PDA

View Full Version : проблем алфа 146 1,3 боксер



rado
11-02-2005, 10:14
реших да си купя една Алфа Ромео 146,огледах колата всичко и е наред от вътре и отвън но забелязах следния проблем.Мотора е 1,3 boxer ,като я запалих нямаше стабилни обороти на празен ход даже като я оставиш загасва сама,след което трябва да въртиш на стартер поне 30 секунди за да запали.Това го прави и като е загряла.Горивния маркуч явно беше пукнат защото капеше гориво.Като я пробвах си вървеше добре даже доста добре.Ако се сещате за някаква евентуална причина за този проблем ще съм ви много благодарен ако я споделите с мен защото колата ми харесва много и мисля да си я взема

Kostadin
11-02-2005, 10:30
може да иска да и се направи центровка.доколкото знам боксера изисква много прецизна центровка, а такава най-добре правят във вантотрейд.

Kostadin
11-02-2005, 10:32
а и забравих да спомена, че ако си решил да я купуваш направо най-добре е ако имаш възможност да закараш във вантотрейд тъкмо ще ти кажат от какво губи оборотите.

boian
11-02-2005, 10:36
За каква центровка става дума?Нали няма делко?

Kostadin
11-02-2005, 11:23
За каква центровка става дума?Нали няма делко?
от къде си мислиш че няма делко?баща ми има 33-ка боксер и си има делко.

rado
11-02-2005, 11:29
а може ли причината да е в това че капе гориво от горивния маркуч,нали системата работи под някакво налягане а като изпуска налягането не е едно и също.Пропуснах да отбележа че на празен ход от ауспуха излиза черен дим като когато сместа е богата,но при по високи обороти всичко си е нормално

boian
11-02-2005, 13:28
Ами мойта има 2 бобини и оттам тръгват кабелите за свещите и отиват направо, никъде няма делко

snow
11-02-2005, 16:54
И на мен ми се появи същия проблем. И се чудя къде да отида до сега не съм бил в Вантотрейд. Дайте съвет!
Благодаря ви! :yawn:

Mury
15-02-2005, 19:18
За каква центровка става дума?Нали няма делко?
от къде си мислиш че няма делко?баща ми има 33-ка боксер и си има делко. Ами няма делко наистина е с 2 бубини а центровка неможе да се прави защото вси4ко се определя от ЕКУ-то

Bobo
15-02-2005, 20:08
Моторче на ниските обороти или датчик за температурата или ламбда сонда това ви е проблема мисля че във ванто ще ви го открият за нула време :wink:

Mury
15-02-2005, 22:00
Абе да ви кажа 4естно може да сму4е таино въздух от някъде :tongue:

rado
22-02-2005, 15:29
последното което забелязах е че като извадя куплунга на температурния датчик всичко си идва на място.двигатела заработва равномерно и върви много добре.правя същото и с ламбда сондата но тогава няма разлика,тя е с три кабела два бели и един черен по кои трябва да получава компа сигнал,защото на диагностиката не можа да покаже данни от сондата в реално време а и намери грешка и се съмнявам че може да не е вързана както трябва когато са я сменяли

boian
22-02-2005, 18:27
Къде се намира тоя датчик?

rado
23-02-2005, 11:06
датчика се намира от ляво(гледано пред двигатела) до всмукателните траби (води се ECT-engine coolant temp. sensor) ламбда сондата е сменяна от нея идват три кабела два бели и един черен.В момента подгряването и е вързано на бял и черен кабел,а по другия бял би следвало компютъра да получи инфо за сместа и да я коригира, но при сравнение с други автомобили подгряването е на двата бели а сигнала на черния кабел.Ако ми кажете как е при вас ще съм много благодарен,а може и съпротивлението да измерите на изводите за подгряването при мен е 10 ома при загрял двигател

boian
02-03-2005, 09:39
И аз имах проблем с паленето на студено,като я запаля работи 10 сек. и угасва.Това е докато загрее малко.Обаче преди няколко дни ходих до Банско общо около 1200-1300км. със скорост 90-140,не съм мислил за икономия на гориво,винаги на предавка.И сега като я паля нямам такъв проблем. Е може ли някой да ме светне как така се оправи сама? Да не би да е била задръстена като някой дърт тютюнджия с бронхит и от планинския въздух да се е оправила :shock:

Emus
02-03-2005, 16:20
Проблема на колегата Boian го имах и аз и го реших по същия метод :D
Това беше преди година и нещо. От миналото лято обаче имам още по странен проблем - трудно пали на студен двигател .... но ...... само когато температурата на въздуха е малко над нулата :shock:
В тия студове дето настанаха колата пали от половин оборот :shock:
Миналото лято я водих във Вантотрейд и общо взето нищо не можаха да ми кажат (тогава не знаех, че като е студено ще пали), само ми обясниха че ламбда сондата ми работела перфектно и всичко друго било ОК.

Ха сега къжете на к`во може да се дължи!

Alfoso
15-03-2005, 14:33
И аз имах проблем с паленето на студено,като я запаля работи 10 сек. и угасва.Това е докато загрее малко.Обаче преди няколко дни ходих до Банско общо около 1200-1300км. със скорост 90-140,не съм мислил за икономия на гориво,винаги на предавка.И сега като я паля нямам такъв проблем. Е може ли някой да ме светне как така се оправи сама? Да не би да е била задръстена като някой дърт тютюнджия с бронхит и от планинския въздух да се е оправила :shock:
По правило не е зле да се "отпушва" от време на време,щото като се кара повече градксо и се наслгва,задръства и т.н...добре си направил и е дало резултат... :yes:

rado
15-03-2005, 17:57
при мен проблема е следния-няма мощност на ниски обороти,на сфетофара трябва да вдигна оборотите на 1500 за да тръгна,но всичко се оправя като изключа температурния датчик или като включа климатика

SIS
16-03-2005, 10:14
при мен проблема е следния-няма мощност на ниски обороти,на сфетофара трябва да вдигна оборотите на 1500 за да тръгна,но всичко се оправя като изключа температурния датчик или като включа климатика

Вие на колко потегляте нормално, при положение, 4е на свободно оборотите са 900?! На 500 оборота?! Според мен 1500 оборота за потегляне са си нормални и не мисля, че това означава загуба на мощност.....

rado
16-03-2005, 11:44
да колега нормални са,но автомобила потегля с много малка мощ нещо се чува че препатква отпред и е така до достигане на 3000 оборота,като тогава се чувства особена разлика в мощноста автомобила направо литва. Ако до достигане на 3000 оборота върнеш малко педала на газта се чувства малко подобрение но за кратко

alfamilano
18-03-2005, 18:25
Моторче на ниските обороти или датчик за температурата или ламбда сонда това ви е проблема мисля че във ванто ще ви го открият за нула време :wink:

Ех тва моторче бе! Браво на БоБо,тва е батка!

boian
18-03-2005, 19:46
И при мене е същата работа като rado, само че припатква като отнема газта, иначе трудничко набира до 2000 об. но после литва

rado
19-03-2005, 11:28
моторчето сам го сменял с други две(втора употреба) и с трите моторчета колата се даржи по един и същ начин. Ато по принцип си работи чувасе как "съска" като се менят оборотите. Ходих на много места за диагностика на всички ми казват колата е перфектна,само на едно место правиха тест на всички датчици и компоненти и ми направи впечатление че като тестваха моторчето започваше много бързо да премигва лампата на таблото(check engine) и стрелката на оборотомера се качваше до 4000 и обратно до 0. Там казаха че нещо в компа било изгоряло ама какво никои не казва

Bobo
22-03-2005, 14:13
Ходи ли във Вантотрейд?

rado
22-03-2005, 14:33
не заштото сам много дале4 от София