Results 1 to 5 of 5

Thread: Би ксенон баласт за 159?

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2019
    Location
    Sofiq
    Posts
    29

    Default Би ксенон баласт за 159?

    Здравейте колеги,

    Имам проблем с ксеноните. Деснит не свети. Смених крушката на левият и си светна. В един сервиз ми казаха, че е баласата ... на 80%.
    Сега, аз намерих някакв баласт в Хасково, но ако не е това, не мога да го върна.

    Някой може ли да даде моля съвет, къде да отида, да го проверят, както трявба и да кажат, кабел ли е, баласт ли е, нещо друго ли е?

    Благодаря предсварително!
    159 - 1.9 JTDm 16V

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Предпазителя провери ли го? Най-десния на втория ред в таблото под волана. Ако е здрав, не е зле да провериш, дали +12V стигат до фара (пин 1 от конектора му - проводникът е зелен с бяла ивица).


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3

    Default

    Какъв е този баласт? Имай предвид, че ако номера не съвпада с фабричния - 1 307 329 123, дори и да светне, може да изгубиш автоматичното регулиране.



  4. #4
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2019
    Location
    Sofiq
    Posts
    29

    Default

    Не вярвам, да е предпазител. Той този фар няколко пъти не светваше от началото, след гасене и палене пак, тогава светваше. Ама сега въобще не ще. Ще ида да го проверя, но мултицет нямам.

    Колкото до автоматичнито регулиране на светлините ... вече не ми светят и дневните, откакто изгоря това. Карам на ляв ксенон и габарити.
    159 - 1.9 JTDm 16V

  5. #5
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2019
    Location
    Sofiq
    Posts
    29

    Default

    ecotronic ... Ти майка, ти баща батее! Евала бате Любоо!!!
    Извадих го тоз бушон. Оказа се изгорял. Смених и всичко си работи!

    Бахти ... в нито един сервиз не се сетиха, да кажат за бушона. Па и аз не се сетих! Ужас!
    159 - 1.9 JTDm 16V

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •