Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 57

Thread: За акумулаторите

  1. #16
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Ти явно не знаеш какво е предназначението на 112.
    Това не е телефон на СБА. Подлежиш на дебела санкция ако се обадиш че има "закъсала кола".
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  2. #17

    Default

    В такъв свят живеем, че посред нощ не е желателно да се спира където и да е, особено по някакви пусти пътища.

    https://news.bg/crime/predpolagaemiy...-dyankovo.html

    Историята пък на рейсъра също е показателна - дай линк към някой новинарски сайт, няма как да не е писано по случая.



  3. #18

    Default

    Не искам.

    А имам и още истории с ПТП-та, но ще се въздържа .

    Всеки с неговия си акъл, а ако тръгнете по акъла на друг ще отговаряте и за чуждата глупост/простотия...

    А Скраперът е прав за глобите - само веднъж съм се обаждал на 112 и то защото съседите съпруг и съпруга се изтрепаха - след 4 часа викове и скандали в неделя се сбиха и се чуваха ударите и как се блъскат в мебелите и не издържах...

    Ама като дойде патрулката и казах на полицаите да видят дали жената е наред, защото се показа само мъжа - жената им казва "Ама няма такова нещо, ние така на висок тон си говорим, не сме се карали!"...

    И като видях че лепят по 1500лв глоби за фалшив сигнал на 112, вече ако щат да се изтрепят, сигнал не подавам.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  4. #19

    Default

    Защо? Не успорвам достоверността, просто такива обезщетения ми се струват нереално високи (ако приемем, че участващите са най-обикновени данъкоплатци).



  5. #20

    Default

    Момчета, да се разберем - не смятам да доказвам на никого нищо.Кой каквото иска да прави.

    Не става и въпрос дали ми вярвате или дали оспорвате.Все ми е тази .

    Нищо лично, да не се засегнете.

    Аз съм го видял и това за мен е достатъчно.

    От там нататък всеки да прави/я кара както си знае - всеки носи отговорност за себе си и си плаща за грешките.Ако не е достатъчно умен и за чуждите грешки...

    Това съм разбрал досега и в него няма лично отношение както някои от вас "я подкараха" по горе...
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  6. #21
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Казусът беше технически. Вие го обърнахте на шофьорска етика.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #22

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Казусът беше технически. Вие го обърнахте на шофьорска етика.
    Традициите трябва да се спазват



  8. #23

    Default

    За акумулатора всички мои познати които считам за технически грамотни казваха, че "не му трябва зареждане, а просто като дойде време се сменя".

    Доверявах им се на 100% докато не разбрах, че и акумулатора все пак си иска някаква поддръжка най- вече с цел увеличаване на живота му.

    Дори и необслужваемите си искат периодично заряд, ако не лятото то поне 1-2-3 пъти зимата в зависимост от дължината и колко студена е зимата.

    След това като му дойде времето се сменя//купува нов.

    Разбрах и че вида,капацитета и стартовия ток зависят от консуматорите монтирани на конкретния автомобил.Повече екстри/функции = по -сериозен и тежък акумулатор с повече амперчасове и по-висок стартов ток.

    Разбрах и че истинските необслужваеми с клапани се зареждат с до 14.4 волта и заряден ток от 1/20.
    Останалите може и с до 1/10 и ако са отварящи се може и до 15.5-15.8 волта когато навън температурите са около и под 0 градуса.
    Last edited by alfa racer GTA; 08-12-2019 at 21:07.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  9. #24
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Quote Originally Posted by Scrapera View Post
    Ти явно не знаеш какво е предназначението на 112.
    Това не е телефон на СБА. Подлежиш на дебела санкция ако се обадиш че има "закъсала кола".
    Обаждал съм се, те препращат сигнала на който трябва.Единият път беше когато едно БМВ посред нощ се хвърли в изкопа на новия булевард,точно дето е сега кръговото на Владислав, случайно в този момент пушех на прозореца на кухнята.Обикновенно пуша на терасата на хола от другата страна.Взеха ми данните пратиха когото трябва и не ме глобиха.https://dariknews.bg/regioni/varna/z...snimki-2132793 шофьора беше дрогиран.Лично ми го каза, виждал съм го в заложната къща под блока.Обаждам се не за "закъсала кола" а за закъсала кола.Т.е не подавам фалшив сигнал а действителен.Ине подлежиш на санкция защото си се обадил на 112 за каквото и да е, а защото си ги пратил за зелен хайвер.Винаги са вземали адекватно решение.https://www.mvr.bg/112/дейности/дейн...kak_raboti_112
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  10. #25
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Обаждал съм се, те препращат сигнала на който трябва.
    Потвърждавам. Със сигурност ще го отнесеш, ако пратиш пожарна, линейка или патрулка на сред нищото за нищо. Но дори и като бюро информация работят безвъзмездно. До един момент, протоколите за ПТП без пострадали, трябваше да се регистрират от КАТ. Звънкахме, бяха любезни, обясниха подробно необходимите стъпки в конкретната ситуация.......
    Супер, "бяла" държава! В такива моменти знаеш защо плащаш данъци.
    112 е нещо като 911 които гледате по филмите. В родните мащаби, разбира се.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  11. #26
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Чл. 2. Националната система за спешни повиквания с единен европейски номер 112 осигурява на гражданите, намиращи се на територията на Република България, непрекъснат, бърз и безплатен достъп до службите за спешно реагиране за получаване на помощ при спешни случаи с цел защита на живота, здравето, сигурността и имуществото им.

    Трябва някой от вас да е болен мозък, за да тълкува, че СБА или някоя фирма за пътна помощ е една от службите, визириани в чл.2


    Ине подлежиш на санкция защото си се обадил на 112 за каквото и да е
    Не позна.
    Подлежиш.

    Чл. 37.
    Който ползва не по предназначение ЕЕН 112, се наказва с глоба от 200 до 1000 лв.

    А когато
    ., а защото си ги пратил за зелен хайвер
    и те са и отишли подлежиш на друга санкция


    (2) Когато в случаите по ал. 1 са мобилизирани ресурси на службите за спешно реагиране, наказанието е глоба от 10 000 до 20 000 лв., ако не подлежи на по-тежко наказание, както и обезщетение за причинените на службите вреди.


    Край с безплатните правни консултации.
    Пак много внимание ви обърнах.
    Баста.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  12. #27
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Добре, да приключим със 112, всеки има глава на раменете си и решава кога и за какво да го използва.
    Ето какво пиши в един менюъл за 156 преведен на руски, а аз като виден русофил ще ви го преведа на български.- "Когато се дава ток на друга кола,спрете колата донор максимално близо до другата кола.Загасете двигателя на колата.Изключете всички консуматори в двете коли.Присъединете единият край на плюсовия кабел към плюсовата клема на изтощеният акумулатор, а другия край към плюсовата клема на акумулатора донор.Присъединете единият край на минусовия кабел към минусовата клема на акумулатора донор, а другия край присъединете към цилиндровия блок на колата с изтощен акумулатор в точка максимално отдалечена от акумулаторната батерия.Запалете двигателя на колата чийто акумулатор ще използвате за допълнителен източник и го оставете да поработи на празен ход няколко минути.Запалете двигателя на колата с изтощен акумулатор.Разкачането става в обратен ред." Думата донор съм използвал за по-кратко.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  13. #28
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Ванката, по-горе, обясни нещо важно, ама то ви мина покрай ушите.....

    А именно - ако има статични заряди по ламарините или иначе казано - потенциална разлика между двете купета и свържете двата плюсови кабела първо, въпросната потенциална разлика се сумира с напрежението на акумулатора и така върху консуматорите може да възникне пик с прекомерно високо напрежение. От това някоя електроника може да фиряса.
    Поради това е добре първо да се свържат минусовите проводници. При това действие потенциалната разлика между двете купета изчезва. Единственото за което трябва да се внимава e, свързвайки плюсовия проводник, той да не допре някъде до ламарини.
    Last edited by ecotronic; 10-12-2019 at 10:41.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #29
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Ами руснака само го е превел от талянски, не го е съчинил...във въпросния менюъл пише, но го спестих, че когато колите се спират една до друга не трябва да се допират поради опасност от искра от статично електричество.А купетата са вързани към минуса, та дали ще допреш ламарините или ще свържеш минусовите клеми първо, какво значение има.Да не говорим че като се хванеш за дръжката го разреждаш, което ми се е случвало.Статичното електричество се натрупва по купето.Уточнено е че се операцията се извършва при угасени двигатели и изключени консуматори.Въпросните ръководства се пишат от завода производител, защото се предполага че собственика може да не разбира нищо от статично електричество ,потенциал и т.н.Отваря ръководството, чете и изпълнява.Лично аз предпочитам да разкача акумулатора - вържи попа да е мирно селото.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  15. #30
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Кой какво е писал, брисал и откъде си го е изсмукал, не е толкова важно. Доста по-важни са законите на електротехниката.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •