PDA

View Full Version : Домашни любимци - кучета.



dimitar_vd62
11-06-2017, 20:36
Специално за Bella с връзки издействах тема за кучета и цял ден писах че много трудно се създава тема.

lordliness
11-06-2017, 21:19
Специално за Bella с връзки издействах тема за кучета и цял ден писах че много трудно се създава тема.

Браво, от тук може да се сдобиеш с бракувано куче.

boris037
11-06-2017, 23:04
Браво, от тук може да се сдобиеш с бракувано куче.

Аз лично бих предпочел бракувана кучка.

lordliness
11-06-2017, 23:41
Аз лично бих предпочел бракувана кучка.

И безплатно упътване за ползване. Права и задължения на потребител на подарено куче срещу символична сума. :) права май нямаше, само задължения

dimitar_vd62
12-06-2017, 13:57
Браво, от тук може да се сдобиеш с бракувано куче.

Не ми трябва никакво куче.Толкова ли е трудно да се направи съответната тема.Кофти ли е да има малко подреденост за да се намира по-лесно това което те интересува.Как не се сетих че ако ми трябва куче трябва да търся в теми и форуми за котки.

Bella
12-06-2017, 14:09
Браво, от тук може да се сдобиеш с бракувано куче.

Какво ще рече бракувано куче ?!?
Кучето е ЗДРАВО , МЛАДО и няма никакви поведенчески или други проблеми . Имам си причина за да го подарявам по този начин . А изискването за кастрация е за да не се бълват безконтролно кученца и в момента в който спре да ражда кучето да бъде изритано от стопаните си .

Българина е странно нещо : ако му поиска някой пари за нещо ... пазари се , бил търговец и мошеник .
Ако му подари нещо .... било бракувано .
Угодия няма .
Който има интерес да притежава и се грижи за млада и здрава немска овчарка с 1 - 2 малки условия нека се свърже с мен . А защо във форума за Алфа Ромео ли ?!? ами колеги сме все пак , все нещо ни свързва .. та за това .
Аман от недоразбрали и недоволни :furious:

lordliness
12-06-2017, 14:19
Какво ще рече бракувано куче ?!?
Кучето е ЗДРАВО , МЛАДО и няма никакви поведенчески или други проблеми . Имам си причина за да го подарявам по този начин . А изискването за кастрация е за да не се бълват безконтролно кученца и в момента в който спре да ражда кучето да бъде изритано от стопаните си .

Българина е странно нещо : ако му поиска някой пари за нещо ... пазари се , бил търговец и мошеник .
Ако му подари нещо .... било бракувано .
Угодия няма .
Който има интерес да притежава и се грижи за млада и здрава немска овчарка с 1 - 2 малки условия нека се свърже с мен . А защо във форума за Алфа Ромео ли ?!? ами колеги сме все пак , все нещо ни свързва .. та за това .
Аман от недоразбрали и недоволни :furious:

От много време имам немски овчарки, но не бих се съгласил някой да ми поставя условия за гледане, по добре да си я купиш без условия, "имам си причина" звучи като проблем, няма снимка, вероятно не е чистокръвно или не отговаря на изискванията на породата, за да имаш условие за кастрация. Не искаш конкуренция на пазара :)

Bella
12-06-2017, 14:47
Браво, от тук може да се сдобиеш с бракувано куче.


От много време имам немски овчарки, но не бих се съгласил някой да ми поставя условия за гледане, по добре да си я купиш без условия, "имам си причина" звучи като проблем, няма снимка, вероятно не е чистокръвно или не отговаря на изискванията на породата, за да имаш условие за кастрация. Не искаш конкуренция на пазара :)

Условията за гледане са следните : ако човека в даден момент няма възможност или желание да се грижи за нея да ми се обади и да ми я върне или заедно да намерим нови подходящи стопани за нея където ще се чувства добре и ще е желана . Това се прави с цел да не се озове на улицата или в приют .
Условието за кастрация няма нищо общо с конкуренция на пазара ! Произведените в нашият развъдник кучета рядко остават в България . Искам да се кастрира , защото съм против нерегламентираното размножаване на кучета извън пределите и правилата на клубът . А тя не може да вземе участие в развъдната програма на моят или който и да било развъдник , защото има липса на 2бр . П4 зъби . Зъби които по никакъв начин нямат влияние върху здравословното състояние на кучето . Просто има стандарт който НЕ ДОПУСКА липса на 1 или повече зъба . Аз като човек който развъжда под егидата на определен клуб и федерация съм длъжна да се съобразявам с правилата наложени ми от тях . Поради тази причина се търси дом за кучето при хора които ще оценят , че някой им подарява здраво и красиво куче на което те да се радват и за което да се грижат . Повече обяснения нужни ли са или ще продължаваш да търсиш под вола теле ?!? Не знам от колко години ти имаш немски овчарки , но аз от 20 и до сега не съм се отнасяла безотговорно към това си хоби и кучетата си . Ако поне малко някой се размисли ще разбере , че това което изисквам и предлагам е повече от нормално .

lordliness
12-06-2017, 15:10
Все пак съм прав, кучето има генетичен проблем. Не е толкова трудно да се спомене. Немските овчарки, които съм имал са близки приятели на мен и семейството ми и се използват изключително за охрана. Кучето което предлагаш за подарък вероятно не е обучено и това може да се окаже сериозен проблем за този който го вземе.

Bella
12-06-2017, 15:18
Все пак съм прав, кучето има генетичен проблем. Не е толкова трудно да се спомене. Немските овчарки, които съм имал са близки приятели на мен и семейството ми и се използват изключително за охрана. Кучето което предлагаш за подарък вероятно не е обучено и това може да се окаже сериозен проблем за този който го вземе.

Генетичен проблем който всъщност е по - скоро козметичен тъй като не пречи по никакъв начин на живота и здравето на кучето . Кучето не е куцо , нито сакато . Навярно много хора имат липса на един или повече зъби в устата си , но това не ги прави бракувани , нали ?!?

Какво ще рече куче за охрана ?!?
А ти наясно ли си , че за да е куче за охрана трябва да бъде обучено и обучението му изисква кучето да е поне на 1 година ?!?
Нима искаш и да го обуча за да го подаря на някого ли ?!?

Лично аз предпочитам кучето да живее в семейство с деца при хора които ще го приемат като член на семейството си и ще го обичат със или без 2 зъба .

lordliness
12-06-2017, 17:36
Генетичен проблем който всъщност е по - скоро козметичен тъй като не пречи по никакъв начин на живота и здравето на кучето . Кучето не е куцо , нито сакато . Навярно много хора имат липса на един или повече зъби в устата си , но това не ги прави бракувани , нали ?!?

Какво ще рече куче за охрана ?!?
А ти наясно ли си , че за да е куче за охрана трябва да бъде обучено и обучението му изисква кучето да е поне на 1 година ?!?
Нима искаш и да го обуча за да го подаря на някого ли ?!?

Лично аз предпочитам кучето да живее в семейство с деца при хора които ще го приемат като член на семейството си и ще го обичат със или без 2 зъба .

Не не е обучено, ей така тича покрай нас, като муха без глава, лае по всеки и плаши хората. Куче за охрана, значи куче, което се грижи за живота и безопасността на хората. Естествено, че е обучено за това и реагира на думи и жестове. Не се страхува от изстрели и т.н.
Ти се правиш на голяма специалиста, но май не си съвсем наясно. Необучено куче е голям проблем, за хората, които ще живеят с него. Говоря за съвсем елементарно и стандартно обучение. Сигурно знаеш какво е
Не знам как може да ти мине през главата да сравняваш кучета и хора. За щастие хората не ги оценяват по изложби и не трябва да отговарят на изисквания за порода.
Липсващите зъби на кучето разбира се, че не са проблем при отглеждане, просто няма да е породисто. Няма да е немска овчарка, ще прилича на такава.
Чак пък на една година, доста рано вече знае много от командите и не ходи до тоалетна където види, а си казва че иска да излезе.

Bella
12-06-2017, 22:17
Не не е обучено, ей така тича покрай нас, като муха без глава, лае по всеки и плаши хората. Куче за охрана, значи куче, което се грижи за живота и безопасността на хората. Естествено, че е обучено за това и реагира на думи и жестове. Не се страхува от изстрели и т.н.
Ти се правиш на голяма специалиста, но май не си съвсем наясно. Необучено куче е голям проблем, за хората, които ще живеят с него. Говоря за съвсем елементарно и стандартно обучение. Сигурно знаеш какво е
Не знам как може да ти мине през главата да сравняваш кучета и хора. За щастие хората не ги оценяват по изложби и не трябва да отговарят на изисквания за порода.
Липсващите зъби на кучето разбира се, че не са проблем при отглеждане, просто няма да е породисто. Няма да е немска овчарка, ще прилича на такава.
Чак пък на една година, доста рано вече знае много от командите и не ходи до тоалетна където види, а си казва че иска да излезе.

Отговарям за последно и спирам дискусия с теб , защото нямаш грам киноложка култура .
Кучето не може да бъде непородисто заради липса на 2 зъба , то просто не се допуска до разплод и си остава един прекрасен домашен любимец и приятел !
Кучето е отлично социализирано , то не се отглежда в гората , а сред хора .
Има отлична водимост на повод , разбира се отлично с други кучета и хора . Няма излишна агресия навън и се вози без проблем в автомобил .
Също така кучето има отлични хигиенни навици и върши физиологичните си нужди на определеното за това място .
Това куче се отглежда между хора и други кучета , водена е на обучение и владее някакви елементарни неща като : ела тук , седни и най - важното според мен НЕ .
Не си прави труда да ми отговаряш , защото толкова много злоба и жлъч рядко се среща в този форум ! Не разбрах какво толкова ти бърка в задника това , че искам да подаря кучето на добри хора ?!?
Нормално е след като го подарявам да имам и някои условия !
А ако не си наясно сериозните и отговорни развъдници имат условия и при продажбата на своите кутрета и ги продават със специално изготвен за целта договор .
Както и да е, остани си със здраве ако изобщо ти е възможно с цялата тази злоба която таиш в себе си !
Не се чувствай длъжен да вземеш това куче , а и никога не бих я дала на човек с подобни разсъждения .

lordliness
12-06-2017, 23:23
Жалко, че разсъждаваш така, когато правиш подарък го правиш от сърце и без условия, ако ти е толкова мило, не го подаряваш, просто е. А това да си плати мизерните суми за ваксините е върха, чак пък толкова да не се прецакаш нещо.
Хем се опитваш да се отървеш от животното, хем да си вземеш вложените пари и от горе на това два листа А4 условия. Ама така е, стои там, разходи само и печалба не носи.
Успех с подаряването.
Такива са моите разбирания за подаръците и подаряването

Bella
12-06-2017, 23:58
Не не е обучено, ей така тича покрай нас, като муха без глава, лае по всеки и плаши хората. Куче за охрана, значи куче, което се грижи за живота и безопасността на хората. Естествено, че е обучено за това и реагира на думи и жестове. Не се страхува от изстрели и т.н.
Ти се правиш на голяма специалиста, но май не си съвсем наясно. Необучено куче е голям проблем, за хората, които ще живеят с него. Говоря за съвсем елементарно и стандартно обучение. Сигурно знаеш какво е
Не знам как може да ти мине през главата да сравняваш кучета и хора. За щастие хората не ги оценяват по изложби и не трябва да отговарят на изисквания за порода.
Липсващите зъби на кучето разбира се, че не са проблем при отглеждане, просто няма да е породисто. Няма да е немска овчарка, ще прилича на такава.
Чак пък на една година, доста рано вече знае много от командите и не ходи до тоалетна където види, а си казва че иска да излезе.


Жалко, че разсъждаваш така, когато правиш подарък го правиш от сърце и без условия, ако ти е толкова мило, не го подаряваш, просто е. А това да си плати мизерните суми за ваксините е върха, чак пък толкова да не се прецакаш нещо.
Хем се опитваш да се отървеш от животното, хем да си вземеш вложените пари и от горе на това два листа А4 условия. Ама така е, стои там, разходи само и печалба не носи.
Успех с подаряването.
Такива са моите разбирания за подаръците и подаряването

Вложените пари в това куче са доста над сумата която ти можеш да си представиш . Тя е плод на връзка осъществена в чужбина за което съм пропътувала общо 5 000 км и съм живяла 8 дена на хотел , след което съм хранила това куче 1 година , обучавала съм го и съм се грижила за нея по начин по който за съжаление малцина хора се грижат дори за децата си . Тук не става въпрос за печалба , а за това да попадне в ръцете на добри и отговорни хора които ще я приемат като част от семейството си .
Сумата която трябва да заплатят е в размер на има няма 150 лв като в тази сума се включва кастрацията която ще бъде извършена от моят ветеринар .
Така , че не ми говори за пари , за вложения и подобни !
Ако бях безотговорна можех да я заплождам и да ражда кученца без родословия които да продавам като топъл хляб на половин цена на такива като теб !
Обаче е в разрез с моите разбирания и за това и търся нов дом в който ще е без значение , че има липса на 1 или 2 зъба и за да не попадне на хора като теб които на всяка цена ще искат да се размножи ще бъде кастрирана преди това .

lordliness
13-06-2017, 00:27
Аз не размножавам кучета :) не ми се връзва с положението. Така като чета, само граждани могат да кандидатстват за подаръка. Селяни не се вписват с кросчета и други глезотии, а и ще го вържат с тел на двора, ще го хранят само с хляб и цялото ще е в кърлежи, лоша работа.
А пък то сигурно има братчета и сестричета и те са покрили разходите по хотела, по 600 лв, по 600 лв. Или сега повече.

Bella
28-06-2017, 04:02
Виждам,че доста хора се включиха с желание да притежават разкошно расово куче за дребни пари ( 100 - тина лева които са инвестирани в кастрация ) и се чувствам длъжна да съобщя , че кучето си намери прекрасен дом .
Ще живее в къща с огромен двор и вековни борове в него заедно с приятелче мъжка немска овчарка и ще е верен спътник по време на пътуванията на стопанина си . От днес е кастрирана и новите и стопани са много щастливи от този факт , проявиха 100% разбиране относно исканията ми и ако имат проблеми с нея и не могат или не желаят да се грижат за нея ще си ми я върнат .
Така , че моля ... не се трупайте повече на опашка за това куче :fuckoff:

dimitar_vd62
28-06-2017, 13:33
Хубаво че си е намерило дом, но не мога да разбера защо трябваше да има опашка.

ecotronic
28-06-2017, 13:35
Хубаво че си е намерило дом, но не мога да разбера защо трябваше да има опашка.

Е къ без опашка, бе? Това да не е нек'во габровско куче? :)

lordliness
28-06-2017, 15:23
Хубаво че си е намерило дом, но не мога да разбера защо трябваше да има опашка.

Когато някой, който търгува с нашите по-малки братя животните ти предложи куче, което трябва да се осакати и ти трябва да платиш за това, ставаш съпричастен в осакатяването на животното, трябва веднага да се наредиш на опашка и да наддаваш.

Bella
28-06-2017, 21:17
Когато някой, който търгува с нашите по-малки братя животните ти предложи куче, което трябва да се осакати и ти трябва да платиш за това, ставаш съпричастен в осакатяването на животното, трябва веднага да се наредиш на опашка и да наддаваш.

Еми дай да го оставим да си ражда безконтролно и после да ги оставяме в кашончета до контейнерите , а ?!?:brickwall:

boris037
29-06-2017, 00:17
Куче за домашен любимец - 100лв.

Куче за разплод 300лв.

Куче за изложба 600лв.

На бас, че ако ти бяха дали още пари, щеше да склониш да го дадеш некастрирано.

Въпросът не е принципен, нито е в любовта към животните. Сещай се къде е.

Единственото, което мразя повече от търговците на животни, са търговците на роби.

Не ме разбирай погрешно колежке, еня ме е за кучката ти, това което няма да ми даде мира да спя тази вечер е сляпото котенце, което не прибрах днес.

Bella
29-06-2017, 02:00
Куче за домашен любимец - 100лв.

Куче за разплод 300лв.

Куче за изложба 600лв.

На бас, че ако ти бяха дали още пари, щеше да склониш да го дадеш некастрирано.

Въпросът не е принципен, нито е в любовта към животните. Сещай се къде е.

Единственото, което мразя повече от търговците на животни, са търговците на роби.

Не ме разбирай погрешно колежке, еня ме е за кучката ти, това което няма да ми даде мира да спя тази вечер е сляпото котенце, което не прибрах днес.

Колега , грешната ти е информацията за цените ! Съвсем различни са , но това не е твоя работа .
Разбира се ти не можеш да знаеш , че куче от моят развъдник е дарено на Фондация " Очи на 4 лапи " и се обучава за куче водач за незрящ човек . Няма също така и как да знаеш , че мое куче е куче за наркотици в Калгъри ( Канада ) . Няма и от къде да знаеш , че моИ кучета работят в Америка с деца аутисти , деца с различни умствени дефицити и хора в нужда .
Разбира се , няма от къде да знаеш , че развъждането на чистопородни кучета е на първо място ОГРОМНА отговорност да съхраниш качествата на породата спрямо зададеният стандарт и да запазиш здравето на кучетата като за целта е нужно постоянно да се информираш кои кръвни линии са обременени , кои комбинации са лоши такива и т.н.
Разбира няма как да знаеш , че развъждането на чистопородни кучета е изключително скъпо хоби !
Няма как да знаеш и за 10-те кученца които умряха след раждането си , защото тяхната майка ( мое куче ) беше отровена от завистлив човек като теб който прави сметка без кръчмар . Няма как да знаеш , че 40 дена се борихме за живота на майката и неродените и кученца и това ми коства всеки ден по 2-3 часа при ветеринар на системи и доста над 1 500 лв лечение ... последвало от тежко раждане , мъртви кученца и депресирана майка която си търси децата и отказва дни наред да се храни .
Разбира се ти няма как да знаеш , че един развъдчик ( в частност АЗ ) не съм ходила от 10 години на почивка , защото не мога да доверя грижите за кучетата на кой да е .
Няма как да знаеш , че без значение какво е времето навън аз съм с тях с часове наред по разходки , обучения , изложби и т.н.
Няма как да знаеш , че за да се поддържа едно такова хоби човек се лишава от доста неща които за теб и останалите хора са нормални .
Не можеш да знаеш абсолютно нищо за мен и моите принципи !
Разбира се , ти няма как да знаеш , че у дома отглеждам всяко свое куче до като си отиде от естествена смърт ! Т.е. кучетата които не са в развъдна възраст се кастрират за да се предотврати опасността от туморни образования и се отглежда заедно с всички останали до като му е писано . Няма как да знаеш , че кучетата ми доживяват до 12-3 годишна възраст ... може би защото се грижа зле за тях ,а ?!?
А ти самият нямаш отговор как би имало расови кучета от различни породи ако нямаше хора които да ги развъждат .
Няма как да знаеш , че овчарят има куче което му помага с пашата на овцете , защото някой е успях да съхрани работните качества на кученцето което е в помощ на овчарят .
Няма как да знаеш и , че в момента отново мое куче живее с малко незрящо дете и всеки ден прави денят му щастлив .
Как да ги знаеш тези неща !
И не говори за моите лични принципи , защото не ме познаваш .
Уж сте големи хора , а се държите като абсолютни идиоти . Не се извинявам за израза .
А за конкретното куче имах не една оферта да бъде откупено за не малко пари без да е кастрирано .
Можела съм да го направя ако имах други разбирания за нещата , но тъй като не смятам за редно сега кучето е подарено и ще си живее в чудесен дом и нормални хора които са наясно с каква цел се сдобиват с нея .
И не ми говори за това колко много мразиш търговците на животни , защото когато ти подминаваш сляпото котенце поради една или друга причина , аз се грижа за това да няма сред бездомните кучета такива които са от моят развъдник . До като ти си купуваш маркови парцалки и т.н. аз харча стотици на месец за храна и медицински услуги за здравето на кучетата ми и няма как да го подаря на теб или на когото и да било друг , защото я ми кажи когато ходиш на работа получаваш ли заплата ?!?

lordliness
29-06-2017, 06:19
Пропусна да споменеш само така нареченото хоби какви доходи носи. Първо почна с хоби и завърши със заплата. Естествено е като не успееш да продадеш животно или има леки отклонения и се чудиш какво да правиш с него е най-добре да го дариш за благотворителност, това разбира се е похвално. Чувал съм че кучета, които търсят наркотици ги пристрастяват, за да са по-ефективни.
Как селектираш прекупвачите на животни, защото до колкото знам не работиш с такива?
В крайна сметка всички са чували максимата - каквото и да ти говорят винаги става въпрос за пари.
Щях да пропусна, последната ми немска овчарка умря на 14 години. От естествена смърт. Сигурно и аз се грижа добре.

Zlobich
29-06-2017, 08:32
Дефакто да обобщя темата досега:
- интереса клати феса?

Изпратено от моят SM-G920F с помощта на Tapatalk

boris037
29-06-2017, 08:38
Колега , грешната ти е информацията за цените ! Съвсем различни са , но това не е твоя работа .
Разбира се ти не можеш да знаеш , че куче от моят развъдник е дарено на Фондация " Очи на 4 лапи " и се обучава за куче водач за незрящ човек . Няма също така и как да знаеш , че мое куче е куче за наркотици в Калгъри ( Канада ) . Няма и от къде да знаеш , че моИ кучета работят в Америка с деца аутисти , деца с различни умствени дефицити и хора в нужда .
Разбира се , няма от къде да знаеш , че развъждането на чистопородни кучета е на първо място ОГРОМНА отговорност да съхраниш качествата на породата спрямо зададеният стандарт и да запазиш здравето на кучетата като за целта е нужно постоянно да се информираш кои кръвни линии са обременени , кои комбинации са лоши такива и т.н.
Разбира няма как да знаеш , че развъждането на чистопородни кучета е изключително скъпо хоби !
Няма как да знаеш и за 10-те кученца които умряха след раждането си , защото тяхната майка ( мое куче ) беше отровена от завистлив човек като теб който прави сметка без кръчмар . Няма как да знаеш , че 40 дена се борихме за живота на майката и неродените и кученца и това ми коства всеки ден по 2-3 часа при ветеринар на системи и доста над 1 500 лв лечение ... последвало от тежко раждане , мъртви кученца и депресирана майка която си търси децата и отказва дни наред да се храни .
Разбира се ти няма как да знаеш , че един развъдчик ( в частност АЗ ) не съм ходила от 10 години на почивка , защото не мога да доверя грижите за кучетата на кой да е .
Няма как да знаеш , че без значение какво е времето навън аз съм с тях с часове наред по разходки , обучения , изложби и т.н.
Няма как да знаеш , че за да се поддържа едно такова хоби човек се лишава от доста неща които за теб и останалите хора са нормални .
Не можеш да знаеш абсолютно нищо за мен и моите принципи !
Разбира се , ти няма как да знаеш , че у дома отглеждам всяко свое куче до като си отиде от естествена смърт ! Т.е. кучетата които не са в развъдна възраст се кастрират за да се предотврати опасността от туморни образования и се отглежда заедно с всички останали до като му е писано . Няма как да знаеш , че кучетата ми доживяват до 12-3 годишна възраст ... може би защото се грижа зле за тях ,а ?!?
А ти самият нямаш отговор как би имало расови кучета от различни породи ако нямаше хора които да ги развъждат .
Няма как да знаеш , че овчарят има куче което му помага с пашата на овцете , защото някой е успях да съхрани работните качества на кученцето което е в помощ на овчарят .
Няма как да знаеш и , че в момента отново мое куче живее с малко незрящо дете и всеки ден прави денят му щастлив .
Как да ги знаеш тези неща !
И не говори за моите лични принципи , защото не ме познаваш .
Уж сте големи хора , а се държите като абсолютни идиоти . Не се извинявам за израза .
А за конкретното куче имах не една оферта да бъде откупено за не малко пари без да е кастрирано .
Можела съм да го направя ако имах други разбирания за нещата , но тъй като не смятам за редно сега кучето е подарено и ще си живее в чудесен дом и нормални хора които са наясно с каква цел се сдобиват с нея .
И не ми говори за това колко много мразиш търговците на животни , защото когато ти подминаваш сляпото котенце поради една или друга причина , аз се грижа за това да няма сред бездомните кучета такива които са от моят развъдник . До като ти си купуваш маркови парцалки и т.н. аз харча стотици на месец за храна и медицински услуги за здравето на кучетата ми и няма как да го подаря на теб или на когото и да било друг , защото я ми кажи когато ходиш на работа получаваш ли заплата ?!?


Колежке, не ме разбирайте погрешно, аз не Ви завиждам, аз просто не Ви харесвам.
Адмирирам всички Ваши постижения в благотворителна и всяка друга насока, но ще Ви помоля да сложите ръка на сърце и да кажете дали почти всеки един уличен помияр няма да може да върши същата работа като Вашите породисти животни.
Друго, за което сте се подвела по мой адрес, е че никога не съм и дано не ми се налага да посягам на домашен любимец, за мен кучетата са като децата или с други думи "Tabula rasa". Просто стопаните, имащи изключително развито естетическо светоусещане, за които нищо по-малко от марковото и съвършеното животно, не е достатъчно, не са ми по вкуса.
И не на последно място говорите за кръвни линии, генетична обремененост и в тази връзка да питам ако генетичната обремененост е в рецесивните гени и последните 4-5 или 6 поколения не се е проявила и изведнъж Ви се родят "уродчета" с 2 зъба по-малко или с неправилно оформена лапа-какво правим, това животно няма ли потенциал да стане куче водач, или да намира наркотици, или да помага на слепите?

Мое лично мнение, е че имаме драстични разминавания във възгледите, докато за Вас безупречната ""опаковка" е на първо място, наред с марковите парцалките, аз се опитвам да разбера първо какво има под повърхността, може би защото съм прост даскал и не мога да си позволя да съдя за хора и животни по външния вид.

На това се опитвам и да науча учениците, но да си призная, опитите ми да покажа, че суетата е нещо не особено хубаво, остават безуспешни.

Пожелавам Ви успех с кучетата, и все така Ви ненавиждам, затова че на първо място поставяте външния вид, а заложения потенциал и качества остават като нещо второстепенно.

П.С.

Бия ви и двамата по отношение на дълъг живот на кучетата.

lordliness
29-06-2017, 09:24
А ма те марковите кучета живеят по малко, твоето е било в неподходяща опаковка и за това е изкарало повече :)

Bella
30-06-2017, 02:36
Ето какви мисли споделят Колеги от форума относно темата тук :

nickgaidarov
Алфист-непукист

Join Date: Oct 2011
Posts: 1,839

Default мнение
Колежке, наистина съм впечатлен от това, което си написала и най-вече от това, което ежедневно правиш за кучетата - тези наистина верни другари на хората.
Все пак ще си позволя да ти дам един съвет - не търси разбиране и съпричастност от хората в този форум. Те могат да те разберат точно толкова, колкото разбират и от коли - тоест никак. Самочувствието им обаче е огромно - като на всеки глупак и спорът с подобни неандарталци освен че е безсмислен, но и оставя в човек едно гадно усещане.
Все неща, които като че ли човек е най-добре да си ги спести.

lordliness
30-06-2017, 05:40
Ето ни, ако не ни познавате, синема гугу
https://youtu.be/_9hEleFCVXs
Няма коли, не разбираме, обаче кучета, охоо, хот дог.

ecotronic
30-06-2017, 09:03
Ето какви мисли споделят Колеги от форума относно темата тук :

nickgaidarov
Алфист-непукист

Join Date: Oct 2011
Posts: 1,839

Default мнение
Колежке, наистина съм впечатлен от това, което си написала и най-вече от това, което ежедневно правиш за кучетата - тези наистина верни другари на хората.
Все пак ще си позволя да ти дам един съвет - не търси разбиране и съпричастност от хората в този форум. Те могат да те разберат точно толкова, колкото разбират и от коли - тоест никак. Самочувствието им обаче е огромно - като на всеки глупак и спорът с подобни неандарталци освен че е безсмислен, но и оставя в човек едно гадно усещане.
Все неща, които като че ли човек е най-добре да си ги спести.

Щом този ти го е казал, значи е вярно! :tooth:

Можеш да поразгледаш негови мнения в техническите теми (ако намериш неизтрити такива) и да се опиташ да прецениш, колко много този индивид разбира от технически неща.

И като е така, си задай въпроса, въз основата на какво точно прави и подобни квалификации на колегите, респективно изводите му, меродавни ли са, че да ги цитираш:

"колкото разбират и от коли - тоест никак"

Накратко - занимавай си се със животинчетата и не се занимавай да аргументираш твърдения с подобни "факти" :)

Bella
30-06-2017, 09:45
Аз НЕ аргументирам нищо !
Просто споделям какво мислят хората за вашето поведение ! Вие си правете изводи до колко нормално и мъжкарски се държите с една жена !
Успех на всички които се чувстват велики в опитите си да смачкат някого с абсолютно нелепи аргументи ! Това за съжаление е положението при мъжкото съсловие и българите през последните години :(

lordliness
30-06-2017, 10:26
Сега ни обвиниха в полова дискриминация, къде пише от какъв пол си. Бела нищо не индикира. Бела Барток е мъж примерно.
Тук сме на балканите.

Bella
30-06-2017, 10:40
Сега ни обвиниха в полова дискриминация, къде пише от какъв пол си. Бела нищо не индикира. Бела Барток е мъж примерно.
Тук сме на балканите.

И това, че сме на Балканите ти дава право да се държиш просташки и да обиждаш , така ли ?!?

Емиии ... мили " мъже " изобщо не се чудете , защо все повече Българки предпочитат да създадат брак и семейство с чужденец ! Хората навън умеят да ценят чуждото различно от тяхното мнение , жената и семейството като цяло . Българите сме изключително нетолерантни , злобни и завистливи и вместо да се борите да подобрите животът си повечето от вас непрестанно гледат в чуждото канче !

dimitar_vd62
30-06-2017, 10:48
Единствената неомазана тема е пиянската, всичко друго е леш.

lordliness
30-06-2017, 11:02
И това, че сме на Балканите ти дава право да се държиш просташки и да обиждаш , така ли ?!?

Емиии ... мили " мъже " изобщо не се чудете , защо все повече Българки предпочитат да създадат брак и семейство с чужденец ! Хората навън умеят да ценят чуждото различно от тяхното мнение , жената и семейството като цяло . Българите сме изключително нетолерантни , злобни и завистливи и вместо да се борите да подобрите животът си повечето от вас непрестанно гледат в чуждото канче !

Ми като чета новини гледам че разни супер културни шведи бият български жени. Никой не се интересува от това което правиш за да ти завижда.
И къде обиждам, че нещо не се сещам

Bella
30-06-2017, 13:57
Стига спам : Ето едно от моите кучета което в момента е на 11,5 години . Към момента на снимката е на 7,5 години .

boris037
30-06-2017, 14:43
Като ще си ги мерим.

http://clubalfaromeo.com/forum/attachment.php?attachmentid=105183&d=1354564714

Разликата е, че моето не се продава.

lordliness
30-06-2017, 14:46
Моето не дава да го снимам, мисли си че ще му открадна душата.

Zlobich
30-06-2017, 14:54
Ми като чета новини гледам че разни супер културни шведи бият български жени. Никой не се интересува от това което правиш за да ти завижда.
И къде обиждам, че нещо не се сещам
На Витошка има много софистицирани британци,всяка жена мечтае за такъе мъж. :D
Това ме разби,ще му откраднеш душата хахахахах


Изпратено от моят SM-G920F с помощта на Tapatalk

ecotronic
30-06-2017, 20:02
Аз НЕ аргументирам нищо !
Просто споделям какво мислят хората за вашето поведение ! Вие си правете изводи до колко нормално и мъжкарски се държите с една жена !
Успех на всички които се чувстват велики в опитите си да смачкат някого с абсолютно нелепи аргументи ! Това за съжаление е положението при мъжкото съсловие и българите през последните години :(

Как да не аргументираш?

Цитираш човек без да си му прочела и един пост, без да си имаш макар и бегло понятие от нивото на техническите му познания.
Но за сметка на това с охота постваш негова тотално неадекватна квалификация по отношение на останалите колеги.

Съзнаваш ли, че въпросната квалификация представлява обида към форума а ти си неин проводник?

Ще се наложи да ти повторя (с цялото си джентълментсво на което съм способен):

Гледай си животинките, моля и не се занимавай с техническия контекст на форума.

lordliness
30-06-2017, 20:11
Как да не аргументираш?

Цитираш човек без да си му прочела и един пост, без да си имаш макар и бегло понятие от нивото на техническите му познания.
Но за сметка на това с охота постваш негова тотално неадекватна квалификация по отношение на останалите колеги.

Съзнаваш ли, че въпросната квалификация представлява обида към форума а ти си неин проводник?

Ще се наложи да ти повторя (с цялото си джентълментсво на което съм способен):

Гледай си животинките, моля и не се занимавай с техническия контекст на форума.

Винаги съм подозирал, че си неандерталец като нас. :)

Bella
30-06-2017, 23:20
И още една от лятно - водните серии :)

Bella
23-07-2017, 01:42
Мои приятели подаряват млада женска немска овчарка спасена от изключително лошо гледане , бой и всякакъв друг вид тормоз .
Кучето е възстановено физически и психически ( до колкото е възможно ) . Излекувана е ( беше с пиометра ) .
Изключително добро и разбрано куче което на този етап живее в апартамент и не създава никакви проблеми . Кучето е свикнало с деца и много ги харесва .
За повече информация пишете на лични и ще ви дам телефонен номер на хората които се грижат за нея в момента .

lordliness
23-07-2017, 12:30
Още едно тормозено куче.
https://www.plovdiv24.bg/novini/plovdiv/Plovdivchani-prebivat-kucheto-si-vurzaha-go-da-zhivee-do-star-avtomobil-736670
Какви са тези изроди дето бият кучета.
По едно време се говореше за зоополиция, направиха ли нещо?

ecotronic
23-07-2017, 12:35
Агресията спрямо животни трябва да се третира по същия начин, както агресията спрямо хора.

Аз не виждам нито един аргумент в полза на обратното.

lordliness
24-07-2017, 21:41
http://www.autobild-bulgaria.com/%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%BA%D0%BE-%D0%BE%D0%BF%D0%B0%D1%81%D0%BD%D0%B0-%D0%B5-%D0%BC%D0%B5%D0%B3%D0%B0-%D1%82%D0%BE%D0%BF%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D1%82%D 0%B0/

Bella
26-07-2017, 14:40
http://www.autobild-bulgaria.com/%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%BA%D0%BE-%D0%BE%D0%BF%D0%B0%D1%81%D0%BD%D0%B0-%D0%B5-%D0%BC%D0%B5%D0%B3%D0%B0-%D1%82%D0%BE%D0%BF%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D1%82%D 0%B0/

Дори при външна температура от 15 - 6 градуса в колата за кратко време става поне 30 , а това за едно куче е смъртоносно . В Америка има доста случаи не само на оставени в кола кучета , но и на оставени в кола деца които загиват поради немърливостта на родителите си .

lordliness
26-07-2017, 15:13
Оставям колата на сянка пред някой голям магазин, давам на кучето да пие вода, отварям му прозорците да си диша, желаещи да бъркат в колата няма :) и тогава влизам за кратко в магазина. Често се е случвало да влизам в словесна схватка с охраната защото не трябвало да спирам на тази сянка примерно.
Атрактивно е за околните да гледат как сипвам вода в шепата си от шишето и кучето пие от нея. Шепата ми е колкото купичката му :)

lordliness
04-08-2017, 08:47
Изключителен интелект. Казва кога и се ходи до тоалетната, когато спим пази тишина. Знае кога е петък. Когато се отклоня с колата от обичайния маршрут решава, че съм се загубил и ми казва. Опитва да имитира говор когато иска нещо. Това са неща на които не съм я обучавал. Открива колата душейки дръжките. Тя си ги измисля тези неща. Невероятно животно. Доверието е пълно и двете страни знаят, че никога няма да бъдат наранени от другия.

kinggod
22-03-2018, 17:13
Надявам се да намерите подходящи стопани за кучето. Разбирам условията, защото знам какво е да отглеждаш такова животно и да се грижиш за него по този начин.

mordohy
22-03-2018, 21:01
Интересна тема.
Бела, ония ден една курветина, мис силикон с надути, като овча вулва в овулация джуки твърдеше същото. Българите не сме били кавалери.
Джентълменът е такъв с дамите, а не с прислугата или курвите.
Българинът е старомоден в душата си и иска непреходни ценности, а не силикон и хелурон.
По темата:
Джанго, моят пес, е роден на Велик ден през 2000 год. Той е малък барак с големи зъби. Все още няма никакво намерение да показва признаци на остаряване. Но е на жестока диета. Яде по два пъти в седмицата. За някои може да е жестоко, но за него това е нещото, което го връща в природата.

546
28-08-2018, 14:54
Всичко до което се докопа мъкне в леговището,явно мухите не го кефят щом се е оборудвал и с мухобойка.

mirchozo
28-08-2018, 15:23
Помислих че това е тема в която можем да споделим снимки и малко опит, а то какво било...

Извинявам се...

546
28-08-2018, 15:35
Е моя звяр е бебе още,утре става на 70 дни.Майката е черен лабрадор,за бащзта знам че е плевенски плейбой,но забравих да питам за цвят и порода,ако има такава.Важното е че песа е здрав и се развива нормално ( вече е 8 кила) и ни радва всички,другото са маловажни подробности.
Засега съм го научил да реагира на повикване по име,също така вече реагира правилно на "Не","Ела" и "Седни",но срещам трудност с "Легни" и "На място".Малък е още и му липсва концентрация.За сега го обучавам с лакомство,играчката я носи след като я хвърля,но не я пуска.Ще пробвам сега с две еднакви играчки,голям купон става.
ПС
що скри госпожицата?Не се връзвай на глупостите

mirchozo
28-08-2018, 16:11
Ами, скрих я защото естеството на темата е друго, въпреки това ще я кача отново заради теб.

boris037
28-08-2018, 18:53
Аз не знам за коя тема съм, затова ще се насоча към алкохолишката...

dancho76
28-08-2018, 19:05
Агресията спрямо животни трябва да се третира по същия начин, както агресията спрямо хора.

Аз не виждам нито един аргумент в полза на обратното.

Хайде да си говорим честно :) На кой му пука за агресията срещу хората ,кучетата,котките и т.н.

ecotronic
28-08-2018, 20:02
Хайде да си говорим честно :) На кой му пука за агресията срещу хората ,кучетата,котките и т.н.

На мен ми пука. Придържам се към правилото: "Не прави на другите това, което не обичаш да правят на теб".

mirchozo
28-08-2018, 22:00
А защо трябва да има агресия, било то към хора, животни и т.н. ? Много е лесно да смачкаш нещо по-слабо, но ако се замислиш в точния момент ще разбереш че по-слабия всъщност си ти самия.

ecotronic
28-08-2018, 22:37
Имаме си едно общинско куче. Кръстоска някаква, минава за вълча порода. Кастрирано е, казва се Роза. Добродушно е, спуска се само по минаващи коли и то само нощно време и то рядко. Тогава лежи на средата на платното и ме е страх, някой джигит да не го прегази. Иначе живее на тротоара, паничките му винаги са пълни с храна и вода. Хората му се радват и то на тях......

Колко малко е нужно...:)

italfen
29-08-2018, 17:10
Аз не знам за коя тема съм, затова ще се насоча към алкохолишката...

Имам един кандидат татко, като с него върви и литър гроздова :)

546
29-08-2018, 17:43
Неговата е прокурорска мадама все още.Иначе каквато е дългокрака и ще му завърти главата на мига ;)

boris037
29-08-2018, 23:02
Имам един кандидат татко, като с него върви и литър гроздова :)

Може, още не сме мислили по въпроса, че е на 6 месеца и ни се иска да стане на поне година и половина преди да има кученца. Знаем, че има роднини в някакъв развъдник май в Русе, таткото е пловдивски, така че ако не са братовчеди може и да ги сгодим догодина. :)

boris037
09-09-2018, 15:20
Ето го и мойто безпородно псе в действие :)

546
10-09-2018, 21:24
Да не си я чипосал,гледам има голем паур ;)

robygas
10-09-2018, 21:40
Heщо като куче имам и аз -

boris037
10-09-2018, 22:11
Да не си я чипосал,гледам има голем паур ;)

Какъв чип бе баце Андро, знаеш че съм с карбуратори :) просто я извеждаме рядко на свобода и като я пуснем пощурява милата.
Какво прави твоята гадинка?




Heщо като куче имам и аз -.

Ехаааа, тези малки хубави животинки били най-умните сред кучетата, няма да питам дали прави бели ако не я слушате :)

546
11-09-2018, 03:42
Дзвера е арогантен като ситски лорд.Даже в мое отсъствие си позволява да се качва на дивана. Подозирам,че има план да завладее Галактиката. Към момента силите на Съпротивата ( демек моя милост , Принцесата и Тъщата) губим по всички фронтове.
Скоро ще му слагат третата ваксина и дано като почне да излиза навън да миряса.Засега върти осморки на пълна газ из хола и щото съм прибрал килима става голямо дрифт шоу.И е невероятна лакомия.Абе с една дума- лудница.

italfen
11-09-2018, 12:02
Ние пък си се возим...
https://youtu.be/avURRm7T_NM

Bella
07-10-2018, 23:45
И от нас един младеЖ :innocent:

B&V
08-10-2018, 15:46
Представям ви Меси.

546
08-10-2018, 16:59
Една от вчера,вече е на 3 месеца и половина.

boris037
14-11-2018, 23:49
Нещо забавно:

italfen
19-11-2018, 12:11
Забавни са дори докато спят...

mirchozo
19-11-2018, 14:59
Вампирка съм малко аз...

mell0
19-11-2018, 15:03
Моята дяволица (7 месеца разлика). Вчера се въргаляше в снега цяла вечер от кеф:

http://clubalfaromeo.com/forum/attachment.php?attachmentid=165465&stc=1&d=1542632626

ecotronic
27-11-2018, 15:13
Имаме си едно общинско куче. Кръстоска някаква, минава за вълча порода. Кастрирано е, казва се Роза. Добродушно е, спуска се само по минаващи коли и то само нощно време и то рядко. Тогава лежи на средата на платното и ме е страх, някой джигит да не го прегази. Иначе живее на тротоара, паничките му винаги са пълни с храна и вода. Хората му се радват и то на тях......

Колко малко е нужно...:)

Роза си има вече нова къща:

https://i.ibb.co/2P0h9MH/1.jpg

https://i.ibb.co/gvhMq09/2.jpg

След дълги и безуспешни опити, някак да я примамим да свикне с нея, днес с голяма радост установихме, че тя сама се е нанесла в новия си дом :)

italfen
29-11-2018, 14:41
Много избарана колибка, браво! :)

ecotronic
29-11-2018, 15:19
Силно се надявам да просъществува. Захванал съм я със синджири и катинари за оградата, но няма да се учудя, ако я гепят.
Не мина и без разправии със заядливи комшии за които няма нещо, което да не им пречи.
Хубавото е, че повечето хора одобряват нещото, носят храна, радват се :)

boris037
29-11-2018, 19:49
Е колиба на куче не вярвам някой да посмее да бара, рисково си е все пак, колкото и добричка да изглежда животинката. :)
Повече ме притесняват мен "доброжелатели", които хвърлят отрови, в Пловдив поне това е редовен номер. Дано хората в столицата са по-цивилизовани все пак!

ecotronic
29-11-2018, 20:10
Това и мен ме притеснява. Изроди има повсеместно.

italfen
04-12-2018, 09:16
Вчера намерихме изхвърлен този сладур... днес ще го заведею да го обезпаразитят... ако има някой желание за любимец нека да пише, че големия не иска да го приеме

Bella
05-12-2018, 22:20
Чудесна къщичка си има ! Браво за инициативата .
Приеми един малък съвет от мен . Сложи на входа старо чердже или мушама за да не влиза студ , вятър , сняг и дъжд . Ако някога пак правиш кучешка колибка слагай входа от към по - тясната страна и не го прави толкова голям .

ecotronic
06-12-2018, 11:29
Благодаря за съветите.
Къщичката е купешка. Моите дърводелски умения не могат да произведат подобен продукт :)
Има и завеса на входа от полиетиленови ленти, но умишлено не сме я сложили за да не се изплаши от нея. Мина вече достатъчно време и Роза излиза навън само за да се поразходи и да полае по колите, така че считаме, че адаптивният период е преминал и ще сложим завесата.

Bella
06-12-2018, 19:51
Благодаря за съветите.
Къщичката е купешка. Моите дърводелски умения не могат да произведат подобен продукт :)
Има и завеса на входа от полиетиленови ленти, но умишлено не сме я сложили за да не се изплаши от нея. Мина вече достатъчно време и Роза излиза навън само за да се поразходи и да полае по колите, така че считаме, че адаптивният период е преминал и ще сложим завесата.

Супер !

Браво на вас ! По отношението към животните може да се познае колко човещина има у един човек . Ако бяхте наблизко бих ви снабдявала с качествени и много евтини мръвки за Роза :) Вярвам обаче, че и без моята помощ тя е добре хранено куче .

ecotronic
06-12-2018, 20:09
Доста хора от "региона" я хранят, чак вече се "мръщи" на някои храни, които друго улично куче би възприело, като деликатес. :)

546
13-12-2018, 23:47
При мен проблем,днес песа ухапал племенника (8годишен) докато си играели.Не е пострадал нещо сериозно,един зъб направил дупчица ,но по лошото е че го е ръфнал от към гърба по ребрата.Ама ако беше врата или главата...
Като се разиграе става свръх активен и много ме притеснява ,че няма никакъв респект към деца.Вече е на килограми голям,че и бая кокалест и мускулест,не е от леката разновидност,а на акъл си стои като бебе,лоша работа.Ако не намеря някой спец да го вкара в пътя ще се разделяме.

Bella
15-12-2018, 09:26
При мен проблем,днес песа ухапал племенника (8годишен) докато си играели.Не е пострадал нещо сериозно,един зъб направил дупчица ,но по лошото е че го е ръфнал от към гърба по ребрата.Ама ако беше врата или главата...
Като се разиграе става свръх активен и много ме притеснява ,че няма никакъв респект към деца.Вече е на килограми голям,че и бая кокалест и мускулест,не е от леката разновидност,а на акъл си стои като бебе,лоша работа.Ако не намеря някой спец да го вкара в пътя ще се разделяме.

Какъв е песа ( порода , пол , възраст ) ?
При какви условия се отглежда ?

Аз работя с няколко много добри треньора които имат над 20 годишен опит в обучението на кучета . Може би е добре да го изпратите на обучение това куче . Ако мога да съм полезна с информация , пиши на лични .

italfen
17-01-2019, 18:58
Уаааааауууу