PDA

View Full Version : Скъпа ли е подръжката на 166



gdd55
10-05-2007, 23:28
Решил съм да си взема 166 2.4жтд 136коня в края на лятото и се интересувам дали е скъпа подръжката на такъв автомобил,като за класа си

pinko
10-05-2007, 23:49
Решил съм да си взема 166 2.4жтд 136коня в края на лятото и се интересувам дали е скъпа подръжката на такъв автомобил,като за класа си

Скъпичка е, но в рамките на нормалното за тоя клас. Ланча Капа е около 4-5 пъти по-евтина за поддръжка обаче. В сравнение с 166 Мареята се кара без пари направо.

Особено окачването си е цифромания.

~1000 лева отпред и ~1600 лева отзад, само части без труд, това са цените само на носачите (без амортисьори, биалетки, кормилни накрайници, стабилизираща щанга и т.н.)

иначе матора 2,4 жтд е доста разпространен, пък и е здрав като релса.

Скоростната кутия на 166 обаче е уникална, но пък не съм чувал да се троши.

Абе като я купиш приготви около 1000 лева за да смениш сички ремъци, ролки, демпферни шайби, масла, филтри и кво ли още не, а после се готви за около 2500 за окачването, после още 1000 лева за амортисьори и така...

S@gittarius
11-05-2007, 09:07
8) Да не отчайваме бъдещия колега 8)
166 е сравнително здрава, и ако се грижиш за нея, тя ще се погрижи за теб. Частите и ремонтите са скъпи, но по принцип се разваля рядко (при условие, че се отнасяш подобаващо с нея) . Същото се отнася и за нейната предшественичка, макар че спецовете смятат, че 166 едва ли ще излезне от сянката на 164. За разлика от частите, консумативите на 166 не са скъпи. Единственото условие е да са италиански. Що се касае до мотора, преди не съм карал дизел, но за този модел 2.4/136 hp, мога да кажа само добри думи. Независимо, че всеки "разбирач" ще ти каже да бягаш далеч от италианските дизели. Малко е шумен на място, но влезне ли в обороти не се чува и возенето е приказка.

TaNo
11-05-2007, 09:47
Не го плашете чак толкова! :wink: Със наща Алфа имахме наскоро проблеми с носачите и горе доло с това мога да помогна, та тъка отпред е с по два носача на колело ние бяхме сменили малкия и той струваше около 120лв а на по-големия цената му е около 250лв.
Подръжката е малко па скъпа ама ако се кара нормално и както казаха по горе се подържа няма да имаш проблеми, но това е наистина една страхотна кола.И трябва да имаш около 1000лв като е вземеж за обслужване и евентоално някъкви проблеми ако се поевът, но се пак като е купуваш ще я прегледаш добре!

gdd55
11-05-2007, 17:27
Явно за други цифри говорим тука не е като при мареята :)
Но въпреки това съм решил да си взема такава.А окачването здраво ли е че от окачването на тия фиати вече ми се драйфа,то неможе да се изисква от евтина кола като фиата много ама все пак да ги бяха направили малко като хората.