Results 1 to 6 of 6

Thread: ABS сензор

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2018
    Location
    Враца
    Posts
    2

    Default ABS сензор

    Здравейте на групата. През някой и друг месец, по време на движение с 50-60км/ч. ми светва ABS и VDC. Спирам гаса, паля и изгасват. Срещах подобни проблеми и в повечето се споменава акумулатора. На 10 месеца е и заряд 12v. и нещо си при незепален автомобил и 13.4 при запален. На диагностика ми излиза сензор на задно дясно колело. На предните намерих буксите, но на задните сензори къде излизат. Нямам канал и условия да проследя пътя. Засега не ми се занимава да я гарирам при майстор. А просто малко инфо от някой препатил или по-добре запознат. За да си ги препипам и евентуално с контактен спрей. Да спомена, че се случва в сухо време! Благодаря на всички отзовали се. Безаварийна!
    Колата от подписа ми!
    Alfa 147 JTDm 120k.c.

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    София Слатина
    Posts
    296

    Default

    Имаш някакви проблеми по зареждането,13.4 е малко.В покои 12.6 се води 80%зареден акумулатор
    Lancia Lybra 2,4jtd 10V 103kw++

  3. #3
    Запален алфист markoff's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    София; Сливен
    Age
    42
    Posts
    354

    Default

    Quote Originally Posted by viktorsterev View Post
    Имаш някакви проблеми по зареждането,13.4 е малко.В покои 12.6 се води 80%зареден акумулатор
    И моя показва 12.20... не разбирам много, на една година е. Според мен е другаде проблема на колегата. При завой/маневра ли светва VDC-то?
    146 1.3 боксер 1996г. EX
    156 SW 1.9 JTD 8V 2002

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2018
    Location
    Burgas
    Age
    48
    Posts
    239

    Default

    Като цяло, акумулатор с напрежение под 12.35-12.4V е желателно веднага да бъде зареден.
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16V ELEGANT/SPORT & Fiat Bravo 1.9JTD GT

  5. #5

    Default

    1.зависи от вида акумулатор.Има поне 3 вида и отделно зависи какви материали са използвани в плочите.

    Едно е акумулатор с тапи, друго запечатан, трето Гелов, четвърто АГМ.

    Едно е оловно-антимонов, второ оловно калциев, трето оловно -сребърен, четвърто оловно-сребърно- карбонов или производните им.

    Калциевите може да ги заредите до я2.9волта и да държат 12.9-12.8 волта.С такъв след зареждане ми горяха крушките.

    Запечатаните на които капака не се сваля, (защото има и такива които ги продават за запечатани, но не са на практика) със сребро в плочите са направени да държат 12.5 волта и колкото и да го зареждате, напрежението до 3-5 часа след зареждането е паднало на 12.5 волта.

    Ако обаче при работа на свободен ход на място без подаване на газ напрежението е 13.4волта, то това е малко и трябва да се погледне алтернатора.

    Дори при Ное акумулатор, при ниски волтове на тока подаван от алтернатора, акумулатора ще е изтощен.

    След като дава грешка на абс датчик първо него проверете, след това няма да е зле да си заредиш акумулатора и да следиш 1 месец след зареждането дали дава грешка.

    И най -накрая грешката може да е от износени, амортизирани или неподходящи гуми.

    На мен ми е давало такава грешка от изпечени гуми като грешката се появяваше при мокро или студено време или при сухо време и шофиране с много завои.При изпечени гуми дори и грайфера да е дълбок липсва сцепление и абс постоянно се намесва докато накрая светне за постоянно за няколко дни.След това при спокойно шофиране и прав път си гасне.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  6. #6
    Запален алфист markoff's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    София; Сливен
    Age
    42
    Posts
    354

    Default

    При мен проблема беше заради тотално изпуснали задни амортисьори. Колата се накланяше при по-резки промени на посоката и въпросната лампа светваше по описания начин
    146 1.3 боксер 1996г. EX
    156 SW 1.9 JTD 8V 2002

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •