Results 1 to 11 of 11

Thread: Грешка на общината

  1. #1
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default Грешка на общината

    На 31.05.2018г подадох заявление да ми възстановят надплатен данък на алфата. Оформихме документите със служителката. Тя ме увери, че до ден два ще ми възстановят сумата от надвзети пари. На 01.06.2018 отворих банкирането си и установих с очудване, че са ми преведени почти 6000лв. Очевадно е, че е грешка. Удобно е да си затрая и, ако мине номера да се облагодетелствам. Не съм такъв човек. Ще се свържа с общината за да коментираме възникналия проблем. Как да ги заставя да ми покрият разходите по обратни превод?

    Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  2. #2

    Default

    Предполагам,че транзакцията ще си е за тяхна сметка,няма как ти да плащаш за чужда грешка.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  3. #3

    Default

    Kак се надвнася данък за кола?

  4. #4
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Ако те разбирам правилно въпроса ти е как да си удържиш там 1 лв.?
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  5. #5

    Default

    Ако не върнеш парите ще сезират прокуратурата и ще ти повдигнат обвинения.

    Според мен няма начин да си затраеш, дори е добре да уредиш "въпросът" възможно по-бързо.

    Разноските по преводите/банкирането е добре да ги обсъдиш с тях и това би следвало да стане или за сметка на служителката от общината която е сгрешила или за сметка на банковата служителка която е сгрешила.

    Ти не си сгрешил и не си виновен.

    При всички положения не тегли пари от сметката, защото ще излезе че си ги присвоил.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  6. #6
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by hartisimo View Post
    Kак се надвнася данък за кола?
    Ако прехвърлиш собствеността на колата или прекратиш регистрацията и а си заплатил данъка за цялата година, общината трябва да ти върне остатъка от данъка до края на годината.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #7
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    В кръга на шегата, но явно от общината те компенсират за ремонтите по окачването.
    Общината ще си вземе парите до стотинка, но разходите по превода сигурно ще са за твоя сметка. Иначе много бързи в тая община, принципно имат 30-дневен срок за одобрение на документите. Аз бих поговорил с общината да видиш, точно колко имат да връщат, пък тогава да се коментира кой и защо е превел толкова пари.
    То в този смисъл с данъците не се ли занимава НАП?
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  8. #8
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Готово, отидох на място. Обсъдихме проблема с дамата която е направила превода. Беше в прединфарктно състояние, успокоих я, че всичко ще се оправи. Написа платежно нареждане, с него отидох в банката в която е сметката ми. За 2.50лв направих превода, а дамата ми набута 20лв без да търси ресто.
    Взех си и 56 лв които ми се полагаха като надвзети.
    Искренно се надявам, че днес дадох добър пример на сина си, който трябваше да става свидетел на цялата случка.

    Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  9. #9

    Default

    Позволи ли си да крещи, мрънка, или да се държи арогантно като типичния държавен служител? Или като се на*ерат са по-ниски от тревата?



  10. #10
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Изобщо, по-ниска от тревата. Ако си беше отнесла високомерно, щях да си тръгна, и да чакам да ме поканят да върна парите. Кротка като агънце, с хиляди извинения.

    Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by Friday View Post
    В кръга на шегата, но явно от общината те компенсират за ремонтите по окачването.
    С тия пътища точно това трябва да прави държавата за всички нас... ;D
    Alfa Romeo 156 1.8 SW TS 144hp

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •