Results 1 to 14 of 14

Thread: Проблем с хидравликата на Крома

  1. #1

    Default Проблем с хидравликата на Крома

    Привет колеги става въпрос за Крома 1.9 16V Multijet купих я преди 15-а дни и даже не съм си изкарал мерака,но хидравликата даде фира при Кромата и при Векта Ц с 1.9 мотора помпите са еднакви и са електохидравлични.Взех една от Крома но не тръгна викам карък съм взел съм изгоряла,взех втора от Вектра Ц,разликата е само в казанчето,но и тя не тръгва,та мисля че проблема ми е на друго место,някой имал ли е подобен проблем?
    На диагностика излиза проблем с управляващия блок или нещо подобно беше.

    Изпратено от моят ALE-L21 с помощта на Tapatalk
    166 3.0 V6 226ксЕХ:c[HR]155 1.7TS 115кс.EX за жалост.

  2. #2

    Default

    Не че някой отговори,но все пак да кажа че проблема беше в помпата,явно съм карък,взел съм две неработещи,та добре че третата е читава.
    Някъде рециклират ли се тези помпи?

    Изпратено от моят ALE-L21 с помощта на Tapatalk
    166 3.0 V6 226ксЕХ:c[HR]155 1.7TS 115кс.EX за жалост.

  3. #3

    Default

    ДПФ-а не ми прави проблеми засега,но по нататък мисля да махна,някой правил ли е тази манипулация,къде,колко струва,ремапа задължителен ли и т.н?

    Изпратено от моят ALE-L21 с помощта на Tapatalk
    166 3.0 V6 226ксЕХ:c[HR]155 1.7TS 115кс.EX за жалост.

  4. #4

    Default

    Не е скъпо.

    ДПФ-а можеш да го продадеш след премахването.

    Ремапа е "задължителен", за да не ти дава грешка на компа.Тоест премахването на ДПФ-а е премахването на "хардуера", а ремапа е препрограмиране/премахване на софтуера който следи всички параметри на ДПФ-а .
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  5. #5

    Default

    Къде могат да ми го направят качествено,че съм чел за приключения след премахване на ДПФ-а от хора които не са в час.

    Изпратено от моят ALE-L21 с помощта на Tapatalk
    166 3.0 V6 226ксЕХ:c[HR]155 1.7TS 115кс.EX за жалост.

  6. #6

    Default

    http://clubalfaromeo.com/forum/forumdisplay.php?f=53

    Има и други. В "Общ технически раздел" на форума.

    Чети, преценявай отзивите и решавай.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  7. #7

    Default

    Мерси,много.

    Изпратено от моят ALE-L21 с помощта на Tapatalk
    166 3.0 V6 226ксЕХ:c[HR]155 1.7TS 115кс.EX за жалост.

  8. #8

    Default

    Дойде ред за сваляне на ДПФ-а и лек ремап,само се чудя вихровите клапи трябва ли да ги махна,като гледам май работи само една на трети цилиндър,там май е и моторчето където ги движи.
    Last edited by Trenkata; 30-04-2017 at 14:17.

  9. #9
    Заблуден дизелджия RoMeO_156_GTA's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Велико Търново
    Posts
    1,726

    Default

    По-добре ги махни, че ако се откачи някоя и става страшно...
    Alfa Romeo GT Facelift 1.9 JTD 16v Nero Carbonia
    Alfa Romeo 156 Facelift 1.9 JTD 8v Blue Notte / Fiat Punto Mk1 1.2
    Ex: Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8v Proteo Red; Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8v Black; Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8v Grigio Africa; E61 530 Xi

  10. #10
    Младши алфист skameykin22's Avatar
    Join Date
    May 2017
    Location
    Санкт-Петербург
    Posts
    1

    Default

    Да, това би било добре.

  11. #11
    започва да се пристрастява B&V's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Варна
    Posts
    92

    Default

    Здравей колега, не е по твоята тема, но би ли споделил отзивите си за кромата. Как е като возия, разход, скоростна кутия и т.н. Аз също обмислям покупка на Крома 1.9 jtd и мнението ти ще ми е много интересно. Благодаря.
    Alfa Romeo 147, 1.9 JTD 16 V

  12. #12

    Default

    Засега съм очарован от колата,разхода е 9л. градско и около 6.5 извънградско,но това е много относително.Държи се страхотно на пътя и много приятна и лесна за каране,учудващо за размерите си,но наистина се усеща много добре.Вътре е доволно простирна и отзад и отпред,багажника е с двойно дъно и на мен поне ми е достатъчен,да сега лятото съм с 17-ки и е една идея по твърда возията,но на мен това даже ми допада.Ако имаш други въороси питай с радост ще отговоря.

  13. #13

    Default

    Привет,ДПФ-а предаде богу дух и ще се маха то е ясно,някой знае ли изкупуват ли пълнежа някъде и колко?

  14. #14

    Default

    Отново имам проблем с хидравличната помпа,изпратих я за рециклиране в оторизиран сервиз на TRW уж я отремонтираха и за мое съжаление работо точно 1час.Записва 4-ри грешки които моля някой който е в час да ми ги разтълкува и имат ли връзка с моя проблем.
    U1601
    U1700
    U1701
    U1712

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •