PDA

View Full Version : Как се сменя филтъра на климатроника?



manolito
12-05-2007, 17:50
Как се стига до него? Помагайте. :roll:

virusalfa
12-05-2007, 19:28
Отваряш капака на двигателя.Под пластмасовия капак,който италианците са го направили от една типично за тях пластмаса-боклук,родобна на тая,от кутия шоколадови банбонки,се намира филтъра.Разположен е в кутия,има капаче,което се отваря и филтъра се изважда нагоре,ще го видиш.Без активен въглен в повечето магазини е 20-тина лева,а оригинален съм го виждал 55-65лв

Boby
12-05-2007, 23:23
Филтъра за въздуха в купето или филтъра за систената на климатика? :roll:

virusalfa
13-05-2007, 00:58
Филтъра за въздуха в купето или филтъра за систената на климатика? :roll:Тая суперка твоя ли е?От кога стана фен на бензино?

Boby
13-05-2007, 12:18
Брат ми я купи ама и аз я разкарвам из улиците.Скоро ще стана и фен на газта. :D Не харчи много,около 10 даже и по-малко,но пустия бензин скъп. :? За сега не мисля да изневерявам на дизела.Споко. :wink:

virusalfa
13-05-2007, 14:09
Брат ми я купи ама и аз я разкарвам из улиците.Скоро ще стана и фен на газта. :D Не харчи много,около 10 даже и по-малко,но пустия бензин скъп. :? За сега не мисля да изневерявам на дизела.Споко. :wink:Абе аз на колко тиквеника тук у форума обяснявам,че когато е в час на градско гори около и дори под 10,ама тия не вдеват...Нормално било и по 3 кила масло на 10 иляди да гори.Друг път!Просто алфичките са им на малко под 400 иляди,тва е

Boby
13-05-2007, 15:06
Е зависи какви са.Така като гледам най-големите и най-тежките 164 и 166 харчат най-малко.Попаднахме на много гледана кола.Собственика и дори и е водил дневник :D .На 102000 беше и навсякъде имаше стари лепенки за смените на филтри,течности и като гледам са и реални. :) Маслото за тия 1000км не го е пипнала.

Iltcho
14-05-2007, 12:24
Маслото за тия 1000км не го е пипнала.

Малко ОФФТОПИК и от мене 8)
Нема и да го пипне. На моята и смених маслото със Селения ГОЛД с купуването. От тогава до сега 4 000 км, като 50% от тях градско. Не е мръднало грам, а е на 99 890 по километраж. За разхода на бензин - около 8 извънградско с каране максимално до 130 иначе около 100 средна скорост. Градско пердаша над 11 обаче... с тоя климатроник... :oops:
Същия случай е и при мен с воденето на дневника.Всяко нещо описано подробвно, и понеже ми бе интересно какво точно пише - отидох при познат, който 6 години е живял в Итарлия - да ми попреведе. Та даже е писала уважаемата Магдалена Лоренцо кога е наливала течност за чистачки, колко и каква. Отделно салона свети като нов и няма нито едно място да е протрит (а е син плюш). Нито педали са изтрити, нито скоростен лост, нито волан. Ключа е оригиналния и няма 1 драскотина. Направо съм изумен колко е пазена колата. 8)

Boby
14-05-2007, 18:37
И на тази интериора е като нов,волана не е излъскан грам нито ск.лост.Под седалките си намерих няколко евро,стари италиански пари,шивашки метър,Очуди ме че няма нищо счупено по нея ей така за сефтето. :D И аз и сипах Селения Голд.Накрая ще видиме дали ще го пипне.Ако не е тайна от коя автокъща я купи?

Iltcho
15-05-2007, 12:36
Ако не е тайна от коя автокъща я купи?

Моята ми я докара Пламен от форума - Quadrofoglio или нещо такова му е ника. Беше подслонена в Италсервиз на 4-ти километър, ама си бях дал поръчка за тая кола де 8) Останах много доволен от отношението на Пачо към мене, и от състоянието в което получих колата.

virusalfa
15-05-2007, 13:59
Дотук разбрахме на кой колко му е запазена колата.Айде сега ако некой има нещо да допълни към смяната на филтъра :idea:

manolito
16-05-2007, 22:35
Благодаря за оказаната голяма помощ! :D Като ми остане малко време ще бръкна под тази пласмаса да видя има ли нещо като филтър. Само него не съм го сменял от като си я купих. :wink:

alfaracer
21-05-2007, 21:38
Днес си смених моя филтър 25лв от "КОСЕР".Беше мръсен колкото торбичка на прахосмукачка, пък нали и зимата въздуха си минава през него.Но трябва да си оправя климатика , че духа нещо ама не се осеща да е студено и нищо не охлажда.

Iltcho
21-05-2007, 21:49
Днес си смених моя филтър 25лв от "КОСЕР".Беше мръсен колкото торбичка на прахосмукачка, пък нали и зимата въздуха си минава през него.Но трябва да си оправя климатика , че духа нещо ама не се осеща да е студено и нищо не охлажда.


Що ли си мисля, че от някъде имаш изтичане на фреон? :roll: Иди направи 1 тест при занимаващите се с климатици и да ти напълнят системата с фреон.

п.п. На климатроника му трябват поне 4-5 минути за да почне да духа яко студено. Поне при мене е така.