PDA

View Full Version : яки студове....



Kostadin
09-02-2005, 10:10
сутринта пътувайки от село за работа, ми замръзна газта, понеже 10-20 минути на пета предавка с почти едни и същи обороти и ето ти резултата 3000 оборота на свободна смях :lol: след това давам мигач спирам мигача, а той продължава да свети пак смях :lol: явно пак е от студа и на последно място, но не и по значимост едвам си затварям капака на двигателя от както хванаха тия студове дясното автоматче там онова с пружината неще да заключи та се издигам като елен третак върху капака зада го затворя и пак нестава тук не е смях :cry: и започвам да се притеснявам, че ще взема да го изкривя от натиска, а и сутрин като се кача в колата и стелките са ми замръзнали за пода понеже през дена внасям с обувките си сняг който временно се стапя и после......,а щях да забравя да кажа, че вчера ми беше замръзнало и огледалото, рекох да си го наглася ама трудна работа, машинката бучи там нещо ама едвам го помръдва абе въобще яки студове колеги добре, че си смених термостата точно на време....айде със здраве и пролетта да идва по-скоро.

alf
09-02-2005, 10:21
тук мога да добавя много неприятното сутрешно чегъртане на прозорци :yawn: облаци сажди съпроводени с кофти погледи от минувачите - тва е частен случай, трудно влизащи скорости, замръзнали ел стъкла и тоновете лед по праговете и подкалниците.... да не говорим за солта лугата с която "чистят" и която оставя креасиви бели петна по пътъците и правят също толкова красиви кафеви петна по ламарините...

ShoxXx
09-02-2005, 10:59
Аз пък в понеделник я измих и я турих после в паркинга на София Ленд на слънце и после и една забележка нямах. Даже пред нас съм си намерил едно местенце, на което от 10:00 до 13:30 грее слънце, че даже вчера като влязох в колата към 13:00 вътре си беше топличко, което пък значи, че вече слънцето топли по-силничко и ако можете си оставяйте колите на сънчеви местенца. :wink:

Kostadin
09-02-2005, 11:36
Даже пред нас съм си намерил едно местенце, на което от 10:00 до 13:30 грее слънце, че даже вчера като влязох в колата към 13:00 вътре си беше топличко, което пък значи, че вече слънцето топли по-силничко и ако можете си оставяйте колите на сънчеви местенца. :wink:
в заблуда си колега, това че колата ти е топла вътре когато грее слънце се получава от така наречената слънчева радиация и няма нищо обща с интензивността на слънчевото греене или с други думи казано отвън може да е -30градуса и ако колата ти е добре уплътнена и е на слънце без проблем температурата в нея може да стигне 20+градуса :wink:

MrX
09-02-2005, 14:02
вие пак успявате да запалите,мойта като падне темоературата под -10 и е недвижимо имущество :wallbash:

DiStefano
09-02-2005, 14:40
на Енчо Бравата пали от раз
обаче първите 30 минути в нея всичко поскръцва и потропва
което не е добре разбира се ...
смисъл че аз паля и чакам поне 10 минути да загрее преди да тръгна
абе рано сутрин зимата не си е работа ... всичко се е окостило и окочило от студа
говорих с едно момче от Кнежа дето е била измерена най-ниската температура онзи ден някъде към -26 май беше
и каза че къщата е с локално парно и в зимника е котлето и все пак
30-40 буркана зимнина са гръмнали а останалите са на "кокал"
трудна работа е тая зима май ... чак май месец ще видим топлинка

SIS
09-02-2005, 15:40
Ми и аз паля от раз...чакам около 3-4 мин и тръгвам. Знам, че е добре да се чака повечко, но.....ми е много студено да чакам 10 мин. Иначе имам проблеми, когато е влажно и много студено (пример:преди 2-3 дена, когато валя гадния мокър сняг). При такива условия паля, колата се дави и гасне (все едно няма гориво и въздух). Като направя 4-5 паления и се оправя. Не знам на кво може да се дължи, но сякаш нещо е замръзнало и ми спира притока на гориво или въздух до двигателя....

Dexer
09-02-2005, 15:52
мойта за първи път от както е със здрави свещи не запали преди 2 дена... иначе дори и тази сутрин в овча купел при - 15 запали...
кофти момент е заледения сняг по подкалниците, който ми опира в колелата, иначе други ядове няма...

virusalfa
09-02-2005, 16:31
Мойта си пали при минус 14-15 градуса.Само един ден си имах ядове с уплътненията но вратите,ама ги намазах с глицерин(в аптеката е 0,70лв) и няма проблеми.Предупреждавам дизелистите да зареждат предимно в Лукойл(и там не е 100 процента сигурно :wow: ) или ОМВ :whistle:..

Mury
09-02-2005, 17:51
А днес в Севлиево е измерена температура от минус 34 градуса :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

DiStefano
09-02-2005, 17:52
колко ?

09-02-2005, 17:55
За солта и леда под калниците - отивате на ОМВ с автомивка на самообслужване и с програма "Топла вакса" сваляте всичко :whistle:

Mury
09-02-2005, 18:16
колко ? Опа тази температура е била през нощта т.е.снощи и е истина бате и аз не повярвах ама.............. :shock: :shock: :shock: :shock:

ALFA CORSE
09-02-2005, 19:27
Ние във Варна освен с яки студове можем да се похвалим и с яки снегове :unsure:
www.snowy-varna.hit.bg (http://www.snowy-varna.hit.bg)

Dexer
09-02-2005, 19:42
Ние във Варна освен с яки студове можем да се похвалим и с яки снегове :unsure:
www.snowy-varna.hit.bg (http://www.snowy-varna.hit.bg)

батенце, вие верно сте затрупани там!!!!!

баси мамата

Red Devil
09-02-2005, 20:16
абе ви сте си добре...аз онзи ден реших че колата ми е прекалено мръсна, тъй като бях ходил до боровец и цялата беше станала на бели петна.всичко точно и пича дето я миеше вика готова е и хоп от лявата страна вратите не искат да се отворят,ключалките замръзнали абе криза страшна, но се оправих де всичко е до топла вода и sonnax за ключалките с/у 3.00лв на Shell.а и съм със оргинален акумулатор и гледам да го пазя и го махам от време на време:)))

Bulgarian_Stallion
11-02-2005, 00:09
леле....в бг е по зле от тука!!!!!В хелсинки още не е станало под -25...мойта 155та запали на -25 ама най големия хит направи старата 33ка като запали на близо -50!!!!!!!!!!!!!!!а ако ви замръзва бензина що не купите препарат за бензин..или не продават такъв с БГ??той е просто много силен алкохол който не позволява на бензина да замръзне а и чисти от боклучета!!