Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 61 to 62 of 62

Thread: Добавки към гориво, масло, флъшове/почистващи добавки за двигател, радиатор и т.н.

  1. #61
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Quote Originally Posted by marin_mv View Post
    Колега, когато човек не се е сблъсквал с един проблем, обикновенно има склонност да го отрича Не е нужен микроскоп за да видиш последиците от бактериално, гъбично замърсяване в дизелов резервоар. Те са си ясно забележими утайки и сополи. Основната причина е съдъражанието на боидизел в нафтата и благоприятната среда за развитие на тези микроорганизми при определени условия. Иначе колегата electronic е прав да се шегува с дизеловите драми с добавките. Всеки си има някаква теория и вярвания. Аз имам отрицателен опит с BDC нито ще ползвам техни продукти отново, нито бих ги препоръчал. Масло също не бих налял. Един познат една година ми хвали "добавка" която той сам си забърква - "тайно" съотношение двутактово + газ за ламБи ... онзи ден ми звъня да иска съвет къде да праща дюзи за чистене и рецеклиране. Нека всеки се споделя как "омагьосва" нафтата, но да не настоява толкова много, че неговото е най-правилно и работещо и да се заяжда с останалите. Факта е, че нафтата в БГ е с кофти и променливо качество и голяма част сме принудени да наливаме "добавки" заради това .... е има и други които търсят 50% по нисък разход с тях.... Моята кола сега втори месец седи на паркинг до летище София, твите ги караш толкова, че стигат 700 000км ... дали има разлика в начина по който си ползваме колите? Дали нямам основания да слагам антибактеориална добавка като знам как престоява колата ми по няколко пъти в годината и след като миналта година свалях резервоар и видях какво има вътре?Да, ей сега от понеделник сигурно ще и навъртя над 10 000км за 2 седмици, но на моя опит ли да се доверя или на твоите писаници?
    Колега,моите ги карам колкото ми е кеф,и да Кромата беше на над 700 000 хил.Сополите в нафтата викаш са от биодизела,или от БДЦ?Ти лично си направил резервоара си прозрачен,като аквариум,и по всяко време го инспектираш?Навремето бях малък и Мерцедесите в СО МАТ,където бачкаше баща ми,лично съм гледал как промиват профилактично резервоарите,кеф ти сополи и т.н.Сигурно и бактерии,а?Тогава думи ,като бактерии се ползваха само в медицината....и тогава не са слагали БДЦ...За масло в нафтата са го казали хора дизелджии,с масло в нафтата са оправяли доста проблеми-стари дизелджии,тогава диагностики и т.н.-ниенте.Другото навремето баща ми като се прибереше от Иран,всичко миришеше на нафта,където капне петното е вечно,сега нафтата като капне на земята изветрява по бързо от бензин,сам си прави изводите,колко смазва,и дали не е по добре с масло.

  2. #62
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Русе
    Posts
    256

    Default

    Колеги, BMW фен и шофьор ми похвали добавките на XENUM, той бил ползвал BDC, но според него XENUM-a бил по-добър, някой има ли мнение? Нямам конкретен проблем, но по традиция от 10-15г насам на всяка кола, преди да тръгна на море (пада се по-дълго каране ), слагам обикновенно по една добавка за почистване. Той ми похвали NEX10, излиза доста по скъпо от BDC, аз мисля да сложа другата дето е cleaner.
    Някой с наблюдения?

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •