Club Alfa Romeo Bulgaria

Club Alfa Romeo Bulgaria (http://clubalfaromeo.com/forum/index.php)
-   Алфи на ГАЗ (http://clubalfaromeo.com/forum/forumdisplay.php?f=35)
-   -   Ланди Ренцо Омегаз въпроси (http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=95627)

Ghostface86 21-04-2017 12:40

Ланди Ренцо Омегаз въпроси

Колата ми е, с този газов инжекцион. Монтиран е, още като е взета колата, през 2007 година. Търсих информация, из нета, но не намирам. Превключването на газ, не става при температура на антифриза. А при, определени обороти. Видях че изпарителите на Ланди, имат и електрическо подгряване. Газовите дюзи са MED(не съм много сигурен), а от страни пише Бош. И май и те имат, някакво подгряване.
Зимата как седи въпроса, с преминаването на газ? Нямах възможност, да я карам в големите студове и сега събирам информация.

don_pepone 21-04-2017 13:02

Не си доразбрал точно колега.
Превключването става над 1500-600оборота но след достигане на дадена температура.
Инжекторите Мед са мбого добри но ак сдадът багажа са по 120лв броя и нямат подгряване в смисъла кпйто си мислиш , а софтуерно- подава им се импулси да се раздвижат и сгреят малко преди да обърнат на газ.
Това което е Бош отстрани на рейката е Мап сензора с марка Бош, който е навит на рейката

Ghostface86 21-04-2017 13:48

Благодаря :unsure: Ама ми се струва, че много бързо минава на газ. От студен двигател. Ще трябва да отида, до сервиза.
А изпарителите, имат ли подгряване? Или само някои модели?

robygas 22-04-2017 16:22

Oмегаз може да работи и без температурен датчик на изпарителя. Зависи за какъв район е била сложена уредбата. В този случай ползва температурата на газта и има зададено софтуерно време при каква температура колко да изчаква. Това е по-тъпия вариант.
Другия е стандартния и там зависи с кой модел изпарител ти е уредбата. Темп. датчик е или в изпарителя или на маркучите на антифриза точно преди него.
Какъвто и да е варианта е добре да се види софтуено дали работят коректно датчиците.

П.П. Може да ползва и датчика на колата при някой.

Ghostface86 22-04-2017 18:06

С две думи, да си запиша час в сервиза.

Ghostface86 24-04-2017 20:43

Ходих в сервиза, дето е официален за марката. Казаха, че преминава на газ, когато преценил компютъра. :notify: Това, така ли е?

Ghostface86 30-05-2017 14:50

Общо взето, тия в сервиза май нищо не знаят. Жалко че за Ланди, няма къде другаде да се ходи.
Иначе газовата уредбата, е много добра и икономична. Търсих информация, по чужди форуми. И разбрах, че при необходимост, пуска и бензин заедно с газта. При натоварвания на двигателя.

Ghostface86 15-11-2017 14:36

Изпарителя е IG1, двустепенен до колко прочетох из нета. Казаха ми, че имал електрическо подгряване. Има ли такова нещо?

robygas 15-11-2017 17:53

Няма такъв изпарител.:laser:

Ghostface86 15-11-2017 19:49

Няма такова подгряване ли? Защото такъв изпарите има.

robygas 16-11-2017 00:43

1 Attachment(s)
НЯМА IG1 с електрическо подгряване?

Ghostface86 16-11-2017 10:18

Аз това питах. От първия ти отговор, не разбрах. Добре е подлежи ли на ремонт, видях че има мембрани и уплътнения за него. Че моя сега, леко изпуска. И кое ще е по-удачно, да го ремонтирам или сменя с турски. Щото нов такъв, е необосновано скъп.

Ghostface86 17-11-2017 10:14

Оказа се, че системата няма температуран датчик. И преминаването става на време, според температурата. Тоест програмирано е колко време да работи на бензин, при определена външна температура. Това проблем ли ще е, като стане отрицателна външната температура? И до колкото видях, не се ползва OBD връзка между газовата и бензиновия компютър. Което ми е странно.

ecotronic 17-11-2017 13:00

Това с превключването по време не ми звучи сериозно.

Няма температурен сензор на изпарителя, но се ползва този на мотора. Обяснено е на стр. 14:

http://www.plimont.com/Prezentacija_OMEGAS.pdf

Ghostface86 17-11-2017 13:19

Така казаха тия, от официалния сервиз. Аз само повтарям думите им. Че било заложело колко време да работи, според температурата.

---------- Post added at 12:19 ---------- Previous post was at 12:06 ----------

Аз от газови не разбирам.

All times are GMT +3. The time now is 22:57.