PDA

View Full Version : Стикери!



Crusader
09-05-2007, 12:05
За стикерите:
В Държавен вестник, бр. 32 от 18.4.2006г. е публикувано ПОСТАНОВЛЕНИЕ № 78 ОТ 7 АПРИЛ 2006 Г. ЗА ИЗМЕНЕНИЕ И ДОПЪЛНЕНИЕ НА НОРМАТИВНИ АКТОВЕ НА МИНИСТЕРСКИЯ СЪВЕТ, с което се изменят и допълват:
Правилника за прилагане на Закона за движението по пътищата;
Наредбата за устройството, безопасната експлоатация и техническия надзор на газовите съоръжения и инсталации за втечнени въглеводородни газове;
Наредбата за устройството и безопасната експлоатация на преносните и разпределителните газопроводи и на съоръженията, инсталациите и уредите за природен газ,
където най-общо казано се затяга режима за експлоатацията на АГУ, въвеждат се стикери с надпис "GAS", поставен в червен триъгълник, който се залепва на левия горен ъгъл на задното стъкло, а на газовите станции се забранява да зареждат автомобили с АГУ, които не са минали технически преглед или чийто стикери за преминал техн. преглед са с изтекъл срок.
Като цяло приветствам едно такова решение за затягане на режима, защото в последните 5-10 години силно се увеличи броя на колите с газ, а много от газовите уредби са монтирани и експлоатирани така, че превръщат тези коли в подвижни бомби.
За тези от вас, които искат да прочетат по-подробно за новите правила, прилагам линкове към тези наредби. Текстовете на тези нормативни актове са от сайта на lex.bg

http://lex.bg/laws/ldoc.php?IDNA=2135521640

http://lex.bg/laws/ldoc.php?IDNA=-13618687

http://lex.bg/laws/ldoc.php?IDNA=2135488810

http://lex.bg/laws/ldoc.php?IDNA=2135491631

zabolokor
13-05-2007, 21:36
Извинявам се Crusader,но не можах да прочета има ли задължително условие капачката на газовата уредба да е изнесена извън багажника?И какви са глобите,ако газовата уредба не е преминала технически преглед,или пък е преминала,но няма стикер на прозореца?

Crusader
13-05-2007, 21:54
Извинявам се Crusader,но не можах да прочета има ли задължително условие капачката на газовата уредба да е изнесена извън багажника?И какви са глобите,ако газовата уредба не е преминала технически преглед,или пък е преминала,но няма стикер на прозореца?

По принцип - да, капачката трябва да е изнесена извън багажника, знам че на някои не им се режат ламарините ама бихте ли търпяли да Ви мирише на газ при всяко зареждане, да не говорим че е и по безопасно. За глобите - не ги знам, както и не знам някой да е глобен за посочените по горе нарушения :lol: , то май и няма компетентна институция дето да следи за тия работи. А и сервизите дето правят прегледи са едни измислени, питал съм ги за това какво право имат да ги правят тия прегледи и на какво основание ми вземат парите - не можаха да отговорят. До колкото знам единственият наистина качествен преглед е водната проба, ма се прави само в няколко предприятия у нас и струва майка са и баща си :lol: , бе по-ефтино е да си купиш нова бутилка. А ако е за стикера само - продават ги по 2-3 лв.
А бе кво да ти кажа, по принцип закони има, ма те са като врата в полето...за другото се сещай сам :wink:

zabolokor
13-05-2007, 22:46
Мерси.Но да си представим следната ситуация-спират те полицаи,гледат-хубава колица,казват си:"тоя има кинти".И се започва една бясна проверка на документи.Ако всичко ти е наред,казват:"Отвори багажника,апечка,триъгълник и т.н".За тяхно огромно учудване и тук си изряден.И какво да видят- в багажника има газова бутилка.Оказва се,че дори имаш технически преглед за уредбата,НО НЯМАШ СТИКЕР.Въпросът ми е какво правим тогава? Само фиш ли могат да ни напишат(ако е така каква е сумата?) или акт с точки?Или да им дадем 10-20 лева и да се сбогуваме поживо-поздраво?

Crusader
13-05-2007, 23:03
Честно да ти кажа - идея си нямам, ама те нали ще ти напишат основанието на което ти пишат фиш или акт, а тогава ще може да прочетеш съответния текст...бе нали ти казах - врата в полето :wink: Ма май някой трябва да изгори за да се научим останалите. Утре ще питам един авер дето е кука :wink:

zabolokor
14-05-2007, 21:09
Днес разбрах каква е глобата,ако караш без стикер-20 лева.Освен това би трябвало работниците на газ станциите да отказват да зареждат колата,ако няма стикер(само дето не съм чул някоя газ-станция да спазва това правило).

75 2.0 turbo
14-05-2007, 23:22
от кога па полицаите станаха и техно надзор :shock: че да следят и за годност на БВГ :?

PEPI-2ALFA
15-05-2007, 05:09
Още около нова гадина на ОМВ бяха отказали на брат ми да заредят- нямала стикер за преглед. После и мен ме пита момчето преди да зареди - има ли преглед . "Има си всичко" му викам "ти си пълни пълни си" и зареди. Ама от тогава гледам да не зареждам там. А и на последък не питат даже.

75 2.0 turbo
15-05-2007, 23:21
всяко чудо за три дни нали знаеш :wink:

pesho ot vraca
08-06-2007, 17:49
Каде ги продават тези стикери та и аз да си купя и зелепя. :lol:

JORDI
09-06-2007, 06:08
Каде ги продават тези стикери та и аз да си купя и зелепя. :lol:
Когато минеш на годишен техн.преглед с газовата уредба са длъжни да ти го лепнат на задното стъкло ! :shock: За справка провери си стикера залепен на бутилката! :o

Христо_Сираков
19-06-2007, 11:07
стикерите се продаватпо 3 лева има ги на бензиностанция Сълини в Карлово и в Сопот в АГУ сервиз Плам

code
19-09-2007, 18:25
Никога не съм правил преглед на газова уредба, не съм си слагал зарядното отвън, не съм рязал брони и т.н. Никой не ме е проверявал за АГУ от 2001г до сега камо ли да се заяде! И стикер няма да сложа. Между другото в Италия като са ми слагали инжекциона пичовете сложили зарядното на газта под капачката на бензиновия резервоар - страшно е тарикатско :D

galinves71
19-04-2008, 06:51
Никога не съм правил преглед на газова уредба, не съм си слагал зарядното отвън, не съм рязал брони и т.н. Никой не ме е проверявал за АГУ от 2001г до сега камо ли да се заяде! И стикер няма да сложа. Между другото в Италия като са ми слагали инжекциона пичовете сложили зарядното на газта под капачката на бензиновия резервоар - страшно е тарикатско :Dто стикера според мен е нещо като стикера бебе в колата за тези от задната страна

Mind_Control
10-06-2008, 13:44
Никога не съм правил преглед на газова уредба, не съм си слагал зарядното отвън, не съм рязал брони и т.н. Никой не ме е проверявал за АГУ от 2001г до сега камо ли да се заяде! И стикер няма да сложа. Между другото в Италия като са ми слагали инжекциона пичовете сложили зарядното на газта под капачката на бензиновия резервоар - страшно е тарикатско :D

И горд ли си с това свое "постижение" :lol:

Иначе като се минава на ГТП гледат дали и газовата ти е минала преглед и тогава ти издават талонче!

50 cent
24-06-2008, 19:52
За стикерите:
Като цяло приветствам едно такова решение за затягане на режима, защото в последните 5-10 години силно се увеличи броя на колите с газ, а много от газовите уредби са монтирани и експлоатирани така, че превръщат тези коли в подвижни бомби.

Много ми се иска да се съглася с теб, но за съжаление единственото което ще се постигне ще е да лапат разни сервизчета паричките за които се потим всеки месец. Ако наистина се преглежда газовото и се следи за абсолютно всички изправности е перфектната идея. За съжаление ще стане като техническите прегледи. Може да се минават без дори да си закараш колата стига да дадше 5 лв. отгоре да речем или да познаваш този който извършва прегледа.

Crusader
27-06-2008, 19:39
За съжаление си прав. Търсете сервиз който наистина прави преглед, а не просто да лепи стикери....

dimitar zlatarev
04-07-2008, 11:45
каде в Пловдив се минава на проверка на агу

RoninNT
16-11-2008, 01:15
Ако примерно съм купил кола с АГУ нов внос без паспорт на газовата уредба при регистрация на автомобила само преглед и стикер на газова достатъчни ли са или е необходимо да се изфабрикува и паспорт. Ако някои е минал по този път ще съм благодарен за информацията !!!
:busted_cop::shocked::go:

Crusader
16-11-2008, 09:58
трябва и паспорт...