PDA

View Full Version : Алфа 156 1.6 на газ



Amorphis
18-05-2007, 21:44
Здравейте колеги, от известно време се замислям дали да сложа газ на 156цата ми и вече да ви кажа почти съм се убедил.Мисля да слагам обикновенна газова и всеки съвет ще бъде мн.добре дошъл.(само не от рода на купи си газова за 2 бона да не ти се чупи колата:)).
Иначе една от старите ми алфи 164ка беше на газ... но все пак ми кажете за какви + и - говорим при алфите на газ.:?:
Мерси

JORDI
18-05-2007, 22:25
Колега,ако си с ПМ колекторни тръби не бих ти препоръчал обикновенна! А иначе във форума има много мнения,чети и решавай сам,защото,ако разчиташ друг да реши вместо теб,то от критиканти по темата може да избухне и трета световна война :D

Crusader
19-05-2007, 07:23
Наистина по-добрият вариянт е газов инжекцион /а ако е пластмасов всмукателния колектор, е почти задължително/. Колега огледай се из нета има доста предложения за около 1000 лв на български, руски че и италиански газови инжекциони. То като сравниш и цените - разликата не е чак толкова голяма, щото конвенционална газова от 2+ поколение /тоест всички симулатори и ламбда контрол/ е към 500-600, а ГИ излиза между 900 и 1100 от горепосочените.... :roll: а бе мисли и преценявай, иначе кво като е Алфа, върви си газ /според накои е оскверняване на колата - може и така да е :wink: ама икономисаните пари отиват за по-важни работи/.

Лелеееее :shock: днес гледам бенза 2.01, а LPG - 0.92 лв /цени при нас/

В момента с 10 лв. минавам 93-95 км. градско, което е 11.5-12/100 + около литър бензин /заради паленето на бензин/...е всеки сам може да си направи сметката :!:

Amorphis
19-05-2007, 17:05
Бе и на мен колеги ми писна на давам грешни пари за бенз.Значи 50-60 лв. /седмица колата не ги усеща, а не патувам чак толкова много.По прости изчисления и 14 газ да ми харчи(а се съмнявам) аз съм си намалил на 1/2 рзходите по предвижване:)
Иначе това за което говорите май не е пластмаса и може да се сложи обикновенна газова с плочка, така ми каза майстора и аз съм склонен да му вярвам , защото ми е прятел и е слагал вече на туин спаркове + 1 год. гаранция + факта че се возя почти без пари (в сравнение със сега).
Иначе съм имал алфа на газ и почти нямам оплаквания.Икономичексия фактор си е най-силен:)
Има ли някой с 156ца да сподели как е с газова(обикновенна или газов инжекцион)?

tipo1960
20-05-2007, 00:52
Аз съм с ГИ БРЦ на 156-та,така дойде от Италия.Доволен съм като динамика и разход.Щом си решил слагай газта по бързо.Ако газаджиите са добри и им имаш вяра може и обикновена газ,с всички защити на колекторите и филтъра.

Amorphis
20-05-2007, 18:50
Днес бензин 2.06 лв./л. , газ 0.91 лв.....ц ц ц ц ц...не издържам вече:)

TRENDi
20-05-2007, 21:05
OMB Super 100 - днес 2,23 - боли ме сърцето (джоба), но с 95 ми се появява проблема - "забиване на муцуната", а с Шел-ските боклуци освен това съм и с литър отгоре на разхода. Понеже минавам по 15-20 км на ден все още мога да си го позволя. А иначе лично аз газ няма да сложа на моя кола никога.

Amorphis
20-05-2007, 23:14
Би и аз така си виках ама като ти се наложи 600+ км/седмица минимум да праиш и да се чудиш добре бе защо пак съм без пари и без бензин , тогава май ще се замислиш.ГАЗовата уредба сега ми е приоритет номер едно, бензина ще стане и 2,40 скоро, нали сме европейци вече, кой ще ни пропусне да не плащаме по европейски.
Газта = половината пари за придвижване.Аз така ги виждам нещата.Колата се чупи, добре, всяка кола се чупи.Но поне ще има откъде да пестя за да си я оправя.:) :wink:

valjo
21-05-2007, 00:41
при 156 не е слаган метален смукателен колектор, изобщо

само пласмасов е, ако това ти помага в избора....

Bobo
21-05-2007, 01:08
при 156 не е слаган метален смукателен колектор, изобщо

само пласмасов е, ако това ти помага в избора....

Не е вярно има 156 със стария 1.6 мотор с метален капак :idea:

Amorphis
21-05-2007, 12:05
Доколкото зная и е проверено моята е с метален колектор и точно затова ми казаха, че може АГУ 2+ генерация, не е задължително ГИ.
Но разбира се , ще проверя пак преди да си слагам газта.

Amorphis
25-05-2007, 18:26
Добре,но все пак чета и в форума няма нищо за някой който е слагал газ на 156.Кажете какво е най-важното , къде трябва да се сложат предпазни клапи против детонация, симулатори и пр.:)
Ще ми бъде полезна тази информация за да зная какво да искам и какво да гледам в сервиза като ми я сложат.Говоря за обикновенна газова а не ГИ.

Колега, щом си със "старият" мотор, значи системата ще е както при 146, а дали е 1.4 или 1.6 - разлика няма, поне за АГУ-то, значи трябват ти симулатор на Дюзи /задължително/ и ламбда контрол /не задължително, но желателно/ последният може да се замени с обикновен симулатор на ламбда, ама разхода е малко по-височък, пък и динамиката куца, мойто мнение е че ако ще слагаш обикновена АГУ, е добре да е с ламбда контрол.
Задължително "кихаща" клапа преди дебитомера :!: Има такива в комбинация със смесителна плочка..бе за друго не се сещам, ако нещо те дразни - питай, ще помагаме колкото можем.

valjo
25-05-2007, 18:45
при 156 не е слаган метален смукателен колектор, изобщо

само пласмасов е, ако това ти помага в избора....

Не е вярно има 156 със стария 1.6 мотор с метален капак :idea: :shock: :shock: :shock: :shock: това оригинално ли ?!?

щото на Стефчо е 7ми97ма, аз по-стара от тая не съм виждал, и си е с пластмасовия капак и новия мотор...:) а и епер-а казва друго:)

Bobo
26-05-2007, 14:45
при 156 не е слаган метален смукателен колектор, изобщо

само пласмасов е, ако това ти помага в избора....

Не е вярно има 156 със стария 1.6 мотор с метален капак :idea: :shock: :shock: :shock: :shock: това оригинално ли ?!?

щото на Стефчо е 7ми97ма, аз по-стара от тая не съм виждал, и си е с пластмасовия капак и новия мотор...:) а и епер-а казва друго:)


Не са една или две тия с металния капак оригинално :wink: Но го има само при 1.6 мотора :wink:

Amorphis
26-05-2007, 16:19
И аз мога да потвърдя , че моята е с метален капак

ONLY
01-09-2007, 01:16
Amorphis какво стана сложи ли си газова :?:

Amorphis
09-09-2007, 17:57
Да колега сложих и се родих.Няма почти разлика бензин / газ , освен до 3000 об., е разбира се ходи малко по-малко на газ но какво пък.Още не съм я засичал колко харчи, но говорим за нещо от рода на 9 лв./ 100 км.
Уредбата е BRC,с автоматичен ключ(палиш винаги на бенз.) с симулатори,кихалки,авански и все такива неща които не ги разбирам много , но газовата стана супер.
Ще пиша още като покарам, утре имам път и ще засека колко ми харчи с точност.

JACCOMO
09-09-2007, 22:45
днес изпадна една униклана 1,8 ТС и дадох поръчка на човек за 2,4 ЖТД коъто обаче ми каза че са на по много километри дизелите в чужбина от сорта на по 200-250 и нагоре (мой човек си е)!Та сега дилемата е дали кат си дойде и не намери нищо да не взема ТС-а та за това искам да попитам с един готин ГАЗ Инжекцион за кам 1000 1200 кинта дали ще си залужава инвестицията или да си чакам за ЖТД (като весе съм прочел мненията ви за двата вида двигатели).Щото гледам некви фрапантни разходи от сорта на 12-15 градско :shock: И другото което исках да попитам е газовият инжекцион засяга ли пак стъпкови моторчета ланда сонди и такижа простотии които са си на колата или си бачка самостоятелно и примерно ако ми е преебе някое моторче или няква сонда там спокой да мога да си карам на ГАЗ без да ми забива муцуната да ми придърпва, прекъсва и т.н.

netsurfer
10-09-2007, 11:22
Да колега сложих и се родих.Няма почти разлика бензин / газ , освен до 3000 об., е разбира се ходи малко по-малко на газ но какво пък.Още не съм я засичал колко харчи, но говорим за нещо от рода на 9 лв./ 100 км.
Уредбата е BRC,с автоматичен ключ(палиш винаги на бенз.) с симулатори,кихалки,авански и все такива неща които не ги разбирам много , но газовата стана супер.
Ще пиша още като покарам, утре имам път и ще засека колко ми харчи с точност.
колко пари ти излезе?

Amorphis
10-09-2007, 17:51
540 лв. с прегледа и стикера от ДАИ.Моята не е ГИ, щото съм с метални колектори . Изчаквам все още да я засека и да улегне малко и ще пиша пак.

Amorphis
21-09-2007, 13:50
Поредния въпрос от моя страна .
Имам симулатор , но нямам джаджата която се казва ламба - контрол.
Необходима ли ми е ? С обикн.АГУ съм.

Crusader
22-09-2007, 19:43
От към разход и динамика е добре да има ламбда контрол, но не е абсолютно задължителен

Amorphis
23-09-2007, 13:31
Въпроса е , мисля, че сега трупа грешки и на бензин има проблеми при вървежа, дави се, мудна е , бе с 2 думи не върви изобщо като хората на бенз.А на газ няма никакви ядове.

Crusader
23-09-2007, 18:27
Вероятно трупа грешки щото симулаторите на са добри, пък и на Алфа компа е труден за лъгане със симулатори. Айде да направиш една диагностика и да се види какво ще излезе, пък после да мислим пак...

Amorphis
29-09-2007, 15:38
Проблема се оправи.Добре че има хора , които разбират от Алфи в тоя град.Симулатора се оказа проблема,колата е 6 :)Жалко че ще я продавам :(

dekst
15-11-2007, 18:17
здравеите колеги.преди два дена пуснах тема за алфа с обикновенна газова уредба.доста хора ми се присмяха но както и да е алфата си е моя и аз си решавам какво ще става с нея .та да се варна на вапроса./иаз отначало се чудеш дали ще варви тая кола, дали ще има някви проблеми ,колко ли ще ми гори.но при този скап бензин викам си ще рискувам.вземах турска уредба-газов клапан,нивомер комплект с бутилката и изпарител италиански ланди рентцо.плочка с две клапи едната пази дебитомера а другата другата освобоjдава налягането на ванка. монтирах си уредбата и слогих сащо и симулатор на диузите.в краина сметка резултата е--10л --80кл изминати градско.10лв-95кл иззминати изван градско при скорост 140./и това удоволствие ми костваше 350 лв.uspeh. :) :D :D :D :o