Results 1 to 5 of 5

Thread: От Джулия на Стелвио

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    40

    Default От Джулия на Стелвио

    Здравейте,

    Да споделя малко история и един въпрос за Стелвио.

    Имах Джулия Велоче, но я откраднаха. Оказа че с парите които ми върнах от каското, и приемливо доплащане мога да взема ново Стелвио със същия двигател (20т 280кс). Основния проблем да не взама пак Джулия е багажника (с две деца съм вече). Стелвиото е доста по базово откъм лукс (няма подгрев, ръчни седалки, не с пълна кожа салона) но откъм безопасност и driver assistence си има всичко. Като плюс има стъклен покрив (яко е) и най-вече apple car play / android auto. Последното според мен е единствената най-важна екстра която може да търсиш в автомобил откъм инфотеймънт. Да ползваш гласови команди от волана да кажеш на Сири да плейне нещо в spotify, или да ти навигира в google maps / waze е супер удобно и работи добре. Софтуера за телефоните винаги ще е по напред от авто производителите.

    Откъм каране - обичам да карам бързо по пътища със завои. Не ме вълнува толкова висока скорост по права. Стелвиото се води че е доста добро за СУВ в това отношение (не съм карал други за да сравня). Обаче все пак има доста осезаема разлика в сравнение с Джулията. Няма как да не се усети по-високоия център на тежеста и по-голямата маса, Джулията се усеща супер лека и пъргъва... общо взето може да правиш всичко. Та ако не ви трябва по удобния багажник, и не ви проблем да сте по внимателни с дупките - вземете си Джулия. Върви доста повече, и харчи доста по малко (което пак не е малко).

    Малко разочарование за момента (което не ме изненадва, все пак е Алфа) - някакви скърцащи пластмаси от централната конзола. Чуват се при резки неравности... например каране по павета. Някой срещал ли е такъв проблем?

    В международните форуме четох за такива оплаквания (включително за QV версията), но не видях на някой да са му решили проблема.

    Джулията намаше такъв проблем (но пък се чуваше скърцене от триене на гума в гума при повече въртене например завой 90 градуса).

    Като цяло не са им сила пластмасите явно. Дано го решат в един момент това.

    Заро
    159 1.9JTDM

    146 ti

  2. #2
    нов в бранша ilin4o's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    varna
    Posts
    53

    Default

    дравей Заро чудесен избор,
    аз карам Стелвио вече месец ,и досега не съм чул нито скърцане нито триене ,като имаш предвид нарочно карам по силничко през дупките и легналите полицай, много съм доволен ,забравих да кажа че аз карам дизел може би има разлика от бензина ,за мен единственят недостатък е недозавиването ,досега карах Ауди и разликата е осезаема,но освен това всичко друго е перфектно
    MiTo 1.4 155

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    480

    Default

    @Заро - може да са отваряли централната конзола, при мен не скърца по принцип. Скърца, ако съм отварял централната конзола и не съм я сглобил "рязко", а съм защипал щипките плавно. Другите моменти когато скърца е, като в някоя автомивка намажат всички пластмаси с препарата за кожата. Тогава скърца седмица две, докато не изсъхне.

    @ilin4o - Стелвио да не дозавива? Това е най-презавиващото 4х4 което съм казал до сега. Я иди на реглаж, да я видят.
    Alfa Romeo Stelvio 2.0T
    Toyota RAV4.4 2.2 D-CAT

  4. #4
    Алфист
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    България
    Posts
    143

    Default

    Аз също не съм забелязал на стелвиото ми да дрънчи или да има някакви паразитни шумове Пробвай да си вземеш силиконов спрей и да пръснеш там където се чува паразитния звук

  5. #5
    Запален алфист Mirwais's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    128

    Default

    Stelvio и недозавиване? Особено пък след като си карал Ауди, които са измислили недозавиването... Според мен трябва да ги прегледат предния мост.
    Alfa Romeo Giulia 2.0 200 Bhp Super

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •