Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 57

Thread: За акумулаторите

  1. #31
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Приеми че съм физкултурник в началното училище в Долно уйно и бъкел не разбирам от закони в електротехниката камо ли в електрониката. - https://caralyze.bg/articles/kak-pra...ten-akumulator
    https://autobox.bg/articles/parva-po...nal-akumulator
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  2. #32
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Умните хора мислят. Останалите четат фермани, пък каквото дойде.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #33
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Еми то го пише в подписа ми - понякога седа и мисла, понякога само седа.Та покрай дискусията с даването на ток, реших да сe позамисла.По принцип като тръгвам на път, не оставям нищо на случайността, та в тоя дух на размишления, да, имам кабели в багажника, обаче, като си спомня къде сме ходили тази година, каква полза от тях като няма кой да ти даде ток.Щото преди години една вечер паркирах колата, на сутринта нямах грам ток - волтметъра показа 0,00V.Без предизвестия, просто умря.Ми ако беше се случило на гъзъ на георафията дето само единици ненормалници като мене може да им хрумни да идат.Та мисля да инвестирам в един повербанк като колегата El Caballero.Намират се за 120-150 лв.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  4. #34

    Default

    Чак пък повербанк, аре нема нужда. И той ще умре като акумулатора след 3 години. Особено ако си го държиш в колата на студено...

    Един човек ти трябва да те бутне само. И колата ти да е с ръчни скорости.

  5. #35
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Чак пък повербанк, аре нема нужда. И той ще умре като акумулатора след 3 години. Особено ако си го държиш в колата на студено...

    Един човек ти трябва да те бутне само. И колата ти да е с ръчни скорости.
    Еми нямаше човек...само една баба мина щот си търсеше кравата.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  6. #36
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Ами то, и от английски да преведеш инструкция, примерно на френски автомобил, пак може да стигнеш до същият резултат. Въпросът е какво е взел предвид, тоя който я е писал тая инструкция. Ако няма да внимавам, и ще размахвам наляво/надясно кабел, които може да осигури 300 - 500 ампера, при случайно докосване на почти всичко наоколу, то....по добре да го "цъкна' направо на минусовата клема на собственият ми акомулатор, та да се свършва.
    Ако се разхождаш бос, и преди да закачиш кабелаците бараш открити метални части по купето, моооооже и да предположиш, че си свалил потенциалът на конкретният автомобил. Ама.... като си с обувки(освен ако не са с проводима подметка), това което постига искрата която те "гъделичка" е да поизравни твоят потенциал, с тоя на шасито. Твоят после плавно го разнасяш, ама ако не е влажно, тон ламарина........
    Медалът със закачането на минусът нейде по купето, също има 2 страни.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  7. #37

    Default

    Аз си го разнасям в раницата. Имам го от четири години сигурно. Зареждам го в началото на всеки месец. Пали и с напълно умрял акумулатор. Слизам примерно сутрин, лед студ, въртя, няма ток. Вадя от раницата, закача и пали веднага. Всичко това за три минути. Пише, че имам голям брой цикли на зареждане. Колко ще издържи не знам. До тук се е изплати. Достатъчно е дори само веднъж да те изкара от сложна ситуация. Имаше ограничение за по мощни двигатели. Гледал съм рекламни клипчета, палят и без акумулатор, но пише да не се прави. Скъп е и почти не се използва.
    Last edited by El Caballero; 11-12-2019 at 06:18.

  8. #38
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Доколкото разгледах предлаганите модели, имат и други приложения освен да си палиш колата в нужда.Намирам го за полезна вещ.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  9. #39

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Доколкото разгледах предлаганите модели, имат и други приложения освен да си палиш колата в нужда.Намирам го за полезна вещ.
    Има фенерче, доста добро, и два изхода за ЮСБ за зареждане на различни неща. Пали многократно колата, обаче може да зареди телефона само веднъж , което ми е странно.

  10. #40
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    Quote Originally Posted by El Caballero View Post
    Аз си го разнасям в раницата. Имам го от четири години сигурно. Зареждам го в началото на всеки месец. Пали и с напълно умрял акумулатор. Слизам примерно сутрин, лед студ, въртя, няма ток. Вадя от раницата, закача и пали веднага. Всичко това за три минути. Пише, че имам голям брой цикли на зареждане. Колко ще издържи не знам. До тук се е изплати. Достатъчно е дори само веднъж да те изкара от сложна ситуация. Имаше ограничение за по мощни двигатели. Гледал съм рекламни клипчета, палят и без акумулатор, но пише да не се прави. Скъп е и почти не се използва.
    По-добре си купи акумулатор, за тея пари за powerbank-a даже два ще купиш и ще стигнат за фенерче и батерия за заряд на телефона.
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  11. #41

    Default

    Хе-хе...

    Прибирам се, съседът се тюхка в гаража си около колата- "Не ще да запали, може да е акумулатора".
    Отговарям " може, ама ти откъде знаеш?"

    -"Ми не ще да пали".

    Казвам му "Трябва ти зарядно".Ако искаш имам? И дори може да покаже колко волта е акумулатора само като сложа щипките, без да е включено"?

    Той вика "Аз имам мултицет, ей сега ще го донеса"

    Донесе го =12.44 волта и той казва "Ама то има ток бре"

    Отговарям му " Има грънци.Дай контакт.""

    Даде = 11.44 волта.

    "Стартирай " казвам му.

    1-ви опит = 7.50 волта
    2-ри опит =3.50 волта

    Викам му "стига, стига мъчи акумулатора и колата!"

    3-ти опит (не ме чул) = 3.30 волта...

    Най-накрая спря - казвам му "От няколко седмици е студено иска си заряд"

    А той "Ама ей одеве запали" ...

    "Е, запали" си мисля, "ама сега стачка!".

    Отърча за зарядно до негов познат, не щял "зарядно от ЛИДЛ" -мисля си "Ако щеш!", то точно това не беше от ЛИДЛ де, второто ми зарядно зарежда до 15.5 волта и щеше бая силно да "ритне" акумулатора му...

    А женка му стои настрани и слуша, ама няма "Кучка в каручка" - конете на каручката разбягали са на паша, а тя ги чака дано се приберат (щяло да пътуват, ама ...)


    Това на 1.6 бензинова Зафира...
    Last edited by alfa racer GTA; 11-12-2019 at 21:00.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  12. #42

    Default

    Пичове, а не е ли по-добре да се рaзсъждава и процедира превантивно, проактивно, и на 2-3 години нов акумулатор. По 100 лв. са дето се вика. Моя го наследих от предния собственик(от близък я купих) и е на околo 18 м. Еми сякаш догодина зимата ще си купя нов, за да съм спокоен.
    Имам един познат със същата кола, вика че му е на около 7 г. акумулаторът. Вярно, че и аз не харча, освен за светлините, и малкия датчик на имобилайзера + светлините на таблото на минималното, че вечерно време ми е по-добре. Свалил съм панела на радиото, музика не слушам, седи в жабката заедно с флашката. По-ми е приятно да слушам Тwin Spark-а, естествено с леко отворени сега прозорци зимата, а лятото до края на огледалата.
    Last edited by ANewAlfaInTown; 11-12-2019 at 21:43.
    Аlfa Romeo 156 Sportwagon Twin Spark 1.8 144hp LPG Fobos
    Dark Green-Grey Metallic, Sport Pedals, Tora Cades Silver Rims 16"
    Stock Exhaust/Decatted

  13. #43
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    Quote Originally Posted by ANewAlfaInTown View Post
    Пичове, а не е ли по-добре да се рaзсъждава и процедира превантивно, проактивно, и на 2-3 години нов акумулатор.
    По мой наблюдения на 5-6години, даваш стария за вторични и цената ти идва с 15-20% надолу за новия!
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  14. #44

    Default

    Quote Originally Posted by Friday View Post
    По-добре си купи акумулатор, за тея пари за powerbank-a даже два ще купиш и ще стигнат за фенерче и батерия за заряд на телефона.
    Аз си имам акумулатор, но отивам на ски седмица, две и колата стои. Или трябва да имам това или да отскача минуса.

  15. #45

    Default

    5-6 години е доста оптимистичен срок за автомобил натоварен с екстри консумиращи ток...

    Принципно акумулатор трябва да държи поне 1 месец без откачане на клеми без заряд.След зареждане зимата поне 2 месеца.

    Ако само след 20 дни пада без да е палена колата си е за нов акумулатор -това за дизел.

    След зареждане зимата трябва да държи по е месец и половина -2 месеца.

    Ако след зареждане без да се кара колата на 20-тия ден пада за дизелов автомобил не става, само за бензинов, но ако само за20 дни е аут, то това е симптом за нов акумулатор, защото след няколко зареждания през 2 седмици до 30 дни акумулатора ще окъси.


    Зареждам ноември или декември, дори да е нов акумулатора.В противен случай животът му се намалява през зимата.

    След това ако преценя в края на януари или февруари.Ако зимата е сурова и продължителна може през март.

    Покаже ли симптоми дори след като е зареждан до 2 седмици след това -грешки на ABS, hill holder
    и други такива започвам да търся свестен нов акумулатор.

    Има акумулатори 80/85ампррчаса за 130 лева, има 85-88ач за 150-160 лв и има и за 190-235 лв.
    От първата ценова група най-тежките които съм виждал са по 20кг и са най- старата технология = олово и антимон или калций, вторите са по 19-20кг и са олово+сребро+карбон/въглерод -ноеа технология на плочите от 3012г. в производство, твърди се че превъзхожда останалите акумулатори произведени по останалите "стандартни" технологии.Все още недоказано.Ексайд премиум са такива, производните им клонинги и такива които за закупили лиценза за производство по тази технология.Предимствата които се твърдят са- до 1.5пъти(150%) по бързо зареждане, по-ниско съпротивление при отдаване и приемане на заряд, без сулфатизация при разряд зимата до 30% от първоначалния заводски заложен капацитет. Цената на ексайда попада в последната ценова група и е 20.3кг за 85 ач , но има полски акумулатори произведени по същата технология които да 19.4кг.

    Най-високата ценова група 188/190-210лв. Оловно сребърни със или без калций и/или антимон.Те са 85-90-92амперчаса и са по 21-22кг.

    Има и АГМ 80ач за 235 лв.

    Има за 159-ка с 2.4 двигател и по 95 или 10ач, но колко и да съм ги търсил в Бг, не успах да ги намеря като предлагане -те са по 23-24 и дори 26кг и със стартов ток от 800 до 950ампера.Цена не мога да посоча .

    По мое мнение като съотношение цена/качество/производителност-параметри, струва си първа и трета ценова група.
    Втората само ако имате желание за експериментиране.Първата, защото много често имат капачки и могат да се обслужват, а дори да нямат могат да се отворят и да се доливат.
    Третата група, просто защото си струват парите и най-корави от 3-те групи.Лошото е че не могат да се отварят и обслужват, но при еднакви условия държат най-много фронта .

    А, и на първата най-евтина ценова група, ако са отваряеми могат да се засилят/заредят да държат до 12.9 волта.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •