Results 1 to 11 of 11

Thread: Утечка алфа 156 1.9 JTD

  1. #1

    Lightbulb Утечка алфа 156 1.9 JTD

    Здравейте,

    Имам следния проблем, и реших да споделя в случай, че някой също се е сблъсквал с нещо подобно.
    Автомобила е АР 156 1.9 JTD 1999 г. При замерване, излиза утечка от около 120мА. Опитах махане на бушоните един по един, изключване на радио, проверих всички крушки, аларми и какво ли не - никакъв резултат.
    При последващо замерване от + клема на акумулатора, установих около 80мА постоянна утечка към най-дебелият червен кабел(мога да приложа снимка по-късно), който по мои наблюдения отива към стартер/алтернатор. По това, което четох, такава утечка не би трябвало да има към тези компоненти и в този случай, ако я няма си остават нормалните 30-50мА.
    Дали случайно някой е имал подобед проблем и евентуално е успял да го отстрани или да ми даде някакви насоки?
    Също би било полезно ако може да ми препоръчате майстор/сервиз (София), където мога да получа помощ?

    Благодаря и хубав ден!

  2. #2
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Утечка от алтернатор е често срещан проблем.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  3. #3
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    За да няма напразни замени на куп консуматори - закачете мултимерът и изчакайте 30 мин(за макс. сигурност) преди да решите - има или не утечка. Съвремените автомобили имат функцията заспиване, която при различните марки/модели отнема различно време.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    За да няма напразни замени на куп консуматори - закачете мултимерът и изчакайте 30 мин(за макс. сигурност) преди да решите - има или не утечка. Съвремените автомобили имат функцията заспиване, която при различните марки/модели отнема различно време.

    Опитах същото нещо, заключени врати и след изчакване. Проблемът е, че вече един акумулатор замина, та от там започнах проверките за утечка.

  5. #5
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Ако утечката е от алтернатора, както предположи BO, разрядът на акумулатора е най-малкия проблем. Ако причината е частичен пробив в диод от мостовия изправител, задълбочаването на пробива може да доведе до риск от пожар.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #6
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Какво значи - "един акмулатор замина"? Ако се е разредил за 4-5 дни и след зареждане отново е "пушка" - то имате повод да търсите утечката. Ако се е скапал "изненадващо" и вече не е акомулатор, то.... - дошло му е времето. Като сте изчаквали подобаващо време - напишете за/из/мерените стойности след 5-20 мин. Тоова че вратите са заключени, не е фактор при привеждането на системата в чакащ режим, времето е.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Ако утечката е от алтернатора, както предположи BO, разрядът на акумулатора е най-малкия проблем. Ако причината е частичен пробив в диод от мостовия изправител, задълбочаването на пробива може да доведе до риск от пожар.
    Това не ми звучи никак приятно. Има ли вариант сам да разбера дали е това, или трябва да я каравм в сервиз по най-бързия начин?

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Какво значи - "един акмулатор замина"? Ако се е разредил за 4-5 дни и след зареждане отново е "пушка" - то имате повод да търсите утечката. Ако се е скапал "изненадващо" и вече не е акомулатор, то.... - дошло му е времето. Като сте изчаквали подобаващо време - напишете за/из/мерените стойности след 5-20 мин. Тоова че вратите са заключени, не е фактор при привеждането на системата в чакащ режим, времето е.
    В началото нямаше признаци, но постепенно започна да пада за 5, 3 дни и накрая ако го оставя за една нощ, на другия ден, палене няма. Ще погледна за записките, ако не ще замеря пак.

  8. #8
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Дали алтернаторът причинява проблем можете да разберете, като го откачите от системата. В него влиза един червен(обикновено) кабел, с кабелна обувка, захванат с гайка. Разкачате и мерите отново. Симптомите обаче по подхождат на загинал акомулатор. На колко годинки е?
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  9. #9
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by Kriskata View Post
    Това не ми звучи никак приятно. Има ли вариант сам да разбера дали е това, или трябва да я каравм в сервиз по най-бързия начин?
    Доколкото разбрах, можеш и сам да измериш утечката. Откачи дебелия кабел до алтернатора и мери за утечка по него. Ако установиш такава (> 50 mA), трябва да се демонтира алтернатора и да се даде за ревизия в сервиз за алтернатори.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #10
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Доколкото разбрах, можеш и сам да измериш утечката. Откачи дебелия кабел до алтернатора и мери за утечка по него. Ако установиш такава (> 50 mA), трябва да се демонтира алтернатора и да се даде за ревизия в сервиз за алтернатори.
    Преди да се демонтира целият алтернатор, може да се извади регулаторът с четките, щото и там има полупроводници, които се стремят да станат цели(ентропия).
    п.п. 0.2А за 24часа е по малко от 5 а/ч което пък е по малко от 1/10 от 55 а/ч. Което пък говори.....за акомулаторът и капацитетът му.
    Last edited by ivan dimitrov; 15-11-2019 at 16:37.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Дали алтернаторът причинява проблем можете да разберете, като го откачите от системата. В него влиза един червен(обикновено) кабел, с кабелна обувка, захванат с гайка. Разкачате и мерите отново. Симптомите обаче по подхождат на загинал акомулатор. На колко годинки е?
    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Преди да се демонтира целият алтернатор, може да се извади регулаторът с четките, щото и там има полупроводници, които се стремят да станат цели(ентропия).
    п.п. 0.2А за 24часа е по малко от 5 а/ч което пък е по малко от 1/10 от 55 а/ч. Което пък говори.....за акомулаторът и капацитетът му.
    Проблемния акумулатор (този, който загива за 24 часа както споменах) вече е сменен. Сегашния е на два месеца и за момента няма проблеми, но при замерване утечката си дърпа.

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Доколкото разбрах, можеш и сам да измериш утечката. Откачи дебелия кабел до алтернатора и мери за утечка по него. Ако установиш такава (> 50 mA), трябва да се демонтира алтернатора и да се даде за ревизия в сервиз за алтернатори.
    Точно по този кабел мерих последно и резултата беше около 80 мА.

    Благодаря за съветите, ще дайствам и ще пиша когато има резултат.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •