрация, с екстрите му всичко ...

Mury
09-02-2005, 19:28
Da и на мен ми харесва доста :tongue: :tongue: :wow:

poznai
10-02-2005, 10:52
е, хайде да ми е честита, взех я! хехе
и същия ден 20 лв за ченгетата, пффф...
просто съм очарован от тази кола :D

Kostadin
10-02-2005, 10:59
еми честито колега :holiday: :holiday: :holiday: да си я караш със здраве пожелавам ти безброй безавариини километри :yes: и умната, че това си е сериозен звяр!!!

Dexer
10-02-2005, 11:31
Честито и от мен!

Много ще се радвам да дойдеш на някоя от срещите с нея хем да се запознаем, хем да я поразгледаме, и на мен ми харесва много.

valjo
10-02-2005, 12:11
е, хайде да ми е честита, взех я! хехе
и същия ден 20 лв за ченгетата, пффф...
просто съм очарован от тази кола :D

ииии супер, честито и наистина много удоволствие да ти доставя :cheers: :thumb: :beer:
като сменяш ангренажния ремък, да не забравиш за вариатора .. .че после ше ти викат че ти е тих дизела... :wallbash:

Bobo
10-02-2005, 12:23
Не мисля, че 2,0 TS 8V е толкова по-слаб от 16V 8)
И на книжка и в действителност разликата почти не се усеща :yes:
8V e по-шумен заради веригата, но пък е по сигурен :wink: Все пак веригата се обслужва на доста повече километри от ремъка, а пък разликата в цената не е чак толкова голяма. При 8V свещите са еднакви, докато при 16V има и малки и голями :wow:
Карам 8V и съм пробвал 16V и не намирам особена разлика във вървенето.
Каквато и да вземеш гледай да няма здрави удари, да е здраво окачването, да са здрави скоростите и мотора, другото се прави и намира лесно. Моята е бяла и има мако забележки по външен вид - тук там драскотинка, но пък много не си личи на този цвят :tongue: :lol: Салонът е много запазен, окачването е сдраво, мотор и скорости също.
Успех!

Е явно си карал бая куц 16В ела в неделя на срещата ще ти дам да покараш мойта или ако дойде бялата сила ще си ги размените да не кажеш че купето е друго :wink: Неискам да ме разбирате погрешно НО точно м/у тези два двигателя разликата е огромна и единия върви и другия само дето единия е доста по 'еластичен' :wink:

Bobo
10-02-2005, 12:35
Честито на колегата :cheers:

poznai
10-02-2005, 13:14
ииии супер, честито и наистина много удоволствие да ти доставя :cheers: :thumb: :beer:
като сменяш ангренажния ремък, да не забравиш за вариатора .. .че после ше ти викат че ти е тих дизела... :wallbash:

Ее мерси мерси, само където не съм с ремък, а с верига, макар че до колкото четох от писанията ви в друга тема, трябваше да съм с ремък :)))

търтей
10-02-2005, 13:26
Ее мерси мерси, само където не съм с ремък, а с верига, макар че до колкото четох от писанията ви в друга тема, трябваше да съм с ремък :)))

аз поне не знам да има 16в с верига :wow:
но да ти е честита - и с ремък и с верига се върви :punk:

poznai
10-02-2005, 13:30
:)
и не очаквах да е чак толкова ниска
мислих че е толкова, колкото изглежда като я гледаш отдалече, ама като се наведах, видях че има няма 4 пръста от земята при празен автомобил :>

valjo
10-02-2005, 13:32
:)
и не очаквах да е чак толкова ниска
мислих че е толкова, колкото изглежда като я гледаш отдалече, ама като се наведах, видях че има няма 4 пръста от земята при празен автомобил :>
е те това значи SPORT
дето го пише в еПЕР ... ниско окачване ...

Dexer
10-02-2005, 23:03
Вальо, я виж моята в епер има ли я с такова спорт окачване

valjo
11-02-2005, 01:06
Вальо, я виж моята в епер има ли я с такова спорт окачване
"твойта" е невалиден ВИН :)))))
иначе има 2.5ТД спорт, да

Dodo 155
11-02-2005, 14:07
Не мисля, че 2,0 TS 8V е толкова по-слаб от 16V 8)
И на книжка и в действителност разликата почти не се усеща :yes:
8V e по-шумен заради веригата, но пък е по сигурен :wink: Все пак веригата се обслужва на доста повече километри от ремъка, а пък разликата в цената не е чак толкова голяма. При 8V свещите са еднакви, докато при 16V има и малки и голями :wow:
Карам 8V и съм пробвал 16V и не намирам особена разлика във вървенето.
Каквато и да вземеш гледай да няма здрави удари, да е здраво окачването, да са здрави скоростите и мотора, другото се прави и намира лесно. Моята е бяла и има мако забележки по външен вид - тук там драскотинка, но пък много не си личи на този цвят :tongue: :lol: Салонът е много запазен, окачването е сдраво, мотор и скорости също.
Успех!

Е явно си карал бая куц 16В ела в неделя на срещата ще ти дам да покараш мойта или ако дойде бялата сила ще си ги размените да не кажеш че купето е друго :wink: Неискам да ме разбирате погрешно НО точно м/у тези два двигателя разликата е огромна и единия върви и другия само дето единия е доста по 'еластичен' :wink:
Сигурно е бил куц 16V :tongue: На моята когато сменях съединител, бяха забравили да закачат едната бобина като хората /клемата бе хлабава/ :wallbash: Е тогава си беше куц кон :wazuup: А колкото до еластичноста съм съгласен, все пак е 16V :D
Иначе тази неделя съм пре...н :bash: да работя и няма да мога да дойда :wazuup:
Края на месеца ще съм на линия :D
Другата седмица ще ти звънна за членството :yes:

Dodo 155
11-02-2005, 14:14
ииии супер, честито и наистина много удоволствие да ти доставя :cheers: :thumb: :beer:
като сменяш ангренажния ремък, да не забравиш за вариатора .. .че после ше ти викат че ти е тих дизела... :wallbash:

Ее мерси мерси, само където не съм с ремък, а с верига, макар че до колкото четох от писанията ви в друга тема, трябваше да съм с ремък :)))
ЧЕСТИТО КОЛЕГА! :D САМО БЕЗАВАРИЙНО КАРАНЕ! :wink:
А за куките ... :nono: :tongue: Ще си слагаме радари :D
Ако всичко е вярно, от ePera, а то е така, значи си с ремък :yes:
А до окачването и аз съм много нисък :wallbash: особено сега в преспите :wallbash: , но пък лятото :D, но не се тревожи, свиква се, все пак това е АЛФА :wow: :D

poznai
11-02-2005, 18:01
Иначе ето малко пресни снимки, 30 мин. след автомивката... @#$%^&*

http://play.evrocom.net/dl/incoming/poznai`s/alfa/

Не знам що, ама на снимките алфа 155 не ми се нрави, на живо е съвсем друго, мхмм

pooh
12-02-2005, 01:09
...

poznai
12-02-2005, 11:57
Гледам ти свети датчика за нивото на маслото или и на теб ти е изгорял (нов е към 60лв) или си провери го провери как е аджеба :wink:
Като запаля и ми изгасва, проблем ли е?

pooh
12-02-2005, 12:37
...

pr_00f
12-02-2005, 14:03
Убава е много бе :lol:
Аиде честито на още един маняк :D

Alfa User
13-02-2005, 11:56
Хайде да ти е честита и от мене ! Да си жив и здрав да си я караш, и тя да е жива и здрава да ни радва по пътищата.
Иначе се присъединявам към апела на колегите - за начало я карай по-внимателно, щото наистина е звяр. Да не стане сакатлъка като с един колега от форума тука ...
И не на последно място (че май пропуснах) - добре дошъл :handshake:

Bobo
13-02-2005, 12:23
Присъединявам се към Алфа Юзер и да добавя че трябва да почерпиш :cheers:

poznai
13-02-2005, 13:02
:)))))))
Само да събера парички за бензин да дойда до София, че нещо акъла ми се взе тука по 50 лв на 2 дни, ебафффф му мамата.....
Уж горяла 8-9/100, къде бе.., дет valjo ми вика - толкоз гори ако седи в гаража.... хахаха

В сервиза като ми я гледаха ми казаха само, че.... как да го кажа сега, че не го запомних точно и не съм в час - няква "лапда" (или нещо такова) сондата била леко не както трябвало и от това разхода ми се увеличавал леко....... @#$% - ремонта ми щял да струва около 200 лв.

poznai
16-02-2005, 13:26
Вчера я засякох колко върви извън градско.
Точно 10/100 :(( и то по магистралата без да й давам абсолютно никакъв зор, съвсем спокойно със 130 км/ч
А уж трябва да е 7-8/100 :>
Тези 2-3 литра отгоре дали може да ми ги качва тази ламбда сонда, която ми е издала багажа и е нагласена на 1.5 V сега ?

Mury
16-02-2005, 14:01
I na мен ми харесва много да си я караш със здраве и безаварийно :tongue: :tongue: :cheers: :cheers:

Bobo
16-02-2005, 14:07
Тези 2-3 литра отгоре дали може да ми ги качва тази лампда сонда, която ми е издала багажа и е нагласена на 1.5 V сега ?

:yes: определено е от нея :wink:

Alfoso
17-02-2005, 16:40
Малко съм закъснял,но се чувствам задължен в името на "Алфизма" :unsure: да му чистетя и аз...абе щом е Алфа-винаги е готина :wink:

virusalfa
17-02-2005, 17:48
Честито и от мен,със здраве да я караш!!!Ако купуваш ламбда сонда и ако е с 4 кабела(най-вероятно е такава), вземи от Косер(www.kosser.net (http://www.kosser.net)) -TOMCO*USA е 112 лв за клиента.За смяна ще ти вземат около 15-20лв и излиташ :yes:

arieca155
21-02-2005, 00:46
не се притеснявай приятел ,сондата е едно от най- малките злини.пази си колата и не им се връзвай да се гониш защото за сеир са много а като ходиш по сервизите и магазините ще бъдеш сам повярвай ми. За почти 2 години гоня 1200 лв. възстановява не на мойта красавица .

Dodo 155
21-02-2005, 12:00
ne se pritesniavai priatel ,sondata e edno ot nai- malkite zlini.pazi si kolata i ne im se vrazvai das e gonish zashtoto za seir sa mnogo a kato hodish po servizite i magazinite shte badesh sam poviarvai mi.za po4ti 2 godini gonia 1200 lv. vazstanoviava ne na moita krasaviza .
Абе и ти си прав, ама тия коли като нови са стрували по 50 хил. марки, а ние ги взимаме на 1/10 от цената има на около 9-10 г. и искаме нищо да не им се прави :yes:
Аз на моята смених съединител :wazuup: (много гадна работа), задни амортисьори, свещи, предни дискове и накладки и някои дребни неща като не включвам масла и филтри, ама не съм им правил точна сметка :whistle: и това за близо 2 год. което хич не е зле :wink: За да не се занимаваш с подобни консумативи, трябва да се ходи в магазина на МИЛАНО МОТОРС :wow: :tongue: :wink:
Каквато и кола да си купиш на старо винаги излизат подобни нещица :yes:
Един приятел си купи ПАСАТ 2000г. 2,5TDI V6 с всички екстри и само за смяна на масло в двигател и скорости (типтроник) даде 1300лв. :wow: Малко след това тръгна за морето, блокирала силиконовата шайба на перката и станала каша - перка, дифузьор, воден радиатор, маслен радиатор :wallbash: много лоша работа :yes: Равносметката бе 2800 лв. :wazuup: Е мерси ти за стари немски коли, ако ще и да са на 3-4 год. :tongue: Моята хубавица за тия пари щеше да стане 2004г. :wink: :tongue: :lol: :lol: А да не Ви казвам как спря един ден на Раковски и не щеше и да мъцне :wow: Дойде си пътна помощ и право в Дружба-2 :yes: Оказа се, че едната подгрявна свещ не рабетела като хората и PC-то на колата загубило ума и дума :tongue:

poznai
21-02-2005, 18:20
Честито и от мен,със здраве да я караш!!!Ако купуваш ламбда сонда и ако е с 4 кабела(най-вероятно е такава), вземи от Косер(www.kosser.net (http://www.kosser.net)) -TOMCO*USA е 112 лв за клиента.За смяна ще ти вземат около 15-20лв и излиташ :yes:

Благодаря!
взех я за 116 лв :">
Остава да мина пак през елкона да го погледнат...

Днес ма и праснаха на всичкото отгоре, светлоотразителя и светлините за мъгла над задния номер които минават.
Късмет че каското ми изтича на 28-ми Февруари. Тва чудо като го поръчаха от магазина излезна 250 лв. Пфф... Човека от застрахователната като чу че е прасната Алфа и му се изправиха косите :))))

poznai
24-02-2005, 19:47
амтакаа...
значи днес напълних резервоара до горе и тръгнах за София.
На връщане досипах и засякох разхода на гориво колко ми е.
Този път е 8/100 с 4 човека в колата + пълен багажник с книги в двете посоки + работа на климатик в едната посока.
скоростта беше 130-140 км/ч
Мисля че така вече се ядва. :)

pr_00f
24-02-2005, 19:55
Ех тези ламбда сонди, романтика ли бе да го опишеш :)

poznai
24-02-2005, 20:52
Абе днес като ходих до София, бях само като шофьор ей така гъз път да види, ама нали не с кво да е ми с мойта си алфа :P
Малко ми се приплака, като видях как ми я натовариха ама карай, да се калява животното да носи.
Като влезнахме в София и ме оставиха за 10 мин. сам, веднага фиксирах една автомивка и се запътих на там, да я измия малко, че не се виждах от асвалта, страх ме хвана да не ме шибне някой :)
И както в една друга тема KGB спомена как трябва да се мие колата, аз наблюдавах и чаках момента, в който ахмака ще тръгне да ми мие джантите и след това да посегне към калниците и ето че този момент дойде и го секнах веднага :))) Ех да му се не види.. Лоши хора бе. После с подсушаването си оставиха малко ръцете, ама пак замяса на нещо. А пък сега вали :wallbash:

27-02-2005, 10:38
Еми то за това се казва предварително още като спреш какво искаш и какво не искаш да мият.Работил съм за кратко в една авто мивка и хората редовно си изброяваха къде да мием и къде не.Някои искаха да наблегнем на интериора други отвънка.Въпрос на предпочитания. :D