Results 1 to 5 of 5

Thread: Проблем с ABS

  1. #1

    Default Проблем с ABS

    EDIT: Проблем с лампичката за спирачките

    Здравейте, днес за първи път докато карам ту светеше, ту загасваше лампичката на спирачките, някой има ли е подобен проблем?
    Светваше докато давам газ, но реша ли да изключа от скорост и прочием спира да свети.

    Спирачката си работи, ръчната също.
    Масло има, поплавака си работи(Тествах го)
    Last edited by BGKapa; 16-12-2019 at 17:44.

  2. #2
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Привет!
    Първо - каква е колата?
    Второ - коя лампичка светва?
    Както е описан проблемът - ниско ниво на спирачната течност. Това - "масло има" за какво се отнася? Допускам че наричате спирачната течност - масло, щото инак споменаването на поплавък в едно изречение с масло си губи смисъла при 145/146.
    въщност - сменяме подходът в 'движение", ако Ви светва лампичката която светва при задействана ръчна спирачка, не ми отговаряйте а долейте спирачна течност в резервоарчето за такава. Това че има някаква, не означава непременно че е колкото трябва. И ако проблемът изчезне, но в рамките на месец, два, три се появи отново, вместо да пускате запитване отново, си проверете хидравличният цилиндър(работен цилиндър, долна помпа или както пожелаете да го наречете) на съединителят, помпата на съединителят и спирачната помпа за течове. В тоя ред.
    Ако не е това случаят - за да ви се помогне, ще трябва да отговаряте на въпроси, защото като пуснете тема за проблем с антиблокиращата система, а на първи ред се коригирате с 'лампата на спирачките'. Някой индивиди започват да се чудят - дали въобще да пишат в тая тема, и ако да, то дали да не е със съвет - "посетете сервиз".
    Имате индикаторна лампичка за задействана ръчна спирачка и ниско ниво на спирачната течност, отделно имате и датчик и индикатор за износени накладки. И двете са за спирачките, и тая за АБС също е за спирачките.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  3. #3

    Default

    Здравей,

    Колата е 146 1.4 TS
    Светва лампата за спирачката(Бях объркал заглавието от бързане, гледам и съдържанието съм обръкал. )
    Проверих спирачната течност и гледам, че има доста в казанчето, но все пак ще досипя, кофти, е че няма как да се види дали е в нормата(няма маркери за min./ max. или ако има от чернилката не се вижда).
    Събота/неделя ще проверя накладките как са, доколкото си спомням бяха сменявани началото на 2018-та, като за 2018-та има навъртяни около 1/2 хил. км(ако не и по-малко), което е нищо, тази година, като я взех аз вече има почти 8 хил. км, като не ми се вярва толкова бързо да са се износили.


    То колата има и други проблеми. Сега, като застудя трудно пали някой път и винаги сутрин няма мощност до около +/-3200 оборота(принципно яко дърпа, ако го няма този проблем), като загрее след 15/20 мин. каране се оправя. Иначе лятото си хвърчи, до сега единствено е сменяна хидравличната помпа, понеже, като се пребирах от казанлък на магистрала замина(~100/100 км. от софия), се счупи колелото на помпата, явно е блокирала та късмет, че акумулатора е нов и изкара до софия.

    Другия проблем е с резервоара, връща въздух при зарежда и разпенява бензина, което води до трудно зареждане, ако даден човек зарежда за 3/4 мин., то на мен ми трябва двойно време, някой път имам чувството, че зареждам по 10/15 мин, понякога няма проблем и зареждам за 2/3 мин.

    И последният проблем е свързан с кормилото, като го завъртя на дясно/ляво в началото се чува стъргане(примерно пясък/камъчета между две метални плочи), видях, че хид. масло беше малко под min. и долях до max. Явно някъде тече, около гумите няма следи, както и под колата, къде омаслява не знам.

  4. #4
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Нормално, на резервоарът за спирачна течност е отбелязано къде е нинимумът и максимумът. Чистете и гледайте.
    Ако все пак не е отбелязано(неведоми са пътищата Божи), имайте предвид че той(резервоарът) е разделелен на две. Централната част - за спирачките, останалата - за съединител. за да не свети лампата, течноста трябва да е околу 5мм над разделителната преграда.
    Тоя стържещ звък при въртене на воланът, вероятно е от съсипан лагер на макферсон(зависи от коя страна се чува), а ако се губи хидравлично масло, при сменена помпа - търсете го в маншон на хидравличната рейка, или пък нейде по връзката - помпа/рейка. Колелата нямат много общо в случаят.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  5. #5

    Default

    Долято е до разделителната преграда и от тогава не свети.

    Звука се чува при завиване на ляво и на дясно и то само в началото и не всеки път.



    П.С. От 3/4 дни колата гуми мощност(дори стига до 200/300 оборота) и пука(missfire), но не загасва. Дори да натисна педала докрая не реагира веднага. Проверихме свещите и имаше масло(доста), гарнитурата е за смяна, почистихме всичко, но проблема си остана. Бобините няма как ние да ги проверим. Интересното е, че го прави под 3000/4000 оборота този проблем.

    Изключихме MAF сензора, и като чели проблема се оправи(ще покарам без него да видя дали ще прави проблеми пак).
    Last edited by BGKapa; 04-01-2020 at 18:47.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •