PDA

View Full Version : Навигация за 166



turbi
10-05-2007, 11:37
Здравейте Колеги,

Един Приател си зе 166 ца с навигационна система...
Само че както се сещате сами на италиански..... с италянски дискове...


Има ли ниакакви опции това нещо да се смени и да се пусне БГ вариант??

Благодаря ви предварително!

valjo
10-05-2007, 12:10
Здравейте Колеги,

Един Приател си зе 166 ца с навигационна система...
Само че както се сещате сами на италиански..... с италянски дискове...


Има ли ниакакви опции това нещо да се смени и да се пусне БГ вариант??

Благодаря ви предварително!да иде в Ауто ИТалия да пита, ако може, те трябва да могат да му доставят диска...

angel1974
10-05-2007, 13:09
Колега, аз написах фермани на тая тема :D :D :D
Моята 166-ца също е с навигация и карта за Италия и Европа.
Вариантите са 2
1. В момента се опитват да ми конвертират БГ карти във формата на тези, които са на ЦД-то от Италия
2. Има ги в Милано Моторс - вносителя на Алфа и струват 460лв. и са за целия Балкански полуостров.

Ако нещо стане ще напиша тук във форума, ако пък той успее да намери дай инфо насам. Че освен мен мисля, че има още няколко човека, които се интересуват от това.

Ако имаш въпроси питай.

angel1974
10-05-2007, 13:11
А ако не може са си смени езика на дисплея тук има инфо как става това http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=10944

Kuku
10-05-2007, 14:03
Защо не се съберете 5 човека, дето искате навигация на български, поръчайте от АутоИталия (460лв. делено на 5 човека са по ~90лв. на човек 8) ) и си направете копия за всеки, а оригиналното CD запазете за други колеги, на които можете да продадете копия срещу някаква символична сума :wink:

angel1974
10-05-2007, 14:11
Защо не се съберете 5 човека, дето искате навигация на български, поръчайте от АутоИталия (460лв. делено на 5 човека са по ~90лв. на човек 8) ) и си направете копия за всеки, а оригиналното CD запазете за други колеги, на които можете да продадете копия срещу някаква символична сума :wink:

Kuku
10-05-2007, 14:40
Не вярвам да има чак толкова сериозни защити :)
Щом е създадено от човек, значи може да бъде развалено от човек :lol:

pinko
10-05-2007, 15:50
Мен не ме бройте, аз си имам перфектна навигация на Кютека (Qtek 9100), пък и доколкото съм чел по немските Алфа-форуми, навигацията на 166 е доста куца(софтуерно и хардуерно), освен това дисплея е разположен много ниско и е ужасно неудобно (и доста опасно) да си местиш погледа от пътя надолу към скоростния лост.

В момента положението с картите е такова, че за да може да се разчита на навигацията, трябва да се ползват поне 4 вида продукти.

Аз ползвам:

Route66 за София-град (много добра карта, даже и най-малките улички ги има, знае еднопосочните) и цяла Западна Европа.

Destinator - за Гърция и островите - най-добрата карта до момента. Почти новите налични карти (от началото на 2007 г.) за Западна Европа , особено Италия и Швейцария са перфектни, знае даже таксите на магистралите и тунелите, знае и къде има радари-самоснимачки и предупреждава(4 пъти ми спаси задника около Милано и Женева).

iGo - Словения, Хърватска, Румъния, Унгария,Чехия и Словакия

TomTom - за България (извън София), за Турция (доста прилична, почти идеална карта на Истанбул), също и цялото крайбрежие Измир, Мармарис, Анталия и т.н., също и Централна Турция, и Кападокия е доста добре обхваната.

Всички тези карти и софтуер ги има НАПЪЛНО безплатно в нета :shock: , своевременно се появяват и актуалните ъпгрейди. Всичките могат да говорят и на български, както и на всякакви други езици, включително руски.

Вервайте ми, невъзможно е дори 1/100 от всичко това да бъде възможно с фабричната навигация на 166. Освен това Кютека си го монтирам на най-подходящото място до волана и не се налага да си местя погледа от пътя.

Освен това винаги е в мен и го слагам в която кола карам в момента. :D :D

S@gittarius
11-05-2007, 08:26
От къде може да се сдобием с тази екстра?

trustworthy
11-05-2007, 09:02
...Освен това винаги е в мен и го слагам в която кола карам в момента. :D :D

Забрави да споменеш какъв външен ГПС модул използваш и че той също би трябвало да е винаги с теб за да позлваш навигация ;)

georgyg
12-05-2007, 16:33
9100 има ГПС :?: Обаче май няма :oops:

mike
13-05-2007, 00:58
Аз намерих две цд-та на NAVTECH за ПЕЖО и Ситроен и за БМВ, дали ще станат на алфа 166. Някой знае ли кой е производителя на нашата навигационна система?

emil georgiev
13-05-2007, 10:40
Здравейте Колеги,

Един Приател си зе 166 ца с навигационна система...
Само че както се сещате сами на италиански..... с италянски дискове...


Има ли ниакакви опции това нещо да се смени и да се пусне БГ вариант??

Благодаря ви предварително!
виж в Мтел ,пък и за какво ли и е навигацията само мацките ще впечатляваш

angel1974
14-05-2007, 09:29
От къде може да се сдобием с тази екстра?

от Милано Моторс :D :D :D ако наистина може да го копираме ще купиме един на партия за 460лв и ще ги го размножиме. :D :D :D

angel1974
14-05-2007, 09:59
Аз намерих две цд-та на NAVTECH за ПЕЖО и Ситроен и за БМВ, дали ще станат на алфа 166. Някой знае ли кой е производителя на нашата навигационна система?

а за БГ ли са тези цд-та :roll: :roll: ако са за БГ може да пробваме :roll: :roll: по принцин на Алфа-та ми диска за Италия е на NAVTECH.

angel1974
14-05-2007, 09:59
Здравейте Колеги,

Един Приател си зе 166 ца с навигационна система...
Само че както се сещате сами на италиански..... с италянски дискове...


Има ли ниакакви опции това нещо да се смени и да се пусне БГ вариант??

Благодаря ви предварително!
виж в Мтел ,пък и за какво ли и е навигацията само мацките ще впечатляваш

в Мтел няма такива неща, гаранция ти давам :D :D :D :D а навигацията е супер полезно нещо, особенно ако работи :D :D

pinko
14-05-2007, 13:31
...Освен това винаги е в мен и го слагам в която кола карам в момента. :D :D

Забрави да споменеш какъв външен ГПС модул използваш и че той също би трябвало да е винаги с теб за да позлваш навигация ;)

Използвам Haicom HI-406C SiRF III BT GPS, около 200 лева струваше и е винаги в мен, голям е колкото кибритена кутийка. Какъв е проблема?

trustworthy
14-05-2007, 13:38
...Какъв е проблема?

Проблем няма ;) Просто пояснение, че 9100 няма вграден ГПС приемник

mike
17-05-2007, 17:24
Аз намерих две цд-та на NAVTECH за ПЕЖО и Ситроен и за БМВ, дали ще станат на алфа 166. Някой знае ли кой е производителя на нашата навигационна система?

а за БГ ли са тези цд-та :roll: :roll: ако са за БГ може да пробваме :roll: :roll: по принцин на Алфа-та ми диска за Италия е на NAVTECH.


Не не са за БГ, и се оказаха за някакави стари модели и не вършат работа. Но със eMule намерих ЦД-та за почти цяла европа за ALFA 166, без БГ и сега вече имам работеща навигация, която за момента ползвам само да ми сверява часовника и да ми показва GPS координатите. Много ме изненада като ми Upgrade-на софтуера на цялата ICS, но не забелязах някакви допълнителни функции.

MaVrUt
17-05-2007, 18:24
малко изжън темата. Плаща ли се за сателитна навигация и ако се плаща колко се плаща ?

angel1974
18-05-2007, 08:52
Аз намерих две цд-та на NAVTECH за ПЕЖО и Ситроен и за БМВ, дали ще станат на алфа 166. Някой знае ли кой е производителя на нашата навигационна система?

а за БГ ли са тези цд-та :roll: :roll: ако са за БГ може да пробваме :roll: :roll: по принцин на Алфа-та ми диска за Италия е на NAVTECH.


Не не са за БГ, и се оказаха за някакави стари модели и не вършат работа. Но със eMule намерих ЦД-та за почти цяла европа за ALFA 166, без БГ и сега вече имам работеща навигация, която за момента ползвам само да ми сверява часовника и да ми показва GPS координатите. Много ме изненада като ми Upgrade-на софтуера на цялата ICS, но не забелязах някакви допълнителни функции.

хммм това с ъпгрейда е интерестно.
Тези дни ще ходя до моя човек да видя какво е сътворил. Явно обаче трябва да мислиме дружно над въпроса как да се сдобиеме с цд-та за БГ.

angel1974
18-05-2007, 08:54
малко изжън темата. Плаща ли се за сателитна навигация и ако се плаща колко се плаща ?

за тази, която ти е в колата НЕ. Ако искаш разни услуги като GPS България с охрана, съблюдаване на параметри и т.н. тогава ДА, също така в Европа има цели пакети услуги, които се предлагат от оператори в определени Call center-ове и можеш да им звъниш за какво ли не. Това също се плаща.

Но когато имаш устройство за навигация в колата, само ти трябва ЦД за определения район и си ОК.

П.С. Ако го нямаш устройството също се плаща за него :D :D :D :D :D

Derry
19-05-2007, 07:43
Аз малко не разбрах колко ще излезе цялата работа. Да речем зимам си qutek и Haicom HI-406C SiRF III BT GPS и след това вече за какви пари ми трябват на година ако ми трябва само за ориентация.

pinko
19-05-2007, 14:12
Аз малко не разбрах колко ще излезе цялата работа. Да речем зимам си qutek и Haicom HI-406C SiRF III BT GPS и след това вече за какви пари ми трябват на година ако ми трябва само за ориентация.

След като си купиш Кютека (или какъвто там друг PDA си харесаш) и GPS приемник, повече никви пари не трябва да се дават. Нито на година, нито на месец.

Софтуер и карти има из нета колкото си искаш, новата версия на ТомТом даже говори на български.

Ето тук може да попрочетеш и да се образоваш по темата.

http://forum.pocketbulgaria.com/viewtopic.php?t=5695

Derry
20-05-2007, 00:16
Мерси, вече всичко ми е ясно. :D

angel1974
26-05-2007, 11:00
Колеги, успяха да ми копират оригиналния диск на NAVTECH за Италия и работи без никакъв проблем.

Така, че за тези които искаме да имаме работеща навигация за БГ съществува следния вариант.
Както вече споменах оригиналния диск за БГ и Балканите в Милано моторс се продава за 460лв. Предлагам да видиме колко от нас искаме да имаме такъв диск, да купиме един и да го копираме, колкото ни е нужно.

Аз съм първи кандидат да направиме партия за един такъв диск. Има ли още желаещи. ???

bobbybg75
27-05-2007, 05:29
аз съм също за

митко
28-05-2007, 14:00
и аз съм съгласен,но ако се съберем над 15 човека.

митко
28-05-2007, 14:09
а колко е подробна картата и как ти го копираха диска,в смисъл какво стана с копието?аз ще дам моя диск на едни маняци да пробват да нанесат картата на българия на него-така ,че да го разпознае навигацията на алфата.

mike
28-05-2007, 14:12
И аз се включвам за ЦД-то с БГ карта. Само, че има една подробност: до 2000г. е система G2, а след това G3. Дисковете от по старата система стават на по-новата, но обратно не.

angel1974
29-05-2007, 10:48
а колко е подробна картата и как ти го копираха диска,в смисъл какво стана с копието?аз ще дам моя диск на едни маняци да пробват да нанесат картата на българия на него-така ,че да го разпознае навигацията на алфата.

доколкото знам тази която се продава в БГ е за целия Балкански полуостров.
Тази която ми я копираха е за Италия. В момента в колата е копието и работи без проблем, ама само ме позиционира, и ми казва най-близката търсена точка, но в ............... Италия :D :D :D
Оргинала съм го оставил в моя човек, който първата му задача беше да ми наложи БГ карта в тоя формат. Проблема е, че освен карта има и още един друг куп данни и засега не става.
Затова е най-добре да се сдобиеме с оргинално ЦД за БГ и да го копираме. :D :D :D

angel1974
29-05-2007, 10:49
И аз се включвам за ЦД-то с БГ карта. Само, че има една подробност: до 2000г. е система G2, а след това G3. Дисковете от по старата система стават на по-новата, но обратно не.

хммм, това е интерестна подробност :roll: :roll: трябва да е вземеме под внимание.

angel1974
29-05-2007, 16:04
Тия от Милано Моторс ме убиха. :shock: :shock: днес им звъннах да ги питам за ЦД за навигацията и ми казаха, че ............... НЯМА такова нещо за БГ нито за старите Алфи, нито за новите. Производителя не правил с карта за БГ. :shock: :shock: :shock:
Или нещо този не беше наясно или първото ми инфо, че може да се купи диск за БГ е невярно.

Сбъркана работа :roll: :roll: :roll:

bobbybg75
30-05-2007, 07:20
решение на проблема може да бъде да си издарпате от e-mule navtech 2006 - 2007 ама само за италия

Kostadin
30-05-2007, 10:00
колегата pinko ви каза най-добре как да се оборудвате с добре работеща навигация :wink: макар, че лично на мен навигация за Бг май ми е излишна :roll:

angel1974
30-05-2007, 10:04
Въпроса е в това, че като имаш една екстра е добре да я използваш. Аз също мога и без навигация в БГ. Също мога на мойте мобилни устройства да си сложа навигация. Ама идеята е друга.

митко
30-05-2007, 10:45
ако някои ще ходят оттатък австрия мога да им услужa

bobbybg75
30-05-2007, 17:34
за италия мога да услужа с cd 2006 / 2007 за G3 модул обаче

ov4arq
28-07-2007, 13:41
Искам да попитам за навигацията-понеже нямам отвор за CD от който да мога да сложа диск със софтлер от каде аджаба да го направя? Някак си като сложа чеинджара ли или пък трябва да купя нещо спецялно за случая? Ако някой даде акъл ще съм му много признателен!

alfeta71
28-02-2008, 21:03
Колеги, успяха да ми копират оригиналния диск на NAVTECH за Италия и работи без никакъв проблем.

Така, че за тези които искаме да имаме работеща навигация за БГ съществува следния вариант.
Както вече споменах оригиналния диск за БГ и Балканите в Милано моторс се продава за 460лв. Предлагам да видиме колко от нас искаме да имаме такъв диск, да купиме един и да го копираме, колкото ни е нужно.

Аз съм първи кандидат да направиме партия за един такъв диск. Има ли още желаещи. ??? аз сам съгласен да платя целиат диск но можеш ли да ми гарантираш че ще работи ,аз имам алфа 166- 2002година.

purko
09-05-2008, 23:14
Добре, добре.. това което разбрах от тази тема е че диск с работеща навигация за БГ който да работи с оригиналната навигация на 166 няма, но пък има алтернативен метод за сдобиване с навигация чрез този Кютек.
Може би малко не се отнася по темата но бих искал да попитам, тъй като 166цата дойде без диска с навигацията за Италия , от каде бих могъл да си набавя такъв , поне да си сверявам часовника.. До колкото разбрах от по-горните постове трябва да търся navtech 2006 - 2007 в нета, но там торентите които открих са с по 2 диска
Navteq Mappa Italia Nord 2006-2007 cd1
Navteq Mappa Italia Sud 2006-2007 cd2
та мисълта ми е, дали трябва да се записват на 2 диска или пък да се запишат заедно на 1 двд или какво ?
:?

angel1974
10-05-2008, 09:59
Доколкото разбирам единия е за северна италия, другия за южна.

най-вероятно ти трябват 2 диска. По принцип познавайки мисленето им, напълно разбираемо е това разделение. За тези в Северна Италия, самата Италия свършва до .......... Рим., другото те въобще и не го броят за съществуващо.

purko
10-05-2008, 12:34
Аха, ясно. Мерси много.
Само да попитам от къде може да се намери в интернет копие на оригиналния диск за навигация защото тези които намерих нямат сийд и не мога да ги сваля :(( Ако някой може да помогне ще съм ви много благодарен :)

valjo
10-05-2008, 14:15
мойта си дойде с диск и той е за цяла италия ... .
но той не ти трябва, тъй като и с диск пак неможеш да си свериш часовника :)

тя си го гледа от спътниците, и понеже няма настройка за ЕЕТ (ГМТ +2) ....
и половината година най доброто е час назад, което можеш да постигнеш

но другата половин година сме с точен часовник ;)))

purko
10-05-2008, 23:03
:) Благодаря ти много за информацията! :) Наистина ми беше от полза :P

nasty
11-05-2008, 18:17
Добре де а за 159-ките с навигация как стой въпроса ?
В сми диска от 159 да се пробва за 166 ? Все пак трябва да има ако не за бг само то поне за целия полуостров диск с навигация.

ACEHOB
22-09-2008, 13:35
До къде стигнах аз:

Имам работеща навигация на navitech 2008 за лагуна 2 (със карти за цяла источна европа).
Тествах я в в София и мога да кажа че е задоволително добра. Пробвах в Алфата но не работи.
Идеята ми е да направя нещо общо от нея и от тези които имам а именно:

2008 - CD_6025 - Navtech Navteq Siemens Opel (DB compatibile Alfa 166 Lancia Lybra)- Italia.rar
Navtech Navteq 2007 2008 Alfa Lancia Fiat - Mappe Mappa Italia Europa Germania etc LEGGETE.rar
Navteq Alfa Romeo 166 [2007-2008] Ita.iso
Navteq VDO 2008_2 Eastern Europe.iso
RT3 Navteq Eastern Europe South 2006-2007 (Greece Croatia Bulgaria Romania Bosnia-Hertzogovina Macedonia Albania and Serbia Montenegro).nrg

Който може да помогне с нещо да ми пише на ЛС.

rodeff
03-12-2008, 16:05
Карта за БГ няма да има.
От NavTeq ми пратиха това:


Thank you for contacting NAVTEQ.
Currently for your navigation system there is no map available for Eastern Europe. This decision was made by the navigation system or car manufacturers as we only produce the maps requested by the manufacturer. Therefore at this moment we do not have any planned released date for a map of Eastern Europe.

A иначе ако направиш нещо със CD-тата свиркай веднага :-)

RASI
07-06-2012, 22:42
imali disk ili niama kvo stava

qpwo
07-06-2012, 22:49
[QUOTE=RASI;1086244]imali disk ili niama kvo stavНяколко колеги ми искаха диска с оригинала за западна европа.. Моля пратете онзи линк където мога да кача файловете, все все го забравям и губя....
Извинявам се на колегата дето му загубих скайпа и не му пратих файловета за диска на навигацията за западна Европа
ПП Значи колеги говоря за онзи диск , който повечето имаме - за няколкото държави от западна Европа...

krum_iliev
08-06-2012, 13:06
колеги може ли някой да ми прати диск с нави за да си сверя поне часовника

ecotronic
08-06-2012, 13:11
колеги може ли някой да ми прати диск с нави за да си сверя поне часовника

Часовника можеш да си го свериш и без диск.
Трябва да откачиш буксата от навигацията в багажника.
Тогава ще можеш да го свериш ръчно. След това пак ще я закачиш.

to_lose_HEART
08-06-2012, 17:29
или да си закачиш акумулатора в точно определен час и да стартираш ИЦС

qpwo
09-06-2012, 08:14
Ако сложиш оригиналния диск никога не можеш да си свериш часовника вярно...