Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 46 to 60 of 62

Thread: Добавки към гориво, масло, флъшове/почистващи добавки за двигател, радиатор и т.н.

  1. #46

    Default

    Шегата настрана.
    На газ колата ми вървеше(преди да умре изпарителя) доста повече отколкото на обикновен бензин 95.
    Със 100 октана са на кантар нещата.

    А едни 20тина литра стар бензин имам, които бяха престояли половин година в резервоарa на по-предната ми кола, които после опитах да ги прекарам през разни соц моторетки (иж, балкан, мз), но и те не искаха да работят с него. Само за миене на четки след боядисване става.

    Така че е доста гаден бензина, да.
    Но пак мирише по-хубаво от нафтата

  2. #47
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Шегата настрана.
    На газ колата ми вървеше(преди да умре изпарителя) доста повече отколкото на обикновен бензин 95.
    Със 100 октана са на кантар нещата.

    А едни 20тина литра стар бензин имам, които бяха престояли половин година в резервоарa на по-предната ми кола, които после опитах да ги прекарам през разни соц моторетки (иж, балкан, мз), но и те не искаха да работят с него. Само за миене на четки след боядисване става.

    Така че е доста гаден бензина, да.
    Но пак мирише по-хубаво от нафтата
    Мирише, да!С бензин може се надишаш, от нафта само кашлица се фаща.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  3. #48
    Запален алфист marin_mv's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Любимец / Trier
    Posts
    311

    Default

    Между другото, два дни се ровя из нета да намеря потвърждение на биографията на Йонко която е написана в сайта на Юнака и не намирим. При всички открития, патенти и хиляди доктори в САЩ които е обучил, не излиза и един ред за него в тази насока. Но намерих ей такива неща - https://www.facebook.com/ZakvaskaMermerski/ - кисело мляко, антицелолитни гелове, анти ейдж серуми и гелове .... Не съм ги пробвал. Пробвал съм само Юнака, но откровенно мога да заявя, че тези хорица си играят със комплексите и наивността на хората - магическото сваляне на разхода на гориво, изчистването на целолит и бръчки са част от нещата за които доказано хората дават пари за неща които всъщност е трудно доказуемо, че работят....но хората искат да вярват, че работят.
    In BG - Alfa Romeo 159 SW, 2009, 1.9 JTDm, Q-tronic, 180 h.p., 400 N.m
    In DE - Subaru Levorg. 2019, 2.0 Lineartronic, 150 h.p.

  4. #49

    Default

    Това е за някои които искат като си купят трабант, да сипят нещо евтинко и трабито да прибере гумите и да литне ...

    Досега полза виждам от 2 добавки:

    1. Против парафинизация на дизеловото гориво при отрицателни темератури.Когато колата нощува навън при -12-17 градуса дори при пълен резервоар горивото във филтъра и по тръбичките между резервоар и филтър парафинизира и ако е в "гелово-парафинизирано състояние" трудно го прокарва по тръбите и трудно прави точно налягане може би заради затлаченият с парафини филтър и се получава нещо като "пуф" при стартиране и се усеща миризма на сурова нафта.

    С депарафинизатор това го няма.

    2. Антибиоцидна добавка.

    Онзи ден след като в последната година прочетох от 2-3 колеги със 159-ки че са имали проблеми са гъби/бактерии/"сюнгери" в резервоара и при един от тях това е довело до сериозен ремонт на двигател реших да не чакам, а да действам превантивно и поръчах.Като дойде се оказа, че ще ми стигне за 7 резервоара превантивно третиране или за 3.5 "лечебно" третиране.

    Засега ще действам като за "лечебно" с ударна доза, защото за 4.5 години нито веднъж не съм прилагал такъв препарат дори превантивно.Единствено 1 литър BDC, но от него доколкото разбрах от пострадалите колеги(единият редовно сипавал BDC общо 3 туби по 1 литър) полза няма и не им е помогнал нито превантивно нито ударно с бактериите/гъбите в горивото.

    Общо двете добавки струват по малко от 35 лева - антипарафинизаторната 19.90лв е достатъчна за до 1000 литра дизелово гориво и дозата зависи до колко градуса искате да не прафинизира горивото в резервоара, като не променя останалите параметри на дизела - темепература на самовъзпламеняване, температура на запалване, цетаново число и т.н., а антибиоцидната е 15 лева от вносителя Проспийд, но я има и за 13.50лв същата от друг интернет магазин.

    Останалите добавки повечето са на основата на керосина - и тези за почистване на дюзи или горивна система и тези които ги наименоват цетан бустери за повишаване на цетановото число.

    П.П. На Мермерски добавката има някои съединения която според някои публикации водят до ускорен разпад и окисляване на дизеловото гориво до степен да не влиза в нито един законово определен параметър и поради това да не счита за такова гориво.



    При всичко няма добавка която ако вземете едно лайно му сложите добавката, тя да направи от него торта ... Най-същественото е горивото - ако то не е качествено добавката най-много да "замаже" положението за момента...



    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Шегата настрана.
    На газ колата ми вървеше(преди да умре изпарителя) доста повече отколкото на обикновен бензин 95.
    Със 100 октана са на кантар нещата.

    А едни 20тина литра стар бензин имам, които бяха престояли половин година в резервоарa на по-предната ми кола, които после опитах да ги прекарам през разни соц моторетки (иж, балкан, мз), но и те не искаха да работят с него. Само за миене на четки след боядисване става.

    Така че е доста гаден бензина, да.
    Но пак мирише по-хубаво от нафтата
    Не се ослушвай, ами засилвай 156-цата докато не е сдиплил двигателя, че тогава ще трябва да бъркаш дълбоко за €€€€ ...

    За Тома Неверниците: https://www.acea.be/uploads/publicat...patibility.pdf
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  5. #50
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Като ви чета вас, кюмюрджиите и разбирам, че е по-добре с 4 спукани гуми отколкото без сериозни познания по химия


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #51

    Default

    Не чети нас "кюмурджиите", чети публикациите на ACEA.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  7. #52

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Не се ослушвай, ами засилвай 156-цата докато не е сдиплил двигателя, че тогава ще трябва да бъркаш дълбоко за €€€€ ...

    Eдин спарк от морга струва колкото маслото и вълшебните ти добавки за трактора. 200лв.

    156цата не я махам аз. Много повече кеф ми прави да я карам. Ако трябва да избирам между двете - 159ката изчезва със страшна сила.

  8. #53

    Default

    Нали вече си я пуснал? Даже над пазарната цена (3-6 хил лв). Освен ако в портмонето на седалката няма 1699лв



  9. #54

    Default

    Ако излезе някой мераклия ще договорим нещо по-надолу, разбира се

  10. #55

    Default

    Гледам тука и не чета всичко, щото ми е скучно... Та се чудя какво ли ядат некои хора... или пък сами си произвеждат супер храните...
    Last edited by undy; 24-01-2020 at 20:44.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  11. #56

    Default

    За супер храните не зная, но знам, че човешкия организъм от всички течности само вода му е необходима за нормалното функциониране, но голяма част от вас не пропускат да му пуснат редовно аванта с някоя такава добавка .

    Начи за вас може, за любимите не може...
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  12. #57
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Чета от известно време темата,и се радвам,че във форума има толко научно-химико запознати хора ,да разясняват за вреди,или ползи от добавки,или от добавяне на масло в нафтата-интересно ми е колегата по горе,как ги вижда бактериите в нафтата,или планктона...Предполагам е взел микроскоп от Наса?Представям си как е отворил резервоар и го наблюдава с него....БДЦ ползвам от много години в дизелите си ,наред с масло,без микроскопи и химични проби,мога да твърдя,че моторите ми на дизелите ми работят мъркащи,равномерно и отзивчиво много повече,откакто ги купувах,разликата е осезаема.Това е от години-2 тд-та 146,преди тях фиат Крома от истинските-154,едно жтд 136 коняво.146-ЦИТЕ са ми отпреди 5 години-музика,Кромата я бракувах на над 700 ооо км по километраж,заради корозия,последния ФИАТ-166 жтд е от 2 години-нон стоп масло 2 такт-црвено,и БДЦ-мека работа,нито меря работа на дюзи и т.н.,разликата откакто я купих и откакто слагам масло е осезаема.Обещавам,че ако некое дизелово Фиатче от изброените даде проблем по горивната система,ще ви уведомя,колеги.Засега след толко години продължавам с тази рецепта.

  13. #58
    Запален алфист marin_mv's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Любимец / Trier
    Posts
    311

    Default

    Колега, когато човек не се е сблъсквал с един проблем, обикновенно има склонност да го отрича Не е нужен микроскоп за да видиш последиците от бактериално, гъбично замърсяване в дизелов резервоар. Те са си ясно забележими утайки и сополи. Основната причина е съдъражанието на боидизел в нафтата и благоприятната среда за развитие на тези микроорганизми при определени условия. Иначе колегата electronic е прав да се шегува с дизеловите драми с добавките. Всеки си има някаква теория и вярвания. Аз имам отрицателен опит с BDC нито ще ползвам техни продукти отново, нито бих ги препоръчал. Масло също не бих налял. Един познат една година ми хвали "добавка" която той сам си забърква - "тайно" съотношение двутактово + газ за ламБи ... онзи ден ми звъня да иска съвет къде да праща дюзи за чистене и рецеклиране. Нека всеки се споделя как "омагьосва" нафтата, но да не настоява толкова много, че неговото е най-правилно и работещо и да се заяжда с останалите. Факта е, че нафтата в БГ е с кофти и променливо качество и голяма част сме принудени да наливаме "добавки" заради това .... е има и други които търсят 50% по нисък разход с тях.... Моята кола сега втори месец седи на паркинг до летище София, твите ги караш толкова, че стигат 700 000км ... дали има разлика в начина по който си ползваме колите? Дали нямам основания да слагам антибактеориална добавка като знам как престоява колата ми по няколко пъти в годината и след като миналта година свалях резервоар и видях какво има вътре?Да, ей сега от понеделник сигурно ще и навъртя над 10 000км за 2 седмици, но на моя опит ли да се доверя или на твоите писаници?
    Last edited by marin_mv; 26-01-2020 at 01:23.
    In BG - Alfa Romeo 159 SW, 2009, 1.9 JTDm, Q-tronic, 180 h.p., 400 N.m
    In DE - Subaru Levorg. 2019, 2.0 Lineartronic, 150 h.p.

  14. #59
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Нямам никакъв опит с експлоатация на дизелови мотори, но съм ползвал автомобилна нафта и биодизел, като гориво за промишлени горелки.
    Впечатленията ми от биодизела (ако имат някакво значение) са, че той е по-калорично гориво от нафтата, но съдържа разни смолисти вещества, които кристализират по дюзите, когато те изстинат и след това трябва чистене.
    Поради това се отказах да го ползвам.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #60

    Default

    Биодизелът е различно гориво от дизелът отговарящ на стандарт EN590.
    Така или иначе, с оглед на екоизискванията и бъдещото им развитие към момента на твоята покупка бензинов двигател е бил по правилният с оглед на законовите изисквания двигател.

    Така или иначе и бензиновите автомобили ще трябва да ползват добавки, освен може би произведените от тук нататък занапред или от 01.09.2019г.

    Дизеловото гориво за автомобилите отдавна е с 7% съдържание на биодизел.По спомен 159-ката е произвеждана както по времето когато биодизелът в горивото е бил 5%, така и по- късно когато е достигнал 7%.Повече не се предвижда да се увеличава % биодизел.

    Бензинът който вече е Е10(от 1.9.19г.), тоест с не по-малко от 10% биоетанол.Появиха се добавки за почистване и поддържане на инжекторите което не е случайно.Все пак инжекторите са по-евтини от дизеловите дюзи.

    Бензинът през годините го "изсушиха" и лишиха от смазочните му съставки:
    Първо забраниха оловосъдържащите добавки за повишаване на октановото число и повишаване на смазочните му качества,
    В самия двигател употребата на оловни добавки води до отлагане на олово и оловни окиси върху челото на буталата, по свещите и клапаните, намалявайки износването на последните.
    след това му сложиха 5% биоетанол, а сега 10% биоетанол, които допълнително "спекоха положението"...
    В САЩ след фиаското на някои бензинови двигатели, миналата година разработиха и влезе в сила първият стандарт за двигателно масло, който да не допуска отлагания по бутала и цилиндри и да не се стига до "спичане" на двигателя и ремонти за хиляди $$$$/€€€€...
    Вече има на пазара такива масла.Те са специално разработени за предотвратяване на предварителното нежелано самозапалване на бензиново-въздушната смес в цилиндрите и увеличените въглеродни отлагания по тях поради неефективното и непълно изгаряне.

    Мисълта ми в един от предните постове с линк към нея, беше че и за бензина настъпват нелеки времена.Има списък на европейските автомобилопроизводители за съвместимите с новото гориво бензинови двигатели.От 159/Brera/Spider несъвместими са 1.9jts и 2.2 jts.
    Останалите бензинови на 159/Brera/Spider са съвместими.

    В самият "лист за съвместимост " пише за АР, че са съвместими всички петролни двигател от 2011 насам, с изключение на горните 2.
    Това означава, че всички бензинови АР модели преди 2011 с изключение на гореизброените са несъвместими - 156, 155, 166, 145,146,147, 164 и т.н.

    Доста несериозно се прие написаното от мен и като гледам ще има "рев", сополи, клетви по адрес на АР и €€€€€€ за автосервизите...

    Навремето така се приеха твърденията за 1.8 и 2.0 FSI/TFSI,но след това настъпи "апокалипсис"за собствениците и €€€€€ за сервизите...

    Разбира се нищо няма да стане от раз, ще се изгорят при един повече, при друг по-малко броя резервоари бензин, но след това...
    Last edited by alfa racer GTA; 26-01-2020 at 12:54.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •