Club Alfa Romeo Bulgaria

Club Alfa Romeo Bulgaria (http://clubalfaromeo.com/forum/index.php)
-   Алфа Ромео 145/6 (http://clubalfaromeo.com/forum/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Чистене на бензинови дюзи? (http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=23513)

Vankata85 05-07-2008 16:57

Чистене на бензинови дюзи?

Колеги някои знае ли как да си изчистя бензиновите дузи аз 4е ми писна давам по 40лв през 6 месеца.И ако мога и сам как стажа какаж препаратда купя ,смисал не добажка за бензина непомага искам да ги сваля но незнам кжо да им 4истя то4но.Благодаря предварително.Колата е 146 2.0 Ти

tonov 05-07-2008 21:32

Оффф, имаше една много подробна тема, ама не мога да се сетя даже в кой раздел беше. Потърси я. Там колегата обясняваше точно това - как сам си е изчистил дюзите. Май имаше и линк към някакъв руски сайт.

едит: ето я

Vankata85 05-07-2008 22:31

Мерси колега.

GammaRay 06-07-2008 10:44

Хващаш си един прилеп - по едър, насочваш го срещу дюзата и ползваш ултразвука който излъчва муеехехе.

...в кръга на майтапа.Ако можеш да си позволиш нови, си ги смени!

ivan dimitrov 06-07-2008 17:20

Що пък прилеп като може да ползва делфин в случая.Във водата звукът се предава много по ефективно.
Оправете си заглавието колега за да може след време някой ако търси темата да я намери.И аз се сещам за една тема за инжекторите - авторът споменаваше трансформатор на 12в и някакъв разтворител май ама.... .Това ми се вижда доста съмнително - каква е разликата дали ще "цъкат" на колата или свалени?.А трябва и някой да им подава гориво та......При мен прибавките в горивото вършат работа.

kolev 06-07-2008 22:12

щото с трансформатора ги държиш постоянно отворени и кореселина може да ги промие хубаво.

WhitePower 07-07-2008 00:47

така с трафа ми се струва че ще ги прегрееш и ще изгорят
те за това го знам защото ако ти тунинговал колата и си напънал дюзите на 100 % - демек постоянно отворени за да държиш смес те изгарят и за това се лагат големи дюзи

kolev 07-07-2008 11:00

моите обаче не изгоряха и тоя начин за чистене не съм го измислил аз, а отворени се държат докато се изпразни спринцовката което е максимум 2 минути ако се мотаеш много.
ето на какво подлагат дюзите
http://www.youtube.com/watch?v=kHJSRpE5 ... re=related

kolev 07-07-2008 11:16

ПП
ако държиш да ти щракат дюзите докато ги чистиш, ползвай адаптер с променливо изходно и един диод свързан последователно на единия проводник. примерно 1N5400 , 1N5408 или друг. ако не искаш да надуваш със спринцовка, ползвай стара бензинова помпа.

Vankata85 07-07-2008 19:45

Последно какав трансформатор става ли от тея за телевизионите игри те са на 12волта и са на 1А. сас такав адаптер 6те стане ли?

Христо_Сираков 07-07-2008 23:22

Quote:

Originally Posted by Vankata85
Последно какав трансформатор става ли от тея за телевизионите игри те са на 12волта и са на 1А. сас такав адаптер 6те стане ли?

захранване от компютър става идеално

ssveto 08-07-2008 13:29

Quote:

Originally Posted by ico83
Quote:

Originally Posted by Vankata85

захранване от компютър става идеално

Става, но ако ще ползва идеята на kolev, му трябва променливо напрежение! А захранването за компютър е с право.

Идеята на kolev е много добра, виждал съм я реализирана, но използвайте диод за да не се повредят дюзите. Трябва ви просто трансформатор, 9V е достатъчен и един диод, може и едно R от 10-20ома последователно ако ще пуска само по една дюза.

EiJei 08-07-2008 17:42

за чистенето на дюзите

аз имах същият проблем - задръстените дюзи... ходих по майстори като гламав... всеки ми вика по 20 кинта на дюза и незнам си кфо и още двойно за ремонта... Колата наистина си личеше, че беше много зле, задънена от всякъде. На последният майстор, където ходих (Велико Търново за инфо) ми каза, че в бензиностанции OMV има спец добавка за чистене на газови инжекциони Fuel Injection Cleaner. Аз си викам, че тфа е неква прустотия, но се оказа че е ПЕРФЕКТНО. Дюзите се отдръстиха, дигна се мощността и кфо ли още не! Не можах да повярвам но стана.
Добавката е в черна тубичка по 350ml. Третира се първоначално на 30 литра бензин и ако не се оправи още една. Номера е да се рендосва постоянно, тоест на не по-малко от 3/4000 оборота на двигателя. За да има ефект. Та така чистенето на дюзите ми струваше 9.80лв. ;)

ivan dimitrov 08-07-2008 20:56

И по йофтинко може :D аз сложих някаква от окулу 3лв (по съвет на човек който я ползва отдавна) и ..... бачка си.

Vankata85 09-07-2008 15:54

Последно прав или променлив ток ,че се обърках вече.Моля да пишат хора които са правили тази маниполация ,благодаря на всички колеги за вниманието.

All times are GMT +3. The time now is 15:12.