Results 1 to 14 of 14

Thread: Размер и избор на чистачки

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Default Размер и избор на чистачки

    Здравейте, някой знае ли точно размерите на чистачките? Попаднах на информация, че са 550/450 мм, а на други 580/450.
    Също и ако някой има опит с отделни марки- Valeo, Bosch и т.н да сподели дали си струва хвърлянето на 60-70 лв за маркови чистачки или да се вземат китайки по 10-15 лв комплекта..
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



  2. #2

    Default

    Аз сложих такива, но има място и за по-големи, и бих те посъветвал да заложиш на тях - 575-580/460, както бяха споделяли колеги.



  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by KroGh View Post
    Здравейте, някой знае ли точно размерите на чистачките? Попаднах на информация, че са 550/450 мм, а на други 580/450.
    Също и ако някой има опит с отделни марки- Valeo, Bosch и т.н да сподели дали си струва хвърлянето на 60-70 лв за маркови чистачки или да се вземат китайки по 10-15 лв комплекта..
    Има едни в практикер универсални с 8 адаптера вътре в пакета, стават за всички марки автомобили и всички извратени видове рамена.
    Сложих такива на 159ката и на А4ката на баща ми и останах много изненадан, щото са напълно безшумни и чистят хубаво. На аудито вече са на 7-8 месеца и не са мръднали.
    По 6лв брлйката бяха мисля, в едни зелени опаковки.

  4. #4

    Default

    Аз съм с добро мнение от mitutoyo, просто сегашните на колата са Valeo, откакто я купих преди 2 години и вече са пълен мазаляк..
    Предлагат ни Bosch Aerotwin.. Четох и добри и лоши отзиви за тях..
    Last edited by KroGh; 07-02-2020 at 14:08.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



  5. #5
    Нечлен с член Neokill's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Burgas
    Posts
    1,091

    Default

    Аз лично никога повече няма да си купя чистачки БОШ, ама никога! Може би някъде има и истински, щото едва ли ще се омазват за месец-два, но 6-7 пъти попадам на тотални боклуци, вкл. и за други автомобили, купени от различни места. Да не броим и перата на БОШ за задната чистачка - чисто нови скърцат. Тъй като супер много ме дразни като се замазва стъклото, или като скърцат, хвърчат в казана моментално и нови. Та от опит, от скъпите съм доволен от SWF VisioFlex от Тех Ко - издържат около година и половина, (може и повече, но зависи от доста неща) и от Valeo Silencio - не помня от къде ги купих. От ефтините, има добри на Практикер, както е споменал колегата и тези от Косер също стават. Гледай размер 570-580 за шофьорска и 450-460 за пасажерска. На пасажерската няма да намриш разлика между 450 и 460, но не е добре да е под 450 заради сензорите. На шофьорската разликата между 550 по "книжка" и 580 е видима, по добре е 580.
    '08 Alfa Romeo 159SW ti 1.9 JTDm *'98 Alfa Romeo 145 1.6 T.S *
    Ex -'98 Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Ex - '93 Alfa Romeo 33 1,7 I.E, Ex - '90 Alfa Romeo 33 1,5 I.E

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2018
    Location
    Burgas
    Age
    48
    Posts
    239

    Default

    Каталожния размер си е 580/450 мм. И по принцип се продават комплект двете в кутия. Есента си купих оригинално френско VALEO, 46лв. комплекта.
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16V ELEGANT/SPORT & Fiat Bravo 1.9JTD GT

  7. #7

    Default

    Взех си mitutoyo и след 2 дена експлоатация съм супер доволен.. Тихи, чистят хубаво, вървят мазно по стъклото..
    Мисля засега да карам с тях да видим колко ще издържат..
    Взех и някаква течност за чистачки на Motox- невидима чистачка..
    Уж нанасяла тънък филм върху предното стъкло от наночастици..
    Решил съм да взема на Turtle rain repellent да нанеса върху стъклата.. има бая добри отзиви
    https://www.youtube.com/watch?v=JcOsHI5xgU8
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



  8. #8
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Има едни в практикер универсални с 8 адаптера вътре в пакета, стават за всички марки автомобили и всички извратени видове рамена.
    Сложих такива на 159ката и на А4ката на баща ми и останах много изненадан, щото са напълно безшумни и чистят хубаво. На аудито вече са на 7-8 месеца и не са мръднали.
    По 6лв брлйката бяха мисля, в едни зелени опаковки.
    Взех такава (450 mm. ; 5,49 лв. ) за късата да я пробвам а дългата, която иначе нямаше проблем смених с Bosch aerotwin (575 mm. ; 23,99 лв. ), пак от практикер.

    И двете бършат перфектно и безшумно. Така ще разбера, скъпата струва ли си парите

    Изводът е, че пружината на рамото се оказва слаба, само, ако перото е нефелно (не си купувайте пера от Кауфланд).
    Last edited by ecotronic; 29-02-2020 at 19:36.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #9

    Default

    Чистачка 450мм/18" 5848033450 Wurth - 11 лв.
    Чистачка 550мм/22" 5848033550 Wurth - 11 лв.
    Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •