Results 1 to 15 of 62

Thread: Добавки към гориво, масло, флъшове/почистващи добавки за двигател, радиатор и т.н.

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #11
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    Quote Originally Posted by batproho View Post
    Това не е ли твърде малко, поне по предписание на производителя, лято 1ml./1L. зимата 2ml./1L.
    Понеже имах и друга работа, сгреших ml с грам. Но 1ml = 1gr (вода) така че грешката не е съвсем голяма.
    Коригирах си поста .. 10ml на 10 литра.
    "Начин на приложение: Дизел Зима - 1 л. BDC за 500 л. дизел;Дизел Лято - 1 л. BDC за 1000 л. дизел"
    Толкова добавям целогодишно B.D.C.

    Дори да има икономия на гориво от 3% не бих могъл да го разбера.
    Понеже съм карал колело с проф. колоездачи .. знам, че насрещният вятър направо ти взема силата, а при обратната ситуация, направо летиш с бегача
    Засичал съм по- висок разход на LPG с предишната ми Алфа при силен насрещен вятър.
    Дори посоката на вятърът е от значение .. така, че тези 3% могат да се тестват само в изолирана среда.
    За дим и тн. не мога да коментирам, защото колата ми не дими. Не доливам масло и не му пада нивото на този етап.
    Но и там ако има някаква разлика ще е минимална, но вероятно достатъчна за да балансира некачествено гориво.
    Само за защита от образуване на бактерии ако действа ще съм доволен. А зимата да не замръзва. Смазване на сухото гориво.
    Не мисля, че е скъпа добавка .. добавям, а каквото такова.
    Last edited by flipz; 07-01-2020 at 10:36.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •