Results 1 to 8 of 8

Thread: Alfa Romeo Gt 1.8 T. Spark- проблем с мотора

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2014
    Posts
    67

    Default Alfa Romeo Gt 1.8 T. Spark- проблем с мотора

    Честита Нова година на всички! Имам едно питане, към миналите по този път...
    На 31 трябваше да кача един черен път, и боксувах малко, защото имаше сняг... Опитах да се кача с повече газ и от нищото мотора се разчука зловещо...
    От към долнището.... Явно е лагер, но как така изведнъж, като моторът до преди случката нямаше никакви шумове, нито пък някога е имал разход на масло.... Колата още не съм я карал на сервиз, маслото с което беше е 10в40 тотал и си мисля че то помогнало да завлече лагер.... Мотора след като се разтрака не е работил повече от минута.... Та какво ще кажете, да му правя ли ремонт или да търся друг? Колата е гт-1.8тс

  2. #2
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    Ако имаш късмет може и да се отървеш с едни биелни лагери...
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2014
    Posts
    67

    Default

    Quote Originally Posted by radiboy View Post
    Ако имаш късмет може и да се отървеш с едни биелни лагери...
    Колега и аз се надявам на това... Ще пиша като има развитие

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2014
    Posts
    67

    Default

    Здравейте отново отворихме мотора и на 3ти цилиндър биелните лагери са леш и без шлайф няма да мина ..... та купих си друг мотор, но има доста аксиален луфт (на ръка го усетих), но като цяло въпроса ми е спасяем ли е със нови аксиални пластини и нови лагери при положение, че вала не е надран?

  5. #5
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    Не го слагай без да го отвориш и да го видиш как е.Замери вала все пак.Би трябвало да се разминеш с лагери.Изтропалия мотор на какъв пробег беше,че един баир да го скапе ми е странно ?
    Last edited by 546; 13-01-2020 at 20:47.

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2014
    Posts
    67

    Default

    По километраж на 170 хиляди, на диагностика 250 хил.... извенъж изтропа иначе съм си го гледал и мъркаше

  7. #7
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    То за този мотор май 250 000 е началото на края,вече си е поизносен двигател.Напънал си го малко повече от към обороти и в комбинация с маслото 10-40 е станала белата.
    На моето ГТ в сервиза тук държат да е Селения 10-60 мотоциклетно масло, като казват ,да не се притеснявам,слагат го от много години наред по алфите с тези мотори точно за да няма изтропали .Все си мисля,че трябва да е автомобилно,например Кастрол 10-60,ама пък щом от форумния сервиз твърдят,че е по-здравословно за такива душмани като мен да карат с такова,тъй да бъде.По принцип се придържам към предписанията от призводителите,но в случая като ,че е по-правилно да разчитам на тези дето после оправят бакиите им. .
    Иначе аз пък не я къткам,развъртам си я редовно до края ,дано само на алтернатора да не му се умре намотката в ротора от центробежните сили
    Гледам биелните не са скъпи и при първа възможност ще ги сменя,стига вала да не е тръгнал,че там е леко капризно положението ,чак стотните от мм. се ползват .
    Last edited by 546; 14-01-2020 at 04:16.

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2014
    Posts
    67

    Default

    Quote Originally Posted by 546 View Post
    То за този мотор май 250 000 е началото на края,вече си е поизносен двигател.Напънал си го малко повече от към обороти и в комбинация с маслото 10-40 е станала белата.
    На моето ГТ в сервиза тук държат да е Селения 10-60 мотоциклетно масло, като казват ,да не се притеснявам,слагат го от много години наред по алфите с тези мотори точно за да няма изтропали .Все си мисля,че трябва да е автомобилно,например Кастрол 10-60,ама пък щом от форумния сервиз твърдят,че е по-здравословно за такива душмани като мен да карат с такова,тъй да бъде.По принцип се придържам към предписанията от призводителите,но в случая като ,че е по-правилно да разчитам на тези дето после оправят бакиите им. .
    Иначе аз пък не я къткам,развъртам си я редовно до края ,дано само на алтернатора да не му се умре намотката в ротора от центробежните сили
    Гледам биелните не са скъпи и при първа възможност ще ги сменя,стига вала да не е тръгнал,че там е леко капризно положението ,чак стотните от мм. се ползват .
    Съвета ми е да си ги смениш, да ти е мирна главата... защото като е стегнато долнището на мотора трудно да го счупиш...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •