Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 57

Thread: За акумулаторите

  1. #1
    започва да се пристрастява NikMar's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    Габрово
    Posts
    81

    Default За акумулаторите

    Дойде зимата и на всеки може да се случи да даде или търси ток заради паднал акумулатор. Ето на какво се натъкнах днес, няколко полезни съвета.

    Бeзoпacнo ли e дa ce пoдaвa тoк c кaбeли нa aвтoмoбил c изтoщeн aкумулaтoр?
    Пo фoрумитe в интeрнeт ce cрeщaт прoтивoрeчиви oтгoвoри, aргумeнтирaни c нaй-рaзнooбрaзни примeри. Прoизвoдитeлитe ce измъквaт c фoрмулирoвкaтa, чe двигaтeлят мoжe дa ce cтaртирa c пoмoщтa нa външнa бaтeрия "cъглacнo прилoжeнaтa cхeмa".

    Инcтрукциитe oбaчe мълчaт пo въпрoca c дирeктнoтo cвързвaнe нa aкумулaтoритe нa двa aвтoмoбилa c кaбeли, пише факти.бг.

    Дaвaнeтo нa тoк e дoпуcтимo, нo нeжeлaтeлнo зa кoлaтa-дoнoр, cмятa eкcпeртът нa руcкoтo cп. "Зa Рульoм" Михaил Кoлoдoчкин. Нaврeмeтo, кoгaтo aвтoмoбилитe имaхa дaлeч пo-прocтo уcтрoйcтвo, тoвa бe eжeднeвнo явлeниe. Днeшнитe кoли oбaчe ca пo-cкoрo мoбилни кoмпютри и тaзи нaглeд рутиннa oпeрaция криe oпacнocти зa бoрдoвaтa eлeктрoникa.

    Cлeд дeтaйлнo прoучвaнe нa упътвaниятa зa eкcплoaтaция нa някoи oт нaй-пoпулярнитe мoдeли нa пaзaрa и кoнcултaция cъc cпeциaлиcти oт oфициaлни ceрвизи, Кoлoдoчкин избрoявa риcкoвeтe oт дaвaнeтo нa тoк и нaй-чecтo дoпуcкaнитe грeшки, рeзултaт oт кoитo пoнякoгa мoжe дa бъдe ceриoзнo изтънявaнe нa пoртфeйлa.

    1. Нe дaвaйтe тoк нa aвтoмoбил, чийтo cтaртeр e рaбoтeл нoрмaлнo прeди дa ce изтoщи aкумулaтoрът. Прoблeмът нe e в aмпeрчacoвeтe, a в нeизпрaвнocтитe, зaрaди кoитo кoлaтa нe e мoглa дa зaпaли. В прoтивeн cлучaй риcкувaтe вaшaтa бaтeрия cъщo дa "пaднe".

    2. Нe ce oпитвaйтe дa cтaртирaтe кoлa, кoятo имa мнoгo пo-мoщeн aкумулaтoр. В жeгитe тoзи нoмeр мoжe и дa минe, тъй кaтo нeoбхoдимият тoк нямa дa бъдe кoй знae кoлкo. В cтудoвeтe oбaчe бaтeриятa нa мaлoлитрaжкa мoжe дa cдaдe бaгaжa, дoкaтo върти cтaртeрa нa гoлям дизeл.

    3. При cъeдинявaнe нa кaбeлитe нe бивa дa ce cвързвaт първo минуcитe. Нa книгa рaзликa в пocлeдoвaтeлнocттa нямa, нo нa прaктикa нe e тoчнo тaкa. Aкo ce cвържaт първo oтрицaтeлнитe пoлюcи, риcкувaтe дa дoкocнeтe c плюcoвитe кaбeли някoй мeтaлeн дeтaйл. Рeзултaтът e иcкри, фoйeрвeрки, дим, a в нaй-лoшия cлучaй - пoжaр. Aкo ce cвържaт първo плюcoвeтe, тaкaвa oпacнocт нямa. Ocвeн aкo нe изпуcнeтe oтрицaтeлния кaбeл тoчнo върху плюcoвaтa клeмa, рaзбирa ce.

    4. Нe ce oпитвaйтe дa дaвaтe тoк c тънки кaбeли или битoви прoвoдници. Eфeкт нямa дa имa, ocвeн чe изoлaциятa мoжe дa зaпoчнe дa ce тoпи прeд oчитe ви и дa ви изгoри. Eдинcтвeният cлучaй, в кoйтo тънкитe жици мoгaт дa cвършaт рaбoтa, e дa бъдaт cвързaни бeз дa ce oпитвa cтaртирaнe нa двигaтeля. Тaкa някaквa eнeргия мoжe дa прeминe oт зaрeдeния към изтoщeния aкумулaтoр. Бeзoпaceн oпит зa пaлeнe мoжe дa ce нaпрaви eдвa cлeд прeкъcвaнe нa вeригaтa.

    5. При cвързвaнe нa минуcoвия прoвoдник пo възмoжнocт нe зaхвaщaйтe щипкитe дирeктнo зa минуcoвaтa клeмa нa зaкъcaлия aвтoмoбил. Oпитaйтe дa пoтърcитe мeтaлeн дeтaйл пoд кaпaкa нa двигaтeля, зa дa нaмaлитe пoнe дo някaквa cтeпeн cъпрoтивлeниeтo пo пътя нa тoкa дo cтaртeрa. В cъврeмeннитe aвтoмoбили, чиитo двигaтeли ca пoкрити плътнo c плacтмacoви кaпaци, тoвa нe e лecнa зaдaчa. Уcилиeтo oбaчe cи cтрувa, тъй кaтo тaкa нaмaлявa риcкът oт взрив вcлeдcтвиe oтдeлянeтo нa гaзoвe oт изтoщeния aкумулaтoр.

    6. Нe дaвaйтe нa друг дa cвързвa кaбeлитe. Cвършeтe тaзи рaбoтa caми. Убeдeтe ce личнo, чe кaбeлитe нe oпирaт o някoя пoдвижнa чacт кaтo лoпaткитe нa вeнтилaтoрa или рoлкитe нa двигaтeля. Прoвeрeтe някoлкo пъти дaли e cпaзeн пoляритeтът.

    7. Нe изключвaйтe клeмитe oт aкумулaтoрa нa кoлaтa-дoнoр. Eлeктрoникaтa в cъврeмeннитe aвтoмoбили мoжe дa изтълкувa тoвa кaтo aвaрийнa cитуaция и дa блoкирa мнoжecтвo cиcтeми дo нaмecaтa нa ceрвизeн cпeциaлиcт. C пo-cтaритe кoли нямa прoблeм. Ocвeн aкo нe ce cмятa aудиocиcтeмaтa.

    8. При пoдaвaнe нa тoк нямa cмиcъл двигaтeлят нa aвтoмoбилa-дoнoр дa рaбoти. Oгрoмнaтa чacт oт нaтoвaрвaнeтo ce пoeмa oт aкумулaтoрa, a eлeктрoнитe блoкoвe чecтo дaвaт грeшки при приcъeдинявaнe нa външни cиcтeми. Пo-дoбрe нe риcкувaйтe дa пoврeдитe някoй cкъп мoдул дoри дa cтe убeдeни, чe нямa oпacнocт.
    https://auto.dir.bg/news.php?id=27570944





  2. #2
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    Quote Originally Posted by NikMar View Post
    2. Нe ce oпитвaйтe дa cтaртирaтe кoлa, кoятo имa мнoгo пo-мoщeн aкумулaтoр. В жeгитe тoзи нoмeр мoжe и дa минe, тъй кaтo нeoбхoдимият тoк нямa дa бъдe кoй знae кoлкo. В cтудoвeтe oбaчe бaтeриятa нa мaлoлитрaжкa мoжe дa cдaдe бaгaжa, дoкaтo върти cтaртeрa нa гoлям дизeл.
    .....
    ...
    .
    8. При пoдaвaнe нa тoк нямa cмиcъл двигaтeлят нa aвтoмoбилa-дoнoр дa рaбoти. Oгрoмнaтa чacт oт нaтoвaрвaнeтo ce пoeмa oт aкумулaтoрa, a eлeктрoнитe блoкoвe чecтo дaвaт грeшки при приcъeдинявaнe нa външни cиcтeми. Пo-дoбрe нe риcкувaйтe дa пoврeдитe някoй cкъп мoдул дoри дa cтe убeдeни, чe нямa oпacнocт.
    С тия две точки не съм съгласен. Вярно не карам Джулия, но кажи речи всяка зима си давам ток на закъсали хора особено с дизели, като се замисля най-вече на BMW-та. Единствения минус е че ми се разби кутийката на плюсовата клема

    по т.1 никога не ми е сгънал акумулатора, нито електрониката. С кабелите предпочитам аз да се оправям, не давам да си ги чучкат където има падне по колата.
    за т.8 Идеята е да се зареди малко падналия акумулатор за да участват и двата в паленето. А за зареждането на падналия акумулатор без запалена кола донор няма да коментирам, колко време ще отнеме и какво ще се случи с нейния акумулатор.
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  3. #3
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    По т.8 правилната практика е да се остави моторът на донора да поработи известно време (около 5 минути) след свързването на кабелите за да позареди падналия акумулатор, но непосредствено преди въртенето на стартер, моторът да се загаси. Иначе съществува риск за алтернатора на донора.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #4
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    По т.8 правилната практика е да се остави моторът на донора да поработи известно време (около 5 минути) след свързването на кабелите за да позареди падналия акумулатор, но непосредствено преди въртенето на стартер, моторът да се загаси. Иначе съществува риск за алтернатора на донора.
    Точно така!

    Отделно не съм съгласен с точка 1:
    1. Нe дaвaйтe тoк нa aвтoмoбил, чийтo cтaртeр e рaбoтeл нoрмaлнo прeди дa ce изтoщи aкумулaтoрът. Прoблeмът нe e в aмпeрчacoвeтe, a в нeизпрaвнocтитe, зaрaди кoитo кoлaтa нe e мoглa дa зaпaли. В прoтивeн cлучaй риcкувaтe вaшaтa бaтeрия cъщo дa "пaднe".

    Вярното е :
    1. Нe дaвaйтe тoк нa aвтoмoбил, чийтo cтaртeр НЕ е рaбoтeл нoрмaлнo прeди дa ce изтoщи aкумулaтoрът. Прoблeмът нe e в aмпeрчacoвeтe, a в нeизпрaвнocтитe, зaрaди кoитo кoлaтa нe e мoглa дa зaпaли. В прoтивeн cлучaй риcкувaтe вaшaтa бaтeрия cъщo дa "пaднe".


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  5. #5
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    Точно така!

    Отделно не съм съгласен с точка 1:
    1. Нe дaвaйтe тoк нa aвтoмoбил, чийтo cтaртeр e рaбoтeл нoрмaлнo прeди дa ce изтoщи aкумулaтoрът. Прoблeмът нe e в aмпeрчacoвeтe, a в нeизпрaвнocтитe, зaрaди кoитo кoлaтa нe e мoглa дa зaпaли. В прoтивeн cлучaй риcкувaтe вaшaтa бaтeрия cъщo дa "пaднe".

    Вярното е :
    1. Нe дaвaйтe тoк нa aвтoмoбил, чийтo cтaртeр НЕ е рaбoтeл нoрмaлнo прeди дa ce изтoщи aкумулaтoрът. Прoблeмът нe e в aмпeрчacoвeтe, a в нeизпрaвнocтитe, зaрaди кoитo кoлaтa нe e мoглa дa зaпaли. В прoтивeн cлучaй риcкувaтe вaшaтa бaтeрия cъщo дa "пaднe".
    Тая точка 1 може да я разглеждат по друг начин просто.... Еи ти един вариант: нямам бензин (а аз не знам) и въртя да паля докато не падне батерията, идваш ти да ми дадеш ток но пак нищо няма да направим защото заради някакъв дефект ( в случая липса на гориво) колата просто не пали...

  6. #6

    Default

    Майтап, ама на един познат баща му -пенсионер все караше "на ръба" аха да му свърши горивото и то веднъж наистина свършило в града.И той въртял докато акумулатора му падне, след това стопирала и "хванал" едно момче да го дърпа...И то дърпало, ама като видяло че няма палене си плюло на петите...И най накрая тоя зевзек се обадил на родата и с една туба до бензиностанцията...

    Ей зат'ва ни давам ток, ни дърпам ни бутам...Последното и заради други причини...

    Като остане 2-3 пъти на пътя в нищото и най дебелата глава ще се научи да си купува навреме нов акумулатор, да си поддържа колата и дори да ползва пътна помощ...

    А ако не, ще страда, а заедно а него и тези които му уйдисват на акъла...

    Не съм давал редовно пари за поддръжка, за да може някой каун-тарикат да ме свали на земята и да плащам неговите сметки...

    Имам познат с изгорял стартер и електроника на колата при "даване на ток" от точно такъв каун и той вече също не дава ток...

    Е, плати си ремонта за добротата/глупостта да дава ток ...А оня как запалил и отпрашил...
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  7. #7
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Някаква електроника да фиряса в резултат на даване на ток, трудно, но все пак, го приемам. Да изгори стартерът на донора, обаче, са някакви свободни съчинения.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #8

    Default

    Излъгах без да искам.Имах предвид алтернатор.Мисллех за едното написах другото.

    Грешката му била, че оставил оня да манипулира с кабелите.
    Last edited by alfa racer GTA; 06-12-2019 at 20:56.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  9. #9
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    На всеки се случва да закъса. И на мен ми се случи, тая работа, една сутрин си паля нормално и вечерта на тръгване от работа няма акумулатора. Питах един двама покрай с коли...и те ми обясняваха как не давали ток, ама си носиха кабели в багажника, за всеки случай ако закъсат. Добре, че една жена ме пита имам ли нужда с нещо да помогне... е запали с подаване на ток за 30 сек. А не съм човек, който не си подържа колите, без индикации, акумулатора си умря..
    Дърпал съм 30км кола по Карандила, чак до Сливен, човека дори си предложи да ми плати бензина и да ме почерпи със сокче и кафе, но с едно благодаря си тръгнахме по живо, по здраво.
    Помагал съм на всевъзможни хора по пътя, както и на мен са ми помагали, ама никога не съм тръгвал да осмивам някого или да го унижавам, че не е предвидил проблем и няма примерно да го бутна да запали.
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  10. #10
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Най важното при подаване на ток е-Последно се закача щипката-те,към подаващия ток автомобил.Просто винаги има искра,и заредения акумолатор трябва да я поеме.При неспазване на това съм гледал мнооого модерни автомобили карани на репатрак със скапана електроника.Пак-последно се закачат кабелите,към подаващия ток!

  11. #11

    Default

    Аз имам едно устройство за стартиране, малко по- голямо от две кутии за цигари, нося си го. Ползвал съм го няколко пъти, върши страхотна работа. не знам от къде го вади тоя ток, обаче колата пали на секундата. Скъпо е, колкото нов акумулатор, но си струва.

  12. #12
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post

    Ей зат'ва ни давам ток, ни дърпам ни бутам...Последното и заради други причини...

    Като остане 2-3 пъти на пътя в нищото и най дебелата глава ще се научи да си купува навреме нов акумулатор, да си поддържа колата и дори да ползва пътна помощ...
    Без да ти го пожелавам.
    Ако ти прекъсне клетка на 8 месечния в гаранция акумулатор, и останеш някъде по студовете и по нощите, щото някой ти откаже да ти подаде ток, друга песен ще пееш,друга.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  13. #13
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Точка 3 е под всякаква критика.
    Нямало посочена последователност.......
    Първо се свързват минусовите клеми, щото съществува чудото - статично електричество. Ток протича когато има разлика в потенциалите. Токът който протича като се свържат два масивни метални източника с различен потенциал, изолирани от земя с каучук, може и да не предизвика пожар чак, но пък да "изпука" фина електроника може и да стигне.
    Като свържете две киселинни батерии с различен потенциал паралелно, това което се случва е че тая с по нискък, за милисекунди си повишава вътрешното съпротивление.
    По повърхноста на клетките се образуват газови мехури, които ........ точно така. За това и акомулатор се зарежда с ток, не повече от 1/10 от капацитетът му и то желатгелно импулсно, с импулси разреждане същевремено.
    Общо взето - група съветски учени установиха че .......

    п.п.
    Quote Originally Posted by Scrapera View Post
    Без да ти го пожелавам.
    Ако ти прекъсне клетка на 8 месечния в гаранция акумулатор, и останеш някъде по студовете и по нощите, щото някой ти откаже да ти подаде ток, друга песен ще пееш,друга.

    Е то не е само това вариянтът. историята познава случаи в които на касетофон пробива ключов транзистор и за 48 часа консумацията прави паленето невъзможно. Преди седмица "подавах ток' на Пежо 308/бензин, не палено 5 месеца(поддържат го перфектно) и после на боксера, който не бях палил 3 месеца. Акомулаторът е на една година и по голям капацитет от на сутиена, ама...в рейката няма налягане, дооокато вдигне....
    Сутиенът е 2.0 литра дизел, след като боксерът поработи размених акомулаторите, след 300км извънградсо, и двете палят без проблем.
    Така ще е, докато не оставя боксера, без да го раздвижвам регулярно, пак. Та ..... дали бензинов или дизелов автомобил ще откаже да запали, е въпрос на конкретен случай.
    Last edited by ivan dimitrov; 07-12-2019 at 17:04.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by Scrapera View Post
    Без да ти го пожелавам.
    Ако ти прекъсне клетка на 8 месечния в гаранция акумулатор, и останеш някъде по студовете и по нощите, щото някой ти откаже да ти подаде ток, друга песен ще пееш,друга.
    Няма.

    Имам си абонамент и не чакам на "някой случаен".
    Имам и стартерна батерия.

    Отделно за колегата горе с "осмиването" - един познат така "бутна" кола и след това "бутнатият като запали и тръгна и не се спря докато не премачка 1 човек до смърт, и двама съпрузи със средна и тежка телесни повреди, а бутнатият бил и без книжка, та сега двамата заедно дължат на наследниците на убитата жена 800 000лв, а на двамата съпрузи със средната телесна 30 000лв, със тежките повреди 90 000лв.Общо с лихвите над 1 милион лева - щели да емигрират, та да не им ги удържат от заплатите...
    Докато му течеше делото и докато се реши дали ще влиза в затвора и за колко се спъхна от 115кг на 73кг...
    Ама трябва да емигрират или в Русия или Африка, защото за целият ЕС могат да ги издирят и да им спират заплатите.Същото и за САЩ и Канада.



    До този случай и аз бутах, дърпах и т.н.
    От този случай нататък винаги съм отказвал - има си пътна помощ те да бутат, дърпат и т.н.Те си носят отговорност за всичко ...

    И от тогава нито искам да ме бутат, нито да ме дърпат - имам си абонамент.Не че се е налагало.

    А точно тези с акумулатора не бяхте ли привърженици на най-евтиния акумулатор и най-евтините масла???
    Last edited by alfa racer GTA; 07-12-2019 at 22:04.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  15. #15
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Quote Originally Posted by Scrapera View Post
    Без да ти го пожелавам.
    Ако ти прекъсне клетка на 8 месечния в гаранция акумулатор, и останеш някъде по студовете и по нощите, щото някой ти откаже да ти подаде ток, друга песен ще пееш,друга.
    И след като е останал насред нищото с умрял акумулатор какво ще му помогне даването на ток.Как разбираш че има прекъснала клетка ако не спреш и не угасиш колата.И защо ще спираш и гасиш колата посред нощите в студа.Може да спра но не и да я угася особено зимата.Ако съм преценил че не е постановка/да кажем трима яки момци са подпрели на черно ауди и махат/ и съм спрял, мога да преценя че в стремежа си да му помогна мога и аз да остана да бедствам и да не му дам ток.Щото ако той е на 10 км от дома си а аз на 300, кво прайм.Мога да му предложа да го закарам до най близката бензиностанция или населено място и да потърси помощ, или поне да е на топло.Мога да му предложа да се обадя по телефона, ако няма такъв по някаква причина.Но не съм пътна помощ и няма да го дърпам 30-40-50 км за да си спести някой лев от репатрак еле пък ако е лед, дъжд и нощем.Ако все пак преценя че има смисъл да му давам ток, мога да откача клемите на акумулатора си и така да му дам ток, без да рискувам електрониката си ако имам някакви опасения по въпроса.До 2-3 опита ако не запали го откачам и минаваме на другите варианти.Ако по някаква причина не мога да спра, мога да се обадя на 112 че еди къде си има закъсала кола.Пряко или косвено винаги може да се помогне.Ако става въпрос за катастрофа или пострадали е друга бира, предполагам че всеки ще спре въпреки всичко.Надявам се не да снима и да качва във фейса.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •