Results 1 to 14 of 14

Thread: Проблем с перка на 156 1.8тс

  1. #1

    Default Проблем с перка на 156 1.8тс

    Здравейте, пускам първата си тема тъй като ударих на камък. Прочетох другите теми свързани с този проблем, но така и не можах да го оправя.
    Перката не включва изобщо. Пробвах принудително да пусна първа или втора степен през фиат мултиеко скан - не става. Като пусна климатика също не тръгва и замерих, че до перката стигат около 6 волта. Проверени са бушони, релета, реостата не е прекъснат и перката работи със сигурност. Пробвах дали ще тръгне принудително ако откача датчика за температурата на термостата - този път тръгна.
    Моля за помощ или да ме насочите към някой кадърен майстор в Плевен.

  2. #2
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2014
    Posts
    67

    Default

    Здравей колега, ще се опитам да ти помогна .... според мен имаш проблем с оперативната верига, слушай като пускаш перката през диагностиката, дали цъка релето, ако можеш даже замери дали до релето идва ток

  3. #3
    Запален алфист markoff's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    София; Сливен
    Age
    42
    Posts
    354

    Default

    Здравей, колега, така както го описваш изглежда проблема е в датчика... опита ли да го смениш с нов?
    146 1.3 боксер 1996г. EX
    156 SW 1.9 JTD 8V 2002

  4. #4

    Default

    За кой датчик става въпрос, колега?

  5. #5
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Какво съобщение ти връща диагностиката, когато тестът не минава?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #6

    Default

    "Incorrect conditions to run this test!"
    Днес перката реши да се пусне на 99° (градусите са гледани от ФЕС, на таблото показваше 90°).

  7. #7
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Ти как опитваш да проведеш теста - на работещ или на неработещ мотор?
    Пробата при пуснат климатик не е меродавна при околна температура под 5 гр, защото тогава компресорът не се пуска.

    Коя е годината на производство?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #8

    Default

    На работещ мотор. Всичко ставаше в гараж, при околна температура над 10 градуса, а колата е от първите месеци на 1998.

  9. #9
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Тестът се прави на контакт и на загасен мотор. Повторете го и ако се пускат двете степени, вероятно всичко е ОК.

    Относно климатика - и да се пусне компресорът, трябва радиаторът му да се загрее и така да се вдигне налягането достатъчно, че да се пусне първата степен на перката. Нещо, което може и да не се получи при тази температура.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #10

    Default

    Благодаря ти за инфото, колега! Преди малко направих тест на перката само на контакт и се пуснаха и двете степени. Но все пак явно първата степен не иска да се пусне сама - перката тръгва чак на 99-100 градуса.

  11. #11
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Според документацията (E-learn) трябва да се пуска на 95. Някои се пускат на 97, възможно е да има и други версии. Така или иначе това е програмирано в ECU то и няма как да се промени заради други причини.

    Накратко - мисля, че при теб няма проблем.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #12
    Запален алфист nedko87's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    София
    Posts
    327

    Default

    При мен първа степен се пуска над 98 градуса.
    Гост това е човек ,който идва да пие кафе а ти изпива всичката ракия

  13. #13
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2018
    Location
    Пловдив
    Posts
    10

    Default

    Здравейте колеги, за да не пускам друга тема, при мен проблема е следния, пукнах радиатор поради не пускане на перката, при което на диагностика установих че реостата е изгорял, смених радиатора и реостата, след наливана на системата, след достигане на 95 градуса перка не се пуска, на 105 градуса също. През диагностиката тестовете на двете степени работят, перката през климатика работи, захранване до релетата има, датчика работи защото през диагностиката си гледам живи данни на температурата на водата. При никаква температура не се пуска перката, при тестовете и на двете степени, теста беше да се включва изключва перката през няколко секунди. Термостата също работи, отваря към 89 градуса. Не знам вече къде да търся проблема. Ако не намеря някакъв отговор тук, някой може ли да ми препоръча добър Ел. Техник в Пловдив. Благодаря предварително на всички.
    Last edited by TempoTeam; 04-03-2020 at 09:13.

  14. #14
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by TempoTeam View Post
    Здравейте колеги, за да не пускам друга тема, при мен проблема е следния, пукнах радиатор поради не пускане на перката, при което на диагностика установих че реостата е изгорял, смених радиатора и реостата, след наливана на системата, след достигане на 95 градуса перка не се пуска, на 105 градуса също. През диагностиката тестовете на двете степени работят, перката през климатика работи, захранване до релетата има, датчика работи защото през диагностиката си гледам живи данни на температурата на водата. При никаква температура не се пуска перката, при тестовете и на двете степени, теста беше да се включва изключва перката през няколко секунди. Термостата също работи, отваря към 89 градуса. Не знам вече къде да търся проблема. Ако не намеря някакъв отговор тук, някой може ли да ми препоръча добър Ел. Техник в Пловдив. Благодаря предварително на всички.
    Тези темпeратури (болднатото) в ECU - то през интерфейса на MES ли ги гледаш или на стрелката?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •