Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20

Thread: Какво мислите за Cut off клапан на 159 2.4?

  1. #1

    Question Какво мислите за Cut off клапан на 159 2.4?

    Здравейте бих искал да разбера какво ви е мнението за тези кът оф клапани с дистанциооно управление?Защото бях замислил да слагам права тръба,но ми казаха че този кът оф клапан е по-добрия вариант и се постига по-добър ефект,а когато искам колата си става като заводска и нямам никакви драми.Та бих искал да споделите мнение права тръба ли е по-добре или кът оф клапан?Благодаря предварително!За разяснение също така всякакви екологии съм ги разкарал!

  2. #2

    Default

    Хубав звук от дизел не можеш да изкараш, затова аз не бих се занимавал.
    Иначе предполагам говориш за нещо такова:

  3. #3

    Default

    Моята е правена по същият начин..
    Не знам кво разбираш под хубав звук, но за мен звука си е доста приличен
    + това едно е звук на място, друго е звук от двигател подложен на натоварване..
    Last edited by KroGh; 04-02-2020 at 11:49.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



  4. #4

    Default

    Не зная защо показвате тоя "пушилник".

    Има вероятност да е ъпгрейдван с толкова много пушеци на 270-300+ коня.

    Моята е чипната и с донякъде изтърбушен ДПФ и никога не е изкарва такива пушеци при форсиране.
    На 4500 оборота на място отработените газове няма да се различават от тези на 2.2 или 3.2 159-ки бензин.

    Няколко пъти съм я гледал докато я форсират на място в сервизите.

    Не зная и защо държите да ви бръмнат главите от тези изпълнения.

    Моята е направена от предишния собственик да започне да се чува осезателно към 2800 оборота
    Така се чува двигателя "през" музиката ако не е надута при изпреварване.Колкото да ти направи кефа.

    Иначе при нас паркираше едно идиотче с една Тигра което работеше до 00'00 - 1'00 часа и като я запали посред нощ будеше квартала, щот идиота решил да инсталира "рагацони" ауспух на Корса двигател...

    Съседи няколко пъти викаха полиция заради този идиот, жалко че не му е спряха от движение, но пък той катастрофира с нея и я пенсионира предсрочно...

    Не си правете изгъзици, хората и без това са изнервени и рано или късно ще ви направят проблем.



    Нещо такова е достатъчно:

    Кой се изказа неподготвен за звука???
    Last edited by alfa racer GTA; 04-02-2020 at 12:36.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  5. #5

    Default

    Целта не ми е да дразня хората точно затова мисля да го направя с кът оф клапан,защото когато искам колата ще си е с заводската тишина.Затова не искам да е с права тръба!

  6. #6

    Default

    Да точно за нещо такова както и за това на колегата KroGh и неговото е добро!

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post

    Нещо такова е достатъчно
    Че той тоз се бучи повече от моята кола. + това винаги мога да си затворя клапата и да не надува главите както на съседи, така и моята, като пътувам на дълъг път
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post


    Моята е чипната и с донякъде изтърбушен ДПФ

    Моята е направена от предишния собственик да започне да се чува осезателно към 2800 оборота
    Колега,дефинирай "донякъде"...
    ...и какво е направил,та на 2800 започва да се чува ?
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  9. #9

    Default

    Предполагам частично изтърбушен ДПФ. Правена е от предишния собственик в extreme service/tuning. Не помня точно, трябва да видя пластмасата под номера(там пише ) .А какво е правено не зная със сигурност, но според мен е DPF, EGR, чип тунинг и може би вихрови клапи.
    За ДПФ-а ми казаха в друг форумен сервиз след близък подробен оглед.Беше писано и в обявата, но човекът който я продаваше и беше фактически собственик не се е занимавал с поддръжката й(само финансирал) - беше поверил това на друг формален собственик на автомобила.Та затова и не беше много наясно какво точно е правено по нея - знаеше със сигурност за ДПФ и чипването.


    Не съм я записвал никога на клип или звук да я слушам специално.А казвам на 2800 оборота защото от този момент започва да се чува приятен за ухото звук на двигателя при нормална сила на музиката в колата.Слушам с нормална сила музика, дори леко под нормално силното, както за да не оглушея преждевременно, така и за да долавям макар и леко звука на двигателя след някакви обороти - да кажем 2200-2400.

    Когато я купувах всичко на всичко се предлагаха 13 екземпляра 159-ки в мобиле.бг и в карс.

    Като имам желание може и да я запиша някога да си имам спомен за момента след като я продам(в бъдеще време).
    Last edited by alfa racer GTA; 04-02-2020 at 16:53.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Колега,дефинирай "донякъде"...
    ...и какво е направил,та на 2800 започва да се чува ?
    Специален ремап:

    Code:
    if (rpm > 2800) {
        bu4ene = "varvi na gram bate";
      } 
    else {
        bu4ene = "obiknoven traktor, da drazni dhtj";
      }



  11. #11

    Default

    acho +1

    + пушек & mirizma
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Специален ремап:

    Code:
    if (rpm > 2800) {
        bu4ene = "varvi na gram bate";
      } 
    else {
        bu4ene = "obiknoven traktor, da drazni dhtj";
      }
    Всеки път като подам газ на жтд-то и ми звучи като тоя клип
    https://www.youtube.com/watch?v=_mdz1f-sdYY


  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Специален ремап:

    Code:
    if (rpm > 2800) {
        bu4ene = "varvi na gram bate";
      } 
    else {
        bu4ene = "obiknoven traktor, da drazni dhtj";
      }
    Предполагах,че е някакъв особен ремап....но ти ми скри шапката.....
    Но пак не разбрах,как да си избуша филтъра донякъде ,та да стане ремапа като хората...
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  14. #14
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Quote Originally Posted by Beast159 View Post
    Здравейте бих искал да разбера какво ви е мнението за тези кът оф клапани
    Страшна тъпотия.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  15. #15
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Quote Originally Posted by KroGh View Post
    Моята е правена по същият начин..
    Не знам кво разбираш под хубав звук, но за мен звука си е доста приличен
    + това едно е звук на място, друго е звук от двигател подложен на натоварване..
    Само като видях какви сажди хвърля и всичко приключи до там .. Какво не и е наред на тази кола ?
    Пълна тъпотия е да вдигаш шум на хората .. теб може да те кефи, но надали останалите се кефят да ти слушат колата.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •