Results 1 to 3 of 3

Thread: Странично огледало

  1. #1
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default Странично огледало

    Hello colleagues
    С падането на температурите, страничното огледало от не шофьорската страна започна да се прибира на 1/2
    Венъж когато паркирах, прибрах огледалото ръчно.
    След като опитах да ги отворя от ел. копчето същото огледало се отвори на 1/2.
    Тогава го коригирах на ръка и установих, че се движи без съпротивление.
    От тогава се затваря и отваря 1/2 и след като е отворено 1/2 има свободен ход ..
    Като го разтворя до край .. нещо изчатква. Функционално е на 1/2 и след тази 1/2 въздушната струя не го размества, но с лек натискт с пръст се мести.
    Въпросът ми е
    * дали нещо съм го повредил с ръчното затваряне ?
    * разсвалил съм някаква настройка да са синхронизирани при отваряне и затваряне ?

    Решил съм като се позатопли времето да го демонтирам цялото и да го разгледам .. без сваляне на стъклото, че има опасност от счупване.
    Не знам дали да не пробвам комбинация да ги затворя от ел.копче и това да го отворя на 1/2 .. или някаква комбинация ..
    В краен случай ново ...
    Last edited by flipz; 06-02-2020 at 20:40.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  2. #2
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2018
    Location
    Plovdiv
    Posts
    16

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    Hello colleagues
    С падането на температурите, страничното огледало от не шофьорската страна започна да се прибира на 1/2
    Венъж когато паркирах, прибрах огледалото ръчно.
    След като опитах да ги отворя от ел. копчето същото огледало се отвори на 1/2.
    Тогава го коригирах на ръка и установих, че се движи без съпротивление.
    От тогава се затваря и отваря 1/2 и след като е отворено 1/2 има свободен ход ..
    Като го разтворя до край .. нещо изчатква. Функционално е на 1/2 и след тази 1/2 въздушната струя не го размества, но с лек натискт с пръст се мести.
    Въпросът ми е
    * дали нещо съм го повредил с ръчното затваряне ?
    * разсвалил съм някаква настройка да са синхронизирани при отваряне и затваряне ?

    Решил съм като се позатопли времето да го демонтирам цялото и да го разгледам .. без сваляне на стъклото, че има опасност от счупване.
    Не знам дали да не пробвам комбинация да ги затворя от ел.копче и това да го отворя на 1/2 .. или някаква комбинация ..
    В краен случай ново ...
    И при мен не се отваряха напълно,но с един спрей с масло ги напръсках и се оправиха.

  3. #3
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Ще опитам.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •