Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23

Thread: Тресе при потегляне Алфа 147 жтдм

  1. #1

    Default Тресе при потегляне Алфа 147 жтдм

    Здравейте колеги. Преди няколко дена качвам се в колата и при поделяне на полу съединител яко тресе!? Съединителя от известно време прибоксува на 4-5 скорост но рядко. Та въпроса ми е възможно ли е маховика да се прецака изведнъж единия ден не тресе на другия качвам се и тресе?
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 150

  2. #2
    Старши алфист nikotm's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Брацигово
    Age
    49
    Posts
    633

    Default

    При всички случаи изхода е, един. След като е прибоксувал един път, значи че феродовият диск плачи за нов. Но като си продължил да караш, натоварваш целия силов тракт. Маховик, който трябва да се справя с повече вибрации и притискател, който трябва да се огъва повече, за да отлепи. За да тресе толкова здраво при потегляне, залагам на скъсана/и пластина/и на притискателя. Ремонта е належащ, предвид това че вероятността от скъсване на някой елемент по системата е много вероятен. А тогава ще има и поражения по кутията. Успех с ремонта.
    159 1.9 JTDm 150
    Mito 1.4/120
    156 2.0 155 ex
    156 sw 2004 1.9 jtd 16v ex

  3. #3

    Default

    Да за смяна е чаках го още малко и да го сменям но сега даже ще я карам на моя човек от сервиза да свали скоростите да видим каква е причината но ще е след нова година. За сега се подготвям от какво е
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 150

  4. #4
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    ...
    Last edited by 546; 28-12-2019 at 21:22.

  5. #5
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    Quote Originally Posted by bojko_25 View Post
    Здравейте колеги. Преди няколко дена качвам се в колата и при поделяне на полу съединител яко тресе!? Съединителя от известно време прибоксува на 4-5 скорост но рядко. Та въпроса ми е възможно ли е маховика да се прецака изведнъж единия ден не тресе на другия качвам се и тресе?
    Да,когато се прецака сепаратора на лагера в маховика ,съчмите се събират една до друга и изведнъж почва да тресе.При мен сепаратора беше от пластмаса и всичко стана мармалад.
    Last edited by 546; 28-12-2019 at 21:23.

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by 546 View Post
    Да,когато се прецака сепаратора на лагера в маховика ,съчмите се събират една до друга и изведнъж почва да тресе.При мен сепаратора беше от пластмаса и всичко стана мармалад.
    Този лагер сменя ли се отделно
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 150

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by 546 View Post
    Да,когато се прецака сепаратора на лагера в маховика ,съчмите се събират една до друга и изведнъж почва да тресе.При мен сепаратора беше от пластмаса и всичко стана мармалад.
    Колега на теб тресеше ли така
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 150

  8. #8
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Той и педала сигурно се е удървил.....с две думи:...отиваш на притискателен диск, лагер и демферен маховик......
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  9. #9
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    Quote Originally Posted by bojko_25 View Post
    Този лагер сменя ли се отделно
    Сменя се маховика,сигурно може да се рециклира,но едва ли ще е под цената на втора употреба,все пак се износва не само феродовия.
    Quote Originally Posted by bojko_25 View Post
    Колега на теб тресеше ли така
    Да,яко тресене и дрънчене на метал.
    Last edited by 546; 29-12-2019 at 05:32.

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Той и педала сигурно се е удървил.....с две думи:...отиваш на притискателен диск, лагер и демферен маховик......
    Педала е много корав от много време
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 150

  11. #11
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by bojko_25 View Post
    Педала е много корав от много време
    Тръгне ли да се втвърдява педала, означава, че лагера се вкопава в притискателният диск....може да караш с твърд педал 10-15 хил. километра, но в един момент идва края......претрисането при потегляне е от демферният маховик...така, че в предишният пост ти казах какво да си приготвиш като части, за да си оправиш проблема.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  12. #12
    Старши алфист nikotm's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Брацигово
    Age
    49
    Posts
    633

    Default

    Quote Originally Posted by bojko_25 View Post
    Здравейте колеги. Преди няколко дена качвам се в колата и при поделяне на полу съединител яко тресе!? Съединителя от известно време прибоксува на 4-5 скорост но рядко. Та въпроса ми е възможно ли е маховика да се прецака изведнъж единия ден не тресе на другия качвам се и тресе?
    https://www.facebook.com/groups/1132...action_generic

    Не ми се занимава да намалявам снимките, за да мога да ги кача във форума.
    Last edited by nikotm; 29-12-2019 at 20:35.
    159 1.9 JTDm 150
    Mito 1.4/120
    156 2.0 155 ex
    156 sw 2004 1.9 jtd 16v ex

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by nikotm View Post
    https://www.facebook.com/groups/1132...action_generic

    Не ми се занимава да намалявам снимките, за да мога да ги кача във форума.
    Колега и аз съм по скоро склонен да мисля че е от претискател съединител не исключвам и маховика надявам се да не е но все пак логично като се помисли маховика ако има лувт трябва и на обороти да тресе и на ход с газ без газ и т.н. това е моята логика но ще си покаже тия дни защото вече не може да се кара. Тука за няколко дни скоростите почти спряха да влизат. Чакам майстора и ще пиша какво е
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 150

  14. #14
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Нормално като караш до краен предел без да ремонтираш вече да не влизът скоросрите, лагера е пред разпад и така се е вкопал в притескателя, че няма нужният ход да отдели съединителя.
    Крайно време е, да направиш ремонта, за да не направиш други поразии, а притрисането се дължи на маховика, ще се убедиш, ако не го смениш...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  15. #15
    Запален алфист kirekchiev's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Plovdiv
    Age
    24
    Posts
    316

    Default

    Не съм съгласен, че притрисането е винаги от маховика. На мен колата ми тресеше отвратително и се оказаха тампони на кутията и тампона на мотора вляво. Освен това ми бяха казали, че лагера на съединителя ми е за смяна и затова педалът ми се е удървил, а бяха просто помпите. Така без диагностика е просто хвърляне на боб. Също и на мен не ми влизаха скоростите както трябва от помпата.
    2007 GT 1.9 JTD 150 - тотализирана
    2005 156 1.9 JTD 115

    2004 GT 2.0 JTS 165 - ex

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •