Club Alfa Romeo Bulgaria

Club Alfa Romeo Bulgaria (http://clubalfaromeo.com/forum/index.php)
-   Алфа Ромео 33/Sud/Sprint (http://clubalfaromeo.com/forum/forumdisplay.php?f=23)
-   -   ремонти и срещи (http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=37950)

mordohy 08-08-2009 02:56

ремонти и срещи

Идеята е много проста!Нека всички,които разбираме нещо от 33-ки да събереме останалите на регионален принцип.Ще се поясня.Това не е само идея,а практика изпробвана във времето.Аз лично си имам срещи всяка събота във Владая.Пиеме бира или нещо друго,обменяме опит и си оправяме колиците.Весело е,а и се опознаваме.Нека бъдеме безкористни и помагаме на колегите.

dimo 08-08-2009 10:44

Браво :clap2:

Kris 08-08-2009 15:06

Иво дет много говориш за срещи, на 22ри та виждам как пропускаш най-голямата ... калпазанин ;)

Ralf 09-08-2009 15:40

Здравейте и от мен, от около две години следя форума (от тогава имам колата) и съм научил доста неща от Вас, но досега съм писал само когато имам проблем.
Ще се радвам да се запознаем и да споделим впечатления от любимите машини.

TishO 09-08-2009 17:24

Аз съм за не съм от монтиорите а от тези дето трябва да им се помага:-(

sciiv 09-08-2009 19:23

мойта каручка в момента съм я поразглобил малко и събирам парички за части но до 15-тина дни смятам да я постегна и тогва ще мога да посетя някой сбирки и да се запозная лично с някой хора

zilala 10-08-2009 08:32

Тия срещи трябва да се превърнат в ядене ня кебапчета е пиене на бира :) колите най накрая :)

mordohy 10-08-2009 14:06

Ми то след последния резил,май трябва да промениме тактиката.За това първо бирата и останалите простотиики,а после ремонтите:crazy:

MrX 10-08-2009 16:24

Quote:

Originally Posted by mordohy (Post 541514)
.За това първо бирата и останалите простотиики,а после ремонтите:crazy:

И после що били нескопосани 33-ките, ми те всички майстори пияници.

Пък аз от вчера съм в процес на разглабяне на картинга. Ще ходи на пластичен хирург, след това козметик, гримьор, фризьор и мисля накрая и малко на фитнес да го пусна, пък да видим какво ще излезе

TishO 10-08-2009 18:21

Пък аз от вчера съм в процес на разглабяне на картинга. Ще ходи на пластичен хирург, след това козметик, гримьор, фризьор и мисля накрая и малко на фитнес да го пусна, пък да видим какво ще излезе[/QUOTE]

Добре добрееее!!! Хубави работи се чуват тука трябжа и някоя друга снимчица да се пусне по време на разкрасяжането да видим какви се случва и какво не :Lkingsmiley:

DJ_STIVAN 10-08-2009 21:23

4 Attachment(s)
Като говорим за ремонти, ето моята как изглежда в момента :big_whoops:

Дойде време на ежегодния ремонт на колянов вал. Главите вече са в София и чакат своето внимание. Днес замерих хлабините на буталата,сегментите,биелите и блока. От 8броя бутала и биели успях да събера точно 4 които да са в норма :) , а иначе главите този път ще ги сгъстя на 11:1, ще се напасват клапани,ремонт на повдигачи,смяна на гумички.... и т.н. И така.... дано стане до 22-ри :)

Събев 11-08-2009 00:04

Quote:

Originally Posted by MrX (Post 541580)
И после що били нескопосани 33-ките, ми те всички майстори пияници.

Ще ходи на пластичен хирург, след това козметик, гримьор, фризьор и мисля накрая и малко на фитнес да го пусна, пък да видим какво ще излезе

Moята от стероидите във фитнес клуба малко и избиха
едни неща..... ако е готова до 22-ри ще дойда и аз на мероприятието! Напомпан! :grin::grin::grin:

Ralf 27-08-2009 22:34

Здравейте,

има ли желаещи за среща на 29.08.2009 г.

Аз в момента се интересувам от отпускане на ръчна спирачка, смяна на задни накладки и лагери на главина :)

Ако някой има опит с тези ремонти и иска да го сподели, тук:comphits: или на живо :cheers:,
ще му бъда много благодарен :big_beer:

Grozdan 27-08-2009 23:05

Къде предлагаш да се състои срещата?

mordohy 27-08-2009 23:48

Пластмасовата кутия,която се нахлузва на ръчната се сваля,като се отвърти болта и,който се намира под едно правоъгълно пластмасово капаче в задната част , зад пепелника за задните седалки.Дърпаш ръчната до край и като повдигнеш задния и край-излиза.После отхлабваш ръчната.Сваляш капачките на лагерите на задните главини ,отвиваш гайките и сваляш барабаните.След като си ги почистил и изпилил или на струг си махнал ръбчетата,които се получава от износването,обявяваме ги за годни и продължаваме по нататък.Семерингите се сменяват,а лагерите се измиват и проверяват.Свалят се накладките.Проверяват се цилиндърчетата за течове,като се проверява за такива и под гумичките им.Не само външно.Свалят се накладките и сега почва интересното.
Вилката за реглаж се измива идеално и се смазва.Преглеждат се и жилата на ръчната.
Вилката се навива до дупка и се монтират новите накладки.Започваме с тънката част.Отвива се по малко вилката и се пробва дали влиза барабана.Когато започне да запъва се слага и лагера,завива се гайката и се натиска педала няколко пъти.Това се прави за да се наместят накладките.После същата операция и на другото колело.Прави се едно по едно.Накрая се натяга и ръчната.
Сега вече чувам,как от всякъде ме ругаят,че спирачките се регулират автоматично.Отговарям!Регулират се с комплекта на Виктор.Останалите производители не предлагат с накладките и регулаторите.Цената на едро е 74 евро за Виктор.Така,че си караме с другите.

По принцип си правиме срещите във Владая.Бирата също е добра!

All times are GMT +3. The time now is 11:06.