Results 1 to 14 of 14

Thread: Размер и избор на чистачки

  1. #1

    Default Размер и избор на чистачки

    Здравейте, някой знае ли точно размерите на чистачките? Попаднах на информация, че са 550/450 мм, а на други 580/450.
    Също и ако някой има опит с отделни марки- Valeo, Bosch и т.н да сподели дали си струва хвърлянето на 60-70 лв за маркови чистачки или да се вземат китайки по 10-15 лв комплекта..
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



  2. #2

    Default

    Аз сложих такива, но има място и за по-големи, и бих те посъветвал да заложиш на тях - 575-580/460, както бяха споделяли колеги.



  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by KroGh View Post
    Здравейте, някой знае ли точно размерите на чистачките? Попаднах на информация, че са 550/450 мм, а на други 580/450.
    Също и ако някой има опит с отделни марки- Valeo, Bosch и т.н да сподели дали си струва хвърлянето на 60-70 лв за маркови чистачки или да се вземат китайки по 10-15 лв комплекта..
    Има едни в практикер универсални с 8 адаптера вътре в пакета, стават за всички марки автомобили и всички извратени видове рамена.
    Сложих такива на 159ката и на А4ката на баща ми и останах много изненадан, щото са напълно безшумни и чистят хубаво. На аудито вече са на 7-8 месеца и не са мръднали.
    По 6лв брлйката бяха мисля, в едни зелени опаковки.

  4. #4

    Default

    Аз съм с добро мнение от mitutoyo, просто сегашните на колата са Valeo, откакто я купих преди 2 години и вече са пълен мазаляк..
    Предлагат ни Bosch Aerotwin.. Четох и добри и лоши отзиви за тях..
    Last edited by KroGh; 07-02-2020 at 14:08.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



  5. #5
    Нечлен с член Neokill's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Burgas
    Posts
    1,091

    Default

    Аз лично никога повече няма да си купя чистачки БОШ, ама никога! Може би някъде има и истински, щото едва ли ще се омазват за месец-два, но 6-7 пъти попадам на тотални боклуци, вкл. и за други автомобили, купени от различни места. Да не броим и перата на БОШ за задната чистачка - чисто нови скърцат. Тъй като супер много ме дразни като се замазва стъклото, или като скърцат, хвърчат в казана моментално и нови. Та от опит, от скъпите съм доволен от SWF VisioFlex от Тех Ко - издържат около година и половина, (може и повече, но зависи от доста неща) и от Valeo Silencio - не помня от къде ги купих. От ефтините, има добри на Практикер, както е споменал колегата и тези от Косер също стават. Гледай размер 570-580 за шофьорска и 450-460 за пасажерска. На пасажерската няма да намриш разлика между 450 и 460, но не е добре да е под 450 заради сензорите. На шофьорската разликата между 550 по "книжка" и 580 е видима, по добре е 580.
    '08 Alfa Romeo 159SW ti 1.9 JTDm *'98 Alfa Romeo 145 1.6 T.S *
    Ex -'98 Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Ex - '93 Alfa Romeo 33 1,7 I.E, Ex - '90 Alfa Romeo 33 1,5 I.E

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2018
    Location
    Burgas
    Age
    48
    Posts
    239

    Default

    Каталожния размер си е 580/450 мм. И по принцип се продават комплект двете в кутия. Есента си купих оригинално френско VALEO, 46лв. комплекта.
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16V ELEGANT/SPORT & Fiat Bravo 1.9JTD GT

  7. #7

    Default

    Взех си mitutoyo и след 2 дена експлоатация съм супер доволен.. Тихи, чистят хубаво, вървят мазно по стъклото..
    Мисля засега да карам с тях да видим колко ще издържат..
    Взех и някаква течност за чистачки на Motox- невидима чистачка..
    Уж нанасяла тънък филм върху предното стъкло от наночастици..
    Решил съм да взема на Turtle rain repellent да нанеса върху стъклата.. има бая добри отзиви
    https://www.youtube.com/watch?v=JcOsHI5xgU8
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



  8. #8
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Да беше взел Turtle rain repellent ...
    Всичките ми коли, който съм купувал нов-внос са идвали с намазани стъкла.
    Преди 15 години се чудих как така водата се изтича от стъклото без чистачки
    Купих си и Американското Rain-x и Turtle rain repellent.
    Пробвах и двете. Turtle ми харесва повече. Има много продължителна ефективност .. може би половин година с едно нанасяне.
    При лек ръмеж изобщо не остава нищо по стъклото .. подпомага много чистачките .. при пороен дъжд не ви се налага да спирате.
    Като пръскате стъклата и пуснете чистачки .. в пространството, където не чистят чистачките не остава замацано.
    Може да се ползва и за душкабини
    Много лесно се отстранява ако има лед по стъклото ..
    Просто нищо не струва спрямо ефекта, който предлага.

    За чистачки .. понеже и аз смених доста БОШ от МЕТРО и разни други марки .. вече си купувам ПЕРО за чистачки и за 10м си ги правя.
    Сега съм с каквито дойде колата и чистят .. в началото всеки път като ги пусна, скърцат 2-3мин и после спират ..
    Ползвал съм Безрамкови чистачки. От тях също съм много доволен.
    Last edited by flipz; 11-02-2020 at 19:33.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  9. #9
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  10. #10
    Нечлен с член Neokill's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Burgas
    Posts
    1,091

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    Да беше взел Turtle rain repellent ...
    Всичките ми коли, който съм купувал нов-внос са идвали с намазани стъкла.
    Преди 15 години се чудих как така водата се изтича от стъклото без чистачки
    Купих си и Американското Rain-x и Turtle rain repellent.
    Казваш, че Turtle-то е добро, ще трябва да го пробвам (отново). Преди години го пробвах, добре беше, но ефекта изчезваше бързо. При дъжд, като пуснеш чистачките, прави ли ти впечатление, че оставя един лееееко мазен филм на стъклото? Такъв нещо имаше при мен от Rain-X и на всичкото отгоре ефекта изчезваше след 2 автомивки.
    '08 Alfa Romeo 159SW ti 1.9 JTDm *'98 Alfa Romeo 145 1.6 T.S *
    Ex -'98 Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Ex - '93 Alfa Romeo 33 1,7 I.E, Ex - '90 Alfa Romeo 33 1,5 I.E

  11. #11
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Дясната чистачка бършеше зле. Взех си пера от кауфланд. Уж универсални, но не са същите, като нашите. Профилът им в участъка, който се нанизва между ламелите е по-тесен и поради това непрекъснато се измъква при нанизването. На дългата не можах да го нанижа, на късата успях с много псувни Сега късата бърше доста по-добре, но пак не докосва стъклото в една ивица, широка около 5 см посредата. Явно пружината на това рамо е поотслабнала.
    Last edited by ecotronic; 23-02-2020 at 18:25.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #12

    Default

    Сложих търтъла, чистачки Mititoyo и течност Motox невидима чистачка...
    Нищо не чувам като работят чистачките, прозореца остава супер сух, без ивици непочистено и т.н.
    Все още не съм го пробвал на дъжд, но на автомивката не остава нищо по стъклото
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



  13. #13
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Има едни в практикер универсални с 8 адаптера вътре в пакета, стават за всички марки автомобили и всички извратени видове рамена.
    Сложих такива на 159ката и на А4ката на баща ми и останах много изненадан, щото са напълно безшумни и чистят хубаво. На аудито вече са на 7-8 месеца и не са мръднали.
    По 6лв брлйката бяха мисля, в едни зелени опаковки.
    Взех такава (450 mm. ; 5,49 лв. ) за късата да я пробвам а дългата, която иначе нямаше проблем смених с Bosch aerotwin (575 mm. ; 23,99 лв. ), пак от практикер.

    И двете бършат перфектно и безшумно. Така ще разбера, скъпата струва ли си парите

    Изводът е, че пружината на рамото се оказва слаба, само, ако перото е нефелно (не си купувайте пера от Кауфланд).
    Last edited by ecotronic; 29-02-2020 at 19:36.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #14

    Default

    Чистачка 450мм/18" 5848033450 Wurth - 11 лв.
    Чистачка 550мм/22" 5848033550 Wurth - 11 лв.
    Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •