Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 46

Thread: Странен шум като чукане на клапани

  1. #16

    Default

    Като се скапе ще се разпадне на две.
    Евентуални последващи проблеми... Падане на акумулатор, твърд волан, може да се претрепеш.. Има случаи при пистовия когато влиза в ангренажа и става мазало.... Бе все лоши неща. Чука ли, сменяй навреме. Щото нали писах по-нагоре, при мене се разпадна без да чука.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  2. #17
    Запален алфист marin_mv's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Любимец / Trier
    Posts
    311

    Default

    Quote Originally Posted by Doctora88 View Post
    Извинявайте за тъпия въпрос, но какво може да се случи, ако нещо се прецата шайбата? При мен също го има това чукане и то от много време, но според всеки майстор е от различно нещо
    Единия "ефект" който е описал undy ... Пистовия под ангренажния - по нагледно не мога да ти го опиша И се разминах с малкия дявол тук Click image for larger version. 

Name:	12.jpg 
Views:	44 
Size:	101.2 KB 
ID:	171156
    In BG - Alfa Romeo 159 SW, 2009, 1.9 JTDm, Q-tronic, 180 h.p., 400 N.m
    In DE - Subaru Levorg. 2019, 2.0 Lineartronic, 150 h.p.

  3. #18

    Default

    Май май накрая ще излезе, че 1.8 mpi е единствения свестен мотор в 159.

  4. #19
    Запален алфист marin_mv's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Любимец / Trier
    Posts
    311

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Май май накрая ще излезе, че 1.8 mpi е единствения свестен мотор в 159.
    Пак бъркаш контекста Мотора няма нищо общо в случая, шайбата ми блокира след като аз и бях навъртял 60 000км, а преди това идея си нямам на колко е била. Оказа се, че в оторизиран сервиз изобщо не са я пипнали при обслужването на колата като я купих, а си платих като поп за това. Тук обсъждаме шайбите, тяхното качество няма общо с мотора. Та при 120км/ч да ти влезе пистовия под ангренажа и да прескочи с 3 зъба и да се разминеш само с кобилици, това ако не е хубав и добре измислен мотор .....
    In BG - Alfa Romeo 159 SW, 2009, 1.9 JTDm, Q-tronic, 180 h.p., 400 N.m
    In DE - Subaru Levorg. 2019, 2.0 Lineartronic, 150 h.p.

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by marin_mv View Post
    Пак бъркаш контекста Мотора няма нищо общо в случая,
    Не бъркам, бензиновите мотори(поне тези, които аз съм карал) нямат проблеми с шайбата на коляновия вал и тя няма нужда да се сменя....

    Трактори братче, аз наскоро открих че изпускателния колектор на моето жтд е спукан посредата. След разговори с приятели алфисти, майстори и продавачи на части се оказа, че това е често срещан проблем при тея боклуци. Също и скъсани шпилки, пак на изпускателя...

  6. #21

    Default

    Благодаря за отговорите! Понеже, колега тук беше написал, че, ако спира да тропа, когато пуснеш климатика занчи е въпросната шайба. Аз снощи пробвах този номер и наистина, когато пусна климатика тракането спира...но интересното е, че никой майстор до сега не ми е казвал, че може да е това, дори не са гледали...повечето твърдят, че след смяна на съединителя ще се оправи А още по интересното а и опасно явно е, че трака така от година и нещо Час по скоро ще ходя да я видя...

  7. #22
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Аз сигурно съм с оригиналната. При смяна на ремъци и ролки - всички съществуващи
    Ме посъветваха да я сменя, че е леко нацъфкана .. свалиха я момчетата, сложиха я на едно менгеме .. понапънаха я странично .. различни упражнения .. не мръдна.
    Та каква да си купя ? Dayco ?? Старата алфа я обслужвах изцяло с dayco ремъци и ролки не съм има проблеми 50-60к ..
    Как стоят нещата с 'ШАЙБАТААА' някой има ли опит с dayco ?
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  8. #23
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2018
    Location
    Burgas
    Age
    48
    Posts
    239

    Default

    Аз съм с Dayco, но е едва на 9000 км. така че не е критерий за здравина...
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16V ELEGANT/SPORT & Fiat Bravo 1.9JTD GT

  9. #24
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    На мен не ми трябва.Ама да питам "Откъде оригинална"?
    Ами от магазина.
    Всичко се продава, стига да искаш да си го купиш.
    Ето веднага първата от нета (ибей):



    Предполагам всеки, който отиде в почти всички магазини и най-вече примерно в Ауто Италия, няма да го върнат и ще му вземат парите.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  10. #25

    Default

    A фрайлауф шайба на алтернатора имат ли тея нашите кенефи?

  11. #26

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Ами от магазина.
    Всичко се продава, стига да искаш да си го купиш.
    Ето веднага първата от нета (ибей):


    Предполагам всеки, който отиде в почти всички магазини и най-вече примерно в Ауто Италия, няма да го върнат и ще му вземат парите.

    Благодаря, това и аз го намерих след като писах в темата.

    Истината обаче е, че след като няколко колеги писаха първоначално за този проблем в темата, колкото и да търсих такава обява нямаше в ибейя.
    А търсих, не защото ми трябва, а за да запаметя страницата ако ми потрябва някога.Прерових и нямаше.След това(като писах че няма) влизам и виждам цена около 460-480 лв с доставка.

    Не ми се налага сега и не ми е проблем.Просто отбелязвам факта.

    ================================================== ==========================

    Парите ми е ясно, че "ще ги вземат", но ми омръзна от "вземащи" и "обещаващи" които след като са ти взели парите те поставят пред свършен факт и казват "Такава имаше сега в магазина/в наличност/в складовете" и "Друга нямаше".Затова и вече пазарувам сам, а не оставям пари на сервиз, защото като кажа "Искам оригинална", или искам "Ате дискове и накладки" това означава точно това, не нещо друго ...Омръзна ми от "случайни", "случки" и "случайности" в горния смисъл ...Винаги съм мислел, че като кажа "отговарям на 100% на цената" ще имам точно това което искам, а не което някой майстор, сервиз или случайник е решил че на мен ми трябва и е похарчил за него моите пари...

    Те българските търговци и сервизи сами се ср@ха в устата с това отношение...

    Колкото и да обичам и харесвам алфа, сигурно ще съм един от първите които ще минат на електричка когато достигнат достатъчен пробег от да кажем 1200км с едно зареждане.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  12. #27

    Default

    Имам сериозни съмнения, че дори алфата ти вади такъв пробег с едно зареждане.



  13. #28

    Default

    Мой приятел бачка авточасти и ми провери преди малко цени за въпросните шайби...оригинална 220,30 лв за мен, някаква мн долна за 80 лв и Corteco за 120, като това са цени за мен а не крайни в магазина.
    Но сподели мнение, че оригиналната не карала много повече от другите


  14. #29
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Имам сериозни съмнения, че дори алфата ти вади такъв пробег с едно зареждане.



    Моята ги прави


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #30
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Те българските търговци ...
    Никога не съм имал случай с български търговец, да съм искал точна марка и парт номер и да ми дадат друго. Пробват с "алтернатива", но всичко по време на договорката. Спираме се на крайния продукт или го доставят, или казват, че не могат да го намерят.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •