Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 53

Thread: Nokia 1100 Made in Germany

  1. #1

    Default Nokia 1100 Made in Germany

    Колеги чували ли сте най-модерното сега, че който купил навремето тоз телефон я заради фенерче, я да го даде на баба дядо сега прай цяло състояние, ако под батерията пише RH-15 , RH-16 или RH-17. Можело да засича банкови кодове и с негова помощ да са изпразват банкови сметки. Из и-бея варвят за 5 цифрени суми, а в бг 2000 - 5000 лв..

    Ето пълния материал:

    "Киберпрестъпници започнаха истински лов на старите евтини телефони Nokia 1100, които бяга представени още през 2003 г. Както съобщават различни източници, цената на тези апарати, която по принцип не надвишава 100 евро, сега достига няколко стотин и даже хиляди евро. Така например, наскоро беше засечена продажба на Nokia 1100 на баснословната цена от 25 000 евро!

    Този интерес към иначе неинтересните телефони е предизвикан от особеностите на техния софтуер. Експерти по въпросите на безопасността обясняват, че Nokia 1100 вероятно могат да бъдат препрограмирани за чужд номер и след това да се използват за прихващане на еднократния код на банковата транзакция mTAN (mobile Transaction Authentication Number). В някои европейски страни банките изпращат на собственика на сметката такъв код с помощта на SMS, който след това се попълва в уеб форма за потвърждаване на операцията. Ако имат под ръка последователността на mTAN, хакерите теоретично могат първи да осъществят транзакцията и да опразнят сметката на потребителя.

    Nokia е пуснала на пазара повече от 200 милиона телефона от серията 1100, но интерес за хакерите представляват само апаратите, произведени в завода в град Бохум, Германия.

    Техническите детайли за процедурата по препрограмиране на Nokia 1100 все още не са съвсем ясни. Специалистите ще разберат системата едва след като получат екземпляр на Nokia 1100 от завода в Бохум за подробен анализ."


    А тука някой колега ако има за продаване може да види такъв тип обяви,че и за по-тлъсти суми: http://www.obiavi-bg.com/obiava_5378...обри-пари.html
    AR 156 2.4 JTD 98' RED ~200 bhp - EX
    Seat Toledo 1L 1,9 TDI EX
    AUDI A4 Avant B5 1,9 TDI ~150 H.P Quattro

  2. #2
    Старши алфист Derry's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Карайсен, Великотърновско
    Age
    44
    Posts
    759

    Default

    Скоро една приятелка ме светна за тоя слух и действително тия телефони много хора ги продават на космически цени, че и в мобилето ги купуват само де то не знам дали реални ги взимат или само е обява. http://www.mobilebulgaria.com/obiavi...&obiavi_type=2 . На село изръшнах всички дето открих ама няма такъв.

    Сърцата са по-капризни от умовете.

  3. #3
    нечлен на клуба ludkanar's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Перник
    Age
    35
    Posts
    1,455

    Default

    Да,даже мислех да се вшускам в бизнес с тия телефони и бях намерил 4 на добра цена а ми трябваха повечко за много гояма сума.....но се отказах накрая що то и полиция нещо май ги следи тия продажби.
    Mercedes W202 - 200kompressor 99'
    Alfa Romeo 156 1.8 16V TS 99' - ex''
    Alfa Romeo 145 1.9JTD 99'

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by ludkanar View Post
    Да,даже мислех да се вшускам в бизнес с тия телефони и бях намерил 4 на добра цена а ми трябваха повечко за много гояма сума.....но се отказах накрая що то и полиция нещо май ги следи тия продажби.

    Е какво като ги следи? Нямаш право да продаваш ли ти си продавап телефона, пък след това какво става с него незнаеш.
    Lexus IS200

  5. #5
    кукурингин iee's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Age
    44
    Posts
    373

    Default

    А такаааа.....сега проверих, имам един такъв произведен в Германия Някой да иска да го купи?
    Типо 1.4i.e. ex, Punto 1,9JTD. ex
    Alfa Romeo 156 2.0 The Precious!!!!!! ex
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm. ex Lancia Musa 1.4 16v Auto ex
    JEEP Grand Cherokee 2.7 CRD ex; BMW X3 3.0 Auto

  6. #6
    фотографче blacksnoopy's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    300

    Default

    Чудя се аз супер много време кой мой приятел има и не мога да се сетя.

    Отивам сега при бащата и го гледам 1100 на леглото Питам го знаеш ли за батерията, той вика - да. Питам го видя ли дали е произведен в дойчланд, той вика не съм, трябва да си извадя картата, па после да я слагам пак, не искам
    156 SW '02

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by iee View Post
    А такаааа.....сега проверих, имам един такъв произведен в Германия Някой да иска да го купи?
    А там където пише type видя ли какво има: Rh- XX
    Ако е различно от 18 значи действай има доста хора из нета да ти дадат добри пари за него.
    AR 156 2.4 JTD 98' RED ~200 bhp - EX
    Seat Toledo 1L 1,9 TDI EX
    AUDI A4 Avant B5 1,9 TDI ~150 H.P Quattro

  8. #8
    кукурингин iee's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Age
    44
    Posts
    373

    Default

    Quote Originally Posted by ReLeFNIQ View Post
    А там където пише type видя ли какво има: Rh- XX
    Ако е различно от 18 значи действай има доста хора из нета да ти дадат добри пари за него.
    Ееееееее.....баш 18 си пише Пуууу да му се не види!
    Типо 1.4i.e. ex, Punto 1,9JTD. ex
    Alfa Romeo 156 2.0 The Precious!!!!!! ex
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm. ex Lancia Musa 1.4 16v Auto ex
    JEEP Grand Cherokee 2.7 CRD ex; BMW X3 3.0 Auto

  9. #9
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by iee View Post
    Ееееееее.....баш 18 си пише Пуууу да му се не види!
    поправи го на 16 и пускай обявата!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  10. #10
    кукурингин iee's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Age
    44
    Posts
    373

    Default

    Засилих една обява в нета, пък да видим
    Типо 1.4i.e. ex, Punto 1,9JTD. ex
    Alfa Romeo 156 2.0 The Precious!!!!!! ex
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm. ex Lancia Musa 1.4 16v Auto ex
    JEEP Grand Cherokee 2.7 CRD ex; BMW X3 3.0 Auto

  11. #11
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Ами не знам дали е слух, има и кодове, с които да се провери, дали това е модела.Ако ако някой има такъв и мисли, че е слух му давам 50 лв
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  12. #12
    нечлен на клуба ludkanar's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Перник
    Age
    35
    Posts
    1,455

    Default

    Quote Originally Posted by Mind_Control View Post
    Е какво като ги следи? Нямаш право да продаваш ли ти си продавап телефона, пък след това какво става с него незнаеш.
    Ами звънях на един от нета да го купя...и само как казах "Добър вечер" и ми затвори.....на втори пак така,е дали нещо не следят според тебе....аз поне така си мисля.
    Mercedes W202 - 200kompressor 99'
    Alfa Romeo 156 1.8 16V TS 99' - ex''
    Alfa Romeo 145 1.9JTD 99'

  13. #13

    Default

    Момци старо ви е инфото бря.А и не става само с тоя модел.Тия оферти дето ги гледате по-вече ми приличат на пуснати от някой чичко поничка за рибоци , ама кой съм и какво ли разбирам в крайна сметка.........
    мене ме нема, в целата схема........

  14. #14

    Default

    Е па дай опресни ни инфото
    AR 156 2.4 JTD 98' RED ~200 bhp - EX
    Seat Toledo 1L 1,9 TDI EX
    AUDI A4 Avant B5 1,9 TDI ~150 H.P Quattro

  15. #15

    Default

    Аз нещо не мога да си обясня как става тоя номер с телефона да прихванат споменатия код, ама щом казвате..
    Lexus IS200

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •